Historia magistra vitae

Trocha historie

2. února 2016 v 11:50 |  Historie

Vracím se k mýtům, a hned z počátku kladu otázku.
Jsou, to skutečně smyšlenky předků z dávných dob, kteří je tvořili proto, že si mnohé přírodní úkazy neuměli vysvětlit a tak i vytvářeli různá božstva, jak se nám snaží tvrdit věda? Byl v počátku všeho lidského jediný bůh jak tvrdí mnohá náboženství? Nebo je pravda ukrytá v mýtech dávných národů rozsetých po celém světě?

Pravda je ukryta ve starých mýtech, zamysleme se, nad mnohými informacemi mýtů, v bibli (starý zákon) je popsáno jak bůh nebo bohové se snesli k zemi za hromů, ohně, dýmu, větru. Odpovězte si sami, proč všemocný bůh potřeboval technické prostředky, aby se dostal na matičku zemi, když mohl cokoli. K čemu potřeboval anděly - posli, přeci, promlouval k člověku z nebes a jeho hlas dolehl do všech míst na zemi. Proč Inkové kteří mněli vysoké astronomické znalosti ve svých mýtech hovoří, že bohové mněli lidskou podobu, dali jejich národu právě tyto veliké znalosti a slíbili, že se vrátí.
Co je pravdy na bájné Atlantidě. Lze si vůbec vymyslet něco, co by nemělo, jediný kousek z toho co už známe. Mohl bych Vám položit mnohem více otázek, na něž se hledá velmi těžko odpověď, a přece, tu odpověď lze nalézt v mýtech, které vyprávějí o čase tak v minulosti vzdálené, až se to zdá neskutečné, jde vždy jen o správnou interpretaci a jejich pochopení.

Mýty hovoří o tom, že současnost je pátý věk lidstva, který skončí katastrofou stejně jako předešlé (o konci lidstva se píše i v bibli) Mayský kalendář končí 21. 12. 2012 což je polovina Platonova roku (26000 let) od potopy světa, o níž je psáno i v bibli) Platónův rok je doba za kterou nakloněná zemská osa, která se kolébá, jak dětská káča vlivem přitažlivosti okolních planet opíše celý kruh, a o jeden stupeň se posune za 72 let tj. 72 vynásobte počtem stupňů kruhu 360 a výsledek je 25920. To není hra s čísly, to jsou fakta astronomy matematicky potvrzená. Platon, byl Řecký filosof, ne matematik ani astronom, i když vysoké vzdělání mu nelze upřít. Když přidáme technickou vybavenost, o které nás uznávaní historici ujišťují, nezbývá nic jiného, než, že buďto historikové neříkají ani v tomto případě pravdu (tomu v této věci nevěřím) nebo, Platon věděl o sklonu a precesi, z jiných zdrojů. Zůstává otázka z jakých zdrojů. Vezmu na pomoc vývoj civilizace, tak už nezbývá nic jiného než, že vycházel z vědomostí, kterými disponovali kněží, které korespondují tak překvapivě se starými mýty.


Že by vzdělaní kněží jen slepě papouškovali nějaké hloupé mytické zkazky je velice nepravděpodobné. A podívejme, hned se nám vyrojila další otázka. Kde načerpali kněží veliké vědomosti. Snad nevěříte něčemu takovému, že dlouhodobým pozorováním a poznáváním. Jak by došli k umění vypočítat přesně třeba zatmění měsíce, myslíte, že při jednom zatmění si na kameni udělali značku a čekali na další zatmění? I tak je to nesmysl, protože zatmění měsíce nezpůsobuje jedna planeta, stejně jako zatmění slunce a jak věděli, že země je kulatá, když to lze zpozorovat až z určité výšky nad zemí. Na tvrzení o zaoblení horizontu, které je nelépe pozorovatelné na moři klidně zapomeňte. Viditelné zaoblení moře není důkaz o kulatosti země, je to jen zaoblení. Z toho vychází, že tak vysoké vědění jim musel někdo předat, ale kdo? Vypadá to, že jsem u konce pátrání, vypomůžu si tedy mýty, abych se posunul o kousek dál a považte, ono to jde a dokonce vytváří logický, i když neúplný sled událostí, které se na zemi odehrály, jen je nemůžu dokázat.


Už samotný vznik člověka je zahalován rouškou tajemství, jak sama bible při jejím pozorném čtení a alespoň informativní znalosti mýtů naznačuje. Člověk byl uměle stvořen, s vekou pravděpodobností genetickou manipulací. Je psáno v bibli o bohu, komusi říkajícímu - utvořme člověka ke své podobě - ke komu hovoří? Máme tady všemocného boha, který musí svůj záměr někomu sdělovat. V mýtech se dočítáme, že člověk byl stvořen z prvků země. Jak je možné, že v čase vzniku mýtu, primitivní národy znaly prvky země?
Opět jsme u vědomostí, které jsou všeobecně známé až v posledních stoletích.


Podívejme, se na potopu světa, o níž se taktéž vypráví v mýtech celého světa i bibli je o ní psáno. Podle nejnovějších výzkumů odborníků více vědních oborů, kteří zjistili, že sfinga je mnohem starší než tvrdí egyptologové, jsou na jejím těle, krom hlavy zámky vodní eroze, takže v Egyptě muselo být v minulosti mnoho vodních srážek po dlouhou dobu, aby na sfinze voda zanechala takové stopy. O potopě světa se vypráví v indických védách, mýtech Mayského národa a i jiných končin světa. Dle výzkumů se tato událost stala před 12 500 lety, tedy před končící polovinou Platonova roku. To mně vede k závěru, že na starých mýtech, které předpovídají budoucnost, je kus pravdy. Když sleduji směr, kterým se svět ubírá a množící se katastrofy hurikány, tornáda, záplavy, globální oteplováni, tomu člověk napomáhá svým konáním. Ale množící se zemětřesení, sopečné erupce, tady už vliv činnosti člověka není a souvisejí spolu klimatické změny, zemětřesení a další?
Jsem přesvědčený, že ano a dávné civilizace nám tyto fakta nám sdělují ve svých mýtech, kresbách i v pyramidách, jen současný materialistický přístup vědy to z určitých důvodů nechce připustit. Stejně tak závažná otázka proč jsou vědomosti dávných civilizací odmítány je, otázka, jak se k těm vědomostem dobrali

Dávné civilizace nám zanechali odkaz, který je směrován k precesi zemské osy a možnému kataklyzmatu, který se v minulosti už vícekrát opakoval.
Za nedlouho se ocitne slunce z našeho pohledu ve středu galaxie (mléčné dráhy) a stane se tak v době zimního slunovratu 21. 12. 2012 na tento datum nás upozorňovali dávné civilizace ve svých mýtech. Mayský kalendář, který tímto datem končí je už sám o sobě zajímavý už jen tím, že byl vypracován koleem r. 3150 př. n/l s obdivuhodnou přesností, která u současných vědců budí úžas a když připustíme tvrzeni uznávaných historiků, že Mayský národ do příchodu Evropanů neznal kolo, začneme přemýšlet o tom, že tady někdo lže ať vědomě čí nevědomě (pak je otázka proč na svém tvrzení tak zatvrzele trvá a nepřipustí jiný názor) Další záhada je, co je vedlo k tak složitým, pro svůj život nedůležitým výpočtům. Kdo z nás se zajímá, na který den v týdnu vyjde oslava narozenin 1. červenec za 20 let? A tady se počítalo několik tisíc let dopředu (někteří badatelé uvádějí, že i zpět) Opět se musí také vzít v potaz úžasné astronomické znalosti a nejen Mayského národa, konečně, když byli dotazování, odkud mají své vědomosti, starý šaman odpověděl - od Olmkéků (národ, který zanikl dlouho před Mayským národem ) a jim to řekli Virakoči. Tak byli nazýváni ti, kteří podle Mayských mýtů sestoupili z nebe a stali se učiteli Mayů

Teprve tady se dozvídáme, odkud se vzali překvapivě obrovské vědomosti na počátku věků této civilizace, šlo o vědomosti téměř všech vědních oborů, které známe a znali mnohem víc. Například kmen Hopi, který žije, dosud v divoké přírodě zná souhvězdí Sírius, že je to dvojhvězda namodralé barvy a umí vypočítat vzájemnou oběžnou dráhu. Jak je to možné? Téměř s jistotou lze říct, že tyto vědomosti pochází od jiné vyspělé civilizace. Jak tvrdí velmi seriozní český badatel profesor Liška - je otázka, zda šlo o zbylou malou část předešlé pozemské civilizace (Atlaňťané) nebo mimozemskou civilizaci. Hvězda Sírius je okem obtížně viditelná, pokud nevíte kde ji hledat. K souhvězdí Sirius jsou taktéž situovány pyramidy po celém světě. Tady je záhada záhad, jak je možné, že stejné mýty jsou ve Střední Americe, Indi, Egyptě a jinde jen názvy se liší, mezi Egyptem a Amerikou se rozprostírá oceán, že je vyloučena vzájemná komunikace.

V posledním desetiletí po celém světě přibývá živelních katastrof se stále ničivějšími následky, až zcela nedávno se začalo mluvit o super sopkách, o tom, že jsou neklidné, a možných, katastrofických následcích jejich případné erupce. Hovoří se o změně magnetických pólů a není tajemství na sebe vzájemného působení planet. Měsíc a slunce způsobují zmiňovaný kývavý pohyb zemské osy, Měsíc způsobuje příliv, to není nic jiného než vydutí mořského dna.
Je prokázána, (dle růstu krystalů) že v minulosti se zemské póly již několikrát změnily. Nemůže změna slunečních pólů způsobit stejnou změnu na zemi? A co sluneční aktivita? Na závěr umístímm staženy článek z internetu a na Vás vážení nechám, zda budete věřit mýtům nebo mediím, napsal jsem tento článek, abych Vás informoval co, může nastat v blízké budoucnosti, netvrdím, že tomu tak s jistotou bude, Mayští učenci také připustili jinou možnost.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.