Historia magistra vitae

Původ člověka je stále nejasný

23. března 2016 v 21:15 |  Mé teorie

Původ člověka je stále nejasný

Podle dohledaných indicií a starověkých mýtů je Darwinova teorie o vývoji druhů scestná, k témuž názoru se konečně přiklání i řada vědců.

Nejzávažnější je otázku vzniku člověka, protože člověk nevznikl z opice postupným vývojem, jak se dodnes tvrdí a ve školách vyučuje. Darwinova teorie, tím i současná věda, se opírají o užívání kamenů či klacků opicemi při získávání nějakého druhu potravy, což je kromě fyzické podoby hlavní důvod této teorie. Cílené užívání nějakého nástroje k získání potravy mohu směle vyvrátit svým pozorováním života v přírodě. Asi před třemi roky jsem se toulal kolem železničního náspu a hledal nějaký zajímavý objekt k fotografování, kytičku nebo brouka a podobně když jsem se podíval k trati.

Zahlédl jsem obyčejnou vránu, jak něco sebrala do zobáku, vylétla a usadila na troleji, to něco pustila se zobáku na kamenný násep. Zprvu jsem myslel, že šlo o kamínek, který sebrala nedopatřením a tek se jej zbavila. Kdo z nás zná vraní náturu a moresy - zvyky (rád užívám téměř zapomenutých slov) Ale jaký bylo moje překvapení, když vrána slétla, to co upustila, uchopila znova do zobáku, vylétla na trolej, znova to upustila na násep a to se opakovalo asi osmkrát. Na závěr představení opět slétla, kam to něco dopadlo a jala se zřejmě obsah toho něčeho vyzobávat. Nemyslím, že vrána jednala rozumově, jednala instinktivně a možná, že kdyby měla horní končetiny, místo křídel nelétala by s tím něčím na trolej, ale rozbila by to o kámen na zemi stejně, tak jak činí opice i člověk a přesto mezi nimi není žádný genetický vztah. Nebo ano? Lidské znalosti vzniku života vůbec jsou tak mizivé jsou tak mizivé, že ve skutečnosti nelze vypustit ani teoretickou, ničím nepodloženou možnost stejného genetického základu.

Věda se opírá o fakt, že život na zemi vznikl v prehistorických oceánech a postupným vývojem vznikli postupně různí vyšší živočichové, přes dinosaury k savcům až k člověku. S počátkem lze souhlasit, bez vody by nebyl život, ale s následným tvrzením nelze vždy zcela souhlasit bez výhrad, je tam dost vzájemně si odporujících věcí, jako je nejnovější vědci prezentovaný objev, že díky vzájemnému křížení neandrtálce a kromaňonského člověka jsme získali vyšší imunitu. Toto vědecké tvrzení je založeno na malé části objeveného shodného DNA neandrtálce a kromaňonce. Nebo jste si jisti, že šimpanz, gorila, pavián a další opice nemají ani kousíček shodného DNA? A přesto nedochází ke vzájemnému křížení druhů a věřte, že bez zásahu člověka v dávné minulosti bychom dnes pšenici, žito, chmel jako divoce rostoucí trávu. Kravička by dávala mléko jen, kdyby měla telátko, aby jej nakojila a neběhali by tu kříženci psů. Vlk s kojotem, tygr s rysem také nikdy nespáří přesto, že jsou druhově příbuzní, To jen soužití s člověkem vzal psům, kočkám přirozená odstup od nedruhového páření, v podstatě je člověk ve své povýšenosti nad přírodou k takovému chování donutil. Stejně tak vyšlechtil křížením z rostlin, kterých semena užíval ke své krmi pšenici, tak jak ji známe dnes. A co žralok? Vědci uznávaný jako nejstarší známý žijící živočich planety někdy z doby prvohor, ten mněl v celém společenství nejdelší čas na vývoj a přesto se za miliony let nikterak v zásadě nezměnil, ale vždy se přizpůsobil změnám životního prostředí. Jak to souhlasí s Darwinovou teorií o vývoji druhů?

Jak je to s druhem člověk? Ve stejném období žije člověk neandrtálský a kromaňonský, neandrtálec vymírá dříve jako neúspěšný druh a kromaňonec s již s jistým intelektem přežívá. Za pozornost stojí tvar jeho lebky, zcela odlišné od neandrtálce. Kde se vzal tak viditelný rozdíl ve vzhledu současníků a neodporuje to nenovějšímu vědeckému tvrzení o vzájemném páření. Pářil by se člověk se šimpanzem, který je podle vědců člověku nejbližší, tedy pokud není vyloženě zoofil, přijal by šimpanz takové páření a vznikl by nějaký hybrid - tvor z tohoto přirozeného páření. NE! Bylo by to možné pouze při umělém oplodnění a patřičné genetické úpravě buněk - spermie a vajíčka. A tady důrazně upozorňuji, že dosud nebyla nalezena jediná přechodová fosilie mezi člověkem a neandrtálcem, která by nutně z takového mezidruhového páření musela nutně vzniknout. Stejně tak nebyla objevena fosilie, která by ukazovala postupnou přeměnu opice v člověka tj. savců jejichž éra začala až po vyhynutí dinosaurů, jejichž fosilie se stále nacházejí.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 23. března 2016 v 21:33 | Reagovat

Tohle je zatím nejdůvěryhodnější vysvětlení, které máme.

https://www.youtube.com/watch?v=gwPoM7lGYHw

2 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 24. března 2016 v 1:36 | Reagovat

Na nejbližší hvězdu je to 200.000 let letu. Ke každé další je to v tomto řádu násobně dál. Ani ta nejvyspělejší civilizace nedokáže cestovat přes mezihvězdné vzdálenosti. Je to technicky neproveditelné. S tím padají všechny teorie o zásahu vyspělých civilizací. Člověk prostě vznikl přirozeně z opice, postupným vývojem. Nechápu, co se na tom komu nezdá, a dvakrát nechápu proč se věří pohádkám o mimozemšťanech, jakýmkoliv.

3 V. Berossos V. Berossos | 24. března 2016 v 6:55 | Reagovat

Je mnoho indicií, které nejen mě vedou k přesvědčení, že naše planeta byla navštívena mimozemskou civilizací. Fenomén létajících talířů není novodobý, v pravoslavných chrámech jsou ikony, na nichž jsou znázorněny létající předměty vzící podoby létajících talířů. Kde k těmto předlohám dávní umělci přišli? Pak tu máme mýty z celého světa, které vypráví o bozích, kteří přicházeli z nebe na jakých si létajících strojích, ať vezmete Ameriku, nebo Čínu, nelze opomenout ani Egypt a blízký východ, kterážto oblast je povařována za kolébku civilizace (i když osobně jsem přesvědčen, že i toto bylo trochu jinak)
Nelze vynechat ani bili, kde (myslím, že Enoch) popisuje, jak jej jeden z bohů vzal k sobě do létajícího stroje a vznesl se s ním do sedmého nebe – tady je důležitý fakt, že Enoch popisuje zemi jako KULIČKU
JAL LIDÉ V TÉ DOBĚ MOHLI VĚDĚT JAKÝ TVAR MÁ ZEMĚ V DOBĚ, KDY JEDINÉ DOPRAVNÍ PROSTŘEDEK BYLY POHÁNĚNY ZVIŘECÍ ČI LIDSKOU SILOU, V NEJLEPŠÍM PŘÍPADĚ VĚTREM
Určitě pozorováním, takový nesmysl nám věda tvrdí o Mayských znalostech vesmíru – pozorovali pohyb planet a z toho bla, bla, bala. Jak teda mohli znát planety které nejsou okem viditelné

4 cynik cynik | 24. března 2016 v 15:13 | Reagovat

:[3]: Je velmi pravděpodobné, že vyspělá civilizace u hvězdy Alkor zasáhla do vývoje Země v době dinosaurů dodáním genů inteligence. Tak vzikl delfín.
Minulé stolení tamní vědci zachytili záblesky RTG záření a jali se podrobněji zkoumat elmag. spektrum Země.
   Po dekódování signálu ČTV a TV Nova usoudili, že se pokus  nezdařil a preventivně zbalili kufry a odstěhovali se do jiné galaxie

5 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 24. března 2016 v 17:36 | Reagovat

Když nutně potřebujeme ke svému vzniku mimozemskou civilizaci, tak totéž asi potřebovala ona mimozemská civilizace, a právě tak ta, která dala zrod této, a takhle půjdeme přes celý vesmír, až se vzniku inteligentního života nikdy nedopátráme, protože vždycky to bude nějaká vyspělá civilizace odjinud. To, že existují mýty znamená, že existuje fantazie, představivost. Věda hovoří proti možnosti takových cest, a to značně nekompromisními čísly. Samozřejmě ovšem, když máte pod postelí strašidlo, tak vám to nikdo nevymluví.

6 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 24. března 2016 v 17:53 | Reagovat

Umíme si představit, že vše nevysvětlitelné mají na svědomí cizí vyspělé civilizace, a neumíme si představit, že vše nevysvětlitelné má svůj původ na Zemi. Trochu paradox, ne? Je to stejné jako s temnou hmotou a energií, když v rovnici něco nehraje, přimyslí se tajuplné X, které to vše napraví. Potom už stačí donekonečně hledat něco co neexistuje, protože je to jen výplod fantazie, aby se zalátala chyba v úvaze.

7 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 24. března 2016 v 18:01 | Reagovat

Když před nějakými 7mi tisíci lety vyschla Sahara, která byla zeleným krajem plným jezer a řek, tak se obyvatelstvo půlky afrického kontinentu, sestěhovalo k Nilu do Egypta. Co s tolika hladovými krky??? ... Nezbývá než postavit hladové pyramidy, protože se valí další a další přistěhovalci, desítky a stovky tisíc migrantů, desítky a stovky tisíc nezaměstnaných.

8 Ondra Dvořák Ondra Dvořák | 24. března 2016 v 18:15 | Reagovat

Každopádne, Vláďo, nejsi v tom sám. YouTube na dotaz "UFO" vyhodí 9 270 000 výsledků, a Google ještě o padesát miliónů víc.

9 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 24. března 2016 v 20:10 | Reagovat

Ondro, říkáš mýty = fantazie.  Tak dobře, zkus namalovat  - popsat něco co jsi nikdy neviděl, o čem jsi nikdy neslyšel.  Pak poznáš co je to něco si vyfantazírovat

11 dadainka dadainka | Web | 24. března 2016 v 22:44 | Reagovat

Darwinismus...haha :-)

12 M M | 25. června 2016 v 14:05 | Reagovat

[2]: Darwinismus je mimo místu, odporuje všem zásadám vědecké práce... nechci s tím ztrácet čas, každý kdo ví k čemu je mozek a dá si trochu práce, uvidí že že je to podvod... mohl bych sepsat z hlavy minimálně 5 argumentů, které vyvrací darwinismus...

ale nechci podceňovat inteligenci čtenářů...

místo toho poukáži na to, že naopak jsou velmi dobré archeologické argumenty pro to že nás ovlivnily starší civilizace... a řekněme si to na rovinu... neandertalec byl tělesně lepší vč. mozku než kromaňonec... přesto kromaňonec převálcoval ostatní...

a bylo to právě proto že velmi pravděpodobně bylo provedeno něco jako vyspělá genetická manipulace... toto je prostá pravda... člověk tím dostal něco co zvířátka nemají... hádejte co to je ;-)

13 M M | 25. června 2016 v 14:10 | Reagovat

12. planeta: v té knize je hodně moc pravdy o vzniku člověka našeho typu...

http://www.ragauian.cz/category/zecharia-sitchin-dvanacta-planeta/

    Ze všech důkazů, jimiž dokládáme své závěry, je dokladem nade vše významným sám člověk. Z mnoha hledisek je současný člověk – Homo sapiens – cizincem na planetě Zemi.

Od chvíle, kdy Charles Darwin šokoval vědce i teology svou vývojovou teorií, odvozuje se život na Zemi od člověka přes primáty, savce a obratlovce, dále pak přes stále nižší formy života až k onomu osudovému okamžiku před miliardami let, kdy údajně život vznikl. Ale učenců, kteří se propracovali až k těmto začátkům a začali zkoumat pravděpodobnost života v jiných částech naší sluneční soustavy, se zmocňovaly stále silnější pochybnosti; čím více hloubali, tím více se jim zdálo, že život se na Zemi jaksi nehodí.

Jestliže započal sérií spontánních chemických reakcí, proč má jediný zdroj, a ne množství nahodilých zdrojů? A proč všechna živá hmota na Zemi obsahuje tak málo chemických prvků, jimiž Země oplývá, a takové množství těch, jež jsou na naší planetě vzácné? Nebyl tudíž život na Zemi dopraven odjinud?

14 M M | 25. června 2016 v 14:11 | Reagovat

Záhadné postavení člověka ve vývojovém řetězci

Celou záhadu umocňuje postavení člověka ve vývojovém řetězci. Vědci, kteří tu nalezli úlomek lebky, tam zas kus čelisti, se zpočátku domnívali, že člověk vznikl asi před 500 000 lety v Asii. Ale když byly nalezeny starší zkameněliny, bylo zřejmé, že evoluční mlýny melou mnohem, mnohem pomaleji. Vznik opice, předchůdce člověka, se dnes datuje do doby před závratnými 25 miliony let. Nálezy ve východní Africe dokládají přechod na člověku podobné opice (hominidy) asi před 14 miliony let. Asi o 11 milionů let později se tam objevil první lidoop hoden klasifikace Homo.
Australopithecus asi před 2 000 000 lety,
Homo erectus před 1 000 000 lety,
Homo sapiens před 300 000 lety,
Neandrtálec před 100 000 lety

(Uváděná datace je samozřejmě pouze přibližná.) První lidoop, jenž byl člověku skutečně podobný – „vyspělý Australopithecus“ –, se vyskytoval v týchž částech Afriky asi před dvěma miliony let. Trvalo další milion let, než vznikl Homo erectus. Nakonec, po dalších 900 000 letech, se objevil první primitivní člověk; podle místa prvního naleziště jeho ostatků dostal jméno Neandrtálec.

Přestože mezi rodem Australopithecus a neandrtálcem uplynuly více než 2 miliony let, hlavní nástroj obou těchto skupin – pazourek – se prakticky nezměnil (obr. 1); velice podobné si koneckonců byly obě skupiny i zevnějškem (podle dnes rozšířené domněnky o jejich vzhledu).

15 M M | 25. června 2016 v 14:13 | Reagovat

Člověk cromagnonský asi před 35 000 lety

Poté, asi před 35 000 lety, se náhle, záhadně a nevysvětlitelně objevil nový lidský druh – Homo sapiens („člověk rozumný“), který smetl člověka neandrtálského z povrchu zemského. Tento veskrze moderní tvor, též zvaný člověk cromagnonský, nám byl natolik podobný, že kdyby byl oblečený jako my, ztratil by se v davu leckterého evropského či amerického města.

Pro úchvatné jeskynní umění, jež vytvořil, se mu zpočátku přezdívalo „jeskynní člověk“. Toulal se po zemi svobodně a bez potíží, neboť si uměl stavět obydlí – domy z kamene a stany z kůží a kožešin. Miliony let byly nástroji člověka obyčejné kameny užitečných tvarů. Cromagnonští lidé však uměli zhotovit specializované nástroje a zbraně ze dřeva a kostí. Nebyli již „nahé opice“, protože si dovedli ušít oděv z kůže.

...

    Když byly totiž objeveny další ostatky pračlověka (jejich naleziště zahrnují Swanscombe, Steinheim a Montmarii), vyplynulo z nich, že cromagnonský člověk pochází z ještě dřívějšího druhu Homo sapiens, který žil v západní Asii a v severní Africe asi 250 000 let před člověkem cromagnonským.

Pozn. redakce: Je zajímavé, že realita odporuje Darwinově evoluční teorii… Správná otázka zní: Jak to že fyzicky lépe vybavený neandrtálec, s VĚTŠÍM MOZKEM byl převálcován cromagnoncem? Jde tu o velmi pozoruhodný jev, který Sitchin komentuje ještě v následujícím odstavci…

    Výskyt současného člověka pouhých zhruba 700 000 let po Homo erectus a asi 200 000 let před neandrtálcem je zcela nepravděpodobný. Je navíc jasné, že Homo sapiens představuje natolik výraznou odchylku od jinak pomalého vývojového procesu, že mnoho našich znaků, například schopnost řeči, nemá vůbec žádnou návaznost na dřívější primáty.

...

http://www.ragauian.cz/nekonecny-zacatek-i-aneb-skutecna-historie-lidstva-vse-je-jinak-nez-nas-naucili-ve-skole/

16 M M | 1. února 2017 v 20:35 | Reagovat

[1]: Souhlasím, nejpravděpodobnější (a archeologicky doložená) varianta je ta Sitchinova, kdy člověk byl stvořen genetickou manipulací a usídlen v Sumeru... http://www.ragauian.cz/category/zecharia-sitchin-dvanacta-planeta/

Darwin je trouba mimo mísu...

17 Williamrix Williamrix | E-mail | Web | 6. dubna 2018 v 21:43 | Reagovat

With thanks! Helpful information!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.