Historia magistra vitae

Ladislav Větvička: Teď je kritické období našich dějin, chystá se Mnichov II. Chci takovéhoto prezidenta

12. ledna 2018 v 19:38 |  Nezařazené

Švýcarsko si podle prezidentky připravilo pro EU těžkou ránu

Švýcarská prezidentka Doris Leuthard naléhavě vyzvala ke švýcarskému referendu, které občanům umožní rozhodnout, zda navždy skončí s Evropskou unií.

Tato odcházející prezidentka zasadila EU těžkou ránu, když oznámila, že lid Švýcarska si zaslouží možnost odhlasovat si, jaký chce mít se zkracovaným Evropským projektem typ vztahů, přičemž o referendu mluvila jako o "základu" demokracie.

"Dvojstranná cesta je důležitá. Musíme si tudíž s Evropou vyjasnit své vztahy. Musíme vědět, kterým směrem se vydat."

"Proto by pomohlo pro rozhodnutí základní referendum."

Ač Švýcarsko není členem EU, je součástí Schengenské zóny a má s tímto blokem četné bilaterální dohody.

Brusel s Bernem pracují na tom, aby své vztahy utvrdily celkovou dohodou, ale rozhovory tento týden narazily na problémy, když EU nabízí jen omezený přístup na burzy, což rozhněvalo švýcarské činitele, kteří hrozí odvetou.

Paní Leuthard řekla švýcarským novinám SonntagsBlick: "Můžeme sice posilovat svou spolupráci s Indií a s Čínou, ale EU i tak nadále hraje ústřední roli."

"Potřebujeme mechanismus k regulaci vztahů s EU. Tím se rovněž zamezí takovým politickým hrám, jaké právě zažíváme."

Dodala, že postoj EU s omezeným přístupem na burzy je neakceptovatelný.

Řekla: "Samozřejmě, že se teď soustřeďujeme na rozkoly s Bruselem. V tom je náš postoj jasný: To, jak EU spojuje takové technické složky jako ekvivalenci burz s politickými otázkami jako vnucení rámcové dohody, fungovat nemůže."

EU před Vánoci nabídla švýcarské burze vstup na trh EU jen na jeden rok, ač nedávno USA, Hong Kongu a Austrálii udělili přístup na neomezenou dobu.

V té době paní Leuthard řekla: "EU jedná takovým způsobem, aby oslabila švýcarské finanční centrum."

"To je neopodstatněné a nepřijatelné spojovat tyhle technické otázky s institucionálními záležitostmi."

Komise namítala, že v porovnání s těmito třemi zeměmi je "rozsah toho, o čem se rozhoduje u Švýcarska, daleko větší, jelikož se švýcarskými akciemi se v EU obchoduje v ohromném rozsahu - a stejné je to i naopak."

Činitel komise v Bruselu řekl: "Toto rozhodnutí by nás nemělo překvapovat."

Pokud by Švýcarsko referendum vyhlásilo, bylo by to pro EU problematické, jelikož největší skupinou ve švýcarském parlamentu je euroskeptická švýcarská Lidová strany s 65 křesly.

Zdroj: https://www.express.co.uk/news/world/898995/EU-Switzerland-referendum-Doris-Leuthard-Jean-Claude-Juncker

Americká učitelka si stěžovala na výši platu, byla sražena na zem a odvedena v poutech policií

Učitelku z Louisiany odvedli ze školní schůzky v poutech, oznámila KATC-TV. Videozáznam jejího zadržení zveřejnila televizní stanice na svém YouTube.

Podotýká se, že učitelka angličtiny Deyshia Hargraveová vystoupila na školní schůzce nečekaně a postěžovala si na platy, po čemž představitel moci vzal ženu za loket a poprosil, aby odešla.

"To ne", rozčílila se Hargraveová a dala ruku policisty pryč ze svého lokte.

Poté srazil policista ženu na podlahu, nasadil jí pouta a odvedl ze školní budovy.

Později bylo oznámeno, že škola nepředložila ženě žádné obvinění, ta se však stejně ocitla za mřížemi, protože "zůstala poté, co ji požádali, aby odešla," a nepodřídila se policistovi.

Zdroj: https://cz.sputniknews.com/videoklub/201801106571106-usa-ucitelka-zatceni/

Teď je kritické období našich dějin, chystá se Mnichov II. Chci takovéhoto prezidenta

Ladislav Větvička

ROZHOVOR Podle spisovatele, cestovatele a blogera Ladislava Větvičky čeká Českou republiku kritické období našich dějin. "Potřebujeme prezidenta, který v případě, že projde takzvaný Sociální pilíř fiskálního paktu a takzvaný Dublin IV, kterým já říkám Mnichov II, bude schopen pevně stát za vyjednáváním o vystoupení ze Schengenu, vyjednáním vnitřního pohybu ve Visegrádské čtyřce a uzavření hranic s Merkelandem, případně Rakouskem," řekl v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz k tématu prezidentských voleb a současně se zeptal: "Máte pocit, že něco takového by mohl dělat nějaký slušný ňouma?" Zatímco Jiří Drahoš je dle jeho slov marketingový produkt, Mirek Topolánek by prý mohl překvapit a postup Miloše Zemana do druhého kola je považován za jistotu. Ovšem, volby mohou být nevyzpytatelné, dodal v rozhovoru zároveň.

Vyhraje prezidentské volby znovu Miloš Zeman, jak se často ozývá z různých stran? Nebo jeho vítězství není tak jisté? Mohou nás prezidentské volby překvapit, nebo je vítěz jasný? Je mezi kandidáty někdo, kdo má šanci uspět právě v boji proti Zemanovi?

Nemáme moc na výběr. Mnozí kandidáti jsou spíše hvězdnou pěchotou. Postup Miloše Zemana do druhého kola se považuje za jistotu. Pokud jako jeho protikandidát postoupí Jiří Drahoš, pak vyhraje Zeman. Marketingový produkt Drahoš proti němu nebude mít šanci. Zajímavá situace by nastala, kdyby postoupil Topolánek. To je jediný kandidát, který má šanci porazit Zemana.

Ovšem první kolo je nevyzpytatelné. Miloš Zeman může klidně dostat přes padesát procent hlasů už v prvním kole. Ale zároveň se může stát, že se nedostane mezi dva postupující kandidáty. Udělal obrovskou chybu, že se neúčastní předvolebních debat. Multikulturní scéna na to jde letos chytřeji a není tak okatě negativní. Tím může ukolébat Zemanovy voliče, kteří si mohou říci, že v prvním kole o nic nejde. Můj tip na první kolo je Zeman 38 %, Topolánek 18 %, Drahoš 16 %. Ostatní získají jednotky procent. Ale na mé tipy nedejte, Fortuna sází úplně jinak

Kandidát Drahoš chce prý vrátit na Hrad slušnost. Chybí Hradu v čele se Zemanem slušnost?

Slušnost! to je jen marketingová hra týmu, který stojí za Drahošem. Poradili mu, aby nosil brýle bez dioptrií, protože pak vypadá důstojněji, a radí mu, jak hezky a slušně odpovídat na otázky, a přitom vlastně nic neříci. Hlavně nic nezkazit. Produkt Drahoš je jen marketingová, nafouknutá bublina podobně jako při minulých volbách Fischer. Věřím, že lidé nechtějí za prezidenta bublinu, který podepsal takzvaný dopis vědců, tedy Zvací dopis v roce 2015. Pokud si už lidi nevzpomínají, tady je úryvek: "o imigrantech, lidských bytostech se píše, jako by šlo o škodnou zvěř či parazity valící se do naší vlasti, aby vysávali sociální systém nebo rovnou vraždili a znásilňovali" Je vám jasné, co bude následovat, když Miloš Zeman vytáhne na Drahoše toto prohlášení? Ne, Drahoš je nevolitelný.

Zájemci o celý článek, pokračujte na: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Ladislav-Vetvicka-Ted-je-kriticke-obdobi-nasich-dejin-chysta-se-Mnichov-II-Chci-takovehoto-prezidenta-519298

Zaznamenali jsme letadlo USA v okamžiku útoku dronů!

Ruské MO

Ruské ministerstvo obrany uvedlo, že při pokusu zaútočit pomocí dronů na ruská vojenská zařízení v Sýrii na obloze nad Středozemním mořem hlídkovalo americké průzkumné letadlo.

Miny zavěšené na útočných dronech

"Iniciativní prohlášení mluvčího Pentagonu, že všechny tyto technologie jsou "snadno dostupné na volném trhu" nevyvolává jen naše znepokojení, ale také legitimní zájem: O jakých technologiích jde řeč, a kde je uvedený "trh", a která bezpečnostní služba obchoduje s daty kosmické rozvědky? Kromě toho to znamená nový pohled na podivnou shodu okolností, proč se během útoku dronů teroristů na ruské vojenské základny v Sýrii nad Středozemním mořem více než čtyři hodiny ve výšce 7 tisíc metrů pohyboval mezi Tartusem a Hmeymimem průzkumný letoun americké námořní pěchoty Poseidon," citovala ruské ministerstvo obrany agentura Interfax

Rovněž poznamenalo, že "v prohlášení ruského ministerstva obrany o poskytnutí teroristům technologií k spáchání útoku na 6. ledna údernými drony na ruské vojenské objekty v Sýrii nebyla záměrně žádná zmínka o zapojení konkrétní země, ani o samotných technologiích"

"I když," uvádí se ve zprávě, "jen aby se naprogramovaly regulátory dronů a odhoz munice v systému GPS, musíte mít slušnou inženýrskou školu jedné z vyspělých zemí. Ano, a získat přesné souřadnice na základě kosmické rozvědky nemohou zdaleka všichni."

"Chceme znovu zdůraznit," uvedlo ruské ministerstvo obrany ve svém prohlášení, "že až donedávna nic takového teroristé neměli."

Jak předtím ruská obrana oznámila, v noci na 6. ledna zaútočilo 13 bezpilotních letounů s výbušnínami na ruské základny v Hmeyminu a Tartusu. Útok byl úspěšně odražen, několik dronů bylo zničeno, několik jich bylo zajištěno, probíhá technická expertíza, a jejich údaje byly již dešifrovány. Podle vojenských expertů byl útok drony zorganizován z "deeskalační zóny" v provincii Idlíb, kterou má pod kontrolou tzv. "umírněná" opozice.

Zdroj: http://www.interfax.ru/russia/594741?utm_source=smi2

Ruské vyšetřování v Kongresu začíná připomínat mccarthyismus!

WSJ

Demokraté v Senátu a Sněmovně reprezentantů se zoufale snaží pokračovat ve vyšetřování "vazeb" Donalda Trumpa s Ruskem, uvedl v alarmujícím článku The Wall Street Journal.

Ve svém důsledku pak kongresové výbory pro zpravodajské záležitosti stále více připomínají moderní analogii nechvalně známé Komise pro vyšetřování neamerické činnosti z 50. let.

Demokraté v americkém senátu strávili týdny, aby se pokoušeli pokračovat ve vyšetřování "spojení" Trumpa s Ruskem. Žádali o vyslýchání nových svědků a další dokumenty. Jsou tak zoufalí, že aby udrželi tento byznys nad vodou, se s jistotou se řítí k neomaccarthyismu, poukázal znechuceně The Wall Street Journal.

Na první pohled se takové vyjádření může zdát nesmyslné. Ale pochybnost vyvolal nedávno zveřejněný dopis na internetu April Dossové, která pracuje jako senior poradce demokratů v senátorské zpravodajské komisi, včetně jeho místopředsedy Marka Warnera.

Ve svém poselství se Dossová obrátil na Roberta Barnese, právníka "kontroverzního a nepříjemného" blogera Charlese Johnsona. Minulý rok se mladý muž, známý pravicovými názory, setkal s Julianem Assangem. To vedlo některá média k myšlence, že Johnson působil jako "tajný komunikační kanál" mezi týmem Trumpa a WikiLeaks.

Zatím neexistují žádné důkazy, které by tato tvrzení podporovaly. Zástupci Senátního zpravodajského výboru však požádali Johnsona, aby jim poskytl dokumenty, e-mailové adresy nebo textové soubory týkající se "jakékoli komunikace s Rusy", a to i v rámci volební kampaně v roce 2016.

Barnes, advokát bloggera, požádal Dossovou, aby objasnila definici "Rusů". Odpověděla, že v dopise Senátního výboru toto slovo chápaví jako "lidi, které zná pan Johnson, nebo kdo, z jeho pohledu, má ruské občanství nebo původ".

Pokud je toto tvrzení pravdivé, ukazuje se, že se demokraté rozhodli jít dál a neomezovat se na "kriminalizaci rutinních vládních kontaktů s Rusy". Ale úředníci v přechodné vládě a v Trumpově administrativě již byli odsouzeni a důkladně vyšetřováni už jen za plnění svých přímých povinností, mezi něž patří i komunikace s ruskými úředníky nebo diplomaty.

Takže generální prokurátor Jeff Sessions musel v loňském roce vysvětlovat, proč si jako senátor potřásl rukou s ruským velvyslancem. Ve Washingtonu koluje vtip, že můžete dostat předvolání k soudu, i když si jen objednáte salát s ruskou omáčkou.

Avšak definice předložená v dopise Dossové to povyšuje na novou úroveň.

Může být interpretována tak, že člověk riskuje oficiální podezření ze strany americké vlády, pokud z Ruska pocházejí jeho rodiče nebo i vzdálenější předkové. Podle některých odhadů ruská komunita v Americe se počítá na více než 3 miliony lidí. Mezi nimi jsou dokonce i kolegové Marka Warnera v Senátu, včetně Bernieho Sanderse, poukázal The Wall Street Journal.

Je třeba poznamenat, že to všechno pochází z Demokratické strany, která údajně popírá skupinovou diskriminaci. Kdyby v hypotetické republikánské verzi dopisů byli "Rusové" nahrazeni "Araby" nebo "lidmi arabského původu", potom by americká levice by vybuchla vzteky a měla by na to plné právo, tvrdí deník.

Dopis Dossové naznačuje, že je součástí demokratických "maniakálních snah na zachování vyšetřování proti Trumpovi a Rusku za každou cenu". Vzhledem k tomu, že republikánští vůdci v Kongresu naznačili možné zkrácení šetření, se požadavky a taktika demokratů stala ještě zoufalejší.

Během práce na této záležitosti shromáždil výbor Sněmovny reprezentantů pro zpravodajství téměř 300. 000 dokumentů, uspořádal 67 výslechů svědků a vydal 18 předvolání. Provedl 11 slyšení a zkoumal 5.251 stran svědectví.

Zákonodárci strávili 346 dní vyšetřováním "ruského zásahu" do voleb, ale neposkytli konkrétní doporučení ohledně toho, co je třeba udělat, aby se tomu zabránilo v budoucnu. Navíc hrozí, že se výbor stane moderní verzí neslavné Komise pro vyšetřování neamerické činnosti, uzavřela publikace

Zdroj: https://www.wsj.com/articles/the-democrats-russian-descent-1515111025

Šok Washington Postu: Žádný důkaz o ruském zásahu do voleb v USA!

zde: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/sok-washington-postu-zadny-dukaz-o-ruskem-zasahu-do-voleb-v-usa/

Ukrajinský pluk Azov používá americké smrtící zbraně už od léta 2015

Navzdory oficiálnímu povolení prodeje amerických smrtících zbraní Ukrajině ze strany Spojených států až na konci roku 2017, tak americkými zbraněmi byl vyzbrojen pluk Azov již v létě 2015 a podle zjištění skupiny Bellingcat nejpozději v létě 2017.

Vojáci z pluku Azov

Specialisté a novináři skupiny Bellingcat, kteří připravují materiál, o ukrajinském nacionalistickém pluku Azov zjistili, že dobrovolníci z pluku Azov používali americké smrtící zbraně již od léta 2017.

O tom, že dobrovolníci pluku Azov používají americké smrtící zbraně, již od léta 2017 psal na twitteru vedoucí projektu pro východní Evropu a Eurasii Aric Toler.

"Hodně vzruchu bylo kolem souhlasu Spojených států o prodeji Javelinů Ukrajině, ale na frontě na Donbasu pluk Azov používal americké smrtící zbraně už dříve," napsal na #MinskMonitor Aric Toler.

Ilja Ponomarenko, novinář z KyivPost poznamenal, že "Azov používal americké zbraně už od roku 2015", ale Toler oponoval s tím, že, mluví o dodávkách z července 2017

Azovský prapor byl složen z dobrovolníků v Mariupolu v květnu 2014. Do konce roku byl Azov rozšířen na pluk a přesunul se z podřízenosti ministerstva vnitra pod Národní ukrajinskou gardu.

Pozoruhodné v této souvislosti je skutečnost, že Azov je znám tím, že v jeho řadách působí zcela otevřeně neonacisti. To svého času vedlo kanadskou vládu k zastavení výcviku tohoto praporu kanadskými instruktory.

V srpnu 2017 byla oznámena dodávka Javelinů americké výroby pluku "Azov" editorem "Censor. NO" Jurijem Butusovem.

Spojené státy dodají Ukrajině raketové systémy Javelin

"Spojené státy se rozhodly poskytnout Ukrajině pro zvýšení obranných schopností systémy Javelin. Souvisí to s naším úsilím pomoci Ukrajině vybudovat dlouhodobě obrannou kapacitu, bránit její svrchovanost a územní celistvost a odvrátit další agresi," oznámila 27. prosince mluvčí ministerstva zahraničí Heather Nauertová.

3. ledna 2018 řekl ministr zahraničních věcí Ukrajiny, Pavlo Klimkin, že americké zbraně budou použity pouze v případě provokací z ruské strany, nikoli jako útočné

Zdroj: http://world.24-my.info/in-bellingsat-reported-that-the-ukrainian-regiment-azov-already-has-u-s-weapons-2/

20. prosince 2017 napsal Washington Post, že administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa poprvé umožnila prodej smrtících obranných zbraní na Ukrajinu. Bylo potvrzeno, že jde o prodej ostřelovacích pušek Barrett M107A1, střelivo a související příslušenství ve výši 41,5 milionu dolarů. Zde: http://www.prvnizpravy.cz/language=cs/zpravy/zpravy/spojene-staty-dodaji-ukrajine-raketove-systemy-javelin/preview=true/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.