Historia magistra vitae

Týká se každého z nás

7. ledna 2018 v 16:04 |  Nezařazené

Začátek přeposílané zprávy

Co na to říká lázeňská sekce OS ZSP ČR?

To mohli přilepšit svým zaměstnancům, kteří ty peníze vydělávají Kdo je ten dárce štědrý z představenstva??

Tak milí přátelé, minulý týden jsem dostala na žádost o lázeňskou komplexní péči (vše hradí zdravotní pojišťovna) odpověď, že se tato ZAMÍTÁ podle nařízení předpisů a vyhlášek, atd. Jednalo se o lázně Luhačovice, protože snad ještě tam jsou jen čeští občané. A včera jsem se dočetla v tisku, že lázně Luhačovice a Jáchymov poslaly na účet presidentského kandidáta Drahoše 1,3 milionu korun! No to je snad zlý sen! Na péči pro nemocné lidi nejsou peníze a na politické sponzoringy a kšefty JSOU? Tak asi tady začíná být aktuální, že pokud jsi v důchodovém věku, tak už nemáš na nic právo a vlastně jsi tady na obtíž! Zatím se loučím a přeberte si tojak chcete, ale já jsem osobně tímto postupem lázní absolutně ZHNUSENA!

Vážení přátelé, nelenila jsem a chtěla jsem si ověřit, zda nejde o novinářskou kachnu nebo o hoax, našla jsem si transparentní účet J. Drahoše, kde jsem našla platbu ze dne 8. 6. 2017, Lázně Jáchymov poslaly na účet 650 000,- a Lázně Luhačovice tentýž den také částku 650 000,-.To je zajímavé ne? Mnoho let jsem také jezdila na komplexní léčbu do Mariánek, ale nyní už lázně nedostávám, zřejmě musím pochopit, že se v lázeňství "musí šetřit". To už nevěděli koho si vybrat?

Vytvořeno poštovní aplikací Opery: http://www.opera.com/mail/

Novinářka Jana Lorencová k Čapímu hnízdu

To chce tužku, papír, přemýšlet a počítat. Rozhodně to stojí za to. Další bublina pana Kalouska.

"Já jsem slyšel (jestli je to pravda netuším) že Čapí hnízdo byla zřícenina koupená za cca 30 mil. Kč, a že dnes má účetní hodnotu přes 800mil."

Selský rozum, aneb proč z nás dělají politici stále a dokola jen blbce!

Připutovalo, posílám:-)

Když někdo (jako např. EU) nabízí dotaci investorům na některé projekty, tak pro zájemce stanoví jasné podmínky.

-Jak to tedy vlastně je? Žadatel o dotaci (např. firma Čapí hnízdo) musí:

1. Požádat písemně na co dotaci žádá, a o jakou částku se jedná.

2. Musí splnit podmínky stanovené pro obdržení dotace.

3. Dotující to je - EU - prověří splnění podmínek a dotaci buď poskytne, nebo neposkytne.

4. Investor (firma Čapí hnízdo) musí proinvestovat ze svých peněz zbývající částku pro výstavbu projektu, tedy cca 80-90% (dotace cca 10% - 20%).

5. Projekt- tedy výstavbu musí dokončit v určitém termínu.

Tak a nyní si vyhodnoťme z informací domácích - státních médií, výstavbu

Čapího hnízda. Projekt byl úspěšně dokončen a slouží veřejnosti.

Dává práci 68 pracovníkům.

Zisk z provozu je odváděn v ČR do státního rozpočtu a za dobu provozu je odvod na daních vyšší, než byla dotace 50 mil. Kč.

Při tom dotace byla poskytnuta z peněz EU, ne tedy ze státního rozpočtu ČR!

Pak se najde "slepičí prdelka", která před volbami v ČR, běží do Bruselu, že s tou dotací asi nebude něco v pořádku - premiér B. Sobotka.

Vyvolá spolu s KDU-ČSL dokonce trestní stíhání proti úspěšnému podnikateli A. Babišovi.

Stěžovatel - B. Sobotka + celá ČSSD a KDU-ČSL, jsou jen neschopnými cokoliv vyprodukovat a jen závidí jinému úspěch.

Ale hodí se to právě před volbami do "PS", - zvláště po propadu ČSSD v krajských volbách! Zblbnout, a ovlivnit tak lidi - voliče a pak také i stádo tupých ovcí co ještě věří zpravodajství ČT-TV1/24 s jejími žlučovitými redaktory!

Aby to nebylo málo, ve stejné době kdy se před volbami mluví jen o Čapím hnízdě,

jiný "umělec" z KDU-ČSL - ministr Herman si nechá v dosluhujícím parlamentu schválit 450 mil. Kč na výkup prasečáku v Letech u Písku, od soukromé firmy z peněz ze státního rozpočtu!

Ve stejném dni, kdy se tato informace objevila v televizi, vystoupí ministr financí s tím, že částka, pro výkup prasečáku, je dvojnásobně vyšší, než je úřední odhad! To znamená, že ze státního rozpočtu cca 225 mil. Kč půjde soukromé firmě navíc!

A o tom, kdo firmu vlastní a kam skutečně peníze navíc poputují, se mlčí a nikoho to ani vůbec nezajímá.!!

Máme přece kauzu A. Babiš a s ním, jako trestně stíhaným, do nové vlády "přeci" nemůžeme jít, se Slovákem a bývalým agentem StB.

To jsou argumenty z ODS, TOP 09, STAN, Pirátů, a nyní i z nově vzniklého "demokratický blok", z ODS, TOP 09, STAN v režii M. Kalouska, člověka destruktivního, zatrpklého, z kterého padají jen řeči plné žluči!

Demokratický blok vznikl hlavně proto, že se bojí nové vlády s premiérem

A. Babišem, který se nezastaví před rozkrýváním korupce politiků z minulosti.

Až bublina kolem "Čapího hnízda" splaskne a trestní stíhaní bude zastaveno což musí nastat), tak bude zajímavé sledovat jak se pak budou kroutit politici jako Bělobrádek, Zaorálek, Fiala, Farský, Kalousek, M. Pekarová-Adamová, M. Ženíšek, kníže Karl Schwarzenberg, a veleneschopná Mirka Němcová z ODS, a jak budou veřejnosti vysvětlovat své postoje k blokování nové vlády ve prospěch občanů ČR.

EU - v kauze dotace pro Čapí hnízdo ani nemůže rozhodnout jinak, než ve prospěch Čapího hnízda. Proč?

1. Musela by si příslušná komise přiznat, že neprovedla kontrolu žadatele a splnění podmínek.

2. Ale tu přece provedla a uznala splnění podmínek.

3. Přiznali by pracovníci komise EU, že pochybili? Asi, těžko

Tak jaký je vlastně problém? Jen v boji o moc a křesla ve sněmovně. Přece za 100 000,-Kč/měsíc si pokecat ve sněmovně a za nic v opozici nezodpovídat, je mnohem jednodušší, než pracovat - a to často i špatně!

Mnozí poslanci totiž vůbec neví co je to výroba, neví co je to zodpovědnost za výsledky firmy, neví co je to mít zodpovědnost za zaměstnance, Ti v tzv. Demokratickém bloku zradili vlastní voliče. Hlas jim přece dali lidé v přesvědčení, že budou pracovat pro blaho naší ČR!

Z došlé pošty

Poľsko a Maďarsko navrhujú vytvoriť rozvojovú banku V4! Podporí tento prospešný projekt naša a česká vláda?

Nový poľský premiér Mateusz Morawiecki v stredu počas svojej návštevy Budapešti uviedol, že Poľsko rokuje s Maďarskom o vytvorení rozvojovej banky V4, ktorá by podporovala investície do infraštruktúry v regióne a do projektu plánuje zapojiť aj ďalšie krajiny V4, teda Slovensko a Česko!

Ako Morawiecki doslova povedal: "Diskutovali sme o vyšehradskej rozvojovej banke. Môžeme si dovoliť banku, ktorá by podporovala rozvoj infraštruktúry v regióne. S maďarským premiérom sme sa zhodli, že Varšava aj Budapešť majú záujem o vytvorenie takejto inštitúcie. Ak budú Česi a Slováci reagovať pozitívne, môžme túto banku rýchlo založiť!" S návrhom teda súhlasí aj maďarský premiér Viktor Orbán.

Ide o veľmi dobrý nápad, ktorý by jednoznačne pomohol nielen rozvoju infraštruktúry a celkovo ekonomickému rozvoju členských krajín V4, ale aj väčšiemu zblíženiu sa, k posilneniu spolupráce a tiež k získaniu väčšej vážnosti a významnejšieho slova skupiny V4 v rámci EU a celkovo Európy! Pretože vzájomne prospešná spolupráca, spoločné projekty a spoločné slovo zoskupenia má väčšiu váha aj v medzinárodnom spoločenstve ako keď niečo podobné skúšajú riešiť štáty strednej Európy jednotlivo. Podobná zdravá spolupráca národných štátov a vzájomná obchod mohol prebiehať aj v rámci EU, no to by v jej vedení nemohli sedieť pomätení diktátori, ktorí si chcú uzurpovať všetku moc nad členskými štátmi pre seba, islamizovať ich a postupne ich zlikvidovať.

Keď to ale nejde s morálne zdegenerovaným a islamizovaným Západom, prečo to neurobiť v zdravom európskom centre - v strednej Európe? Teda v tých krajinách, ktoré si ešte zachovali pud sebazáchovy, zdravý rozum, národnú hrdosť a vyznávajú tradičné kresťanské, morálne, etické a rodinné hodnoty? Osobne som zvedavý na jedno - ako na tento návrh nového poľského a maďarského premiéra zareaguje náš "jadrový" premiér a celkovo slovenská a aj česká vláda! Budú s týmto zdravým návrhom posilujúcim spoluprácu v regióne súhlasiť alebo budú opäť len slepo poslúchať svojich zločineckých a pomätených pánov z Bruselu? Premárnia ďalšiu významnejšiu príležitosť na zblíženie a posilnenie spolupráce v rámci Viszegrádu alebo opäť nás budú bezhlavo hnať len do totalitného a multikultúrneho jadra, rozumej do záhuby? Byť na mne, podporím všetky projekty, ktoré nás zblížia v rámci V4 a celkovo v rámci zdravej, morálne nezdegenerovanej a doposiaľ ešte neislamizovanej časti Európy. A presne tak isto by mala konať aj naša vláda!

Martin Bago

°°To je předem jisté Čeští politici a Česká média si i ústa roztrhnou, jak budou tvrdit - TENOTO PROEKT JE PČEDEM ODSOZEN K ZÁNIKU, či něco podobného V. Berossos°°

https://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/453443-polsko-chce-vytvorit-rozvojovu-banku-pre-krajiny-v4/

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Bude-mat-V4-vlastnu-rozvojovu-banku-Poliaci-vyzyvaju-aby-sme-sli-do-toho-296611

https://ekonomika.sme.sk/c/20730832/poliaci-maju-ambiciu-vybudovat-rozvojovu-banku-pre-krajiny-v4.html

http://www.teraz.sk/zahranicie/polsko-chce-vytvorit-rozvojovu-banku/301026-clanok.html

http://ekonomika.eurozpravy.cz/evropa/211695-polsko-planuje-vytvoreni-stredoevropske-rozvojove-banky/

zdroj: https://blog.infovojna.sk/polsko-madarsko-navrhuju-vytvorit-rozvojovu-banku-v4-podpori-tento-prospesny-projekt-nasa-ceska-vlada

Ve spojení s Ruskem bychom byli neporazitelní, proto to USA vadí

Leitl:

Christoph Leitl, president Asociace evropských obchodních komor, v rozhovoru pro rakouský Kurier se vyjadřuje kromě jiného i k možnostem Evropy v kontextu současné globální konkurence.

Christoph Leitl, president Asociace evropských obchodních komor

V rozhovoru Christoph Leitl říká, že žijeme v globální konkurenci, Čína je v ofenzívě na celém světě, snaží se za pomoci východoevropských zemí budovat svou Hedvábnou cestu. Čína obsadila nejdůležitější ložiska surovin v Africe. A co Evropa? Spí! Rozešli jsme se s Ruskem, místo toho, abychom se s ním spojili a mohli tak čelit konkurenci.

"Samozřejmě, že Rusko porušilo mezinárodní právo, ale Američané to neudělali?" zareagoval Christoph Leitl na připomínku, že Rusko porušilo mezinárodní právo.

"Nechci to extrapolovat, chci jen, abychom se dostali pryč od neustálých hrozeb a nesmyslných sankcí, kde je ekonomika zneužívána jako zbraň," dodal Leitl.

"Existují politické a diplomatické možnosti. Nevěřím v bojkot sportovních událostí, v rozbíjení kulturních mostů nebo v hospodářské sankce," říká Leitl a na otázku zda je dobré mluvit s bezpečnostním agentem Putinem, reaguje, "a měli tři roky sankcí nějaký vliv?".

"Rusové mají výhodu. Putin dosáhl přesně toho, co chtěl. Z vývozu do Ruska a dovozu zahraniční měny, se staly investicemi na místě. To lze vidět na příkladu firmy Backaldrin, která nyní v Moskvě postavila továrnu. A Rakousko platí, protože Kornspitz je vyráběn v Rusku," vysvětluje prezident Asociace evropských obchodních komor.

"Rakousko platí. Škody na celém území Evropy činí stovky miliard ročně. Můj plán by měly obě strany rozebrat krok za krokem. A nakonec usilovat o spolupráci mezi Evropou a Ruskem. V globální konkurenci bychom pak byli bezkonkurenční. Proto jsou proti tomu Američané," zdůvodňuje Leitl obnovení spolupráce s Ruskem.

Trump říká: "Nejprve Amerika, Číňané říkají, že Čína je silná, co my Evropané? Mlčíme…

"Tak to je. Moje motto je Evropa konkurenceschopná. Jsme konkurenční, protože jsme inovační, protože oceňujeme kvalitu. Potřebujeme spojence v evropské zóně volného obchodu, která dlouhodobě zahrnuje také země jako Turecko, Ukrajina, Blízký východ a severní Afriku. Měli bychom se dívat na to, jak ostatní upevňují své pozice a vytlačují nás?," pokračuje Christoph Leitl.

"Potřebujeme podnikatelskou Evropu, která se nebojí být rozdělena mezi Ameriku a Čínu, ale zajišťuje naše hodnoty a prosperitu. Evropa tvoří pouze sedm procent světové populace s klesající tendencí. Stále má ale 25 procent světového obchodu i když podíl také klesá , ale představuje také 50 procent celosvětových výdajů na sociální a environmentální účely. To, co je pro nás přirozené, není samozřejmé. To, co je pro nás přirozené, není ve světě samozřejmé, dodává Christoph Leitl .

Zdroj: https://kurier.at/chronik/oberoesterreich/fuer-vereinigte-staaten-von-europa/305.136.884

Naproti tomu zní z Bruselu

https://www.politico.eu/article/russia-sanctions-europe-trade-eu-takes-billion-euro-battle/

Pode článku deníku Politico Brusel tvrdí, že zatímco jeho sankce proti Rusku jsou legitimní, ruské potravinové embargo je naopak nelegitimní a ošklivě "politicky movitované".

Brusel zvyšuje tlak na Rusko v "boji proti zrcadlovým sankcím", napsal Politico. Nyní, jak poznamenaly noviny, má EU v úmyslu získat od Rusů 1,4 miliardy eur ročně za "nezákonný zákaz dovozu vepřového z Evropy", který byl Ruskem zaveden proti zemím EU v roce 2014.

°°Pokud by to bylo opačně, co bz znělo z Bruselu? Celé sankce jsou výmysl USA, které evropští vlez analisti přiblble opakují, jsou Rousku k smíchu USA k radosti, kdo zapláče, bude Evropa V. Berossos°°

Zdroje, které jsou obeznámeny s touto záležitostí, tvrdí, že případ kompenzace na žádost Evropské komise tento týden obdržel nový impuls: WTO (Světová obchodní organizace) zaslala žalobu rozhodčímu soudu. Jeden z představitelů Evropské unie vysvětlil, že tento rozhodčí proces rozhodne, zda je požadavek EU oprávněný. V případě kladného rozhodnutí pak soud určí možnost uplatnění tohoto opatření proti Moskvě.

V roce 2016, jak tvrdí vydání, WTO rozhodla, že Rusko zavedlo neplatný zákaz dovozu vepřového masa, kvůli čemuž dánští, němečtí a nizozemští zemědělci utrpěli "těžkou ránu".

Kompenzace ve výši 1,4 miliardy eur, kterou Evropská unie vyžaduje, se rovná celkové hodnotě vývozu vepřového masa z EU do Ruska v roce 2013. Navíc se tato částka bude každoročně zvýšovat o 15%.

Jak uvádí deník, Evropská unie zamýšlí shromáždit potřebnou částku z dodatečných sazeb, které budou vybírány při dovozu ruských výrobků do EU.

Opatření, která EU nadále provádí proti Rusku, ukazují, že Brusel začíná napadat legitimitu politicky motivovaných potravinových sankcí proti EU, tvrdí Politico.

Tento pokus napadnout zemi, která se brání sankcím, o nichž rozhodla politická elita EU - tedy politicky motivovanými sankcemi - a označit opatření napadené země za "politicky motivovaná" (nemluvě o tom, že škodí zemím, které jako první sankce uložily, což je z logiky trestačů samozřejmě nepřijatelné) a tudíž nelegální. To je naprosto virtuózní příklad pokrytectví a překrucování mezinárodního práva. Zjednodušeně řečeno: když EU udělí sankce, tak se dotyčný stává nesvéprávným a nesmí bránit, ať už zrcadlově nebo asymetricky.

Ve svém důsledku je to zcela bezpečná cesta, jak Rusko odvrátit od spolupráce se Západem a nasměrovat ho na Východ. Čehož se tak západní politici bojí.

Zdroj: https://www.politico.eu/article/russia-sanctions-europe-trade-eu-takes-billion-euro-battle/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.