Historia magistra vitae

Je osud určen a kým?

2. února 2016 v 17:23 |  Mé teorie

Ve škole v hodinách dějepisu nám učitel povídal slova o úsvitu lidstva, jak z lidí sběračů lovců se postupně stávali zemědělci, kteří zakládali první sídliště a tak dál až do doby takzvané vědeckotechnické revoluce. Též nám bylo vysvětlováno společenské zřízení feudalismus, nevolnictví, však si mnozí z vás na to vzpomenete. Lidstvo dokázalo, i když na omezenou dobu opustit rodnou planetu a vše naznačovalo, že spěje ke skutečně šťastné budoucnosti.

Lidské společenství se nyní, dostalo se do bodu, kdy má před sebou dvě cesty a musí se právě v této době rozhodnout, kterou cestu zvolí. Mám vážné obavy, že už je zvolili a to cestu zkázy, někdo kdo má bohatství a moc rozhodl za všechny o každém. Můžete si myslet o mém duševním zdraví, co chcete, ale moje slova jsou pravdivá, podepřena mýty, ke kterým se oficiální kruhy staví odmítavě, biblí, knihou knih, kterou naopak uznávají, nebo se tak přetvařují. Vždyť mnozí V. I. P. chodí do kostela, modlí se a jen co opustí svatostánek, porušují nejdůležitější boží přikázání - miluj bližního svého, jako sebe sama, ale na spoluobčanech, kteří jsou na společenském žebříčku, (který sami vymysleli) takové jednání vyžadují.

Navyšování se nad ostatními zavedli kněží už vpřed Egyptské době, vždy když promlouvali k nevzdělanému lidu, stáli na vyvýšeném místě, což velmi napomáhá k psychickému ovlivňování posluchačů, kteří sedí či stojí na níže položeném místě, protože při pohledu zdola se řečník zdá vyšší, než ve skutečnosti je. Vůbec nejde o to, aby ho všichni posluchači dobře viděli. Pokud by šlo jen o to řečníka vidět, mohli všichni posluchači při jeho řeči být na vyvýšeném místě a on k nim hovořit zdola. Pak by ovšem řečník nedosáhl takového efektu.

Efekt řeči z výše převzali později všechny církve a vyznání po celém světě. Stejně tak konali králové a ostatní panovníci, kdy poddaní museli před nimi klečet, což se podaným podávalo jako znamení úcty a vážnosti k panovníkovi. Dnes k nám mají projevy státníci a různí veledůležití z tribun aby lépe ovlivnili dav. Že to není pravda? Na katedrách vysokých škol studenti sedí v řadách nad sebou a přednášející je u pultíku mnohem níže a přesto studenti na něj dobře vidí. Rozdíl je v tom, že profesor si úctu a vážnost získal svými znalostmi a nepotřebuje se zviditelňovat použitím siláckých slov a gest. Gestikulace je také jeden z prvků psychologické manipulace, který je vypracován k téměř dokonalosti a jemuž se političtí řečníci učí a nejen oni. Čeští politici si navíc důležitosti dodávají užíváním cizích slov, často zkomolenými a mnohdy neznají jejich pravý význam. Obzvláště při užití slov z Anglického jazyka mají slova správný význam v souvislosti s celou větou, ta asi Čeští politikové a různí kecalové nevědí.

Tady lze hledat počátek cesty ke konci této epochy lidstva. Současní vládcové převzali veškerá negativa po svých předchůdcích (o tomto vývoji jsem psal v předešlých článcích o utajované historii) Jako prostředek moci jim slouží nahromaděný majetek - peníze, kterými uplácejí vykonavatele svých přání a rozkazů, ti mají snahu se jim vyrovnat a získat nejméně stejnou moc a tak se snaží hromadit majetek, aby se vyrovnali. Tak se utvořila hierarchie moci a selekce na více a méně důležité občany, bez ohledu na to, jak majetek získali. Za trvání této lidské epochy se selektovala velmi úzká skupina asi 1 % obyvatel planety, která vlastní 90 % světového bohatství. To však nestačí, každý z té skupiny tuží mít víc než ten druhý a druhý nechce být nikdo, proto každý své bohatství navyšuje.


Aby toho dosáhli, vnutili méně majetným stejnou touhu po bohatství, tím roztočili kolotoč spotřeby všeho pro život zbytného zboží a zde nastává konec. Předimenzované výrobní linky se začínají ukazovat zbytečné, protože vyrobené zboží nikdo nechce nebo na něj nemá peníze a ty nesmí mít proto, že by se stíral rozdíl mezi pánem a kmánem a to nelze, tak by bohatství ztratilo svůj lesk a pán svou nadřazenost.

K tomu je nutné přiřadit ubývající surovinové zdroje, zničené nebo poškozené životní prostředí (jsou už místa na zemi, zničená lidskou činností, kde je život nemožný každému tvorovi a rostlině a těch míst neustále přibývá) mizející zdroje pitné vody. To ve výsledku povede k migraci lidí do míst kde je život snesitelný, tam se zvýší tlak na zdroje energie, vody, potravin o které se začnou vést boje - války zpočátku lokálního charakteru, které dost možná přerostou v globální katastrofu.

Bible, mýty celého světa ba i mnohá proroctví o zkáze lidstva jasně hovoří. Bible zmiňuje, že lidstvo v předešlém věku bylo zničeno vodou, teď bude zničeno ohněm. Mnohem starší Indické védy, Mayská proroctví hovoří stejně a ne jinak proroctví Sybily.

Mayské proroctví navíc hovoří o zrychlování času k datu 21. 12. 2012. Dlouho jsme s přítelkyní přemýšleli o významu těch slov. Jak se může čas zrychlovat, den má stále den a noc o celkové délce 24 hod. a nepatrná odchylka v několika sekundách změnou rychlosti zemské rotace je našimi smysly nepozorovatelná. Vysvětlení jsme nenašli v žádné, ani vědecké publikaci. Až nedávno při jednom rozhovoru, kdy jsme se k tomuto tématu vrátili, jsme na to přišli. Technologický pokrok zkracuje vzdálenosti i čas potřebný k jejich překonání, kdo má tetičku třeba v Austrálii nemusí čekat na její odpověď mnoho dnů, ale internet donese odpověď, pokud je tetička na internetu téměř okamžitě. Tak nějak mohli Mayové myslet zrychlení času.

Po sečtení všech negativ, mýtů a proroctví docházím k závěru, že to není náhoda, naše civilizace se blíží svému konci, lze jen těžko odhadnout čas, který jí ještě zbývá a ten se zrychluje, už jsme pochopili význam Mayského proroctví. Nebude konec světa, jen bude svět jiný, než jak ho známe a bude dál ať s lidmi nebo bez nich, on se bez člověka obejde. Také je dost možné že přežijí malé skupiny lidí, které začnou od samého počátku, jako ti přeživší potopu světa

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dadainka dadainka | Web | 3. února 2016 v 4:39 | Reagovat

Zajímavá úvaha.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.