Historia magistra vitae

Farmaceutické firmy nás zločinecky vydírají

25. prosince 2016 v 11:23 |  Zdraví

Farmaceutické firmy nás zločinecky vydírají

Některé léky už do Česka možná nedodáme, platíte za ně málo, říkají nadnárodní farmaceutické firmy. Farmaceutické firmy, jak se zdá, vydírají Čechy. Nadnárodní producenti vzkázali, že za léky platíme z jejich globálního pohledu málo, takže zvažují, že některé nové medikamenty do České republiky už ani nedodají.

Co mě ale zarazilo, byla diskuse na FB. Lidé tam říkali, že je to jenom dobře, že ty jejich chemie nepotřebujeme. To může říct jenom zdravý člověk. Já se snažím skoro všechno léčit přes bylinky. Ale na některé nemoci přece jenom bylinky nestačí.

Vím o tom, že teď byl nějaký docela dlouhý výpadek inzulinu na Slovensku. V České republice byl zas výpadek jiného životně důležitého léku. Ono bylinky jsou super, ale na některé nemoci fakt nestačí. A tohle vydírání farmaceutických firem je hnus.

Zdroj: http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=87401

Zakázaný dokument o očkování s Robertem De Niro odhaluje šokující pozadí farmaceutických firem

Herec Robert De Niro sliboval, že na filmovém festivalu Tribeca nebude chybět dokument Vaxxed odhalující zákulisí očkování vakcínou MMR a zpochybňující její nezbytnost.

Snímek je ostře kritizován výrobci vakcín, kterým podrývá ekonomické zájmy. A přestože De Niro původně tvrdil, že se nenechá cenzurovat, nakonec lobby farmacie podlehl a film na festivalu zakázal.

"Mým záměrem při promítání tohoto snímku bylo poskytnout příležitost pro konverzaci o tomto problému, který je hluboce osobní pro mě i mou rodinu. Ale po prozkoumání během posledních dní s týmem z festivalu Tribeca a dalšími lidmi z vědecké komunity nevěříme, že přispívá k diskuzi tak, jak jsem doufal," uvedl De Niro podle magazínu Hollywood Reporter.

Celý seznam šokujících ingrediencí ve vakcíně proti chřipce - karcinogeny, neurotoxiny a další… http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9110-seznam-ingredience-vakcina-chripka-kardcinogen-neurotoxin

Vynálezkyně vakcín proti HPV virům (rakovina děložního čípku)pod tíhou svědomí: Jde o obrovský, smrtelný podvod http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9152-vynalezkyne-vakcina-hpv-viry-obrovsky-podvod

Mainstream mlčí: Spojitost MMR s autismem, aneb důkazy velké zdravotní kamufláže http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/4740-mainstream-mlci-spojitost-mmr-s-autismem-aneb-dukazy-velke-zdravotni-kamuflaze

Dávají nám vakcíny s rakovinotvornými enzymy - lékaři, kteří tento objev učinili, nalezeni mrtví http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7513-davaji-nam-vakciny-s-rakovinotvornymi-enzymy-lekari-kteri-tento-objev-ucinili-nalezeni-mrtvi

Dokument ostře napadá farmaceutický průmysl a odkrývá některé jeho praktiky při vývoji vakcín i demagogické strašení lékařů a laické veřejnosti hrozbami různých chorob. Důvod? Vakcíny jsou drahé a plošné očkování znamená obrovské příjmy pro jejich výrobce.

"Festival se nevyhýbá nebo nebojí kontroverze. Nicméně máme obavy o určité věci v tomto filmu, které nám brání ho vysílat v programu Festivalu. Rozhodli jsme se ho tak odstranit z programu," uvedl dále De Niro.

Autorem dokumentu je bývalý gastroenterolog a medicínský vědec Andrew Wakefield, který od roku 1998 upozorňuje na to, že vakcína MMR způsobuje autismus. Studii původně otiskl prestižní lékařský magazín Lancet, který ji ale později - pod tlakem farmaceutických firem - zpochybnil.

Dvaasedmdesátiletý De Niro má osmnáctiletého syna Elliota postiženého autismem.

Nyní celý dokument můžete svobodně šířit se slovenskými titulky:

"http://www.veoh.com/watch/v114354660kqHz4dWz"tch/v114354660kqHz4dWz

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9291-zakazany-dokument-robert-de-niro-vaxxed

Studenti střední školy vyrobili repliku léku za 750 dolarů za pouhé 2 dolary

Poté, co Martin Shkreli zvedl cenu Daraprimu, protiparazitární léku používaného u pacientů s HIV na celém světě, z 13,50 $ na 750 $, rychle se stal jedním z nejvíce nenáviděných lidí na světě.

Shkreli se pokusil o nápravu škody, kterou utrpěl prodej tohoto léku a nakonec snížil jeho cenu o 50% pro americké nemocnice (stále však byly náklady 30 krát vyšší, než předtím, než zvedl cenu).

Nesnížil náklady pro soukromé pacienty, a tak stále platí šílenou sumu.

 

To vyprovokovalo studentů v Austrálii k vytvoření 3,7 g aktivní složky Daraprimu za 20 $, která by se jinak na trhu prodávala mezi 35 000 až 110 000 $ v současnosti. To znamená, že jednu tabletu, kterou Shkreli prodává za 750 $ si můžete nyní zakoupit za 2 $.

Studenti středních škol v Sydney pracovali na mimoškolním projektu od té doby, kdy oznámili zvýšení ceny tohoto léku v roce 2015. Všichni se shodují na tom, že práce na něčem podobném je stále aktivní.

"Práce na skutečných problémech, které lidi trápí, nám dodávala více entuziasmu." Řekl jeden ze studentů 17letý Austin Zhang.

 

Studenti pracovali na projektu s chemicky Alice Williamson z Univerzity v Sydney prostřednictvím online programu s názvem Open Source Malárie, který je zaměřen na používání veřejně dostupných léků k léčbě malárie.

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9395-farmaceuticky-prumysl-ma-problem-studenti-stredni-skoly-vyrobili-repliku-leku-za-750-dolaru-za-pouhe-2-dolary

 
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dominika Dominika | Web | 26. prosince 2016 v 8:05 | Reagovat

Nikdy jsem si o farmaceutických firmách nemyslela nic dobrého....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.