Historia magistra vitae

Končí život smrtí?

1. února 2016 v 22:00 |  Mé teorie

Smrt, to není téma na zábavné čtení. Nehledím však na smrt jak většina lidí, proto vám chci sdělit - shlédl jsem před časem dokument, v němž mne zaujalo pojetí smrti jednoho přírodního národa. V dokumentu pozůstalí smrt bližního přijali s radostí a ne jak my lidé z civilizace. Jejich filosofie spočívá, že duše zemřelého je zbavena pozemského strádání.

Zmíněná scéna mně donutila přemýšlet o smrti trochu jinak a pomohl jsem si fyzikou ze základní školy, vědouc, že živý organismus, tedy i lidské tělo má jistý energetický potenciál. Ze školní fyziky si pamatují, jak nám učitel vysvětloval na rozsvícené žárovce, že energie se nevytratí, nelze ji zničit, že ta se pouze transformuje v jiné energie jako je světlo a teplo. A že se zajímám o utajovanou historii, zahloubal jsem se do stohu literatury včetně bible. Mýty z celého světa vypráví o duších zemřelých, jak opouští těla zesnulých a totéž v jiném kontextu je napsáno i v bibli.

Vzal jsem veškeré informace, co jsem mněl, řádně ve své makovičce promíchal a po svém analyzoval. Výsledek možná mnohé z vás překvapí. Smrt se dá připodobnit odložení obnošeného šatu, duše = energie, ten šat = tělo opustí. Už bylo dosti řečeno a napsáno o prožitcích lidí, kteří požili klinickou smrt, jsem přesvědčen, že neměli halucinace jak tvrdí lékaři, vnímali skutečnost, jejich duše = energie se začala vzdalovat neznámo kam. Že neznámo kam je jedině dobře, protože člověk svým jednáním nejhorší tvor na zemi by tohoto poznání, jako každého jiného ve své chamtivosti zneužil. Až přijde můj čas díky tomuto poznání ze smrti nemám strach Podotýkám, že nevěřím v boha, jak ho prezentuje církev, vše je totiž trochu jinak

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.