Historia magistra vitae

Jaderné experimenty na Ukrajině:

11. října 2016 v 17:06 |  Historie

Jaderné experimenty na Ukrajině: EU už začíná mít strach

Zatímco si majdanské úřady berou další úvěry a vytahují se, kdo z nich je větší patriot, začínají americké společnosti inkasovat dividendy z prostředků investovaných do majdanu.

V dubnu tohoto roku došlo na Záporožské JE k úniku radiace. Mnoho místních obyvatel si stěžovalo na nevolnost, ale ukrajinské sdělovací prostředky zachovaly mlčení. O úniku informovala na svých webových stránkách pouze jedna místní televizní stanice, ale zato do všech podrobností, včetně rad, co se má dělat a co se dělat nesmí.

O den později místní úřady sdělily, že se žádný únik nekonal a že webové stránky napadli hackeři z Novoruska. Mělo se uvěřit tomu, že pracovníci TV po celou tu dobu nepřišli na to, že jejich stránky byly napadeny. Činnost majdanské vlády vytváří hrozbu jaderné katastrofy a cenzura sdělovacích prostředků může vést k opakování černobylského scénáře.

Dluhy se platí

Donedávna pracovaly ukrajinské jaderné elektrárny takto: Rusko jim dodávalo jaderné palivo a odebíralo ho zpět po vyhoření. Ukrajinské úřady se po jisté době pokusily koupit jaderné palivo z USA. Vsázka nelicencovaného paliva je však pro jaderný reaktor riskantní, navíc Rusko ho nebude po vyhoření odebírat, takže bude muset být někde skladováno. K dodatečným nákladům na samotné palivo (které je dražší než ruské) se přidají náklady na výstavbu úložišť a opravy poškozených reaktorů. To vše zaplatí Ukrajina.

Zatímco si majdanské úřady berou další úvěry a vytahují se, kdo z nich je větší patriot, začínají americké společnosti inkasovat dividendy z prostředků investovaných do majdanu. Posledním z takových rozhodnutí je projekt výstavby úložiště vyhořelého jaderného paliva v evakuační zóně JE Černobyl. Stavět ho má americká společnost Holtec International. Ukrajinský státní podnik Energoatom si vezme úvěr 250 mil. USD u amerických bank a najme si americkou společnost s americkými dodavateli, aby postavil objekt s americkou technologií. Tím k sobě "přimknou" další zemi.

Pokud by se nejednalo o jadernou energetiku, šlo by o běžné drancování cizí země. V tomto případě se však netransparentní výběrové řízení, ve kterém zvítězila společnost bez zkušeností v oboru i nezbytné technologie stává globálním problémem. Jaderní experti na semináři v Bruselu řekli, že výstavba úložiště je v rozporu se základními standardy jaderné bezpečnosti. Otázkou zůstává, zda bude někdo poslouchat odborníky.

Přeprogramování

Ukrajinské jaderné elektrárny, které byly vybudovány v sovětské éře a poskytují Ukrajině více než 50 % elektrické energie, totiž pracují na jiných principech než ty americké. Vzít jednu technologii a přeměnit ji na jinou jednoduše nelze, hrozí to nepředvídatelnými následky.

Právě to se však děje. Ještě za prezidenta Janukovyče podepsala společnost Westinghouse dohodu se Záporožskou jadernou elektrárnou a dodala do ní první várku paliva. Došlo k poruše a dodávku s velkými potížemi vrátili.

Podobné případy nastaly už dříve v Evropě, ale po vítězství majdanu se Ukrajina rozhodla naběhnout si na ty samé hrábě znova. Dohoda o nových dodávkách paliva už byla uzavřena. Za loňský rok došlo na ukrajinských jaderných elektrárnách ke 13 neplánovaným odstávkám, za první polovinu roku 2016 už k šestnácti. Jaderná energetika Ukrajiny se stává stejně tak neřiditelnou a nepředvídatelnou jako její politika.

Otázka ceny

Není vůbec složité porozumět zájmům účastníků transakce. Americké banky dostanou možnost rozmístit svá aktiva, americké společnosti prodají své technologie. Ukrajina se stává polygonem pro odzkoušení technologie, jak přeměnit sovětské/ruské systémy na americké. Experimenty mohou být nebezpečné, občas třeba něco bouchne, ale Amerika je daleko. A po odladění se technologie budou moci dodat i jinam. Když to vybuchne, my nic, my muzikanti, to ta strašná zaostalá sovětská technika.

Vše je na úvěr, který budou splácet občané Ukrajiny nejen vyššími cenami za elektřinu, ale i svými životy v případě, že nebezepečné experimenty skončí jadernou havárií.

Chaos

Toto nejsou jediné problémy ukrajinské jaderné energetiky. Končí životnost jaderných reaktorů a peníze na jejich modernizaci nejsou. Znamená to buď je zavřít a energii dovážet, nebo zavřít oči a pokračovat v provozu, což dříve či později povede k havárii.

Peníze nejsou, ale existuje boj o řízení Energoatomu. Výsledkem je zablokování jeho účtů ze strany státu, společnost přestala platit Rosatomu a ten od konce dubna t.r. přestal odebírat jaderný odpad. Od té doby uběhlo už šest týdnů, ale žádný pokrok nenastal.

A ještě horší věc. Kolaps ukrajinského hospodářství vede k tomu, že se šetří nejen tam, kde je to možné, ale i tam, kde je to přímo nebezpečné. Takže se snižuje či zvyšuje účinnost reaktorů podle potřeby energie. A to jsou přesně ty manévry, které způsobily havárii v Černobylu. Všechno to souvisí s politikou. Když se hlavními motivy celé země stanou nenávist k Rusku a báchorky z kozáckého baroka, vede to k diletantismu a v konečném důsledku to může vést i k jaderným katastrofám.

Současná situace zatím vyhovuje jak americkým páníčkům, tak kyjevským loutkám, to se jen tak nezmění. Vždyť občané to všechno zaplatí. Místo levné a bezpečné teď mají energii drahou a nebezpečnou. Lid zatím mlčí. Ale může uhodit tak, že se všichni nebudou stačit ani pokřižovat.

zdroj: https://regnum.ru překlad: http://news.e-republika

Evropu smrtelně ohrožuje válka, kterou ještě nevnímá

Vede ji parazitní armáda ilegálních cizinců, chystajících se k výměně populací ve jménu Proroka. Step by step přeměňuje Evropu v Dar-al-Islam - islámské území.

Ve zmrzačených demokraciích se invazi vždycky daří.

Situace je vyhrocená, čas běží a evropští potentáti maří čas sterilními půtkami, lžou a mlží místo solidní společné obrany.

Evropané vykazují již známky únavy ze všeho toho svinstva a přestávají věnovat tisícům migrantů, valícím se denně do Evropy, pozornost.

Dokud jsou nákupní vozíky ještě plné a bankomaty funkční.

Zbytečné analýzy a zaručení "odborníci" na migraci jsou jen postupující demencí dysfunkčních politických psychopatů.

Budeme se muset obejít bez nich; dříve než budeme demograficky vyhubeni.

Krok za krokem se stáváme obětí útočníků v podobě migračních okupantů a novodobých kolaborantů v podobě prodejných, cenzurovaných médií, politiků a intelektuálů - zleva, zprava, všechno jedna pakáž.

Zatím žijeme v příjemné iluzi pohody, ale chaos už začal

Francouzský filosof Guillaume Faye napsal již v roce 2000 nadčasovou knihu "Kolonizace Evropy: pravdivá debata o islámu" (jak jinak - byl za ni odsouzen k vysoké pokutě).

Jeho předpovědi se nejvíce blíží současné realitě.

Chaos, který věštil už bohužel v Evropě nastal.

Dobyvatelé využili všech slabostí (důležité pravidlo války) Evropanů - kolaps porodnosti, "odmužnění" mužů, zánik tradiční rodiny, totaliy EU, záměna tradičních hodnot za lacinou kulturní a komerční amerikanizaci.

Dokladem pro idealisty, kteří ještě nevěří, je celosvětová zločinnost, sílící ve vzájemném etnickém a ideologickém vraždění v globální touze po drancování cizího nerostného bohatství, kšeftech s ropou a ovládnutí cizích území pod rouškou importu "demokracie" za účelem získání "levné" lidské pracovní síly - negramotných chudáků zaostalého třetího světa.

Evropské vládnoucí panstvo bez svědomí si stále ještě nepřipouští, a ani nepřipustí, že globalizace zkrachovala a zoufale se lží a klamem drží u moci, i když je jasné, že se tato elita i celosvětová infrastruktura nezadržitelně hroutí.

Záchrana je ještě možná

Je nutné si připomínat, a hlavně nezapomínat na počátky zániku národů, řízeného jako projekt evropských vládců proti svým vlastním národům.

Obviněna bude nejen vládnoucí evropská levice, Merkelová se svým CDU, evropská levicová inteligence a americká proradnost z obavy před evropskou konkurencí, ale všichni malomocní přisluhovači v touze zalíbit se mocným a udržet se u moci.

Nevyjímaje islámské autority působící na evropské půdě, které řídí invazní "jednotky" islámských migrantů, vydávající se za válečné oběti.

Agentura Frontex pracuje na plný plyn

Každý měsíc dováží k evropským břehům statisíce migrantů a za branami Turecka jich nedočkavě vyhlíží nový pohodlný domov tři miliony.

Při neexistujících hranicích Česka je zřejmé, kam budou posíláni neúspěšní žadatelé o německý azyl.

Západní Evropa je již přeplněna a tak se bude konečně vyslyšena úpěnlivá páně Sobotkova modlitba;

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/evropu-smrtelne-ohrozuje-valka-kterou-jeste-nevnima/

Bezletová zóna v Aleppu by chránila teroristickou skupinu Fronta an-Nusrá

Vytvoření bezletové zóny v syrském městě Aleppo by znamenalo ochranu teroristů Jabhat al-Nusra (bývalá Fronta an-Nusrá), kteří by místo toho měli být terčem mezinárodních náletů společně s Islámským státem, sdělil bývalý italský ministr zahraničí Franco Frattini stanici RT. https://www.rt.com/news/362126-syria-russia-us-nusra-frattini/

"Byla to chyba západní koalice, že nezvýraznila rozdíl mezi takzvanou umírněnou opozicí a skupinou Jabhat al-Nusra," uvedl Frattini, který také sloužil jako evropský komisař pro spravedlnost, v rozhovoru pro kanál RT.

Bývalý italský poslanec vyjádřil přesvědčení, že al-Nusra by měla být terčem mezinárodních náletů, stejně jako Islámský stát (IS/ Daesh, dříve ISIS/ISIL).

"Jsem naprosto přesvědčen, že pokud bude tento bod překonán, bude nalezeno i řešení syrské krize," uvedl bývalý poslanec.

Frattini se vyslovil proti vytvoření "bezletové zóny" nad strategickým syrským městem Aleppo, která byla navržena Francií a byla vetována na půdě Rady bezpečnosti OSN počátkem tohoto týdne.

"Nemluvme jen o "bezletové zóně," uvedl Frattini. "Známe velmi dobře scénář bezletové zóny v Libyi. Ale v současné době vytvoření bezletové zóny v oblasti kontrolovanou skupinou an-Nusra jen bude chránit Al-Kájdu a jim přidružené skupiny."

Navzdory opačným tvrzením ze strany Washingtonu, "je možné oddělit bojovníky al-Nusra od umírněných rebelů, protože al-Nusra obsadila některé dobře určené oblasti východního Aleppa a moderní vojenské technologie umožňují Americe zaměřit zejména malé oblasti, kde jsou teroristé bez ohrožení zásahu nevinných civilistů," uvedl Frattini.

Podle Frattiniho, Američané se podbízejí svým spojencům na Středním východě tím, že odmítli oddělit džihádisty al-Nusra od umírněných rebelů.

"Není to především v zájmu USA. Je to v zájmu sunnitských států Perského zálivu, které stojí za sunnitskými džihádisty. Saúdská Arábie podporuje džihádisty, kterým poskytuje zbraně. A Saúdská Arábie je historickým spojencem Spojených států," uvedl politik.

"Sunnitské státy Perského zálivu chtějí zbavit Damašek syrského prezidenta Bašára Asada a všech šíitů, kteří zde žijí, a ne osvobodit východní Aleppo od teroristů," dodal Frattini.

Mezitím, na druhé straně stojí Írán, který uvedl, že "ochrana východního Aleppa před teroristy je jeho národním zájmem a nikdy nebude dovoleno, aby byl Asad odstraněn," uvedl politik.

"Pojďme obnovit kontaktní skupinu, kde budou přítomni všichni hlavní hráči- za prvé, Rusko a USA, ale také Turecko, Saúdská Arábie a Írán. Dokud nezasedne těchto pět hráčů kolem stolu, nebude žádný mír v Sýrii," uvedl Frattini.

Jednotlivé strany musí jednat, bez ohledu na to, jaké jsou jejich rozdíly, jelikož "můžete dosáhnout míru jen se svými nepřáteli, ne s přáteli," vysvětlil italský politik.

"Přerušení mírové smlouvy v Sýrii mezi Ruskem a USA na konci září "by neměl být konec spolupráce," uvedl politik.

"Bude to v rozporu se zájmy USA, stejně jako Evropanů, proti zájmu stability v celém regionu, dodal politik.

Vojenská a diplomatická spolupráce mezi Ruskem a USA je jediný způsob, jak uspět, což bylo prokázáno úspěšným zničením syrských chemických zbraní v roce 2014, uvedl Frattini.

"Od počátečních návrhů Obamy jít do války se syrskou vládou se vyrukovalo s opačným návrhem, spolupracovat s Asadem na likvidaci chemického arsenálu. Rusko, Východ a Evropa souhlasily. A to byl jediný úspěšný příklad spolupráce od počátku syrské krize… To je příklad, ze kterého se musíme poučit," uvedl italský politik.

Nedávné drsné výroky vůči Moskvě ze strany Washingtonu lze vysvětlit americkou prezidentskou kampaní, jejíž rétorika se stává hlasitější a hlasitější, když se volby blíží," uvedl bývalý poslanec.

Frattini vyzval USA, aby nezlehčovaly úspěchy Moskvy v Sýrii a zdůraznil, že "Rusko, které není nejlepším spojencem Rijádu, bylo trochu více oddané."

"Od té doby, co se Rusko rozhodlo velmi silně zapojit v Sýrii do boje proti teroristům, věci se změnily v dobrém směru- Islámský stát snížil svou sféru zaměstnanosti, a bylo osvobozeno mnoho měst a vesnic," uvedl Frattini.

Zdroj:http://svobodnenoviny.eu/bezletova-zona-v-aleppu-by-chranila-teroristickou-skupinu-fronta-an-nusra/

Italští těžkooděnci se připojili k demonstrantům v Turinu, kteří demonstrovali proti EU, proti stavu jejich ekonomiky, jejich měně a cen za palivo.

riot police

Italští těžkooděnci se připojili k demonstrantům v Turinu, kteří demonstrovali proti EU, proti stavu jejich ekonomiky, jejich měně a cen za palivo.

Zdroj: http://svobodnenoviny.eu/italsti-tezkoodenci-se-pripojili-k-demonstrantum-v-turinu-kteri-demonstrovali-proti-eu-proti-stavu-jejich-ekonomiky-jejich-mene-a-cen-za-palivo/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 sylvee sylvee | Web | 12. října 2016 v 15:35 | Reagovat

Válka v Evropě? Toho jsem se vždycky bála, ale je za dveřmi...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.