Historia magistra vitae

Dřív pálili knihy

8. ledna 2018 v 11:48 |  Nezařazené

Takoví lidé vážně chtějí být prezidentem republiky? Promlouvá psychiatr a jsou to drsné diagnózy

ROZHOVOR "Mám pocit, že profesor Drahoš se v pelotonu dere dozadu. Topolánek je hrubozrnný a bez čistého štítu, ale je zkušený politik a snaží se nikoho příliš neurážet, dokonce ani prezidenta Zemana. Drahošův politický amatérismus se mimo jiné projevuje tím, že, aniž by si to zřejmě uvědomoval, úplně zbytečně napadá, uráží a naštvává lidi, aniž by tím jiné získal. Politik se tak nikdy nechová," uvádí v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz na vrub prezidentských kandidátů exministr zdravotnictví Ivan David. A jak hodnotí Miloše Zemana? "Miloš Zeman snad neřekl, že nebude dělat žádnou kampaň, tuším, že 'slíbil', že se nezúčastní diskusí s protikandidáty. Je to chytré. Proč by si měl nechat okopávat kotníky v přímém přenosu? Ať oni soutěží, kdo je antizemanovější!"

Určitě sledujete dění před prezidentskými volbami. Zeman, Drahoš, Horáček, Topolánek. To jsou kandidáti v čele pelotonu uchazečů o Pražský hrad. Zeman zdůrazňuje, že si Češi nesmějí nechat nic vnucovat cizinou ani médii typu ČT, Jiří Drahoš jde na Hrad "s čistým štítem" a chce tam vrátit slušnost, Michal Horáček tvrdí, že "máme na víc" a že úžasní čeští lidé dosáhnou lepšího života i lepší reprezentací Česka na Západě, což on prý dokáže. Mirek Topolánek bazíruje na ochraně hranic a "chce spojovat hospodu s kavárnou". Kdo dělá nejlepší kampaň, a kdo si to naopak v poslední fázi před volbami kazí? A kdo se podle vás nejspíše dostane do druhého kola?

Přiznám se, že informace o takykandidátech příliš nemonitoruji. Mám pocit, že profesor Drahoš se v pelotonu dere dozadu. Topolánek je hrubozrnný a bez čistého štítu, ale je zkušený politik a snaží se nikoho příliš neurážet, dokonce ani prezidenta Zemana. Drahošův politický amatérismus se mimo jiné projevuje tím, že, aniž by si to zřejmě uvědomoval, úplně zbytečně napadá, uráží a naštvává lidi, aniž by tím jiné získal. Politik se tak nikdy nechová. Kde nemůže pochválit a nenásilně se vlichotit, alespoň mlčí. K čemu je politikovi dobré zveřejnění seznamu nekonformních webů - dokonce včetně vysoce čtených Parlamentních listů? K čemu je dobré se nechat vyfotografovat před bombardérem B52? Je snad nadšených příznivců NATO většina? Touží většina občanů ČR po migrantech? Atd.

Horáček je mimořádně talentovaný textař, protože je verbálně zdatný, zdatnější než "akademik" Drahoš, ale kolika lidem dokáže imponovat jako politik, když evidentně politik není? Jeho vyjádření k migraci také nebylo právě obratné Doktor Hilšer má problém odlišit podstatné od nepodstaného a chlubí se svým konzervatismem, aniž by chápal, že ho s ním určitě nebude sdílet nadpoloviční většina. Hannig je těžkopádný a promiňte mi psychiatrickou terminologii - zabíhavý a nevýpravný. Fischer je mnohem sebestřednější než Zeman nebo Klaus, to je ovšem to jediné, čím se s nimi může měřit. Jiřího Hynka a Vratislava Kulhánka jsem v kampani sotva zaznamenal.

Činí Miloš Zeman dobře, když tvrdí, že žádnou kampaň nedělá, a přitom jsou vyvěšeny jeho billboardy? Navíc Zeman ani nechodí do debat s protikandidáty, což zřejmě vydráždilo komentátora Bohumila Pečinku, jenž napsal o Zemanovi, že je díky tomu "sráč". Co si o tom myslíte?

Miloš Zeman snad neřekl, že nebude dělat žádnou kampaň, tuším, že "slíbil", že se nezúčastní diskusí s protikandidáty. Je to chytré. Proč by si měl nechat okopávat kotníky v přímém přenosu? Ať oni soutěží, kdo je antizemanovější! Zemanovy billboardy vypadají jako upoutávka na jeho knihu. Zcela záměrně ani v nich nijak nesoutěží s protikandidáty. Hraje na to, že tak posiluje svoji výlučnost. V tom s ním nikdo z protikandidátů soutěžit nemůže. Nechce se utkat s žábou a tak nemusí lézt do rybníka. Bylo by od Miloše Zemana statečné chodit do ringu s borci muší váhy?

Bohumil Pečinka nám o prezidentu Zemanovi nic neřekl, ale upozornil, že on sám je sprosťák. Tento titul se jemu podobní snaží přišít Miloši Zemanovi jen za to, že zcela přesně přeložil název vulgární ruské skupiny exhibujících mladých žen. Svojí sprosťárnou se každý zamaže. Když jsem byl malý a byl jsem babičkou přistižen, že sprostě nadávám, říkala: "Kdo to říká, ten to je, tomu se to šikuje."

Na facebooku se objevují různé lidové animace na téma "Nevolte Zemana", nebo že "většina kandidátů je lepší nežli Zeman". Aktivista John Bok na konto Miloše Zemana v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz řekl, že Zeman je podlý, zbabělý, nabubřelý a arogantní. Proč si, podle vás, tolik lidí touží do Zemana kopnout? Co lidi na něm tak dráždí? Jakým prezidentem Zeman byl? Bojoval dobře za státní zájmy?

Johna Boka nebudu komentovat, on za to nemůže. Mnozí si myslí, že když někoho verbálně napadnou, že se mu tím vyrovnají. Je to chybný předpoklad. Úsudkově závislí lidé opakují to, co je jim nabízeno v médiích hlavního proudu. Kdyby na Zemana média neútočila, měl by zuřivých oponentů hrstku, kdyby ho dokonce chválila, měl by jich do čepice. Myslím, že Zeman bojuje dobře za zájmy české národní komunity. "Státní zájmy", to je něco jiného. Kdo reprezentuje stát a za koho takový reprezentant vlastně mluví? Když ministr zahraničí Rakušák Schwarzenberg prohlásí, že cosi je nebo není v "našem zájmu" a že Česká republika si myslí… - vyjadřuje tím "státní zájem"?

Jakým prezidentem by nejspíše byl Mirek Topolánek? John Bok, jehož jsem již zmínila, se bojí, že dnešní předseda Teplárenského sdružení České republiky Topolánek by lobboval v zájmu velkého kapitálu. Má v tomto pravdu? Vzpomeňme si ale taky na některé "aktivity" jeho ministrů - ministryně obrany Vlasta Parkanová a letouny CASA, místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra a kauza ProMoPro, ministr zdravotnictví Tomáš Julínek a jeho regulační poplatky ve zdravotnictví, Lisabonská smlouva Co se vám osobně dnes vybaví ve spojitosti s kabinetem Mirka Topolánka?

Všichni kandidáti budou lobbovat ve prospěch velkého kapitálu a jen velký kapitál bude účinně lobbovat v jejich prospěch. Velký kapitál je vládnoucí třída. Budiž blahoslavený, kdo to nepostřehl. Ale i velký kapitál může za určitých okolností působit ve prospěch národní komunity, chcete-li "lidu". Zájmem velkého kapitálu nemusí nutně být jen trvalá udržitelnost nízkých mezd v České republice a oslabování koruny. Topolánek mně nutně asociuje zoufalce Julínka. "Poplatky" byly jen nejviditelnějším vrcholem "ledovce". Rozjezd národní tragédie se aspoň protentokrát podařilo přibrzdit.

Takže si Topolánkova vláda vedla kromě jiného v otázce zdravotnictví poněkud neuměle? Mně se v souvislosti s ministrem Julínkem vybavuje ještě rušení nemocnic a vím, že koncem roku 2008 představil tzv. řízenou péči, což měl být jakýsi koncept zdravotní péče praktikovaný na pilířích amerického zdravotnictví

Toto bych vynechal. To je totiž na samostatný rozhovor, je to složité a velmi důležité… Co vy na to?

Jakým ministrem zdravotnictví nejspíše bude čerstvý a hodně mladý Adam Vojtěch? "Budu se snažit ministerstvo zefektivnit," podotkl koncem roku. To ale snad chce každý nováček, co si od něj slibujete?

Pokud jsem informován, za ministrem Vojtěchem stojí v zákrytu jeho školitel - Julínkův náměstek Hroboň. Adam Vojtěch zdravotnictví rozumět nemůže, i kdyby byl génius Ale může si myslet, že může. Pochází z generace opovrhující zkušeností a věřící, že znalosti složitých vztahů je možné získat samostudiem a v rychlokurzu. Podobné představy měli i mládežníci před sedmdesáti lety. Akce "Mládež řídí Brno" dopadla velmi neslavně. Hroboňovi předchůdci chtěli dokonce Ministerstvo zdravotnictví zrušit, nebo tak činili v jeho čele s tím, že problémy zdravotnictví vyřeší jeho privatizace (Rubáš). Tolik k efektivitě prozatím.

Čeká nás hlasování o důvěře vládě Andreje Babiše, následně prezidentské volby a po nich možná jednání o vzniku nové vlády Andreje Babiše, u kterých bude minimálně do dubna Miloš Zeman. Jde o přelomový čas pro český národ? A jaké řešení by bylo pro Česko nejlepší? Vláda Babiše klidně bez důvěry, menšinová vláda Babiše s důvěrou, koaliční vláda Babiše, vláda s ANO bez Babiše, vláda bez ANO, anebo předčasné volby?

Mluvit o optimálním řešení není nic jiného, než účtování bez hostinského. Za situace, jak se vyvinula, jde o to, jestli bude velkokapitál vládnout sám jako třeba na Ukrajině, nebo prostřednictvím politických stran, jak je v "demokraciích" obvyklé. Myslím, že Babiš bude vládnout bez důvěry tak dlouho, než někomu rupnou nervy a vyvolá předčasné volby.

Opět se hojně debatuje o kauze Čapí hnízdo. Jak se smiřujete s tím, že Ministerstvo financí stále zadržuje zprávu - míním tím celou - euroúřadu proti podvodům OLAF, která může naznačit, zda Čapí hnízdo byl dotační podvod?

Dříve nebo později se dozvíme, jak moc se smí "podvádět", či "využívat příležitosti k legálnímu obohacení". Ta paní, která symbolizuje justici, má zavázané oči, ale ti, kteří vedou její ruku s mečem, dobře vědí, co činí. Justice je prý nezávislá, ale kariéra v justici závisí na závislých.

Právě v těchto dnech si připomínáme 25 let od rozdělení Československa. Podle Petra Pitharta náš národ v lecčems překonali Slováci, kteří se stavějí odvážněji k problémům světa i EU. Slovensko dle Pitharta překonalo krizi "mečiarismu", přičemž nás překonání obdobné krize čeká. Může mít Pithart pravdu?

Soudím, že nás čeká překonání krize EU. Ta v krizi sice zůstane, ale jsem přesvědčen, že nemusíme být u toho. Doufám, že v tom "překonáme Slováky

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Takovi-lide-vazne-chteji-byt-prezidentem-republiky-Promlouva-psychiatr-a-jsou-to-drsne-diagnozy-518763

Ha! Další obětí ruského řádění se stanou mexické volby!

BI:

Zdá se, že ještě existuje velká řada zemí, kde Rusko a Putin ještě nerozehráli svoji pekelnou hru s vměšováním, usuzují s jistou obsesí Američané. Nyní jejich podezíravý a předem již odsuzující pohled padl na Mexiko.

Zeď na hranici Spojených států s Mexikem

S pomocí své "sofistikované propagandistické kampaně" se Moskva snaží "ovlivnit" výsledky prezidentských voleb v Mexiku se vyjádřil Trumpův poradce pro národní bezpečnost Herbert McMaster, uvedl The Business Insider. Jak deník napsal, nedávno úředník opakovaně obvinil Rusko z "destabilizujícího chování".

A jako vždy, žádný důkaz, nýbrž jde o celou smršť "názorů", "předpokladů" a "temných vizí", které se přednášejí jako hotová věc.

Úředník uvedl, že u Washingtonu vyvolává rostoucí znepokojení nad "high-tech kampaněmi zaměřených na podvratné aktivity", které ruské úřady údajně rozvinuly v různých částech světa. Zejména podle McMastera Moskva rozšiřuje "dezinformace a propagandu pomocí kybernetických technologií", aby oslabila jednotu Evropy.

"Například jste to mohli sledovat nedávno během referenda o nezávislosti Katalánska," tvrdil Trumpův poradce. "První projevy (vměšování) lze vidět už v prezidentské kampani v Mexiku."

Úředník to tvrdil na nedávném setkání Nadace Jamestownského fondu. Během posledních několika týdnů se opakovaně vyslovoval k "destabilizujícímu se chování" Ruska, uvedly noviny.

Španělská vláda tvrdila, že soukromé a státní ruské skupiny používají sociální sítě k tomu, aby "poskytly tribunu separatistům" a aby ovlivnily výsledek katalánského referenda. Evropský parlament tato obvinění podpořil a uvedl, že Moskva se snaží "podkopat stabilitu" EU.

Vedoucí představitelé Katalánska odmítli předpoklady o "vnějším vlivu" a kritizovali Madrid a Brusel za potlačení voleb. Většina voličů hlasovala za nezávislost regionu, ale účast byla nízká, připomněl Business Insider.

Parlamentní a prezidentské volby v Mexiku se uskuteční 1. července. A někteří analytici a úředníci již vyjadřují obavy ohledně "možného ruského zásahu".

Blízká vazba mezi USA a Mexikem v energetické, ekonomické a bezpečnostní sféře činí latinskoamerickou zemi "atraktivním cílem" Moskvy, která se snaží "podkopat západní svět a v něm i postavení USA". To je například závěr vedoucího výzkumného pracovníka Rady pro zahraniční vztahy Shannona O'Neilla.

Člen sněmovny reprezentantů z Texasu demokrat Henry Cuellar již vyzval k vyšetřování "ruského vlivu" na mexické hlasování. "Jako sousedé rozhodně potřebujeme vědět, zda ruské nebo jiné zainteresované osoby zasahují nebo se chystají zasáhnout v prezidentských volbách (v Mexiku)," řekl politik.

°°A to je do Mexických voleb zbývá pár měsíců, po volbách americké tajné služby asi zjistí, že mexický prezident má nejméně ruské kořeny a vystudoval VUML - vysoké učení Marx Leninismu Přitom se Ameriká elita tváří jako by oni nikdy a nikde volby neovlivnily, oni pouze v zájmu demokracie po americku zorganizují vládní puč a pomohou dosadit loutkovou vládu V. Berossos°°

Během nedávné návštěvy ruského hlavního města však mexický ministr zahraničí Luis Videgaray uvedl, že vláda nemá žádné důkazy o plánech Moskvy "ovlivnit výsledky" nadcházejícího hlasování. Rovněž doporučil americkým úředníkům, aby se zdrželi komentování voleb v jeho zemi.

Mezitím publikace upozorňuje na skutečnost, že Rusko má bohaté zkušenosti s podporou levicových vlád Latinské Americe. Udržuje úzké vztahy s vládami Kuby, Nikaragui a Venezuely. Existuje široce rozšířený názor, že Moskva se může pokusit o podporu levicového mexického politika Andrese Manuela Lopeze Obradora. Jeho šance se značně zvýšily po volbě Donalda Trumpa. Předpokládá se, že bude lépe než jiní kandidáti vzdorovat protimexické pozici amerického prezidenta.

Ovšem pokud něco ovliňuje americko-mexické vztahy, a ve svém důsledku i samotné mexické volby, pak by se Američané zeptat někoho - třeba ve Spojených státech, kdo například chce narušit obchodní smlouvu NAFTA, nebo postavit bytelnou zeď na hranicích s Mexikem.

Zdroj: http://www.businessinsider.com/mcmaster-us-russia-interference-mexico-election-2018-1

Dřív pálili knihy, teď mažou "hejty".

Willkommen Frau cenzuro!

Lid obyčejný ne a ne pochopit tu jedinou správnou pravdu, stále si hledá i jinou, a tak je třeba potřít nepohodlné názory. Začíná to sociálními sítěmi a mazáním "hejtů". Skončí to převýchovnými tábory? Guten Tag Frau cenzura!

"V Německu od Nového roku platí nový zákon, na jehož základě sociálním sítím hrozí pokuta, pokud nebudou mazat nenávistné komentáře či pomluvy." (iDnes)

Zdá se, že problémy se v Německu již nebudou řešit, ale mazat. Hlavně, že Polsko (a tamní údajné ohrožení demokracie) nebo Írán leží všem ryzím "demokratům" a želátkům v žaludku. Nemluvě o Rusku, které je pro ně osinou v zadeli a které může i za upšouknutí sněžného muže. Ale že v Německu zákonem prakticky zavedli cenzuru, to už většinu EUropských soudruhů nevzrušuje (nebo se možná právě naopak plní jejich vlhké sny?).

Kdo a podle jakých měřítek bude oním Ministerstvem pravdy, cenzorem, majitelem pravdy? S převýchovou naštěstí neuspěli nacisti ani komunisti pevně věřím, že se to nepodaří ani pseudodemokratickým multikulturním neomarxistům a jejich užitečným idiotům (terminus technicus). Neb každá akce vyvolává reakci Bohudík.

Nesouhlasím s tím, co říkáte, ale až do smrti budu hájit vaše právo to říkat. Voltaire

Byl hrozný tento stát když musel jsi se dívat jak zakázali psát a zakázali zpívat a bylo jim to málo

Poručili dětem modlit se jak si přálo veličenstvo Kat Karel Kryl

Není svobody, když člověk píše, jen co druzí chtějí slyšet. Není svobody tam, kde člověk nemůže být sám. Není svobody a nemůže být, kde je nekorektní spílat si a klít. Slunce v duši a metastázím klid

A s vlky bok po boku výt. Tomáš Vyoral

Zdroj: https://tomasvyoral.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642243

Pentagon vyvíjí raketu, která porušuje smlouvu INF!

Time

Podepsáním nového zákona o obraně USA, Donald Trump rovněž schválil vytvoření nové rakety, která porušuje podmínky Smlouvy o likvidaci raket středního a krátkého doletu (INF).

Jak uvádí, časopis Time, takový krok, motivovaný, z pohledu Washingtonu "porušením" dohody s Ruskem může vyvolat vážné rozpory mezi Spojenými státy a jejími evropskými spojenci.

Uvnitř obrovského 700 miliardového zákona o obraně, který Donald Trump podepsal minulý měsíc, se skrývá velmi malá položka, s rozpočtem ve výši pouze 25 milionů dolarů na program rozvoje nových křídlatých mobilních pozemních raket. Je absolutně nenápadná, s výjimkou jedné věci: raketa je zakázána na základě podmínek Smlouvy o jaderných raketách středního a krátkého doletus (INF) napsal, Time.

Vývoj raket středního doletu by měla být nová přímá reakce na "nasazení" Ruskem jeho vlastních střel, údajně také "v rozporu" se smlouvou. Jak časopis konstatuje, americká zpravodajská služba se dozvěděla o "potenciálním narušení" INF Moskvou, když byla ruská raketa pouze testována. Obamova administrativa se neúspěšně pokusila přesvědčit ruské úřady, aby program ukončily, a nyní se vláda Trumpa rozhodla reagovat vývojem své vlastní rakety.

Trump a jeho poradci se domnívají, že takový krok ukáže světu, že Amerika je vážně naladěna. Ředitel pro odvrácení šíření zbraní hromadného ničení v Bílém domě, Christopher Ford, který byl schopen identifikovat ruské rakety jako "Innovator 9M729", oznámil nový, rozhodující pro administrativu přístup k této problematice.

Podle Forda, "konfrontační" a "pragmaticky" přístup administrativy slouží jako důkaz, že je Trump příznivcem kontroly ohledně šíření zbraní.

Ovšem odborníci pro kontrolu zbraní jsou současnou situací znepokojeni. Smlouva INF podepsaná Ronald Reaganem a Michailem Gorbačov v roce 1987, je jedinou dohodou, na jejímž základě byla zničena celá třída jaderných zbraní. Sobě země odstranily 2,6 tisíce raket s doletem od 500 do 5,5 tisíce kilometrů, které, jak se předpokládalo, destabilizovaly situaci v Evropě kvůli možnému náhlému úderu

Podle návrhu zákona o obraně, který se osudově ironicky nazývá "Akt 2017 o zachování Smlouvy o eliminaci raket se středním a kratším doletem", Kongres výslovně vyzval Pentagon, aby vytvořil "mobilní řízenou střelu s rádiusem", který je rozporu se smlouvou.

Kromě toho Kongres nařídil ministrovi obrany Jamesu Mattisovi, aby do 120 dnů předložil zprávu o "nákladech, načasování a schopnosti měnit stávající a vývojové systémy".

Jaderný expert Stephen Schwartz je přesvědčen, že nová raketa porušuje podmínky smlouvy. V zákoně se požaduje od ministra obrany utrácet miliony dolarů na rozvoj nejaderné mobilní rakety, která by byla v rozporu s podmínkami smlouvy, pokud se začne její testování, výroba nebo nasazení," poukázal.

Samotný vývoj takových raket však není v rozporu se smlouvou INF. "Jsme připraveni zastavit tento vývoj, pokud se Rusko vrátí k objektivnímu dodržování dohody," řekl mluvčí Pentagonu Thomas Crosson

Tento vývoj událostí ale nemůže nevyvolat obavy evropských spojenců Spojených států. Tři dny poté, co prezident podepsal zákon o obraně, v NATO prohlásili, že smlouva INF "hraje klíčovou roli v zajištění euroatlantické bezpečnosti" a "plný soulad s jejími podmínkami je předpokladem", aby se snížilo riziko konfliktu.

Podle ředitele Asociace pro odzbrojení a snižování hrozeb Kingstona Reifa, nová americká raketa zvyšuje pravděpodobnost, že Rusko zareaguje oficiálním vypovězením smlouvy a bude vyvíjet, ještě ve větším počtu zakázané střely.

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/time-pentagon-vyviji-raketu-ktera-porusuje-smlouvu-inf/

http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/proc-se-rusko-a-usa-stretly-ohledne-jadernych-raket/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.