Historia magistra vitae

V Německu je pro 350 000 důchodců obtížné najít peníze na jídlo

4. ledna 2018 v 11:15 |  Nezařazené

Takhle píší o našem prezidentovi ve Spolkové Republice Německo

Ve vnímání české hlavy státu a jeho postojů k islámu i uprchlické krizi je zjevně zřetelný rozdíl v tom, co o Miloši Zemanovi říkají západní média a politici a jak ho naopak vnímá část tamních obyvatel - dle všeho nikterak zanedbatelná. Dokládají to i čerstvé reakce na Zemanův vánoční projev, jak na německém blogu Politically Incorrect, tak třeba i na YouTube, kde se část projevu prezidenta objevila s německými titulky.

Až na nepatrné výjimky jde o reakce kladné, ba nadšené. Mohlo by se z nich zdát, že část Němců závidí Čechům jejich prezidenta a přáli by si mít takového politika v čele Spolkové republiky.

"Zatímco v naší zemi bylo vánoční poselství odbyto obvyklým dobrolidským blabla, prokazují naši východní sousedé jako obvykle zdravý lidský rozum," píše Politically Incorrect a cituje pasáže týkající se nynější masové migrace z řeči Miloše Zemana.

Z následujících 126 diskusních příspěvků pod článkem (stav 28. 12. dopoledne) se téměř všechny vyjadřují k Zemanovu projevu kladně a naopak kritizují kancléřku Angelu Merkelovou, politiku Berlína a dalších vlád Západu. Vyberme některé typické reakce:

- Dokážu si na 100 % procent představit Česko jako novou vlast. Sympatičtí lidé. Kromě "ahoi", "piwo" a "zmrzlina" neumím, bohužel česky.. Úkol navíc.

- Zeman si nenechá jako Gauck (spolkový prezident) a Merkelová vymývat mozek transatlantickými tajnými lóžemi a elitářskými myšlenkovými fabrikami jako "Atlantik-Brücke ". Zjevně si uvědomuje, že invaze (migrantů) je vyhlášením války národní státnosti a svobodě Evropy.

-Takové starostlivé politiky lze Čechům jen závidět.

- Smekám, před českým prezidentem Tento projev by se měl vysílat ve zpravodajství v celém Německu

- Lidé, mějte trpělivost! Také brzy dostaneme nějakého "Zemana". Předtím bude ale zlá "občanská válka".

- Hezké, že je Česko v EU. EU je třeba vidět v zásadě pozitivně, její rozpuštění není řešení. EU musí být akutně demokratizována.

- Pane Zemane, zůstaňte tvrdý a ignorujte, co říká Merkelová. Pomozte zachránit naši evropskou kulturu! Mnoho díků z německé strany!

- Kdybych pracoval v ZDF (německá veřejnoprávní televize), vyměnil bych kazety. Namísto Gaucka projev Zemana.

- Českému prezidentovi by měl být dodatečně předán úřad německého spolkového kancléře. Češi jsou pilný, chytrý národ a určitě přínos pro naši churavějící "DDR 2.0" (NDR).

- Už jsou Cameron a Hollande na cestě do Mnichova, aby se setkali s Merkelovou (zjevná narážka na Hitlera a Mnichovskou dohodu ze září 1938)?

Podobné komentáře příznivé Zemanovi se v německém jazyce začaly objevovat i na YouTube, kde je část vánočního projevu českého prezidenta s německými titulky.

"To je státník. Závidím Čechům, protože nám Němcům vládnou šílenci."

"Hlava státu, jakou by si člověk představoval. Merkelová musí pryč!"

Politically Incorrect se k Zemanovu projevu vrátil ještě jednou i dnes, kdy kritizoval německý "lživý tisk" (Lügenpresse) za to, jak údajně drze řeč českého prezidenta zfalšoval. Blog se konkrétně zaměřil na článek v magazínu Focus, přičemž čtenářům přinesl i informace z české, respektive československé historie.

"Ve výsledku musíme vždy vycházet z toho, že když žurnalistická banda něco napíše, je tomu právě naopak."

Politically Incorrect (PI) je blog vzniklý v roce 2004. Jeho tvůrci ho označují za konzervativní, jdoucí proti mainstreamu, proti islamizaci Evropy, současně jako proizraelský a proamerický. Ve své kategorii se PI vyvinul ve zjevně nejvýznamnější blog v německém jazyce. Blog je z různých míst přiřazován k extrémně pravicovému a pravicově populistickému spektru. Steffan Herre, zakladatel Politically Incorrect, odmítá rozlišování mezi islámem a islamismem. Muslimskou víru neoznačuje jako náboženství, ale jako násilnou ideologii, která nemá žádný jiný cíl než odstraňovat jiné společenské formy.

Z elektronické pošty

V Německu je pro 350 000 důchodců obtížné najít peníze na jídlo!

Na pozadí přílivu uprchlíků se počet potřebných německých starších lidí za posledních 10 let zdvojnásobil. S téměž neuvěřitelnou žalující zprávou přišla německá televize.

Stále více a více starších lidí v Německu je nuceno přijímat sociální pomoc ve formě potravinových balíčků zdarma, což je podle zpravodajského programu Tagesschau na Prvním německém televizním kanálu alarmující. O nic méně je tato informace šokující pro ostatní.

Před deseti lety nebyl problém tak akutní - z odhadovaných 25 milionů důchodců v Německu se pouze 12% považovalo za potřebné. Ale nyní se toto číslo zdvojnásobilo. Dalším ukazatelem zhoršení situace je počet starých lidí, kteří s obtížemi nalézají peníze na nákup potravin.

"Jestliže 350 tisíc starších lidí pravidelně musí stát ve frontách na jídlo zdarma, je to jasný signál, že se zvyšuje věková chudoba," stěžuje si předsedkyně největší německá organizace poskytující sociální pomoc (Sozialverband VDK Deutschland) Ulrika Masherová. Celkově v zemi funguje 900 výdejen "potravinových balíčků", které pravidelně využívá až 1,5 milionu lidí v nouzi.

Federální vláda zároveň vynakládá miliardy eur na uprchlíky, kteří přijíždějí do Německa z afrických a středoevropských zemí. V roce 2016 poskytlo Ministerstvo financí Německa 21,7 miliard eur na humanitární pomoc, ubytování a sociální programy pro migranty. V roce 2017 byla naplánovaná tyto položky téměř stejná částka - 21,3 miliard rublů.

Německo zaplatí migrantům i řidičské průkazy

zde https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2017/ansturm-auf-fahrschulen-durch-asylbewerber/

Zdroj: http://www.tagesschau.de/tafeln-immer-mehr-rentner-101.html

Už je to venku: Co se píše ve zprávě OLAFU, kterou nechce ministerstvo financí zveřejnit?

Praha - Politiky napříč stranami i širokou veřejnost zajímá, co se vlastně píše ve zprávě Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF), která se zabývá dotacemi Evropské unie pro farmu Čapí hnízdo. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek uvedl, že zprávu četl. Další informace o dosud nezveřejněném materiálu přinesla novinářka Sabina Slonková.

"Zpráva OLAF jasně formuluje fakt, že byl spáchán kriminální čin a úřad doporučuje Evr. komisi 100% korekce. Přeloženo - byl to podvod. EU ať to neplatí a členský stát ať to trestně stíhá," uvedl Kalousek na twitteru s tím, že onu zprávu četl. Detaily týkající se toho, jak se k ní dostal, nebo co přesně se v ní píše, ale nezveřejnil.

Později pak Slonková na serveru Neovlivni.cz uvedla, že OLAF v dokumentu konstatoval, že padesátimilionová dotace na Čapí hnízdo premiéra Andreje Babiše byla udělena neoprávněně. V žádosti o dotaci byly podle OLAFu nepravdivé údaje, byly porušeny právní předpisy České republiky i unie a peníze na projekt úřad označil za nezpůsobilý výdaj. Právě to prý vyplývá z informací, které server získal.

Podle Kalouska má "server zjevně k dispozici přesné informace". Slonková cituje tři zásadní body zprávy. Jedním z nich je, že v žádosti o dotaci byly nepravdivé údaje. "OLAF je - stejně jako česká policie - přesvědčen, že farma Čapí hnízdo žádající o dotaci patřila ve skutečnosti do Babišova holdingu Agrofert a nikoli jeho dětem, jak dnes premiér tvrdí. Žadatelem tedy podle OLAF nebyl malý a střední podnik, kterým byly dotace určeny," uvádí server.

Druhým klíčovým bodem je, že v kauze byly porušeny právní předpisy nejen České republiky, ale i Evropské unie. Třetím důležitým zjištěním pak je, že dotace neměla být farmě Čapí hnízdo vůbec udělena. "Tato a další zjištění vedly, podle informací Neovlivní.cz OLAF k doporučení, že Evropská unie má dotaci v plné výši vymáhat zpět a česká policie případ důsledně vyšetřit," dodal server.

Bývalý majitel Agrofertu a současný premiér Andrej Babiš už oznámil, že Agrofert podal stížnost k evropskému ombudsmanovi a k Soudnímu dvoru EU kvůli vyšetřování poskytnutí evropské dotace pro farmu Čapí hnízdo, které vedl OLAF. OLAF v reakci uvedl, že se v tuto chvíli nebude ke kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo vyjadřovat. Mluvčí Evropské komise nechtěla stížnost koncernu ohledně údajně nestandardního vyšetřování komentovat.

Zdroj: http://domaci.eurozpravy.cz/politika/211631-uz-je-to-venku-co-se-pise-ve-zprave-olafu-kterou-nechce-ministerstvo-financi-zverejnit/

Osnuje FBI spiknutí, aby zastavila Trumpa?

Patrick J. Buchanan

Původní otázka, na níž mělo vyšetřování FBI ohledně Trumpovy předvolební kampaně dát odpověď, byla jednoduchá: Udělal to?

Uzavřel Trump (nebo úředníci s jeho vědomím) tajnou dohodu s Putinovým Ruskem, aby hacknulo e-maily Johna Podesty a Demokratického národního výboru (DNC), vyzradilo obsah e-mailů za účelem poškození Hillary Clintonové, a pomohlo ke zvolení Donaldu Trumpovi?

Od vyšetřování uběhl už rok a půl a dosud nebylo zjištěno, že by tehdy došlo k nějaké "tajné dohodě". Přesto však vyšetřování pokračuje na žádost médií, která nikdy nebyla Trumpovi nakloněna, a washingtonského establishmentu.

Z toho důvodu pochopitelně vyvstala podezření.

Chtějí se vyšetřovatelé dozvědět pravdu nebo jdou po Trumpovi?

Ponechme na chvíli stranou teorii o spiknutí Trumpa s Putinem a zvažme jiné vysvětlení, abychom zjistili, o co tady jde:

Od samého počátku byli ředitel James Comey a klika v FBI odhodláni zastavit Trumpa a přáli si zvolení Hillary Clintonové. Když se jim to nepodařilo, spikli se, aby překazili Trumpovo prezidentství, zrušili jeho mandát a sesadili ho.

Aby takovýto projekt uspěl, bylo nejprve zcela zásadní zabránit obžalování Hillary kvůli úniku zpráv s tajnými informacemi prostřednictvím jejích soukromých e-mailů. Tohoto prvního cíle bylo dosaženo před 18 měsíci.

5. července 2016 Comey předstoupil před tým ohromených novinářů a prohlásil, že vzhledem k důkazům, které nashromáždila FBI, by "žádný rozumný prokurátor" Clintonovou neobvinil z trestného činu. Takže to byl ten směr, který doporučoval Comey.

Generální prokurátorka Loretta Lynchová, kterou kompromitovala neslavná 35minutová schůzka s Billem Clintonem - na níž prý diskutovali o golfu a vnoučatech - podpořila rozhodnutí Comeyho.

A tak Hillary odstoupila. Proč je to podezřelé?

Za prvé, rozhodnutí o tom, zda měla být Clintonová obžalována, přísluší ministerstvu spravedlnosti, nikoliv Comeymu nebo FBI. To, že měl přednost před ministerstvem spravedlnosti, bylo udivující

Za druhé, zatímco Comey uvedl ve svém prohlášení, že Hillary byla "velmi neopatrná" ohledně tajných informací, Clintonová byla shledána vinnou z "hrubé nedbalosti" - což je přesná řeč zákona, která odůvodňuje obžalobu.

Kdo přemluvil Comeyho, aby zmírnil svou řeč a Hillary tak nevypadala jako zločinec? Jedním takovým člověkem byl zástupce ředitele FBI Andrew McCabe, jehož manželka Jill, kandidátka do Senátu ve Virginii, dostala od Terryho McAuliffeho, rodinného přítele Clintonových, obrovský politický příspěvek ve výši 474 000 dolarů.

Na Comeyho také ve věci zmírnění fatálního výrazu "hrubá nedbalost" naléhal klíčový agent FBI Peter Strzok. V SMS zprávách, které Strzok posílal své milence z FBI Lise Pageové, opakovaně vyjadřoval odpor k "idiotovi" Trumpovi.

Po jednom setkání s "Andym" (McCabe) sdělil Strzok své milence Pageové, že je třeba nějaké "pojistky", aby se Trump nedostal do Bílého domu.

Také se zdá, že Comey začal psát hrubou verzi zproštění viny ještě předtím, než FBI začala Hillary vyslýchat. Během výslechu byla Hillary navíc povolena přítomnost jejích právníků.

Člověk nemusí být blázen do konspiračních teorií, aby došel k závěru, že vše bylo zmanipulováno a Hillary byla volná od samého začátku. Comey, McCabe, Strzok by přeci nedoporučili obžalobu, která by dostala Hillary mimo hru, a Trump by pak mohl lehce napochodovat do Bílého domu.

Avšak pokud zvláštní poradce Robert Mueller nemůže odhalit žádnou tajnou dohodu Trumpa s Kremlem, která by zvrátila výsledek voleb 2016, vyšetřovatelé by mohli začít jiné vyšetřování ohledně předvolební kampaně Clintonové.

Jelikož spojení s Ruskem bylo navázáno.

Agenti Kremlu uměle vykonstruovali, zfalšovali nebo našli kompromitující materiály na Trumpa, které byly předány bývalému agentovi britské rozvědky MI6 Christopheru Steeleovi, a staly se tak součástí "složky kompromitujících materiálů". Složka byla předána mainstreamovým médiím a FBI za účelem zničení Trumpa.

A kdo najal špiona Steela, aby provázal Trumpa s Ruskem?

Washingtonská výzkumná firma Fusion GPS, do níž Demokratický národní výbor (DNC) a kampaň Clintonové napumpovaly miliony dolarů prostřednictvím advokátní kanceláře Perkins Coie.

Shrňme si to.

"Složka kompromitujících materiálů" - směsice fabulací, lží a polopravd - vytvořená k tomu, aby zničila Trumpa a učinila z Hillary prezidentku, byla výsledkem tajné dohody mezi britským špionem a agenty Kremlu.

V deníku Washington Times z 26. prosince Rowan Scarborough píše, že se FBI spoléhala na tento spis nepodložených obvinění a lží, který byl výsledkem Kremlu a Steela, na jehož základě se rozhodla "zahájit vyšetřování (Trumpa) kontrarozvědkou". A tiskové zprávy "citují dezinformace tohoto dokumentu kvůli žádosti o soudem schválené odposlechy".

Pokud je to pravda, vyvstávají klíčové otázky:

Je snad Muellerovo vyšetřování tak zamořeno předsudky proti Trumpovi a fabulací ohledně Kremlu, že jakékoli obvinění, které přinese, bude stejně v očích amerického lidu vypadat podezřele?

Ředitel Comey byl propuštěn. McCabe - FBI číslo 2 - plánuje odchod do penze. Muellerův hlavní vyšetřovatel FBI Peter Strzok a jeho milenka Lisa byli propuštěni. A Muellerovi nezbývá, než se spoléhat na prokurátory, jejichž společným jmenovatelem je, jak se zdá, nenávist k Trumpovi a snaha podporovat Hillary.

Generální prokurátor Bobby Kennedy měl svůj tým právníků a vyšetřovatelů, který ho zbavil Jimmyho Hoffa, šéfa odborové organizace Teamsters. J. Edgar Hoover rozpoutal vendetu proti Dr. Martinovi Lutherovi Kingovi.

Opakuje se snad historie - s tím, že určeným cílem elitní tajné skupiny FBI je prezident Spojených států?

Zdroj: http://www.informationclearinghouse.info/48510.htm

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Aurora Borealis Aurora Borealis | Web | 4. ledna 2018 v 11:43 | Reagovat

tak to se nemají

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.