Historia magistra vitae

Bože, ochraňuj Česko před Drahoši - Hroši

1. ledna 2018 v 20:26 |  Nezařazené

Máslo, vejce a penzisté

Ze sociálních sítí

https://www.youtube.com/watch?v=qcGn7gHPKs4

Minimální mzda v roce 2018

Růst minimální mzdy by měl přispět k pokrytí vyšších životních nákladů zaměstnanců z pracovních příjmů a posílit reálnou úroveň minimální mzdy. Zaměstnanci vykonávající jednoduché práce mají být dostatečně odměňováni, aby byli schopni ze svých příjmů uhradit alespoň své základní životní potřeby a nebyli závislí na sociálních dávkách. Proto musí být minimální mzda stanovena v dostatečné výši, ale zároveň nesmí mít negativní dopady vedoucí k ohrožení pracovních míst. Dochází tak k dalšímu razantnímu zvýšení měsíční minimální mzdy ze současných 11 000 korun na 12 200 korun a u hodinové sazby z 66 korun na 73,20 korun.

Minimální mzda je nejnižší přípustná výše odměny, kterou je zaměstnavatel povinen poskytnout zaměstnanci za práci v pracovním poměru a v právních vztazích založených dohodami o pracích konaných mimo pracovní poměr (dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti). V případě dohod se však hovoří pouze o minimální hodinové mzdě, nikoli o měsíční mzdě.

Více zdroj: https://www.podnikatel.cz/clanky/od-roku-2018-neporoste-jen-minimalni-ale-i-zarucena-mzda/

Takový byl novoroční projev Vladimira Putina k občanům Ruska

Vladimir Putin poblahopřál ruským občanům k Novému roku a poděkoval je za to, že věří v sebe a v Rusko. Sputnik uvádí celý projev ruského prezidenta

Na prahu je nový 2018. rok. Samozřejmě že tento svátek slavíme každý rok, ale i přesto pro nás vždy představuje nový, dobrý a vytoužený svátek. Věříme, že všechny naše naděje a vše, co si v těchto minutách přejeme, se splní.

Silvestr v první řadě slavíme jako rodinný svátek. Slavíme ho tak, jak jsme ho slavili, když jsme byli malí: s dárky a překvapeními, se zvláštním teplem a s očekáváním důležitých změn. Ty se v našem životě určitě objeví, pokud si každý z nás bude vždy pamatovat na své rodiče, opatrovat je a vážit si každého okamžiku, který s nimi strávil, pokud budeme lépe chápat své děti, jejich cíle a přání a podporovat ty, kdo je s námi a potřebuje naši podporu a duševní štědrost.

Schopnost pomáhat, empatie a darovat dobro naplňuje život opravdovým lidským smyslem. Ať už jsme kdekoliv, za rodinným stolem, ve společnosti přátel či na slavnostních ulicích, spojuje nás povznesená silvestrovská nálada a moderní technologie nám umožňují sdílet naše pocity s drahými lidmi, které se mohou nacházet stovky a tisíce kilometrů daleko od nás.

A jako obvykle bych rád obzvlášť poblahopřál všem, kdo teď pracuje, plní svou vojenskou nebo služební povinnost, má službu v nemocnici, pilotuje letadla a řídí vlaky. Tuto překrásnou silvestrovskou noc jsme všichni spolu.

Jsme spolu i v našich všedních každodenních záležitostech. Soudružnost, přátelství a upřímná láska k Rusku znásobují naše síly pro naše důstojné činy a velké úspěchy.

Chtěl bych vám všem srdečně poděkovat za to, že věříte v sebe a v naši zemi, za vaše úsilí a jejich výsledky. Ať nás vždy doprovází vzájemná důvěra a porozumění.

Drazí přátelé!

Do roku 2018 zbývá pouze několik okamžiků. Přišel čas, abychom si vzájemně řekli ta nejdůležitější slova, vzájemně si odpustili chyby a křivdy, abychom se objali, vyznali lásku a vzájemně se zahřáli naší péčí a pozorností. Ať v novém roce v životě každého člověka a každé rodiny nastanou změny k lepšímu, aby všichni byli zdraví a aby se rodily děti, které by nás radovaly.

Upřímně vám všem přeji úspěch a blahobyt. Mír a rozkvět našemu velikému Rusku - milovanému a jedinému!

Buďte šťastní! Blahopřeji vám k svátku! K novému roku 2018!

https://www.youtube.com/watch?v=OfGAExf3ohw

Zdroj: http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11806-takovy-byl-novorocni-projev-vladimira-putina-k-obcanum-ruska

Tak zase? Berlínská policie informovala o sexuálním útocích na Silvestra!

Policie německého hlavního města oznámila případy sexuálních útoků během silvestrovských oslav.

"Během oslav Welcome2018 "v Berlíně byl, bohužel, obdrženy zprávy o sexuálním obtěžování. Taková jednání nebudeme tolerovat! Podezřelí byli zadrženi," uvedli policisté v oficiálním mikroblogu na Twitteru.

Kolik stížností bylo obdrženo ohledně sexuálních útoků, policie nesdělila. Jiné detaily rovněž nebyly zveřejněny.

Bezpečná zóna pro ženy u Braniborské brány? Jedině za plotem

Přičemž v předvečer oslav média oznámila, že na Silvestra byla oblast poblíž Braniborské brány zajištěna zejména "bezpečnostními zónami" pro ženy, kde oběti sexuálního obtěžování nebo obtěžování mohly získat pomoc.

Před dvěma lety velkou pozornost vyvolaly události v Kolíně nad Rýnem, kde v noci na Nový rok 2016 bylo mnoho žen napadeno migranty a uprchlíky. Policie pak přijala více než 700 oznámení o obtěžování, bití a krádežích. Podle očitých svědků byli mezi útočníky mladí muži severoafrického a arabského vzhledu. Podobné trestné činy se staly v Hamburku, Stuttgartu, Berlíně, Frankfurtu nad Mohanem a také v dalších evropských zemích.

Zdroj: https://twitter.com/PolizeiBerlin_E/status/947596005280796672

°°A zašlo to ještě dál. Chceme, aby se tak dělo v České republice? V. Berossos°°

Německo: 15letý uprchlík zavraždil svoji německou vrstevnici před 20 lidmi!

Německo: 15letý uprchlík zavraždil svoji německou vrstevnici před 20 lidmi!

V německém městě Kandel (země Porýní-Falcko) zemřela 15letá německá dívka rukou uprchlíka z Afghánistánu stejného věku. S odkazem na německý deník Bild, to uvedl portál lenta.ru.

Vice zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/nemecko-15lety-uprchlik-zavrazdil-svoji-nemeckou-vrstevnici-pred-20-lidmi/

V Londýně ubodali při novoročních oslavách čtyři muže

Na silvestra a Nový rok byli v Londýně při různých incidentech ubodáni čtyři mladí muži. Další pobodaný je v kritickém stavu. S odvoláním na tamní Metropolitní policii o tom informuje zpravodajský server BBC. Policisté prozatím zadrželi údajné pachatele jen jednoho činu.

Více zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/459185-v-londyne-ubodali-pri-novorocnich-oslavach-ctyri-muze.html

Londýn chtěl odepsat dluhy SSSR výměnou za jaderné odzbrojení

°° Tady je potřeba číst mezi řádky, nešlo o jen tak o ledajaké gesto něco za něco, předmětem zájmu bylo udělat z Ruska bezbranného obra V. Berossos°°

Guardian

Británie zvažovala možnost odepsání dluhů SSSR výměnou za jaderné odzbrojení v posledních měsících sovětského státu, sdělil The Guardian s odvoláním na odtajněné dokumenty.

John Major, bývalý britský premiér

Premiér John Major obdržel návrh od vedoucího Evropské banky pro obnovu a rozvoj, ale toto rozhodnutí nebylo přijato kvůli rozporům v G7, uvedla publikace.

Britský premiér John Major se chystal odepsat dluhy SSSR výměnou za demontáž sovětského jaderného arzenálu, napsal Owen Boukott, novinář listu Guardian, který citoval z odtajněných materiálů Národního archivu. Po zhroucení Sovětského svazu v prosinci 1991 dostal Major příslušný návrh Evropské banky pro obnovu a rozvoj (EBRD).

Iniciátorem byl vedoucí organizace Jacques Attali. Ve svém dopise Majorovi napsal: "Drahý Johne, víte, že hlavním světovým problémem SSSR je dluh a jaderné zbraně. V tomto ohledu bych chtěl navrhnout, aby se tento problém vyřešil částečnou nebo úplnou výměnou jaderných zbraní za odpuštění dluhu." Jak píše autor tohoto materiálu, celkový dluh SSSR činil 60 miliard dolarů a bylo, vlastnil 25 000 jednotek jaderných zbraní.

Tentýž den, 11. prosince 1991, Major dostal zprávu o nadcházejících jednáních NATO s Ruskem o omezení jaderných zbraní. Avšak cíle Francie a USA byly v rámci NATO neslučitelné: Američané se chtěli vyhnout podrobným diskusím před rozhovory, zatímco Francouzi chtěli dosáhnout společného přístupu. Kromě toho, když SSSR zůstávalo jen několik měsíců, kancléř ministerstva financí Norman Lamont varoval Majora před "finančními riziky". "Mezi zeměmi G7 se obecně domníváme, že nyní není nejlepší čas, aby se v SSSR riskovala velká částka peněz," řekl politik.

Zdroj: https://www.theguardian.com/world/2017/dec/29/john-major-soviet-debt-return-disarmament

USA dodají rakety do dvou sousedních zemí s Ruskem

Vojenské letectvo USA podepsalo smlouvu se společností Raytheon Missile Co na výrobu raket AMRAAM. Zbraně mají být dodány do 10 zemí, včetně Polska a Japonska, praví se na portálu Pentagonu.

Výroba zdokonalených raket středního doletu třídy vzduch-vzduch se má konat v Arizoně. Kromě raket má Raytheon Missile Co vyrobit náhradní součástky a telemetrické přístroje.

Smlouva v částce 634,2 milionu dolarů má být splněna do 31. ledna 2020.

Podle zprávy amerického ministerstva obrany mají být rakety AMRAAM dodány do Jižní Koreje, Maroka, Indonésie, Rumunska, Španělska, Turecka, Bahrajnu, Kataru a také do Polska a Japonska, jež hraničí s ruským územím.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/svet/201712296519458-usa-rakety-sousedove-rusko/

Euro pod 25 korun a zpomalení české ekonomiky. To bude rok 2018

°°Zpomalení české ekonomiky, předzvěst blížící se avizované krize? V. Berossos°°

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/euro-pod-25-korun-a-zpomaleni-ceske-ekonomiky-to-bude-rok-2018-41220?dop-ab-variant=&seq-no=1&source=hp

Bože, ochraňuj Česko před Drahoši - Hroši

YektaUzunoglu

Nejsem kulturní a sociálním antropologem, ale ze svých zkušeností můžu říct, že někteří jedinci z Česko - Polských hranic máji v sobě prvky z jedné strany hraničící s asociální drzostí a z druhé strany mají bytostní potřebu se opřít o neviditelné a silné statní instituce k zajištění, zpevnění své vlastní jistoty, která jim umožňuje v jejich projevu "dravosti" spojené s manipulací s lidmi, obzvlášť když jsou v pražském soukolí.

Jejich světle modré oči s jejich "spontánností" opřené o neviditelný stát jim zpravidla získávají důvěru jejich okolí.

Takovým příkladem dle mého názoru je i ten Jiří Drahoš, který v pražském "vědeckém prostředí" udělal kariéru jako málokdo!? Dravý dle všeho manipulátor opřen jako o otce o stát, ale nikoliv o ten viditelný stát!

Proto se nedivím, že osoba, která v sobě nemá sebemenší charisma, se mohla dostat ve "vědeckém soukolí " tak vysoko, k tomu skutečně po tvz. sametové revoluci nebylo mnoho potřeba.

V tomto světle je třeba se dívat na Drahoše a jeho "vědeckou práci", kde se všude vytahuje či prezentuje jakou svou nadlidskou vědeckou práci - v recyklaci PET lahví se slovy: "S jiným kolegou jsme si nechali patentovat recyklaci PET lahví. A hned dodává: " Jsme teď ale v jednání o prodeji licence.". Jméno kolegy zůstává pochopitelně utajeno, ale pan profesor nezapomíná, jak tu licenci zpeněžit.

Přitom otázkou polyetylenu či polypropylenu se vědci zabývají víc než 100 let a na recyklaci má patent téměř každá druhá továrna v Číně, a jsou jich stovky! Recyklaci polyetylenu či polypropylenu pochopitelně znali vědci už dávno v "hluboké totalitě" a i takový Kaučuk Kralupy mohl kdykoliv spustit svůj recyklační proces.

Přečetl jsem téměř vše, co tento Drahoš v poslední době za svou kampaň prohlásil, nenašel jsem NIC, ale vůbec NIC nového, jen nějaké podprůměrné nic neříkající fráze a pár fotek, se kterými chce voličům díky své inteligenci vsugerovat, že tento dravec z Česko- Polských hranic se opírá o NATO a o EU, o státní instituce chránící zájmy těchto dvou institucí v Česku!

V tomto ubohém duchu sugesce a autosugesce jde na Dny NATO a nechá se vyfotit před americkým bombardérem B 52 a dá tuto fotku jako svoji reklamu na svoji facebookovou stránku! Přitom v mizérii svého vzdělání zapomíná, že B 52 zůstala v paměti aspoň u naší generace ve všech národech jako ta strašlivá zrůda, která nesla smrt nesčetným civilistům v Indočíně!

Bylo mi ještě 17 let, když jsem jednou za týden ze solidarity s národy v Indočíně prodával před studentskými menzami ve Francii předměty vyrobené ze sestřelených B 52 jako náhrdelníky, prsteny atd. a odevzdával peníze svým přátelům v Indočíně a nás "prodejců" bylo jak mraky a ze všech koutů světa! Tento vědec se v roce 2017 vytahuje v boji o prezidentské křeslo v malé kulturní zemi ve střední Evropě právě s tímto bombardérem!

Potom se ještě nezapomene jít vyfotit před pasivní radar VERA a dodává k tomu: "jeden z největších úspěchů na poli vojenské techniky"! Jakoby VERA byla objevena za jeho prezidentování v akademii véd! VERA přitom není nic jiného, než zmodernizovaná legendární TAMARA, která byla objevena skutečnými, pravými vědci Československa! K této modernizaci došlo v 5. patře bývalé budovy Tesla Pardubice, tedy HTT Pardubic! Tenkrát pan Drahoš nebyl ani "ing."

Politika není věda, ale umění a každý člověk by měl mít minimální úctu před těmi, kteří to zvládají a bezesporu mezi těmi, kdo toto umění zvládá excelentně a to již desítky let, je Miloš Zeman! Můžeme mít výhrady, jak chceme, ale respekt patří jemu a Václavu Klausovi! Rozhodně ne těm "dravým vychytralým", kteří umějí vlastními slovy Drahoše "být v pravou chvíli na pravém místě. "

Funkce prezidenta tak malé země ve středu Evropy je dost vážná věc, aby národ těmto dravcům a vychytralým jedincům, kteří umějí být "být v pravou chvíli na pravém místě. " nedovolil, aby ukojili své neukojené ego na úkor zájmu tohoto národa.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2018/01/boze-ochranuj-cesko-pred-drahosi-hrosi.html

V roce 2018 oblohu nad Arktidou uzavře nejnovější ruský systém PVO

Bojové služby se ujmou arktické raketové komplexy Tor-M2DT, určené speciálně pro polární podmínky. Nebe nad ruskou Arktidou začne v roce 2018 kontrolovat první divize arktických systémů protiletadlových raketových komplexů Tor-M2DT, sdělil novinářům 30. prosince velitel armádní protivzdušné obrany Ozbrojených sil Ruské federace generálporučík Alexandr Leonov.

Podle vyjádření generálporučíka Leonova se bojové služby v arktické oblasti ujme v roce 2018 divize mobilních protiletadlových raketových komplexů Tor-M2DT na spřažených tahačích, poprvé předvedených na přehlídce v Den vítězství 9. května 2017.

Protiletadlový raketový systém Tor-M2, umístěný na tahačích tohoto typu, je nejvhodnější pro operace v arktických podmínkách, protože spřažené tahače byly navrženy speciálně pro Arktidu a Dálný sever.

Zdroj: https://regnum.ru/news/it/2364018.html

Informace IA REGNUM: protiletadlový raketový systém Tor-M2 je víceúčelový vysoce mobilní systém protivzdušné obrany, určený k ochraně skupiny pozemních vojsk před leteckým útokem nepřítele.

Komplex může doprovázet pohybující se kolony vojsk a ničit různé vzdušné cíle, až po taktické střely dokonce i v podmínkách aktivních radioelektronických protiopatření nepřítele.

Jak IA Regnum informovala, Ministerstvo obrany Ruska zformuje na severních vojenských základnách speciální oddíly vrtulníků, zkompletované z útočných vrtulníků Mi-24 a těžkých dopravních vrtulníků Mi-26. Dopravní vrtulníky Mi-26 budou provádět podporu vzdálených arktických posádek a operativní přesun vojsk. Útočné Mi-24 budou zajišťovat palebnou podporu ruským pozemním jednotkám a také vyhledávání a ničení nepřátelských diverzních skupin.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/12/v-roce-2018-oblohu-nad-arktidou-uzavre.html

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.