Historia magistra vitae

Rusko nepřítel?

20. prosince 2016 v 13:45 |  Historie

Nepotvrzená zpráva. Syrské speciální jednotky mají 130 zajatých důstojníků proamerické koalice

17. 12 sa objavila veľmi zaujímavá informácia, ktorú publikoval ruský portál Warfiles.

Je veľmi pravdepodobné, že mainstreamové médiá v EÚ, nebudú tejto správe venovať žiadnu pozornosť, prípadne ju označia za prejav "proruskej propagandy", prípadne ako hoax.

Podľa sýrskych vládnych zdrojov v zajatí sa ocitlo 22 Američanov, 16 Britov, 21 Francúzov, 7 Izraelcov, 62 Turkov

Správu však potvrdil aj americký Southfront, ktorý má o Sýrii pomerne presné informácie.

Podľa zverejnenej správy sa podarilo dňa 15. 12. 2016 sýrskym špeciálnym jednotkám a bezpečnostným orgánom zajať v Aleppe prvých dôstojníkov americkej koalície, ktorí bojovali proti legitímnemu sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi.

Dňa 15. 12. 2016 objavili sýrski špecialisti prvý bunker s vysokopostavenými dôstojníkmi proamerickej koalície, ktorí sa v bunkri ukrývali, neskôr Sýrčania zajali ďalších dôstojníkov. Podľa prvých informácii sýrskeho novinára Saida Al Sharifiho sa medzi uvedenými dôstojníkmi nachádzal aj minimálne jeden americký občan.

Prvú skupinu dôstojníkov zajali v pivnici vo východnom Aleppe, dôstojníci nekládli odpor a padli do rúk sýrskym špecialistom živí. Vyzradili aj miesta pobytu ďalších dôstojníkov, takže postupne sa počet zajatých dôstojníkov americkej koalície v Aleppe zvýšil na 130. Podľa sýrskych informácií má ísť o občanov USA, Francúzska, Veľkej Británie, Nemecka, Izraela, Turecka, Saudskej Arábie, Maroka, Quataru.

Sýrski špecialisti už teraz zistili, že väčšina mien uvedených dôstojníkov je falošná, rovnako ako ich identifikačné preukazy. Momentálne členovia sýrskych bezpečnostných služieb uvedených dôstojníkov vypočúvajú. Podľa sýrskych spravodajcov ide o cenný úlovok, ktorý s určitosťou sýrska strana využije v diplomatických rokovaniach s predstaviteľmi uvedených štátov.

Dosiaľ sýrski odborníci publikovali zoznam 14 mien. Pravdepodobne ide o najmenej významných zajatých dôstojníkov, informácia o ich zajatí a ich identifikácia má za úlohu informovať predstaviteľov cudzích rozviedok pôsobiacich v Sýrii, že sýrske bezpečnostné sily naozaj cudzích dôstojníkov zatkli a uvedení muži sa nenachádzajú niekde na úteku bez možnosti naviazania spojenia

Uvedený zoznam zajatých dôstojníkov:

Mutaz Kanoğlu - Turkey, David Scott Winer - USA, David Shlomo Aram - Israel, Muhamad Tamimi - Qatar, Muhamad Ahmad Assabian - Saudi, Abd-el-Menham Fahd al Harij - Saudi, Islam Salam Ezzahran Al Hajlan - Saudi, Ahmed Ben Naoufel Al Darij - Saudi, Muhamad Hassan Al Sabihi - Saudi, Hamad Fahad Al Dousri - Saudi, Amjad Qassem Al Tiraoui - Jordan, Qassem Saad Al Shamry - Saudi, Ayman Qassem Al Thahalbi - Saudi, Mohamed Ech-Chafihi El Idrissi - Moroccan

V uvedenom zozname absentujú s výnimkou jedného (David Scott Winer) mená britských, amerických či francúzskych špecialistov, najdôležitejší sú pravdepodobne Winner a Aram. Zverejnenie zoznamu svedčí pravdepodobne o skutočnosti, že Rusi a Sýrčania pokračujú v spravodajskej hre a zároveň v diplomatických rokovaniach so západnými predstaviteľmi.

Zajatie týchto dôstojníkov by vysvetľovalo aj zbrzdenie procesu odsunu členov "umiernenej opozície" do Idlibu - proste Západ sa zúfalo snaží dostať svojích zajatých dôstojníkov z ruských a sýrskych rúk, skôr ako ich sýrske bezpečnostné sily predstavia v živom vysielaní celému svetu. Uvidíme, či sa rokovania presunú pre obe strany do "štádia výhodných kompromisov".

Skutočnosť, že informácia o zajatí dôstojníkov proamerickej koalície bola cez sýrske média zverejnená, pravdepodobne znamená, že postupne sa môže objaviť viacero ďalších zaujímavých a kompromitujúcich informácií.

Podľa oficiálnych britských zdrojov napríklad v Sýrii pôsobilo dlhodobo minimálne 20 dôstojníkov špeciálnych síl, ktorí cvičili členov "umiernenej opozície" pre boj voči teroristom z ISIS. Väčšina britských dôstojníkov v Sýrii podľa britských zdrojov patrila k jednotkám SAS.

Budeme vás v nasledujúcich dňoch informovať, či ide o spravodajskú dezinformáciu alebo sa táto kauza potvrdila, ako aj o jej ďalšom vývoji.

Zdroj: http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/9397-syrske-jednotky-proamericka-koalice

Prague Pride prý bude nejspíš brzy zrušena. Kvůli těmto děsivým statistikám

Ne nadarmo se říká, že pýcha předchází pád. Nejinak je tomu i u homosexuálů a jejich "hnutí za práva LGTB". Ještě nikdy v dějinách (dokonce snad ani v antickém Řecku/Římě) neměla sexuální deviace (tzv. LGTB) veřejně tak navrch nad normálními heterosexuálními vztahy a normální rodinou, jako v současné západní společnosti.

Homoživotní styl je vyučován a opěvován ve školách, oslavován v mediích, dochází k pokusům kriminalizovat jeho kritiky, jde mu na ruku politický establishment a legislativa. Přesto je jasné, že homo hnutí zvoní hrana a z vrcholu bude následovat strmá cesta dolu. Společenské trendy jsou již nyní patrné a nezastavitelné.

Dokonce bychom mohli vyhlásit "tipovací soutěž". Vyhubí homosexuály dříve HIV-AIDS, nebo muslimští imigranti?

Nedávno i české zdravotnické úřady přiznaly, že se situace s počty infikovaných HIV-AIDS začíná vymykat kontrole a přirovnaly situaci k epidemii. Například v Praze je oficiálně nakažen již každý dvacátý homosexuál (tj. 5 procent všech homosexuálů) virem HIV-AIDS. Neoficiálně se dokonce mezi lékaři hovoří o tom, že infikován může být každý patnáctý gay a počty nakažených prudce rostou. Co je příčinou této "náhlé epidemie" HIV mezi českými homosexuály?

(Podle statistik téměř 80 procent všech nakažených provozuje pouze homosexuální pohlavní styk) Oficiální vysvětlení zní: opadnutí strachu z nemoci díky moderní léčbě. To je ovšem pouze část pravdy. Masivní nárůst nemocných HIV AIDS můžeme totiž datovat do doby, kdy začala masivní státní podpora homo hnutí. Ta byla iniciovaná ze zahraničí. Především ze strany EU a USA. (Obamova administrativa měla homoagendu jako hlavní téma americké zahraniční politiky, navíc třeba současný americký konzul v Praze N. Trendowski je otevřený homosexuál se známým promiskuitním životním stylem) s tím se začala rozvíjet "gay kultura" a především "gayturistika".

To jsou ty různé masivní homoakce typu Prague Pride a apod, kde hlavním důvodem návštěvy účastníků jsou různé deviantní akce jako "gay disco", či rychloseznamka, které připomínají obvykle perverzní bakchalie. Druhým závažným důvodem je podpora a otevřená propagace homoživotního stylu ve školách a mediích, kde homosexualita je líčena jako cool zabava, kterou by měl každý zkusit. Výsledkem jsou pak nájezdy HIV infikovaných homosexuálů na mladé nezkušené oběti/mladíky , kteří si jen chtěli něco "nového" zkusit. Lékaři pak slyší od nově nakažených homosexuálů podobné příběhy…. Asi mě nakazil Helmut/Pierre/John při Prague pride….

Vždyť on ale říkal, že má nízkou virovou nálož a tak se nemusí chránit…. Vždyť on mi říkal, že AIDS se teď dá léčit jako chřipka a pod. Jenže zkuste obvinit nějakého homosexuála z cíleného šíření pohlavní nemoci?! To spíš dotyčný policista přijde o místo a ještě ho budou vláčet v novinách jako "homofoba". Díky této společenské šílenosti lze tedy právem předpokládat, že počet HIV nakažených strmě poroste. Vždyť jeden "veselý gay" v průběhu Prague pride je prý schopen vystřídat až 25 partnerů a když uvážíte, že nejméně 5 procent z jejich účastníků již HIV positivní je, tak si snadno domyslíte zbytek…

Nicméně HIV-AIDS není zdaleka jediným smrtelným nebezpečím pro homosexuály. Tím minimálně srovnatelným je nenávist ze strany muslimských imigrantů. Korán trestá homosexualitu smrtí a muslimové ji také homosexuálům slibují zcela otevřeně. Ostatně v Západní Evropě k útokům na homosexuály ze strany muslimů zcela běžně dochází. Navíc se ukazuje, že práva přistěhovalců jsou nadřazena i právům LGBT. (Viz nedávný případ z Nizozemí, kde bylo judikováno, že když muslim vyhrožuje homosexuálovi smrtí, tak se nedopouští trestného činu, protože to je psáno v koránu a to musí muslimové přece dodržovat….!!!! Když však by homosexuálovi vyhrožoval křesťan, tak bude souzen… nebo jsou si přece všichni rovni, že…!!!!) Je tedy jen otázkou času, kdy se s příchodem masy imigrantů podobné případy začnou objevovat i u nás.

Můžeme se tedy domnívat, že brzy budeme svědky opětovného zákazu "homo kulturní akcí" aby náhodou neurážely "uprchlíky". Ostatně to bude i v zájmu bezpečnosti samotných LGBT osob, aby se nestaly pro muslimy lovnou zvěří…. Nicméně muslimové se zde rozhodně nezastaví a jejich výhrůžky, že "buzeranty povraždí" by měli homosexuálové brát zcela vážně.

Bude tedy zajímavé sledovat, kdo homosexuály zdecimuje dříve, zda jejich deviantní životní styl (a tedy HIV-AIDS), nebo se stanou obětí řádících muslimů?

Zdroj: http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=87453

Chystá Brusel v Polsku zločinecký puč podle ukrajinského scénáře? Chtějí zneužít výročí roku 1981?

Poláci si v těchto dnech připomínali události z 13. prosince 1981, kdy vedení státu vyhlásilo válečný stav. Kromě jiných akcí proběhl ve Varšavě také protivládní pochod tzv. Výboru na obranu demokracie. Zaznamenala ho ve svém zpravodajství i Česká televize

V reportáži dostal slovo pro českého diváka neznámý Józef Pinior. Při vší úctě k jeho činnosti v období válečného stavu však přinejmenším rozpaky budí, že na konci listopadu byl s desítkou dalších lidí obviněn z korupce a zneužívání postavení senátora za Občanskou platformu, kterým byl v minulosti. S využitím svého senátorského postavení pro podnikatele zajišťoval výhody na úřadech a bral za to peníze.

Nešlo sice o obrovské částky, ale jednání je to přesto zřejmě odsouzeníhodné i morálně. Rozhodně by bylo lepší, kdyby J. Pinior spíše mlčel, než aby obviňoval vládu z těžkých hříchů nedemokratického jednání. Aktem její soucitnosti ostatně je, že senátor neskončil ve vyšetřovací vazbě, jak bylo žádáno, ale může se účastnit protivládních demonstrací.

Ke slovu se z televizní obrazovky dostal také Mateusz Kijowski, člověk natolik svobodomyslný, že nastřádal dluhy na výživném téměř půl milionu korun. Práce v listu Gazeta Wyborcza, vystupování proti vládě Práva a spravedlnosti a výlety do Bruselu ještě nikoho neudělaly skvělým.

Zdroj: http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=87455

Ruský nepřítel

Rusko je západními médii a politiky od jisté doby setrvale prezentováno jako krvežíznivý, po moci lačnící nepřítel, který nemá jiných starostí než se okamžitě vrhnout na svoji slabší NATO-oběť a vojensky obsadit celou Evropu a posléze celý svět. (O idiotismu takovéto úvahy z hlediska početnosti armád, techniky a souhrnu stávajících ekonomických potenciálů Ruska a států NATO ať si udělá svoji představu každý sám.)

Z historického hlediska nic není pravdě vzdálenější než takováto představa Ruska. V minulosti to byl zpravidla "civilizovaný židokřesťanský" Západ, kdo napadal vojenskou silou území Ruska, kdo měl zájem ovládnout vojensky svého konkurenta a udělat z něj svého vazala. Politické a ekonomické konsekvence (páté kolony, vydírání ekonomickými sankcemi s předkládáním ultimát, vojenské harašení zbraněmi těsně u hranic) dávají tušit, že ani v přítomnosti tomu zřejmě nebude jinak.

Proč, z jakých důvodů se pojelcinovské Rusko zničehonic a najednou, jakoby mávnutím čarovného proutku, stalo tak strašným a krvežíznivým nepřítelem pro Západ přinášející "svobodu, mír a barevnou demokracii"?

Podle mého mínění půjde zřejmě o komplex ekonomických , vojensko-politických a ideologických příčin, mezi kterými ekonomické mají určující roli. Zkusme se na to podívat hlouběji:

Ekonomicko-politické důvody. Kapitalistická ekonomika (a Rusko, ať už si o něm po rozpadu SSSR myslíme cokoliv, je standardní kapitalistickou ekonomikou) je permanentním konkurenčním bojem privátních a státně-kapitalistických subjektů o vliv a zisk, přičemž privátní vlastnictví tvoří základ ekonomiky a má v ní klíčovou roli. Jemu je podřízena tvorba zákonů a také politika (včetně zahraniční politiky) států. Z ekonomického hlediska Rusko představuje významný zdroj světových surovin, potenciální zdroj levné pracovní síly, v některých odvětvích (energetika, vojenství, kosmický průmysl, technické vědy…) je nositelem pokročilého know-how, v oblasti nerostných surovin, obilovin, zbrojní techniky, energií či kosmické techniky je významným účastníkem světového trhu a je také potenciálním trhem pro odbyt zboží a služeb. Za Jelcina se ekonomicky rozpadající destabilizované postsovětské Rusko postupně rozkrádané mafiemi oligarchů zdálo lehkou potenciální kořistí západního kapitálu. Západní média ani politici v té době východního klondajku, kdy si Západ udělal z mezinárodního práva trhací kalendář a Spojené státy diktovaly celému světu silou a výhrůžkami svá pravidla - nijak zvlášť neakcentovaly ruskou hrozbu. Problém nastal až v době, kdy se k moci dostal v Rusku prezident Putin, ruská ekonomika se začala postupně stabilizovat, skončilo období chaosu, s ekonomickou a politickou stabilizací začala opět narůstat vojenská síla a obranyschopnost Ruska a Rusko se začalo na mezinárodní scéně chovat úměrně své velikosti a vzrůstajícímu ekonomickému a vojenskému významu. Přestalo si nechat poraženecky diktovat cizí podmínky, začalo tvrdě prosazovat své národní, suverénní zájmy. Odepřelo poslušnost parazitickému kolonizačně-imperiálnímu přístupu Západu, který naopak padl do těžké systémové krize, jejíž počátek dočasně odsunul rozpad sovětského impéria. Odpor vůči západní dominanci, zablokování proměny velmoci v závislou poddajnou kolonii, vlastní sebeuvědomění, nekompromisní akcentování vlastních zájmů - toto vše se stalo příkladem pro Západem kolonizované státy, (zejména narůstající asijské velmoci) tzv. rozvojového světa, které se začaly postupně sbližovat s Ruskem. Toto je klíčový důvod, proč se najednou Rusko proměnilo z harmonické mafiánské jelcinovské demokracie v zemi ukrutného a krvežíznivého diktátora Putina (podobné proměny předtím anebo poté prodělaly i jiné země (Srbsko - Miloševič, Irák - Husajn, Libye - Kaddáfí, Ukrajina - Janukovyč, Sýrie - Asad). Odepření bezvýhradné poslušnosti a podřízenosti jaderné supervelmoci, globalizační "demokratizaci" i sabotáž programu pro Nové americké století (PNAC) se staly klíčovými důvody pro proměnu Ruska v "nejstrašnějšího" nepřítele Západu. "Demokratické" politické vydírání skrze různá mezinárodní fóra a "humanitární" politické organizace, pokusy o zinscenování vnitřního politického převratu, zastrašování vojenskou silou, politické konspirace v blízkém příhraničí, vypovídání a nedodržování smluv, očerňování a pomluvy často bez věcného základu, stálý tlak na postupné osekávání ruské sféry vlivu (Ukrajina - ruská vojenská základna na Krymu, Sýrie - ruská vojenská základna v Tartusu), ekonomické sankce (zajímavé, že k těmto donutily dominantní USA pod uměle vykonstruovanou záminkou své evropské vazaly, zatímco s Ruskem samy dál čile obchodují) na sebe nedaly dlouho čekat.

Vojensko-politické důvody - vytvoření mýtu nesmiřitelného ruského nepřítele umožňuje udržovat u západní veřejnosti fikci o nutnosti existence a vydržování vojensko-politického spolku NATO. Tento po rozpadu SSSR ztratil nejenom obraz původního nepřítele, ale také původní důvody své existence. Západní veřejnost si navíc začala stále častěji pokládat otázky, nač potřebuje vydržovat organizaci, která se transformovala v ryze útočný spolek realizující politický diktát USA a vytvářející stále nové bezpečnostní hrozby ve světě. Vytvoření a permanentní přiživování mýtu krvežíznivého ruského nepřítele bez argumentačního a věcného základu (Rusko Západu nevyhrožuje, nezačalo s ekonomickými sankcemi, Rusko neobkličuje Západ, Rusko nezačalo skrze své páté kolony s podvracením režimů v západních zemích, Rusko neinscenovalo barevné politické převraty v zemích pod vlivem Západu) dalo nový impuls pro zvýšenou militarizaci a postupné zavádění policejního státu v zemích Západu. S vytvářením hrozeb to bylo vždycky přesně naopak. To Západ se k putinovskému Rusku stavěl vždycky jako první s despektem a nepřátelstvím. To Západ vychyloval věci z klidového stavu a uváděl je v chaos. K vojensko-politickým důvodům by ještě stálo za zmínku uvést důvody vojensko-ekonomické. Rusko je tradičně významným konkurentem západních zbrojařů na světových trzích. Ruské zbraně patří v mnoha druzích mezi technicky nejvyspělejší, efektivní, vyznačují se jednoduchostí, spolehlivostí a malou poruchovostí, velkou odolností a hlavně jsou cenově více než konkurenceschopné.

Ideologické důvody. Vytváření permanentního nepřítele umožňuje odvádění pozornosti veřejnosti od skutečných hlubinných příčin systémové krize a svalování viny za všechno špatné na "zlého Rusa". (Dnes už zlý Putin prý může dokonce za Brexit, za evropskou migraci, za sexuální násilí v německém Kolíně, za zvolení Trumpa americkým prezidentem, za úniky dat z datové schránky Hillary Clintonové. Jak to tak vypadá, mohl by mít prsty i v globálních ekologických proměnách). Obraz ruského nepřítele - viz současná bruselská, americká kongresová a parlamentní praxe v evropských satelitech USA - ulehčuje zavádění otevřené totalitní praxe v zemích "demokratického Západu. Protože mainstreamem zjevené "pravdy" velice často přebíjí argumentace alternativncíh médií a sledovanost mainstreamu postupně klesá ve prospěch názorové alternativy, přichází na řadu tradiční náhubkový zákon. Jakákoliv kritika politického establishmentu, systému, rozkrývání pochybení, lží a zjevných nelogičností budou již v blízké budoucnosti trestné, platit bude pouze uzákoněná mainstreamová politicky posvěcená "pravda", jsou sestavovány černé listiny kritiků a všichni kritici světlých zítřků jsou označováni bez jakýchkoliv věcných důvodů jako ruští agenti. Jak jednoduché. A jak "odlišné" od kůlu v plotě, který jsme v našich luzích a hájích již v minulosti zažili. Paradoxem je, že čím větší zákaz, tím větší chuť veřejnosti na zakázané ovoce. To je v českých a slovenských zemích známo již od dob předhadrákového disentu. (Černé listiny Evropských hodnot reprezentovaných pornohercem v tomto smyslu slouží jako účinná reklama pro alternativní média.)

Posledním, kdo v reportáži televize dostal slovo, byl legendární vůdce Solidarity a bývalý prezident Lech Wałęsa, který nepokrytě dává najevo, že by v podstatě jakýmkoliv prostředkem svrhl vládu, za kterou stojí Jaroslaw Kaczyński. Jen v této chvíli nenazrál správný čas. U Wałęsy ale často nejde o racionální kritiku, ke které nepochybně některé důvody jsou, ale o vyhrocené osobní nepřátelství s bývalým spolupracovníkem.

Málokdy je něco na jedné straně bílé a na druhé černé. Je tomu tak i v dnešním Polsku. Česká televize si ale vybrala respondenty jen z jedné strany. V podstatě tak však činí stále a nepochybně nikoli pouze při informování z Varšavy.

obr

Závěrem: Udržování uměle vykonstruovaného mýtu o ruském strašákovi (tento mýtus odporuje historické zkušenosti i současné praxi, kdy Rusko vždy pouze reaguje na západní konspirace) je pro západní politiky velice praktické. Umožňuje Západu házet na Rusko všechny své zločiny a pochybení, zdůvodňovat nutnost další militarizace a pod rouškou ruské hrozby postupně osekávat svobody a zavádět totalitní diktaturu a policejní stát. Má to však i určitá pozitiva. Otevřené nepřátelství Západu donutilo Rusko mobilizovat vnitřní zdroje a hledat mezinárodněpolitické alternativy ve spojení se zeměmi tzv. třetího světa. Unipolarita a monopol americké světovlády se postupně mění v multipolaritu. Ruská zahraniční politika i celková konzistence ruské politiky nastavují zrcadlo západní lžipolitice, která se stává u západní veřejnosti těžko obhajitelnou a udržitelnou.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2016/12/rusky-nepritel.html

 
 
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Veronika Veronika | Web | 21. prosince 2016 v 11:15 | Reagovat

Stačí poslouchat ruské zprávy, ovšem z jiných, než prozápadních médií....

2 chatrč Bílá chatrč Bílá | E-mail | 21. prosince 2016 v 12:03 | Reagovat

[1]:

Veroniko zdravím ,myslím -li si správně ,že jste z toho a toho města.

3 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 21. prosince 2016 v 12:40 | Reagovat

Dámy všechno je jinak. Už několik set let světovou politiku významně ovlivňuje rod Habsburků, který se - díle obě části Dynastie Merovejců v rubrice historie a pokud se vám to nepozdává, stačí si uvědomit, že britská královna a následníci jsou taktéž z onoho rodu a představte si, že k nim patčil i Ruský car

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.