Historia magistra vitae

O kandidátech na przidenta a násilí na ženách

10. ledna 2018 v 23:13 |  Nezařazené

Zeman přinesl z Ruska obchody za více než 19 miliard. Kiska přinesl z Mexika pouze pozvracené letadlo, uvedl politolog Eduard Chmelár

Zeman přinesl z Ruska obchody za více než 19 miliard. Kiska přinesl z Mexika pouze pozvracené letadlo. V rozhovoru pro Parlamentní listy to řekl politolog Eduard Chmelár.

V rozhovoru odpověděl na otázky týkající se udělení vyznamenání, ale i kauzy pozvraceného letadla, ke které řekl:

Více na zdroji: http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/11870-zeman-rusko-obchod-kiska-mexiko-letadlo-chmelar

Analytik Koller projel část země a z toho, co viděl, si něco uvědomil o Topolánkovi. Z Drahošovy skříně pak vytáhl další kostlivce, o kterých se nemluví

K prezidentským volbám podruhé

Za poslední týden mne opravdu zaujal skvělý článek Kláry Samkové, která hodnotila prezidentské kandidáty jako žena, a zadruhé neuvěřitelný počet billboardů Mirka Topolánka a jejich obsah. V neděli jsem vyrazil z Prahy na jižní Plzeňsko a Rokycansko. Viděl jsem tak možná setinu republiky, možná méně. Setkal jsem se kolem komunikací zhruba s pěti billboardy Miloše Zemana, čtyřmi Jiřího Drahoše, dvěma Michala Horáčka a zhruba 200 (!) Mirka Topolánka v několika provedeních. Stejně jako v článku z minulého úterý na Parlamentních listech se budu zabývat pouze třemi kandidáty, a to Milošem Zemanem, Jiřím Drahošem a Mirkem Topolánkem. Nicméně je třeba si uvědomit, že letošní prezidentské volby zdaleka nejsou pouze bojem této trojice.

Závěr článku Kláry Samkové dává tušit kromě politických zájmů a skupin důležité pozadí prezidentských kampaní Jiřího Drahoše, Michala Horáčka a já dodávám i Mirka Topolánka.Je to dominantní, buď výrazně mladší, nebo silně ambiciózní manželka, případně obojí. Především knihovnice Eva Drahošová údajně vyniká ve vládychtivé touze stát se paní prezidentovou a řídit republiku jako svoji knihovnu. Proto pohání sešlého staříka, co to jde. Jen doufám, že při domácím tréninku nepoužívají latex a důtky. Právě proto mi finiš protikandidátů prezidentských voleb připomíná závod psích spřežením, kde pozici masherů práskajících biči zaujaly dominantní choti.

Stejně jako v minulém článku logicky pomíjím, na rozdíl od paní Samkové, většinu kandidátů, kteří mají jedno až několik procent hlasů. Nejsem na chlapy, takže jejich větší, či menší sexappeal je mi lhostejný. Prezident může být nehezký či postižený, ale důležité je, aby byl vysoce inteligentní, měl rozhled, analytické schopnosti, špičkový slovní projev, schopnost rychlé reakce, rozuměl problematice vlády a byl dlouhodobě osvědčený vlastenec. Jako takového vnímám Miloše Zemana. Kdyby mi připadl důvěryhodnější, dal bych hlas i Mirku Topolánkovi. Hlasy, které dostanou pidikandidáti, jsou zcela vyhozené, ne-li přímo kontraproduktivní. Zázraky se nedějí, a pokud někdo bude podporovat kandidáta se dvěma, nebo čtyřmi procenty v průzkumech několik dnů před volbami, dočká se možná úžasných tří, či pěti procent a jeho hlas bude chybět jinde. To, co předvádějí některé placené výzkumy volebních preferencí, už zase připomíná, jak minulé prezidentské volby, tak volby do sněmovny v minulém roce. Naprosto zoufalá snaha všemi prostředky přesvědčit voliče, aby volili proti vlastním zájmům a podpořili kandidáty pražské havlérky, afroislámské invaze a války. Najednou se dozvídáme, že reálnou šanci mají i kandidáti s několika procenty hlasů a Horáček radí, jak porazit Zemana.

Nakonec většina těchto logicky neúspěšných pidikandidátů vyzve svoje voliče, aby podpořili Drahoše, nebo Topolánka. To je jejich hlavní úloha. Sebrat co nejvíce hlasů a pak využít voliče na podporu kteréhokoli kandidáta proti Miloši Zemanovi na podporu Bruselu a pražské havlérky. Pan Hannig, jenž, jak se zdá, jako jediný z této skupiny se účastní voleb s vážně myšleným vlasteneckým programem a bez domácí či zahraniční sponzorské podpory, pravděpodobně vyzve k podpoře Miloše Zemana. To vše jen zbytečně posune volby do druhého kola. Vyhozené peníze a další nárůst komedie, více billboardů a placené prezentace na internetu a nedůstojného lhaní. Docela by mne zajímal názor pana Hynka, u něhož si z hlediska podpory vítězů prvního kola nejsem zcela jistý. Z hlediska národních zájmů jsou zanedbatelní kandidáti spíše škodná a z hlediska voličů pouhá dětinská touha, která se nesplní, a samozřejmě cíle nestydaté mediální propagandy. Mezi uvedenou skupinu řadím i Michala Horáčka, protože a bez urážky, člověk s několika pobyty v psychiatrické léčebně by v civilizované zemi nemohl jít jako kandidát k prezidentským volbám a nikdo by ho nevolil. Klienti psychiatrických zařízení mají obvykle problém získat řidičák, nebo zbrojní pas. Pro úroveň této země, téměř třicet let po startu údajně demokratického vývoje pravdy, lásky a lidských práv řízeného pražskou havlérkou, je opravdu ilustrativní, jestliže se stále dokola řeší problematika všemožně zmanipulovaných bezpečnostních prověrek a lustračního zákona, a na druhé straně se nezkoumá příčetnost prezidentských kandidátů. Již v minulých prezidentských volbách mi někteří kandidáti připadali jako absolventi inkluzivní školy zarytě se tvářící socialistky Valachové.

Zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Analytik-Koller-projel-cast-zeme-a-z-toho-co-videl-si-neco-uvedomil-o-Topolankovi-Z-Drahosovy-skrine-pak-vytahl-dalsi-kostlivce-o-kterych-se-nemluvi-519211

Jiří Drahoš inzeruje na dezinformačním webu ohrožující jeho volbu prezidentem

Jaromír Petřík

Musel jsem si promnout oči, když jsem se podíval na web "První zprávy" a tam uviděl reklamu Jiřího Drahoše na jeho volbu jako prezidentského kandidáta.

Nevím, zda tento inzerát je na webu "První zprávy" doposud, ale v momentě, kdy píši tento článek (8. 1. 2018 v 14:15 hod), tam reklama Jiřího Drahoše na jeho volbu na českého prezidenta skutečně je: zde https://www.jiridrahos.cz/v-ceske-republice-stale-roste-pocet-a-vliv-dezinformacnich-webu/

Zajímavé na tom je, že web "První zprávy" Jiří Drahoš označil za jeden z dezinformačních webů, ohrožující jeho prezidentskou volbu:

Ještě zajímavější, že takto se sám pan Drahoš stává dezinformátorem svojí vlastní volby na našeho prezidenta.

Kromě toho i já jako bloger ohrožuji jeho prezidentskou volbu (moje jméno je na titulní straně webu Pravdivě, dále jsou moje články na webech Parlamentní listy a Rukojmí), které též Jiřího Drahoše ohrožují jako dezinformační weby.

Takže bych jen znovu citoval názor Miloše Zemana: "Prezidentský kandidát Jiří Drahoš buď disponuje vlastní tajnou službou, nebo se na sebe snaží upozornit šířením konspirací, prohlásil v pátek prezident Miloš Zeman. V závěru své návštěvy Jihomoravského kraje tak na tiskové konferenci reagoval na Drahošovo vyjádření, že se obává působení zahraničních tajných služeb na volby v Česku prostřednictvím dezinformací. Zeman novinářům řekl, že považuje za urážku občanů, pokud někdo tvrdí, že mohou v případě voleb do sněmovny či na Hrad být ovlivněni "jakýmisi imaginárními zahraničními službami. To by znamenalo, že jsou nesvéprávní. Člověk by snad neměl považovat občany za nesvéprávné," uvedl Zeman.

A mně jen nejde do hlavy, proč si Jiří Drahoš pro svoji inzerci vybral právě web, který ohrožuje jeho prezidentskou volbu.

Tak jsem zvědavý, kdy nám Jiří Drahoš a jeho příznivci potvrdí, že je tato reklama dílem ruských hackerů a tedy dalším útokem dezinformátorů na jeho osobu. V opačném případě by to totiž bylo na pováženou

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2018/01/jiri-drahos-inzeruje-na-dezinformacnim.html

Čtyři roky mýtů o Ukrajině a Majdanu!

Cohen:

Historii ukrajinské politické krize narušují mýty a odborná nezpůsobilost médií v USA, konstatoval emeritní profesor na Princetonské a Newyorkské university, expert na Rusko, Stephen Cohen, kterého cituje The Nation.

Během diskuse s rozhlasovým hostitelem Johnem Bachelorem poznamenal, že v cestě řešení této krize stojí dvě protichůdné verze jejího začátku.

První - americká verze - je výhradně "agresí" Kremlu a Putina. Druhá - verze Ruska - je "agresí" Evropské unie a NATO, za níž stojí Washington. Podle Cohena, existuje mnoho "špatných úmyslů, chyb a nepřesností" v tomto příběhu, ale obecně platí, že moskevská verze, kterou americká média zcela ignorovala, je blíže k historické realitě let 2013-2014.

Cohen připomněl, že v lednu 2014 neměl Putin, který se v té době připravoval na olympijské hry v Soči, který měl v úmyslu demonstrovat, že je Rusko nezávislý a důvěryhodný partner v mezinárodních záležitostech, žádný důvod, aby vyprovokoval rozsáhlou mezinárodní krizi se Západem nebo s "bratrskou" Ukrajinou.

"Ať už rozumné nebo ne, všechny jeho kroky od té doby byly většinou reaktivní a vůbec ne "agresivní", včetně jeho jednání na, Krymu a na východní Ukrajině," poukázal profesor.

Poznamenal rovněž, že začátek krize byl urychlen dohodou o "asociaci", kterou Evropská unie nabídla podepsat ukrajinskému prezidentovi Viktoru Janukovyčovi a kterou odmítl v listopadu 2013 podepsat (ve skutečnosti, když zjistil astronomické náklady tohoto aktu, požádal o čas na prostudování). Putin a jeho zástupci se pak pokoušeli přesvědčit Evropskou unii, aby učinila ekonomickou dohodu s Ukrajinou "třístrannou", tedy včetně Moskvy, aby neznevýhodnila velmi významné obchodní vztahy mezi Ukrajinou a Ruskem. Bez ohledu na to, vedoucí představitelé EU to odmítli a vnutili Kyjevu, že si musí vybrat mezi Ruskem a Západem, dodal Cohen.

Profesor také řekl, že řadu let západní struktury "vlévaly miliardy dolarů na Ukrajinu", aby byla připravena na "civilizační" hodnoty Západu. To znamená, že jeho "pochod" na Ukrajinu začal dávno před událostmi Majdanu. Dohoda EU - údajně pouze ekonomická a civilizační - obsahovala ustanovení, která jsou pro tohoto nového "partnera" závazná pro vojenskou a bezpečnostní politiku NATO. (Záměr byl jasný, když prezident George W. Bush navrhl, aby se v roce 2008 urychlilo ukrajinské členství v NATO - jen bylo vetováno Německem a Francií.).

Navíc v letech, které předcházely dohodě navržené EU, prezident Janukovyč byl "prokremelský", jak se pravidelně uvádí v amerických sdělovacích prostředcích, ale měl se na radu svého amerického volebního poradce (nyní hanebného Paula Manaforta) "naklonit" k Západu směrem k EU, aby si rozšířil svoji volební základnu mimo jihovýchodní Ukrajinu. (Putinovo opovržení vůči Janukovyčovi jako chamtivému a zkorumpovanému oportunistovi bylo v Moskvě i v Kyjevě dobře známo, ačkoli zřejmě ne v amerických médiích.)

A každý, kdo sledoval vývoj krize, ví, že prominentní členové amerických úřadů - Kongresu a Obamovy administrativy - byli trvale přítomni po celou dobu událostí na Majdanu, a veřejně a soukromě vyzývali k boji s Janukovyčem, ústavně zvoleným prezidentem.

A ostatně den předtím, než byl Janukovyč nucen utéct ze země před ozbrojeným davem, podepsal dohodu, zprostředkovanou třemi ministry zahraničních věcí EU, aby se mírně ukončila krize tím, že by vytvořila koaliční vláda s opozičními vůdci a souhlasil s předčasnými prezidentskými volbami. Šlo o demokratické řešení krize, které soukromě podpořil prezident Putin a prezident Obama. Proč žádná ze západních stran neobhajovala svou vlastní dohodu, není zcela jasné, ale není úplným tajemstvím.

Dalším mýtem je pak podle Cohena samotný Majdan. Podle něj je již prakticky dokázáno, že snajpeři opozice postříleli nejména 80 lidí - ať už protestujících nebo z řad policie a rozjeli tak převrat.

Proto vyjádřil pochybnost, zda by bylo možné nazvat převrat v únoru 2014 "demokratickou revolucí", navíc kvůli k tomu, že část oligarchických sil zůstává na svém místě.

Antidemokratické počátky dnešního režimu v Kyjevě nadále postihují Ukrajinu. Její ekonomika podporovaná Západem selhává, což připouštějí i někteří "z amerických roztleskávačů". A z větší části pokračuje v odmítání plnit své závazky v mírových dohodách z roku 2015 Minsk II.

"Mezitím Kyjev je polokojenec ozbrojených ultranationalistických praporů, jejichž ideologie a symboly zahrnují hrdé neofašisty, kteří nenávidí Rusko a dnešní západní "civilizační" hodnoty téměř stejně," uvedl profesor. Dá se říci, že povstalecké "republiky" na Donbasu mají své vlastní ošklivé rysy, ale mělo by se dodat, že bojují pouze k obraně vlastního území proti armádám Kyjeva a nejsou podporovány americkou vládou, oproti kyjevské armádě poznamenal Cohen.

Zdroj: https://www.thenation.com/article/four-years-of-ukraine-and-the-myths-of-maidan/

Teroristé zaútočili drony, s technologií ze zahraničí!

Ruské MO:

Technická expertiza ukořistěných dronů použitých při pokusu teroristů zaútočit na základny Hmeymin a Tartus v Sýrii ukazuje, že by teroristé mohli útočit ze vzdálenosti až 100 kilometrů.

Uvedlo to ruské ministerstvo obrany. Využítí úderných bezpilotních letounů militanty také ukazuje, že jim byly předány technologie pro uskutečnění teroristických činů těmito prostředky v libovolné jiné zemi. Podle odborníků se tak otevírá zcela nová temná stránka terorismu.

Podle ruského ministerstva obrany došlo v noci 6. ledna k pokusu teroristů zaútočit pomocí 13 dronů s výbušninami na leteckou základnu Hmeymin a na námořní základnu v Tartusu. Sedm dronů bylo sestřeleno systémem "Pancir-S", nad dalšími šesti převzaly kontrolu řízení radioelektronické jednotky, tři z nich zničily pádem na zem a tři "posadily" mimo území základen.

"V současné době ruští vojenští odborníci provádějí podrobnou analýzu struktury, technické rozbory výbušnin po zachycení úderných dronů. Při dešifrování dat bylo určeno přesné místo jejich vypuštění," citovala z prohlášení MO RIA Novosti.

Ministerstvo obrany poznamenalo, že teroristé poprvé masivně použili bezpilotní letouny vypouštěné ze vzdálenosti více než 50 kilometrů pomocí moderních technologie navádění na souřadnice satelitním GPS.

"Technická expertíza ukořistěných letadel ukázala, že takové útoky mohou provádět teroristé ze vzdálenosti zhruba 100 kilometrů," uvedla zpráva.

"Technická řešení využitá teroristy při útoku na ruská zařízení v Sýrii, mohla být získána pouze z jedné ze zemí s vysokými technologickými možnostmi poskytovat družicovou navigaci a profesionální dálkové ovládání na odhoz sestavených improvizovaných výbušných zařízení na určených souřadnicích," poznamenalo ruské ministerstvo obrany.

Ruští politici si už ale servítky nebrali. "Za útokem se podle mého názoru stojí "Islámský stát". Zároveň podle mého názoru nekoná nezávisle, ale s pomocí příslušných zvláštních služeb západních zemí s jejich vědomím, a možná s jejich přímou pomocí," řekl RIA Novosti místopředseda výboru pro obranu Státní dumy Jurij Švytkin. Podle něj IS v tomto případě vystupuje spíše jako nějaká loutka v rukou západních zemí.

°°představte si, že nějaký idiot bude mít v rukou tuto technologii, tak není v ČR místo, které by bylo bezpečné proti terorismu páchaného touto formou V. Berossos°°

Zdroj: https://ria.ru/syria/20180108/1512256011.html

Násilí na ženách: Některá nepohodlná data pro zkorumpovanou OSN?

Poslední (nejhorší) umístění podle Globálního genderového indexu Světového ekonomického fóra, od 128. do 144. místa, patří bez výjimky zemím s převážně muslimským obyvatelstvem, včetně Turecka na 130. místě.

Studie Ministerstva pro rodinnou a sociální politiku z r. 2016 odhaluje, že ne méně než 86 % tureckých žen trpělo fyzickým, nebo psychologickým násilím od svých partnerů, nebo rodiny.

Takže nám řekněte paní Simonovic: Opravdu turečtí muži bijí a někdy i zabíjí své ženy kvůli izraelské okupaci? Opravdu je zde nějaká "jasná souvislost" mezi zvyšujícím se počtem zaznamenaných násilností na ženách v Turecku a "Izraelskou prodlužovanou okupací?"

Panely Organizace Spojených Národů se vždy rády chovají pokrytecky. V roce 2016 se diskuse v OSN točily kolem Výboru pro postavení žen (Commission on the Status of Women - CSW), který obvinil Izrael z palestinského domácího násilí. A letošní debaty se, co do jejich nesmyslnosti, nijak nelišily. Výkonný ředitel UN Watch,

Hillel Neuer oslovil na zasedání 12. června paní Dubravku Simonovic, zvláštní zpravodajku OSN pro násilí na ženách: "Paní Simonovic, to co jste prohlásila, jinými slovy znamená: 'Pokud Palestinci bijí své manželky, je to vina Izraele.'"

Na první pohled to vypadá jako černý humor, ale bohužel není. Ne jedna, ale dokonce dvě zprávy, které před UNHRC přednesla paní Simonovic obviňují Izrael za palestinské násilí na ženách, protože "přece existuje jasná souvislost mezi prodlužovanou okupací a násilím"

"Odkud berete takové informace", ptal se Neuer paní Simonovic? Určité informace existují, ale ne toho druhu, které by preferovala paní Simonovic.

Podle Globálního genderového indexu Světového ekonomického fóra se žádná převážně muslimská země neumístila mezi 50 nejlepšími zeměmi. Naopak, poslední (nejhorší) umístění, od 128. do 144. místa, patří bez výjimky zemím s převážně muslimským obyvatelstvem, včetně Turecka na 130. místě. Turecký případ je zvláště nutné zmínit, protože zvyšující se nadvláda islámské politiky v denním životě země posiluje patriarchální chování a zhoršuje genderovou rovnost už od roku 2002, kdy získal moc prezident (tehdy premiér) Recep Tayyip Erdogan. Jinými slovy, Turecko, 17. největší ekonomika světa je 15. nejhorší zemí, co se týká genderové rovnosti.

Populační fond Spojených Národů si ve své zprávě chmurně všímá:

"ženy a dívky jsou stále předmětem násilí, zneužívání a obchodování s lidmi. Jejich přístup ke vzdělání a účast v politice je odmítána a čelí mnoha dalším porušováním lidských práv... Existence násilí na ženách se objevila jako důsledek genderové nerovnosti, jež je v Turecku značně rozšířena".

Podle průzkumu Hurriyet Daily News, z roku 2013 bylo zjištěno, že 34 % tureckých mužů považuje násilí na ženách za "občas nezbytné", zatímco dalších 28 % říká, že násilí je možno použít k ukázňování žen; spolu tedy 62% připouští násilí na ženách.

V roce 2014 oznámil ministr pro rodinnou a sociální politiku, že horká linka pro domácí násilí obdržela více než 100 000 hovorů a odhadl, že počet neoznámených případů by mohl být tři až pětkrát větší.

Studie téhož ministerstva z roku 2016 odhaluje, že ne méně než 86 % tureckých žen trpělo fyzickým, nebo psychologickým násilím od svých partnerů, nebo rodiny. Podle ministerského zjištění je fyzické násilí nejčastější formou zneužívání, protože až 70 % žen udává, že byly fyzicky napadány.

Násilí na ženách je běžnou kulturní praxí a kultura zde je směskou odvozenou jak z náboženství, tak i z politiky. Francouzi, například, si nevytvořili zvyk mlátit své ženy v důsledku německé okupace. Ani Kypřané ne, po obsazení třetiny svého ostrova Turky.

Násilí nachází zvláště úrodnou půdu ve společnostech, kde se "dominantní" kultura odvozuje z islámského konzervatizmu. Např. turecký profesor teologie Cevat Aksit prohlásil na začátku svatého měsíce Ramadán v televizi že: "Ženy, které se kvůli své menstruaci nepostí a jí na ulici během Ramadánu lze bít".

Jak na to reaguje Erdoganova vláda? Nikoli zákonnými prostředky, ale pomocí segregace podle pohlaví. V Burse, v jednom z největších tureckých měst, vznikl nedávno projekt označovat separátní vagony pro ženy v městské dopravě, aby se ženy cítily během svých cest pohodlněji.

Dokončení na zdroji: https://www.gatestoneinstitute.org/10569/violence-against-women

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.