Historia magistra vitae

Lucifer

2. února 2016 v 9:26 |  Církev a náboženství

Ve starém zákoně se dočítáme hned ve dvou podobách o stvoření člověka. Jedna praví, že bůh stvořil Adama a aby nebyl sám z jeho žebra stvořil Evu. Už tady nás napadají otázky.

1. Což všemocný bůh musel z nedostatku materiálu odebrat Adamovi žebro, aby stvořil Evu?

2. Proč stvořil opačné pohlaví, když pohlavní styk je prvotní hřích a proto je vyhnal z ráje? Vždyť stejně tak dobře mohl stvořit muže a Adam by též nebyl sám.

3. Nějak nám nepasuje poměr hmoty žebra a poměr hmoty ženy. Druhá podoba: Bůh pravil, utvořme člověka ke své podobě a máme další otázky.

4. Ke komu bůh hovořil, k andělům? Nesmysl, je přec všemocný.

5. K podobě své - Au to bolí, bůh je přece bezpohlavní bytost a tu stvoří dvě pohlaví, kam se vytratilo k podobě své?

Tak dost. V této epištole se podívejme trošku vedle do starého zákona. Od samého jeho počátku čteme o bohu jako trestajícímu až do sedmdesátého kolena potomků sebe menší přečin proti jeho vůli. To znamená, že je mstivý a odpouští velice řídce a odpuštění slibuje v ráji kdesi na nebesích, ale až po smrti, takže se nikdo nedozví, zdali ten slib splnil. Aby obyčejný smrtelník byl co nejvíce poslušný všem božím příkazům tlumočeným kněžími tak bylo třeba stvořit něco co by nahánělo daleko větší hrůzu než stále trestající bůh. Tak se urodil satan - ďábel - Luxfer, jenž až navěky v podzemním pekle v kotli vaří neposlušné dušičky.
Co horšího si může človíček představit než, že bude navěky v kotli vařen a ač mrtvý bude trpět jak živý. Sami víte jak bolestivé je i malé opaření čajem.

V samém zápalu děsit lidičky tvůrci těchto vět opomněli, že Lucifer je v překladu Světlonoš přeneseně nesoucí světlo poznání. Neužíváme dodnes alespoň občas výrazy jako "tak mi svitlo", "dostaneš pohlavek, až se ti rozbřeskne"?
Vždyť v pojednání o Adamovi a Evě ďábel vtělená do hada dal Evě jablko ze stromu poznání, a jak to s nimi dopadlo. Kněží a církve, kterým slouží, měli vždy panickou hrůzu z toho. Že by věřící měli velké znalosti. Vzpomeňte, že křesťanská církev pálila knihy, aby udržela věřící v nevědomosti.
A všichni musíme uznat, že lékaři mají vysoké vzdělání a vidíte, ve znaku mají hada ovíjejícího číši. Není to velmi výrazná symbolika?
Ponechme na každém z vás, ať uváží ve svém srdci, zda bůh a satan jsou smyšlenky či skutečné bytosti. Ale nemůžeme se zbavit vnitřního přesvědčení, že lidstvo je od dob Mojžíše obelháváno, že se vše událo jinak. Žel už jsme psali 1000x opakovaná lež se stane pravdou v rukou mocných a ti nemající moc té lži podlehnou

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mario Faust Mario Faust | Web | 27. října 2016 v 12:28 | Reagovat

Visiting this blog is our real pleasure. Should like to thank admin for sharing such a useful information

2 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 27. října 2016 v 12:47 | Reagovat

Meets only more traffic

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.