Historia magistra vitae

Potraviny a diety

2. dubna 2017 v 9:59 |  Zdraví

°°Krátce po převratu, který se udál v listopadu 1989, byly zrušeny normy (ČSN) které byly k výrobcům potravin nekompromisní, co se složení týká. Ty normy byly jedny z nejtvrdších, ne li úplně nejtvrdší v Evropě Když vidím jaké hnusy, jsme nuceni přijímat, co by potravu, na zrušení potravinářských norem, se významnou měrou podílel pozdější prezident Václav Klaus svým výrokem "NEVIDITELNÁ RUKA TRHU" a od té doby tavené sýr nejsou vyráběny ze smetany, ale ze ztuženého oleje s jogurty obdobné, smetanu nepoznají, jsou vyráběny ze škrobu a želatiny Jo to řádí ta neviditelná ruka trhu a to není vše, pokračujte ve čtení, stojí to za to V. Berossos°°

Potravinářská inspekce stahuje nebezpečné uzeniny, obsahovaly maso

JAN SALAJKA

Potravinářská inspekce opět kontrolovala kvalitu potravin prodávaných v českých obchodních řetězcích a odhalila závažné pochybení u jednoho výrobce uzenin. Z odebraných vzorků klobás a salámů nezávislé rozbory potvrdily stopové množství masa, které však může při nadměrné konzumaci způsobit zdravotní komplikace. Vzorky dalších kontrolovaných výrobků žádné maso neobsahovaly a inspekce je tak ponechala v prodeji.

Inspektoři odeslali vzorky ke kontrole německým kolegům, ve většině případů se výsledky v druhé nezávislé laboratoři potvrdí. Inspekce proto vyzývá lidi, kteří mají výrobky doma, aby je nejedli, neboť mohou představovat riziko pro lidské zdraví.

Jedná se o salámy a párky společnosti Kostelecké uzeniny podnikatele Andreje Babiše. Ten se však ke vlastnictví firmy poté, co se o situaci dozvěděl, nehlásil. "Kostelecké uzeniny nejsou moje, je to nějaký firmy z holdingu," odpověděl v rozhovoru na Čapím hnízdě, kde trávil víkend.

Kostelecké uzeniny nejsou moje, je to nějaký firmy z holdingu!

Andrej Babiš, majitel Kosteleckých uzenin

Kostelecké uzeniny se dlouhodobě profilují jako výrobce vegetariánských uzenin, °°VĚTŠÍ BLOBOST, SPÍŠE LEŽ JSEM JEŠTĚ NESLYŠEL "VEGTEARIÁNSKÉ UZENINY" To budou za chvíli prodávat vegetariánskou krkovičku, nebo vegetariánské řízky°° podobné excesy tak mohou firmu výrazně poškodit. "Maso nepoužíváme již od roku 2004. Zákazníci si ho ve výrobcích nepřejí a my jim vycházíme vstříc," říká Hana Reitermannová, produktová manažerka. Český trh je podle ní zcela specifický a priority zákazníků jiné než například v Německu.

Ktomu lživá propaganda

K iniciativě maso v České republice nechceme se za jediný den, přidalo přes 50 000 lidí

Masivní protesty v Praze potlačovala policie.

°°Při pozorném prohlédnutí nenajdete jediný náznak z jaké demonstrace obrázek je, ani ze kterého města Prahu ničím nepřipomíná°°

V centru Prahy se v reakci na zjištění potravinářské inspekce sešlo na deset tisíc lidí, aby vyjádřili podporu inspektorům a nesouhlas s přidáváním masa do uzenin. Shromáždění nakonec potlačila policie, neboť docházelo k opakovaným střetům s kolemjdoucími. Na Facebooku se přidalo přes 55 000 lidí k iniciativě Maso v České republice nechceme, která požaduje zpřísnění výrobních procesů tak, aby se maso ve výrobcích nemohlo vyskytnout.

Přítomnost masa v uzeninách není jediným excesem českých prodejců z poslední doby. Již minulý měsíc inspekce zjistila a následně stáhla z prodeje například pomerančové džusy s podezřením na obsah pomerančů nebo pivo obsahující nebezpečný chmel. Podle inspekce případů šizení výrobků přibývá a je tak pravděpodobné, že kontroly během léta zesílí.

Zdroj: http://pravyprostor.cz/potravinarska-inspekce-stahuje-nebezpecne-uzeniny-obsahovaly-maso/

Rýži jsem namočila ve vodě a nechala jsem ji pár dní v lednici. To, co jsem pak uviděla, mě opravdu velmi zneklidnilo

Každý rok Čína vyprodukuje přibližně 1,4 milionů tun rýže jen na export. To z této země činí jednoho z top dodavatelů rýže na světě. Nicméně, co nás šokovalo bylo, že Korea vydává "rýži" pod názvem čínská rýže, která je opravdu nebezpečná pro naše zdraví. Možná nebudete věřit, ale je vyrobena z plastu!

Korejci však tvrdí, že čínská rýže je vyrobena ze bramborového škrobu a plastu, které při vaření vytvoří iluzi voňavého produktu. Naštěstí vám poradíme, jak velmi jednoduše odhalit jakoukoliv umělinu v rýži.

Jak zjistit kvalitu rýže?

Test vodou: Do sklenice vložte lžíci rýže. Organická a tedy přírodní rýže se vždy usadí na dně. Syntetická rýže vám bude plavat na povrchu.

Rozdrcení zrnek: Když rozdrtíte pár zrnek rýže a vznikne vám bílí prášek, pak je rýže organická. Pokud jsou však uvnitř rýže nějaké žluté skvrny, pak je produkt vyroben ze syntetických materiálů.

Zkouška ohněm: Zkuste pár zrnek rýže zapálit pomocí zápalky. Pokud začnou hořet, v žádném případě tuto rýži nejezte!

Dlouhodobější test: Hrst PROMÝVÁNÍ rýže vložte do plastové nádoby a nechte ji na slunném místě, ne v lednici. Pokud na ní uvidíte po pár dnech plíseň, je to dobré znamení. To znamená, že rýže je přírodní.

Nedávno se však na internetu objevila zpráva, která šokovala celý svět! Možná jste ji už zachytili.

Zdroj: http://www.svetkolemnas.info/novinky/zdravi/5469-ryzi-jsem-namocila-ve-vode-a-nechala-jsem-ji-par-dni-v-lednici-to-co-jsem-pak-uvidela-me-opravdu-velmi-zneklidnilo

Odborník šokuje - 16 největších dietních mýtů a lží

Ano, v dortech je spousta cukru. Ale to třeba v ovoci také!

Německý dietolog Detlef Pape (54) sestavil v souvislosti s dietami a hubnutím seznam 16 největších vžitých omylů a lží…

1. Z tuku se tloustne.

Ne! Maso (až 0,5 kg denně) a tuk (80 až 120 g denně) jsou naprosto v pořádku.

2. Když budu jíst méně, zhubnu.

Ne! Kdo jí méně, ztrácí svaly, které jsou spalovačem tuků. Omezíte-li radikálně příjem kalorií, začne si vaše tělo paradoxně dělat větší tukové zásoby na »horší časy«.

3. Ovoce je dobré na hubnutí.

Ne! Nikdy nejezte ovoce večer! Fruktóza aktivuje inzulin a zastaví noční spalování tuků. Navíc - ovoce je kalorické. Třeba jeden velký banán má v sobě 192 kalorií, to je jako 12 kostek cukru. A jablečný džus má dokonce víc kalorií než coca-cola!

4. Sůl zvyšuje krevní tlak.

Ne! Studie ukázaly, že ani velké množství soli (15 až 20 g denně)nezpůsobuje vyšší krevní tlak. Sůl se ukládá v kostech a pokožce. Máte-li ale nadváhu, měli byste příjem soli opravdu omezit.

5. Cukr způsobuje cukrovku.

Ne! Tělo bezpodmínečně potřebuje 100 až 200 g cukru denně. Jednak pro mozek a jednak jako zdroj energie pro ledviny, krevní destičky, játra a svalové tkáně. Navíc se díky němu bílkoviny z potravy v těle rozkládají na teplo.

6. Po hranolkách se tloustne.

Ne! Vázáním bramborového škrobu na tuky způsobují hranolky mnohem méně inzulínových reakcí než např. celozrnný chléb.

7. Kečup škodí dětem.

Ne! Vysoká koncentrace červeného barviva lycopinu dokonale chrání buňky v těle, mnohem lépe než třeba jablko.

8. Po ovocném jogurtu se hubne.

Ne! Směs živočišných bílkovin a cukru nutí tělo spotřebovávat inzulín a usazovat tuky.

9. Zelenina chrání před rakovinou.

Ne! Studie vědců z celé Evropy blahodárný vliv zeleniny neprokázala.

10. Vejce zvyšují hladinu cholesterolu.

Ne! Přebytečný cholesterol z potravy je střevy vyloučen z těla.

11. Čokoláda je nezdravá.

Ne! Správná čokoláda obsahuje rostlinný tuk, kakaový olej, často i zdravý ořechový tuk a 30 až 40 g cukru, který se ale do krve dostává díky svému vázání na tuky velmi pomalu.

12. Po produktech »light«se hubne.

Ne! Často je u nich jen snížen přídavek tuků. Energetická hodnota ale zůstává kvůli přirozenému složení stále vysoká.

13. Sýry jsou zdravé.

Ne! Většina druhů sýrů obsahuje mnohem více tuků než leckterý salám.

14. Kdo nesnídá, snáze shodí kila.

Ne! Tělo bez snídaně nedosáhne ideální teploty (37 °C), aby látkovou výměnou spálilo dostatečné množství tuků. Lidé, kteří nesnídají, jsou náchylnější k nadváze.

15. Čím víc budu sportovat, tím budu hubenější.

Ne! Vybírejte si jen sport, při kterém se spalují tuky, a nikoli cukry. Cukry se spalují v případě intenzivního výdeje energie. Aby se spalovaly tuky, je nutné udržovat delší dobu nižší pohybovou frekvenci. Sportovní tempo, při kterém se spalují tuky, je takové, při kterém jste schopni ještě mluvit.

16. Po páté hodině se nejí.

Ne! Odborníci doporučují jíst poslední jídlo 2 hodiny před tím, než jdete spát.

 

 
 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.