Historia magistra vitae

Velký třesk

2. června 2016 v 17:07 |  Mé teorie

Velký třesk

Celé věky si kladou lidé otázky: jak vznikl vesmír, jak je veliký a jak dlouho existuje a mnoho dalších. Věda vyslyšela touhu po odpovědi, tak vytvořila teorii Velkého třesku ne jako jednu z možných teorií, ale jako nezvratitelný axióm, který je vtloukán do hlav lidstva od útlého věku, ale co když ta teorie není správná?

Podívejme se spolu na několik nejasností!

Vesmír vznikl dle vědecké elity velkým třeskem a tak jsme se to na základce učili a učí se dodnes a vím, že případné pochybnosti o takto vzniknuvším vesmíru jsou na akademické půdě tabu.

Dle teorie velkého třesku, se všechna hmota jenž se nacházela ve vesmíru, scvrkla do relativně malé kuličky s velikou hustotou a pro tu hustotu, která vyvolala obrovský tlak a udělala bááác

Tady si marně hlavu lámu, nad otázkou:

Když vesmír vznikl až velkým třeskem, odkud se vzala všechna ta vesmírná hmota?

Věda nám neodpoví ani na další otázky

Když se ušoulala ta velká kulička - co bylo okolo té kuličky?

Leckdo může napsat, že nic. Na to mám filosofickou odpověď - nic je také něco. Ale raději půjdu dál.

O energiích se jaksi nemluví, ale ty museli být příčinou, že se z té hmoty ta kulička ušoulala, bez energie je to nemožné.

Pak nastupuje otázka antihmoty, kde ta byla ve chvíli, když všechna hmota byla vkuličce.

Pojednou jsou tu dvě důležité veličiny, na něž se v teorii velkého třesku zapomnělo.

Asi proto, že se to do vědeckého výkladu vzniku vesmíru jaksi nehodilo.

A jak je to se stářím vesmíru?

Odborníci tvrdí, že je to čtyřicet miliard let. Dle čeho tak usuzují? Zřejmě berou jako důkaz nejstarší horniny nalezené na zemi, nebo ve sluneční soustavě, dál jsme se zatím nedostali. To by znamenalo, že sluneční soustava je stará 40mld. let, a ne celý vesmír, vždyť sluneční soustava je jen malým bodem v galaxii.

To se mě docela nezamlouvá, vždyť hvězdy (slunce) jedny zanikají a jiné se rodí, stejně tak galaxie splynou (srazí se). Co se s nimi děje dál? Při takové srážce se musí vytvořit, či uvolnit obrovské množství energie. Kam se podějí ty energie.

Vesmír je plný nikdy nekončícího pohybu, zrodu a zániku a je příliš troufalé tvrzení kohokoli něco o jeho stáří.

Stejně hloupé mě připadá, když slyším z úst nějakého vědeckého pracovníka slova - dostali jsme se na samé hranice vesmíru

Kde jsou ty hranice a hlavně co je za nimi nám však nesdělí, protože neví. Jiné by bylo, kdyby prohlásil - dostali jsme se na hranice našich možností, to bych akceptoval.

Ve škole nás učili, že energie nezmizí ani se nezničí, jen se transformuje v jiné energie a myslím, že věda nezná všechny možné energie působící ve vesmíru, pracuje s těmi, které jsou známé tady na zemi, je to stejné jako s fyzikálními zákony. Jistě o něco se věda ve zkoumání neznámého musí opírat, ale nám známé zákony nemusí nutně platit v celém vesmíru.

Závěrem známý citát řeckého filosofa Sokrata

Scio me nihil scire

Vladimír Berossos

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 osmotik osmotik | E-mail | 3. srpna 2017 v 15:15 | Reagovat

"Odborníci tvrdí, že je to čtyřicet miliard let. Dle čeho tak usuzují? Zřejmě berou jako důkaz nejstarší horniny nalezené na zemi, nebo ve sluneční soustavě, dál jsme se zatím nedostali" - člověče toto přece nemůžete myslet vážně? Nemám teď na mysli to, že se nejste schopen dovzdělat a získat tak odpovědi na 99 procent svých pochybností. Jde mi o uvádění naprosto nepravdicých údajů, viz citace, která je čistou lží.

2 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 3. srpna 2017 v 16:11 | Reagovat

Nejdu do sporu, může to být tak, či onak. Na tento článek jsem obdržel reakci  E-mailem z ÚK v němž bylo napsáno Osobně nevěřím ve Velký třesk, ale jakékoli jeho zpochybňování je na akademické půdě tabu + podpis profesor CSC

Tak kde je pravda?

S pozdravem Dej šanci míru

Vladimír Berossos

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.