Historia magistra vitae

Programové prohlášení

4. dubna 2017 v 14:59 |  ANS

Vážení představitelé politických stran a hnutí, občanských spolků, vážení občané, přátelé!

Dovolujeme si Vám navrhnout jednání o připojení k (zatím neformálnímu) volebnímu projektu ALIANCE národních sil. Vycházíme z idey, že jenom smrt je nevratná, a proto je systémová změna pravidel fungování ČR nejen životně nutná, ale i možná!

ANS je samostatný projekt malých vlasteneckých politických stran, hnutí, spolků a jednotlivců do parlamentních voleb roku 2017. Směr veškerého našeho konání a směřování určuje jediná otázka: "Je to dobré pro naši zemi?"

Naším společným programem jsou TŘI PLUSY a TŘI MÍNUSY:

1. ANO míru! Prosazovat mírovou mezinárodní politiku ČR - nedopustit, abychom byli zataženi do války!2. ANO vystoupení z EU a z NATO.3. ANO zestátnění strategických odvětví národního hospodářství a přírodního bohatství, zrušení církevních restitucí.

1. NE ilegální imigraci - likvidace neziskových organizací, financovaných ze zahraničí.

2. NE exekucím, které devastují lidské životy, a novodobému otrokářství nadnárodních firem.

3. NE zrušení dekretů prezidenta Beneše.

ANS prosazuje společné jednání vlasteneckých sil napříč politickým spektrem - nehledě na tzv. levici a tzv. pravici. Za hlavní dělící linii současné politické scény (české i evropské) považuje rozdílný vztah jednotlivých subjektů k následujícímu: vlastenectví versus multikulturní globalismus.

Naše filosofie je následující: spolupracovat s jakoukoliv politickou silou a hnutím, s jakoukoliv politickou frakcí, s každým spolkem, občanskou iniciativou a jednotlivci, pokud jsou jejich názory v souladu s principy soužití, prosperity a míru v naší zemi.

Předmětem našeho snažení je sjednocení úsilí (ne sloučení!) neparlamentních menších politických stran, hnutí, spolků a jednotlivců pro jednotnou kandidátku do příštích parlamentních a senátních voleb. Jsme společenství volně spolupracujících skupin. Nejedná se o volební koalici, při které je nutné získat ve volbách 20 % hlasů (například při čtyřech politických subjektech). Jedná se o model jedné zastřešující politické strany, na jejíž kandidátce však budou členové všech zúčastněných subjektů a názvy těchto subjektů budou uvedeny u jmen kandidátů. Tímto způsobem nikdo neztratí svoji identitu. Spravedlivý algoritmus obsazení kandidátky je zpracován. Společný etický kodex a pravidla komunikace rovněž.

Princip sjednocení počítá s naprostým zachováním statutu jednotlivých stran a hnutí, včetně jejich programů a to bez jakýchkoliv změn. Mějme odlišné představy, ale společný cíl.

Námi navrhovaná změna spočívá v tom, že by se do parlamentu dostala také občanská hnutí, stavovské spolky, profesní komory, občanské iniciativy apod. Všichni zástupci by jasně hájili svoje zájmy, a proto budeme také požadovat snížení kvóra pro vstup do PSP ČR. Zamezilo by se tak hlasování po stranických blocích. V tom by spočívala diverzita smýšlení parlamentu. Dnes v podstatě stačí, když se v parlamentu většiny hlasování zúčastní pouze předsedové stran nebo předsedové klubů.Čím dál tím více se projevuje snaha světových vládnoucích kruhů po pravo-levém bipolárním politickém uspořádání parlamentů všech evropských zemí. V rámci tzv. demokratických voleb pak tyto kruhy přehazují výhybku mezi dvěma hlavními stranami - t.j. zleva doprava a zase zpět, podle momentální hospodářské situace a nálady voličů. Přitom obě hlavní strany jsou ovládány stejnými nadnárodními kruhy se stejným cílem. Takto je organizována celá západní Evropa i Amerika. Soudobá česká (a nejen česká) politika je ideově vyprázdněná a nepřináší většině obyvatel žádný užitek. Národní cítění a zájmy jsou programově potlačovány a často i kriminalizovány s cílem odnárodnění a unitarizace evropské populace. Z Parlamentu se stal pouhý prestižní diskusní klub nominantů stran, zkorumpovaných dosavadním politickým a hlavně volebním systémem této republiky. Současný stav a trend na celém světě je etablovat do parlamentu dvě strany.Na základě dlouhodobé analýzy výsledků dosavadních parlamentních voleb a popsané situace, Vás oslovujeme s cílem, navázat úzkou spolupráci v dalším postupu při změně výše popsaného politického systému naší země.


Všechny podrobnosti tohoto projektu s Vámi rádi projednáme.PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D. https://www.aliancens.cz/

V Praze dne 14. 3. 2016

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 xyht xyht | 5. dubna 2017 v 8:45 | Reagovat

Ano ,taková je i má představa ,začít s tím ,co nás spojuje.Na dohadování nemá republika čas .Vaše tři plusy a minusy se mi líbí.Mnoho zdaru při oslovení co nejvíce stran ,které by se mohly aliancí zastřešit.mohl by tam jít i Okamura,hlasů má dost ...ale to bych asi už chtěl hodně...

2 xyht xyht | E-mail | 5. dubna 2017 v 8:57 | Reagovat

[1]: právě jsem odeslal odkaz na článek do SPD ,panu Okamurovi.

3 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 5. dubna 2017 v 9:02 | Reagovat

Okamura byl oslovený, ale on nechce s být s nikým. Z toho plyne, že Okamuruvi jde především o vlastní profit, NE o národ a vlast. Pokud ho zajímají lidí, tak jen potud, aby ho dostrkaly na vrchol politiky

4 xyht xyht | E-mail | 5. dubna 2017 v 9:20 | Reagovat

[1]: právě jsem odeslal odkaz na článek do SPD ,panu Okamurovi.

[3]:

[3]: Tak to je zlé ,to republika nepotřebuje ,škoda ,což nechápou ,že velké strany je utlučou ,uhlasují nebo se vůbec do parlamentu nedostanou ? A co tam chtějí udělat s několika poslanci ,myslím tím SPD.Já když jsem volil Demokratickou stranu zelených ,dostala cca 2,18 % hlasů ..tak jsem si říkal ,že jsem ten svůj hlas takto zahodil.

5 Vladimír Berossos Vladimír Berossos | 5. dubna 2017 v 9:30 | Reagovat

Zašlete Váš E-mail zprávu autorovi (vlevo nahoře) nikdo jiný nemůže číst

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.