Historia magistra vitae

Koho to zajímá?

7. dubna 2017 v 8:03 |  Mé teorie

Nikým neuznaný Islámský stát bude poražen, to bezpochyby musí potěšit každého i jen trochu rozumného člověka, ale co bude dál nikdo neví nebo nechce sdělit.

Máme tu desetitisíce ničeho se neštítících bojovníků z mnoha zemí, kteří jsou připraveni vždy a kdekoli vraždit a nejde je nikterak izolovat od okolního světa, aby už nikoho nezavraždili, mnoho jich padlo v boji, ale nelze je všechny pozabíjet, to je nesmysl. Skutečnost je taková, že mnoho bojovníků IS se beztak rozprchlo, nejvíce do západních zemí EU.

Bruselem a vládami organizovaná, přinejmenším podporovaná nelegální migrace, přes různé neziskovky do kterých pumpují peníze daňových poplatníků. Tak to dělá i Česká politická scéna, nejen z vládní koalice, ale i z opozičních stran mají neziskovky podporu.

Administrativa Spojených států stvořila Al-Káidu - před rokem 1979, která měla za úkol způsobit převrat v Afganistanu. (Stejný scénář byl použit v mnoha zemích, namátkou jmenuji z novějších převratů Ukrajina, Sýrie, Libye, ale bylo zinscenováno mnoho dalších po celém světě). Na pomoc legální vládě Afganistanu přišel na pomoc Sovětský svaz a Al-Káida byla postavena před nový úkol - vést proti sovětským vojskům partizánský boj, k tomu je americké tajné služby také přeškolili a vyzbrojili. Z přátelské Al-Kaidy se po 11. září 2001 stal pojednou nepřítel. Od prvních akcí "PROTI TERORU" jak byla válka v Afganistanu nazvána, ke konci roku 2001 se konflikt protáhl až do současnosti a to uplynulo celých 16 let a za celou dobu není vítězství mnohonárodních sil na dosah. To je podivné při srovnání s druhou světovou válkou, kdy mnohomilionová Hitlerova armáda vybavena špičkovou vojenskou technikou kapitulovala za šest let od vypuknutí války.

Ale zpět k Islámskému státu.

Za všimnutí stojí, že IS vznikl také pod vedením americké administrativy, která jeho bojovníky vycvičila a vyzbrojila, tentokrát ke svržení Asada a jeho vlády. Připomínám, že americká administrativa chtěla válku proti Syrskému režimu už v roce 2011, ale tomu zabránilo Rusko, které sehrálo roli prostředníka a přesvědčilo Asada, aby předal chemické zbraně ke zničení pod mezinárodním dohledem a tak zabránil napadení své země ze strany USA, což jak víme USA, ač nerady museli akceptovat, ale plán na likvidaci Asada neopustili. Využili válkou (kterou vyvolali) zdevastovaného Iráku, v jimi organizovaných demokratických volbách dosazení loutkové vlády , kde o moc mezi sebou bojovalo více náboženských sekt. Do tak vzniklé nepřehledné situace a za významné podpory Turecka na území Iráku naroubovali jimi vycvičené bojovníky IS. Současně (nemám na mysli ve stejný den) připravovali v Sýrii ,,umírněnou" opozici, kteroužto ještě lépe a více jak na Ukrajině vycvičili a vyzbrojili pro boj s vládou Asada a jeho přívrženců.

Na pomoc Asadovi přišla Ruská armáda, (údajně Asad o pomoc požádal, tak by ze strany Ruska nešlo o intervenci, což nelze říci o USA a jejich spojencích). Teprve po vstupu Ruska do Syrského konfliktu se zvedla významně vlna řízené nelegální migrace. Položme si otázku, proč tak velký počet nelegálních migrantů nastal až poté když zasáhlo do konfliktu Rusko, proč neutíkali ti lidé před válkou do EU už dříve, když už tam válka probíhala, a k Syřanům a Iráčanům se přidali migranti ze všech koutů Afriky i ze zemí, které nejsou postiženy válkou.

Afgánci je kapitola sama pro sebe, v Afganistanu válka probíhá o mnoho déle, ale migranti ve větším počtu z této země se objevují teprve se současnou uprchlickou vlnou. Před toto vlnou se jednalo spíše o jednotlivce nikoli o desítky migrantů, natož o celé rodiny. Je to jasný důkaz, že jde o plánovanou migraci. Nejhorší na uprchlících z Afganistánů je, že ani tajné služby nejsou schopny zjistit, kdo patří k Al-Kaidě.

Když bylo jisté, že syrská armáda ve spolupráci s ruskou armádou, získávají navrch, vítězí nad islamisty i umírněnou Syrskou opozicí i přes dodávky zbraní a dalšího nutného materiálu pro vedení války, které se od počátku konfliktu musely vyšplhat na stovky tun, převážně z USA. Pozvolna americká administrativa začala svoji účast na Syrském konfliktu přehodnocovat, ale ne tolik kolik by měla. Připadá mě to, že jen tak, aby se vlk nažral a koza zůstala celá. V tomto případě jde nejspíše o to, aby co nejvíce bojovníků IS, Al Kaidy a jejich odnoží z bojového prostoru vytratilo a byli použitelní v dalších připravovaných konfliktech a teroristických útocích, kdekoli si americká administrativa usmyslí.

Jinými slovy, problém bojovníků IS, Al-Kaidy a dalších do budoucna nikdo opravdově neřeší, přestože terorismus nabývá na síle obzvlášť po roce 2010. Je tomu tak protože na tom má někdo velice vlivný eminentní zájem

V tomto kontextu bych rád připomenul slova pronesená v americkém kongresu (otiskl Washington Post v roce 1998) Amerika si musí najít nepřítele stůj co stůj. Kola amerického zbrojního průmyslu se nesmějí zastavit Následovalo 11.září a od něj se odvíjí vše výše popsané

V čase, kdy jsem dokončoval tento článek vyšla zpráva

USA zaútočily na Sýrii, torpédoborce odpálily desítky tomahawků

Spojené státy podnikly v noci na pátek masivní raketový útok na vojenskou základnu v Sýrii v odvetě za chemický útok na civilisty v provincii Idlib. Pentagon oznámil, že bylo v 02:40 SELČ z torpédoborců ve Středozemním moři vypáleno 59 střel Tomahawk s plochou dráhou letu.

Cílem byla základna syrských sil Šajrát na západě země. Tomahawky byly vypáleny z torpédoborců USS Porter a USS Ross na letouny, letecké kryty, skladiště, muniční sklady, systémy protiletecké obrany a radary.

Pentagon dodal, že důvodem útoku bylo "odradit syrský režim od dalšího použití chemických zbraní". Mluvčí Bílého domu upřesnil, že základna, na kterou USA zaútočily byla "přímo spojena s děsivým chemickým útokem" na město Chán Šajchún, kde zemřelo více než 70 civilistů včetně dvou desítek dětí. [celá zpráva]

https://www.novinky.cz/zahranicni/434460-usa-zautocily-na-syrii-torpedoborce-odpalily-desitky-tomahawku.html

Přitom včera všichni hovořili, že nelze jednoznačně určit viníka, ale americká administrativa jako jediná má jasno "Asad"


Vladimír Berossos


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.