Historia magistra vitae

Kdo je hříšný?

2. února 2016 v 18:16 |  Mé teorie

Přemýšlel jsem dost dlouho nad slovem hřích, jeho významem a vlastně co je to hřích. Když jsem se dotazoval více lidí včetně věřících tak vlastně nevěděli co odpovědět, pouze opakovali moc neříkající všeobecné fráze, někdo občas něco zamumlal o protivení se desateru božích přikázání. Z takových odpovědí jsem nebyl moudrý a tak jsem si vzal na pomoc bibli a věřte, že jsem nezmoudřel, ba naopak.

řížových výprav za šíření křesťanství se účastnili jako duchovní - ideologičtí (významově rovnocenné) vůdci mnozí biskupové a pokud je mně známo, je to velmi vysoká hodnost v církevní hierarchii. Tito biskupové před útokem na nějaké sídlo křižácké vojsko motivovali a nabádali slovy přibližně v tomto znění - lupte, zabíjejte, znásilňujte, palte, ať z nevěřící do jednoho zhynou, všechny vaše hříchy vám budou odpuštěny. Už tady se dostávají vysocí církevní hodnostáři do střetu s desaterem božích přikázání, nabádají k jejich porušení a hřích. Druhým, dechem říkají, že je to tak správné.

Podobnými protimluvy bible přetéká. Z toho jsem nabyl přesvědčení, že nekonat hřích - nehřešit nejsou slova boží ale slova člověka (skupiny lidí) který stanovil jakousi společenskou normu chování platnou pro prostý lid, ne pro něj, navíc si ji upravuje podle aktuální potřeby.

Stejně tak někdo (skupina vlivných) v nějaké době vytyčila hranice
mezi kterými, je člověku dovoleno se pohybovat v jeho konání a názorech. Člověk, který nezapadá do té škatulky je, označen za nenormálního a takový člověk bývá mnohdy označen za nesvéprávného a zbaven občanských práv a to zcela neprávem.

V psychiatrické (stejně, jako v jiné) léčbě se nevěnuje dostatek pozornosti odstranění možných příčin, ale ztlumení následků. Je to stejné jako když vás něco bolí, pomáháte si často na lékařský předpis analgetiky, které tlumí bolest, ale neléčí, příčina bolesti zůstává. Jako příklad se dobře hodí bolavý zub. Aby, jste bolest obstojně přestáli, polykáte třeba Modafen, ale dokud nebude zub vyléčen neb vytržen bolest přetrvá a vy berete neustále větší množství tlumícího (léku) protože jeho účinnost postupně klesá. Stejně účtenek mají léky zvané psychofarmaka, jen více devastují mozek.

Také jsem někde četl, že za určitých okolností se užívají elektrošoky, ty působí tak, že vymažou z činnosti určitá mozková centra. Člověk po takové léčbě je v podstatě chodící nemyslící hmota, po elektroléčbě zůstávají v činnosti jen základní tělesné funkce. Obojí "léčba" zdevastuje člověka natolik, že je skutečně nenormální - není schopen samostatné existence.

Znám i takový případ, že jedem muž byl před lety těžký alkoholik a po jeho "vyléčení" u něj byl zjištěn karcinom tlustého střeva. Uvědomoval si, že jeho dny jsou sečteny a se vším byl vyrovnán překvapivě dobře, neměl strach z nemoci a neodvratného konce. V původní léčebně byl v pohodě a říkal - vím, že brzo umřu, ale nic si z toho nedělejte, já půjdu ke slunci a dalo se s ním hovořit o všem. Po čase byl přestěhován do jiné léčebny, kde mu byly z neznámého důvodu nasazeny psychofarmaka a dnes je závislý na péči ústavu, mluví z cesty a neustále slintá. Vážení taková je pravda o léčení - neléčení.

Skutečné léčení duše je časově náročné vyžadující mnoha hodin konzultací s nemocným, někdy by bylo třeba sáhnout až k regresivní hypnóze aby odborník mohl odhalit příčinu a pak teprve by mohl účinně s nemocným dále pracovat a psychofarmaka ordinoval pouze v nejnutnějších případech s minimálním dávkováním po co nejkratší dobu.

Obrovské a mnohdy zbytečné dávkování těchto "léků" způsobí rozklad osobnost člověka a vytvoří v něm závislost na těchto "lécích" stejnou jaká je závislost na drogách. Ten se pak často stává odsouzeným k doživotnímu pobytu v psychiatrických léčebnách. Tato "léčba" je také méně náročná jak pro lékaře tak finančně a nese dobrý zisk farmaceutickým firmám.


A nejlepší na závěr, takto se lze takto velice snadno zbavit nepohodlných lidí - řekne se podívejte se on se dočista zbláznil, a je nesvéprávný 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.