Historia magistra vitae

Euro čeká další krize, je neudržitelné, varuje řecký exministr financí

2. ledna 2018 v 11:43 |  Nezařazené

Úpadek Evropy, rozkvět Číny a válka: předpovědi jasnovidců na rok 2018

Proroctví jasnovidců pro rok 2018 nevyvolávají příliš optimismus, napsal německý Bild. Podle proroků čekají lidstvo v novém roce přírodní katastrofy, války a vážné politické změny.

Vangelia Pandeva Gušterovová, bulharská věštkyně

Německé vydání zveřejnilo výběr ponurých předpovědí, o něž by neměli přijít ani čeští čtenáři. Pro jistotu. Ostatně, s jistým odstupem, je pozoruhodné, že se v mnohém příliš neliší ani od předpovědí současných politických analytických institucí, vědců, politologů a samozřejmě i politiků.

"Prognózy na rok 2018 nejsou povzbudivé," uvedl Bild. Přírodní kataklyzmata, úpadek Evropy, třetí světová válka - takové události předpovídají proroci a jasnovidci. Například francouzský astrolog Michel Nostradamus (1503-1566´) slíbil, že v novém roce svět uvidí rozkvět terorismu, záplavy, bouře, silná zemětřesení, války a vypuknutí slunečního záření. "Králové ukradnou lesy, otevřou se nebesa a políčka budou žhnout," napsal protok.

Prognózy britského proroka Craiga Hamiltona-Parkera (nar. 1954) také nevyvolávají záchvaty optimismu, pokračuje publikace. Argumentuje tím, že v roce 2018 budou Amerika a Asie zasaženy hurikány a tajfuny, v Indii, na Islandu a v Itálii dojde k silným zemětřesením a dokonce i k sopečným výbuchům. Politická situace ve světě bude rovněž nestabilní. Parker prorokuje, že režim severokorejského vůdce Kim Čong-un bude svrhnut. Také se pokusí odstranit z postu amerického prezidenta Donalda Trumpa, ale to se nezdaří.

Předpověď, která některé děsí: Vliv islámu v Evropě poroste! zde https://www.gabioncentrum.cz/

Stratfor: V novém roce se vztahy Západu a Ruska zhorší!

zde http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/stratfor-v-novem-roce-se-vztahy-zapadu-a-ruska-zhorsi/

Evropa bude nadále trpět migrační krizí, předpovídá Parker. Pravicové populistskie síly budou i nadále získávat na popularitě. Rovněž tvrdí, že v Londýně a Berlíně dojde k teroristickým útokům s použitím chemických zbraní. Přesto v jeho předpovědích zní i mlhavá naděje: "Konflikty, potřeby a rostoucí environmentální problémy spojí lidi - a oni se zamyslí nad svým reálným osudem."

Bavorský prorok Alois Irlmaier (1894-1959) věřil, že v roce 2018 čeká lidstvo třetí světová válka, která se nejvíce dotkne Evropy. Tvrdí, že použijí bakteriologické a chemické zbraně. Podle něj budou v Německu, Itálii a Francii rozpoutány nepokoje s náznaky občanské války.

Jiný proro, tentokrát z Bavorska, Mathias Lang, přezdívaný Mühlhiahl (18. století), byl schopen předpovědět přesné datum vypuknutí první a druhé světové války. Třetí, podle jeho názoru, by měla začít v rozmezí roku 2017 do roku 2022. Podle něj začne na Východě a skončí na Západě. Boje nebudou trvat dlouho, ale hodně krve bude prolito, předpovídal.

Slepá Vangelia Pandeva Gušterovová (1911-1996), kterou lidé zvali Baba Vanga, byla jedním z nejslavnějších jasnovidců a proroků v Bulharsku, uvedl Bild. Těšila se bezprecedentní popularitě v oblasti bývalého Sovětského svazu. Vanga byl schopna předpovědět válku v Sýrii, brexit a smrt ponorky Kursk. Podle ní se Čína v roce 2018 stane novou velmocí, zatlačí Spojené státy a na Venuši se najde nový zdroj energie. Stejně jako mnoho z jejích kolegů Vanga předpověděla začátek třetí světové války, ale podle její verze měla začít již v roce 2010.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/upadek-evropy-rozkvet-ciny-a-valka-predpovedi-jasnovidcu-na-rok-2018/

Expert varoval před převratem v Moldavsku podle kyjevského modelu

V roce 2018 hrozba "světového válečného požáru", který by mohl vypuknout v Koreji, Sýrii a na Ukrajině poroste, píše pro Sydöstran švédský expert Ulf Bjerén.

Igor Dodon, moldavský prezident

Kromě toho, podle švédského odborníka v novém roce, je zde ještě možnost, že NATO a EU v Moldavsku vyprovokují převrat podle ukrajinského modelu.

"Pokud jde o nový rok, tak bohové netvoří dějiny, historii tvoří živí lidé. K tomu je třeba dodat, že budoucnost je postavena na pevném základu, který byl založen díky práci a myšlení předchozí generace," píše Ulf Bjerén.

V konkrétním rozboru současných krizí, kde se zvyšuje hrozba války stojí za to upozornit na "Koreu, Ukrajinu a Sýrii. Na všech těchto místech může přeskočit jiskra, z níž vybuchne globální oheň, zdůrazňuje Bjerén.

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa o eskalaci války v Afghánistánu je navíc součástí strategie zaměřené proti Číně. "Velký eurasijský projekt" Nová hedvábná cesta "musí být zastaven," popisuje autor americké plány.

Washingtonské rozhodnutí zahájit dodávky smrtících zbraní na Ukrajinu hovoří také pro zintenzivnění konfliktu. "Rusko nedovolí realizovat sen Julie Tymošenkové o etnickém vyčištění Donbasu. NATO opakovaně hovoří o ruské invazi bez sebemenšího důkazu, ale skutečná invaze bude "zlatým vejcem" pro příznivce velké války", věří expert.

Moldavský prezident: Nebudeme potravou pro děla v boji proti Rusku

Moldavsko se snaží jít svou vlastní cestou a zbavit se "diktatury globálních hráčů", kteří udržují zemi v chudobě. "To však odporuje vojenské strategii NATO kvůli obklíčení Ruska. Proto je pravděpodobné, že by USA a EU v této zemi mohly vyprovokovat převrat podle kyjevského modelu z roku 2014, kde by následovala rumunská invaze," zdůrazňuje Ulf Bjerén .

Severoatlantická aliance otevřela v Kišiněvě, hlavním městě Moldavska, kancelář. K události došlo 1. prosince 2017. Důstojníkům aliance NATO tak bude umožněno legálně zůstat v Moldavsku trvale.

V Sýrii byly "západní síly, včetně IS a Al-Káidy poraženy. Podle autora článku byl Západ extrémně zklamán tímto vývojem, který vedl k pádu Rakky a rozhodnutí nahradit IS novým kurdským státem. "Vše podle klasické imperialistické taktiky" rozdělit a dobývat," píše Bjerén.

Zdroj: http://www.sydostran.se/insandare/2018-finns-anledning-att-varna-for-krigsrisk/

Rusko mění hrozbu zkapalnělého plynu ve výhodu!

FT:

Moskva hodlá získat světový trh se zkapalněným plynem a využít světovou poptávku po tomto druhu paliva ve prospěch, napsaly Financial Times.

Závod na zkapalnělý plyn LNG Jamal

Ruské úřady již úspěšně spustily závod LNG Jamal a plánují zvýšit počet takových projektů v nadcházejících letech, uvedly britské noviny.

Předseda představenstva společnosti Novatek Leonid Michelson se doslova "dmul pýchou", když Vladimír Putin označil projekt pro zkapalňování a zásobování zemním plynem "velmi důležitým krokem" pro Rusko. Jak podnikatel, tak ruský prezident byli od tohoto podnikání odrazováni už řadu let. Kritici trvali na tom, že komplexní výstavba zařízení LNG Jamal v Arktidě nemá ekonomickou proveditelnost v zemi, kde Gazprom hraje vedoucí úlohu v exportu plynu.

"Ne každý věřil projektu, někteří říkali: nedělejte to. A ti, kteří začali tento projekt, riskovali - a to se ukázalo být rozumným rizikem - a dosáhlo takového výsledku," uvedla hlava státu při slavnostním zahájení podniku. Vyjádřila názor, že tato iniciativa zaručuje jasnou budoucnost země a její ekonomiky.

Prezident nazval uvedení závodu do provozu za další potvrzení statusu Ruska jako jednoho z vedoucích světových energetických zemí. Současně poznamenal, že je třeba zvýšit počet takových "slibných projektů".

DWN: Ruská odpověď na expanzi plynu USA v Evropě!

zde http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dwn-ruska-odpoved-na-expanzi-plynu-usa-v-evrope/

"Spuštění LNG Jamal včas a v rámci rozpočtu je opravdovým bodem zlomu pro ruský ropný a plynárenský průmysl - bicí srdce ekonomiky země," potvrzuje deník. "A Putinovy poznámky byly také varováním pro zahraniční podniky, které přišly na trh zkapalněného zemního plynu dříve."

Během posledních deseti let se celosvětová poptávka po LNG zdvojnásobila a v loňském roce dosáhla 258 milionů tun. Zkapalněný stav umožňuje přenos plynu bez drahých potrubí. Navíc, kvůli poměrně nízké úrovni znečištění při používání, je modré palivo oblíbené v zemích, které se snaží snížit spotřebu uhlí, vysvětlily FT.

"V důsledku toho se LNG stává hrozbou pro ruskou nadvládu na evropském trhu s plynem. Ale Michelson a Putin se pokusili tuto situaci obrátit ve svůj prospěch," tvrdí publikace.

Rusko tradičně funguje jako přední vývozce plynu do Evropy díky potrubí sovětské éry. Ale nyní se země snaží získat 15-20% světového trhu s LNG, kde platí pravidla USA, Katara a Austrálie.

Michelson, který musel překonat západní sankce a extrémní povětrnostní podmínky při realizaci nejsevernějšího projektu LNG na světě, se domnívá, že tento cíl lze dosáhnout do roku 2020."Ruský plyn bude na mezinárodní scéně požadován," říká.

V nadcházejících letech plánuje společnost zahájit druhý podobný projekt "Arctic LNG-2". Francouzští a čínští investoři, kteří vlastní 20% LNG Jamal, vyjednávají o účasti na novém projektu.

"Realizace těchto ambicí" bude pro Moskvu výzvou. Západní sankce omezují zahraniční financování a dávají potenciálním partnerům důvod k obavám. Navíc konkurenční projekty v jiných zemích povedou ke snížení poptávky po LNG, upozornila publikace.

Rusko již provádí operace s LNG na ostrově Sachalin. Projektant Jamalu společnosti "Novatek" má ale větší šířku pásma a lepší přístup do Evropy. První zásilka plynu byla Putinem osobně poslána do Velké Británie.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/ft-rusko-meni-hrozbu-zkapalneleho-plynu-ve-vyhodu/

Íránský prezident vysvětlil, čím jsou způsobeny protesty v zemi

Íránský prezident Hasan Rúhání prohlásil, že protesty jsou vyvolány vnitřními problémy v zemi a podněcováním ze strany druhých zemí, uvádějí místní agentury Mehr a Fars.

V íránských velkých městech, k nimž patří Teherán, Mašhad, Isfahán a Rašt, se od 28. prosince provádějí hromadné akce sociálního protestu.

Před časem úřady uvedly, že ve městě Dorud během manifestací zahynuli dva lidé, a zdůraznily, že "bezpečnostní síly nestříleli na protestující". Později se počet obětí zvýšil na čtyři.

"Ne všechny lidi na ulicích řídí cizinci, jsou mezi nimi i takoví, kteří protestují kvůli vlastním pocitům a problémům," řekl Rúhání, kterého cituje agentura Mehr.

Dodal, že situaci je nutné využít, aby "byly nalezeny původní příčiny problémů".

Rúhání také prohlásil, že některé země, především Saúdská Arábie, se pokusily "vyprovokovat nepokoje" v Íránu, uvádí agentura Fars. "Saúdité otevřeně prohlásili, že vytvoří problémy v Teheránu," řekl prezident.

Podle jeho slov "štve nepřátele Íránu jeho triumf, úspěchy a pokrok".

Zdroj: http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11820-iransky-prezident-protesty-zeme

Euro čeká další krize, je neudržitelné, varuje řecký exministr financí

Evropu čeká další ekonomická krize a společná měna v současné podobě je do budoucna neudržitelná. Ve své knize to píše bývalý řecký ministr financí Janis Varufakis. Upozorňuje na rostoucí dluh Španělska či problémy italských bank i politická rizika včetně brexitu, uvedl španělský deník El País

Celá článek - zdroj: https://www.novinky.cz/ekonomika/459229-euro-ceka-dalsi-krize-je-neudrzitelne-varuje-recky-exministr-financi.html

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.