Historia magistra vitae

Ne Darwinově teorii

2. února 2016 v 20:15 |  Mé teorie

Darwinova teorie o vývoji druhů vysvětluje, že člověk vznikl vývojem a v jisté době se oddělil od primátů. Darwin tady vychází z fyzické podoby člověka a primáta a dále jak se na školách učí, užívání jednoduchých "nástrojů" při získávání potravy (klacíky a kameny)

Ač nejsem odborník, dovolím si nesouhlasit s teorií pana Darwina. Odborníci, kteří se zabývají mořskými hlubinami tvrdí, že žralok je tvor, který žil už v prehistorických mořích, tudíž mněl ke svému vývoji čas mnohonásobně delší než člověk a přesto se nikterak nevyvinul a není to jediný obyvatel mořských hlubin pocházející z prvohor, u kterého se nevyvinula vyšší inteligence. Když se podíváme na pevninu narazíme, na varana - velkého ještěra, který je dle vědců potomek prvohorních ještěrů a oč má větší inteligenci (z lidského pohledu) jak třeba kuna nebo lasice.

Používáni nástrojů k získání potravy u primátů, nekonečně mediálně omílaný důkaz, že pocházíme z opic má také své trhliny. Mnoho svého volného času trávím sám přírodě a trávím desítky hodin pozorováním všeho živého. A podle Darwinovy teorie by i vrána musela mít částečně rozvinutý intelekt, protože i tu jsem viděl, jak podle svých možností používá kameny k získání jádra z ořechu. Vrána nemá horní končetiny jako opice aby mohla, uchopit kámen a ořech rozbít, ale poradila si výtečně. S ořechem v zobáku vylétla na suchou větev vysokého stromu a ořech pustila na kameny pod ním, to opakovala tak dlouho až se ji ořech podařilo rozbít. Jak jen na to přišla blbá černá vrána anebo že by se u ní vyvinul intelekt. Jak teda mám věřit Darwinově teorii, kterou už beztak řada vědců odmítá

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Milan Fikar Milan Fikar | E-mail | Web | 29. března 2017 v 12:33 | Reagovat

Vaše postřehy jsou správné. Je si však potřeba uvědomit v čem bylo Dárwinovo učení revoluční. Konečně měli možnost lidé pochopit svou posloupnost vývoje a pochopit, že jejich život se příliš neliží od života ostatních biologických tvorů. Do té doby si lidé mysleli jak jsou vijímeční a nyní se ukázalo, že to jsou jen zvířata s určitou mírou abstraktního myšlení.
To že ruka udělala ze zvířete člověka je myšlenkajež podporovala v tu dobu učení Marxe a hlavně názory Engelse. V tomto bodě se však tato učení mýlila. Vývoj probíhá na výtváření se a uspokojování potřeb. Vznikne li živému tvoru nějaká potřeba, je schopen se nové podmínce přizpůsobovat tak, až je tato vyšší potřeba uspokojována až uspokojena.
Ano, máte pravdu, zvířata mají k člověku, anebo přesněji, člověk ke zvířatům mnohem blíže než jsme schopni si připustit. To jsme schopni pochopit až pochopením principu  uspokojování potřeb.
Lidé se povýšili nad zvířata svým logickým myšlením a zapoměli na etologické chování,  morálku zvířat.
Dnes přirovnávají logiku mozku k logice počítačů, ale zapomínají na onu citovou složku lidského myšlení jež se u nich rozvíjela už jako u zvířete.
Zatím neni zájem do počítače dostat citovou složku, neboť by počítače dostali trohu jinou morálku než mají lidé jako lidsské skupiny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.