Historia magistra vitae

NEJVĚTŠÍ LŽI TZV. HISTORIKŮ

13. března 2018 v 10:13 |  Archiv

Vzhůru na Václavák do útoku proti pravdě

Prezident Zeman ve svém inauguračním projevu neučinil nic víc, než řekl to, co všichni dobře víme

- že totiž Česká televize není nestranná a že tzv. drží klandr hlavně jedné politické straně u nás, nesoucí název TOP 09.

Pravda, která už má vousy a nové na ní bylo jen to, že ji u nás poprvé a též konečně vyřkl vysoký politik, byla tedy venku - a začala mela.

Odstartovaná demonstračním odchodem 15 politiků TOP 09, ODS? KDU-ČSL a STANu z Vladislavského sálu pokračovala v sezení těchto demonstrujících v restauraci U vola, které se usneslo, že celou tuhle hrůzu má na svědomí onen nešťastný den, kdy parlament odhlasoval prezidentskou volbu vším lidem, který je ovšem pro tak náročný úkol buď neinformovaný, jak správně hlásá herec Vetchý, nebo nevzdělaný, jak taktéž správně tvrdí novinářka Petra Procházková.

Nejspíš jen u tohoto konstatování tam nezůstalo, jak vyplývá ze včerejšího rozdávání filmových cen Český lev na pódiu pražského Rudolfína, na němž ještě před televizním přenosem přečetl režisér Jan Svěrák text, nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a pak mezi hosty rozdal podpisové archy, ve kterých se měli všichni podepsat pod text, označující Zemanovu pravdu z Vladislavského sálu za největší útok na nezávislost ČT od televizní krize r. 2000.

To ovšem nebylo všechno. K mikrofonu se dostala i režisérka Sommerová - a na místo díků za svůj lvem oceněný dokument, pronesla projev, ve kterém prohlásila, že Česká televize nepatří oligarchům, ale nám občanům.

U čehož bych se rád zastavil. Protože např. já, třebaže se též považuji za občana, nemám vůbec pocit, že by mi ČT patřila - a to ani v tom nejmenším. A jsem si jist, že kdybych se zeptal tisíce lidí na ulici, řekli by mi všichni do jednoho, že ani oni se necítí být vlastníky ČT, a nepochybuji o tom, že větší polovina těchto dotázaných by k mé otázce připojila slova, která se ve slušné společnosti nehodí vyslovovat.

Slušně je tedy vyslovím já. Jak bych probohasvatého mohl mít pocit, že mi patří něco, co mi od rána do večera lže, až se mu od huby práší, co mi vtlouká do hlavy základní poučku dneška, že Rusko je hrozba a USA jsou záštitou míru, když ze sta a tisíce příkladu vím, že pravda je opačná.

Když ten notorický lhář mluví skutečně tak, jako kdybych poslouchal Kalouska či Schwarzenberga a z jejich povídání se mi jako vždy ježily vlasy hrůzou. Když mi svou nikdy neochabující lží ztrpčuje život tak, že se na tu krabici, z niž jeho hlas vychází, dívám nikoliv jako na přítele, kterého bych doma samozřejmě rád měl, ale na bídáka, který kolem mě s očima podlitýma krví obchází a svým klamstvem a podvody mi ubírá roky života. A který mi - a to je na celé věci to nejsmutnější - bere víru v to, že přece jen snad kráčí svět správným směrem a že pravda přese všechno nakonec zvítězí.

Tak se tedy trápím já, ale určitě ne např. režisérka Sommerová. Ta se oddává slastnému pocitu, že jí

Česká televize patří, a není v tom žádnou průkopnící. Už ve zmiňovaném roce 2000 prožíval stejný pocit herec a moderátor Jan Kraus, když řekl: "Tahle televize je naše a nedáme si ji nikým vzít"!

Takže na středeční protestní manifestaci na Václavském náměstí, k níž vzešla výzva ze zmiňovaného předávání Českých lvů a která má proběhnout pod heslem: Zemane - my ČT nedáme! Budou, oba tito "takymajitelé ČT" jistě přítomi, a budou tam s nimi juchat a protestovat všichni, kterým se, stejně jako jim zdá, že jim ČT patří, a že už z tohoto prostého důvodu nemůže mít chybu. Já ovšem budu chybět, ale docela rád bych přivítal sraz, na kterém se na rozdíl od párty pod koněm bude vyzdvihovat pravda.

Lubomír Man

Zdroj: http://czechfreepress.cz/podoteky/vzhuru-na-vaclavak-do-utoku-proti-pravde.html

NEJVĚTŠÍ LŽI TZV. HISTORIKŮ

Vladimíra Vítová

Ještě před 200 lety byla na celém světě globální civilizace s antickou architekturou. Vše bylo úplně jinak. Podívejte se na utajenou historii a lži historiků změnilo se také klima - dříve bývalo daleko tepleji a byl 2x vyšší tlak po celém světě byly pevnosti a města typu hvězda

Mimochodem Praha také bylo město hvězda - poslední pozůstatek je možné vidět na Langweilovu modelu Prahy část Újezd zde: http://holublog.blog.cz/1305/langweiluv-model......chrámy

Dříve nebyly religiozní stavby, ale stavby technické! Například symbol půlměsíce byl na křesťanských chrámech - a nebyl to symbol náboženství pyramidy jsou po celém světě - nejen v Egyptě - a jsou to také stavby technického typu po katastrofě padalo z nebe tři roky bahno - proto jsou všechny budovy na několik metrů zasypány...předpotopní civilizace byla technicky velmi vyspělá a my dodnes nedokážeme to, co ona - viz např. sloupy, které jsou po celém světě, a další technické prvky staveb tyto sloupy dříve bezdrátovým způsobem předávaly energie, katastrofu dokládá také stáří stromů.

Po celém Rusku nejsou stromy starší 200 let, zmizely mnohé země, zemřelo nesmírné množství lidí; a proč jsou všechna tato fakta skrývána? Protože vládnou ti, kteří na vládu nemají právo

Pamatujte: člověk, který nezná svoji minulost, nemá právo na budoucnost

https://www.youtube.com/watch?v=h-ziPpF-T2o

Zdroj: http://czechfreepress.cz/uvadime-video/nejvetsi-lzi-tzv-historiku.html

Když se obyvatelé Krymy a Donbasu budou kát dostanou menší tresty!

Obyvatelé Krymu se budou muset kát a žádat Ukrajinu o odpuštění, žádá bývalý poslanec Nejvyšší rady Andrej Senčenko.

Krym

Je naprosto ohromující, jak si ukrajinští činitelé s vervou dělí kožich medvěda stále pobihajícího po lese. Tak by se daly označit všelijaké bizarní nápady, jimiž se ukájejí ve své fantazii ukrajinští nacionalisté vůči vzdornému obyvatelstvu Donbasu a Krymu.

Bývalý poslanec Nejvyšší rady Ukrajiny Andrej Senčenko, který na jaře roku 2014 dočasně působil jako zástupce vedoucího prezidentské administrativy, napsal na své stránce na Facebooku, že připravil návrh zákona "O odpuštění".

Ten zavádí pro obyvatele Krymu a Donbasu proceduru podání žádosti kde musí Přiznat svou vinu, upřímně se kát a požádat ukrajinskému lidu a státu o odpuštění za své "zločiny" na "okupovaných" územích.

Senčenko vlídně navrhuje alternativu k trestu odnětí svobody omezit "kajícím" občanská práva, zejména zakázat jim pracovat v ukrajinských úřadech a účastnit se voleb, a to na dobu pěti až deseti let. Žádosti budou muset zvažovat ukrajinské soudy.

Obyvatelé Krymu nemusí žádat nikoho o odpuštění za návrat k jejich historické vlasti, na rozdíl od ukrajinských orgánů, které se snaží uškodit poloostrovu, reagoval místopředseda parlamentu republiky Jefim Fiks.

"Obyvatelé Krymu to pochopí a budou pracovat ve prospěch Krymu. To, co za dobu Ukrajiny nestačili rozbít, budeme stavět a zvedat. U koho žádají o odpuštění? Přijde doba, kdy budou prosit o odpuštění před Krymčany za vše, co napáchali na Krymu. Pamatujeme si, jak Senčenko pořádal vodní blokádu Krymu, pamatujeme si energetické a dopravní blokády," dodal Fiks.

Zdroj: https://www.facebook.com/andriy.senchenko

USA se snaží záměrně prodlužovat krveprolití v Sýrii

Tony Cartalucci

Na základě analytické zprávy z roku 2012 vychází nepochybně najevo, že USA se domáhají toho, aby syrská vláda "vykrvácela", a s ní i syrský lid. Dnes je to tak, že západní zájmové skupiny svádí vinu za důsledky americké zvrácené zahraniční politiky v Sýrii na samotné oběti, proti nimž je tato politika zaměřená.

Od začátku syrského konfliktu Spojené státy předložily světu tvrdé ultimátum, že vláda v Damašku bude sesazena a nahrazena vládou, řízenou ozbrojenými militanty, které USA připravily ještě před vypuknutím konfliktu, a vyzbrojovaly a financovaly je po dobu sedmi let.

Požadavky USA na změnu režimu v Sýrii se netýkaly výlučně tohoto současného konfliktu. Sýrie patřila za amerického prezidenta George W. Bushe do "osy zla" - což bylo oznámeno po útoku 11. září 2001 - ačkoli Sýrie nesehrála žádnou roli v těchto útocích a ve skutečnosti byla jedním z hlavních národů, které vedly válku proti Al-Káidě a mnoha jejím přičleněným organizacím (včetně jejího předchůdce Muslimského bratrstva), a to již od 80. let - v době, kdy samotné USA vyzbrojovaly a financovaly členy teroristické organizace v Afghánistánu.

USA úmyslně podněcují konflikt v Sýrii

Ta území v Sýrii, která má nyní vláda pod kontrolou, zažívají mír a bezpečí, a to poprvé od roku 2011, kdy vypukl konflikt. Týká se to i Aleppa, největšího města v Sýrii, které napadly na začátku roku 2012 militantní skupiny, spojované s Al-Káidou, které vstoupily do Sýrie z Turecka, členské země NATO.

V Aleppu jsou nyní tanky nahrazovány vozidly, patřící stavebním firmám. Po letech teroristické okupace bylo Aleppo konečně osvobozeno, a nyní zde probíhá celková rekonstrukce. Mír a bezpečí byly v Aleppu obnoveny nikoli díky iniciativě, kterou vedla OSN nebo západní státy, jako USA, Velká Británie či jiný člen NATO, ale díky vojenským operacím, na nichž se společně podílely Sýrie, Rusko a Írán. Operace byly provedeny přímo navzdory požadavkům Západu, aby teroristické enklávy zůstaly nedotčeny.

Vzhledem k tomu, že syrská vláda je stále schopna nabídnout syrskému lidu bezpečnost - oproti oblastem, které stále pustoší militanti, podporovaní Západem - drtivá většina vysídlených Syřanů žije na území, které má pod kontrolou stát.

To ostatně uvádí i zpráva Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) z roku 2017, nazvaná: "UNHCR zjistil, že vysídlení obyvatelé se ve velkém vrací zpět během pokračujícího konfliktu v Sýrii"

Agentury poskytující pomoc odhadují, že během prvních šesti měsíců letošního roku se do Sýrie vrátilo do svých domovů přes 440 000 vysídlených osob. Současně UNHCR monitoroval, že se dosud v roce 2017 vrátilo přes 31 000 syrských uprchlíků ze sousedních zemí. Od roku 2015 se do Sýrie spontánně vrátilo 260 000 uprchlíků, a to především z Turecka do severní Sýrie.

Hlavní faktory, které ovlivňují rozhodování uprchlíků ohledně dobrovolného návratu do Aleppa, Hamá, Homsu, Damašku a jiných guvernorátů, v prvé řadě souvisí s pátráním po rodinných příslušnících, kontrolou majetku a v některých případech s reálným nebo jen pocitově vnímaným zlepšením bezpečnostních podmínek v některých částech země.

Je třeba poznamenat, že Aleppo, Hamá, Homs a Damašek spadají pod kontrolu současné syrské vlády. O regionech, které stále okupují teroristé - zejména Idlib v severní Sýrii - se ve zprávě nemluví.

Je jasné, že pokud by agenda Spojených států v Sýrii byla humanitární, pomohla by syrské vládě v jejím úsilí zlepšit bezpečnostní podmínky v celé zemi. Místo toho se USA aktivně snaží podkopat takové úsilí - úmyslně vytvářejí a udržují podmínky, které ohrožují bezpečnost a neustále způsobují lidské utrpení.

Mapa současného konfliktu v Sýrii odhaluje, že násilí pokračuje pouze v oblastech, v nichž se angažuje Západ a jeho regionální partneři. To se týká i Turecka (člen NATO), které pokračuje v invazi a ničení severosyrské krajiny, především v Afrínu, o čemž se zpráva OSN nezmiňuje. To se také týká Ameriky a jejího pokračujícího, nevítaného okupování východní Sýrie

Zatímco Spojené státy tvrdí, že účelem okupování východní Sýrie je "porazit" samozvaný "Islámský stát" (ISIS), americká Obranná zpravodajská agentura (DIA) odhalila v uniklé interní zprávě z roku 2012, že vytvoření organizace ISIS si výhradně přály USA a jejich spojenci, neboť šlo o prostředek k izolaci syrské vlády.

V interní zprávě z roku 2012 (PDF) se konkrétně uvádí:

Pokud se situace vymkne kontrole, existuje možnost založit vyhlášené či nevyhlášené saláfistické knížectví ve východní Sýrii (Hasaka a Der Zor), a to je přesně to, co podpůrné opoziční síly chtějí, aby izolovaly syrský režim, který je považován za strategickou hloubku šíitské expanze (Irák a Írán).

Interní zpráva Obranné zpravodajské agentury (DIA) také vysvětluje, kdo představuje tyto "podpůrné síly":

Západ, země v Perském zálivu a Turecko podporují opozici; zatímco Rusko, Čína a Írán podporují režim.

S tím, že ISIS je nyní z větší části v Sýrii a Iráku poražen, USA vysvětlují všemožnými způsoby, proč zůstávají v Sýrii nelegálně, a proč dokonce svou vojenskou přítomnost ještě posilují. Například tvrdí, že musí "poskytnout bariéru proti íránskému vlivu", jak uvedl Guardian. Takové záminky jsou rozporuplné, vždyť íránský vliv hrál v prvé řadě ústřední roli v přání Ameriky vytvořit ISIS, a ISIS byl poražen syrsko-rusko-íránskou koalicí.

Východní Ghúta, která se nachází východně od Damašku, zůstává nadále ohniskem trvalého násilí, a to pouze kvůli snahám USA zabránit Sýrii, aby území osvobodila od teroristů a obnovila stejný pořádek, jaký panuje ve zbývající části Damašku. Pozorovatelé syrského konfliktu vyvozují shodné paralely mezi americkou propagandou, zaměřenou na zabránění osvobození Aleppa v roce 2016, a současnými snahami o prodloužení násilí ve východní Ghútě.

Politika USA v Sýrii: Nechat zemi vykrvácet

Vyvodíme-li závěr, že cílem politiky Washingtonu v Sýrii je záměrně prodlužovat lidské utrpení tak dlouho, dokud to bude možné, nejde jen o otázku povrchního posuzování současných kroků - tato politika USA je uvedena v analytických pracích za několik posledních let.

Již v roce 2012, kdy zjevně nevyšla rychlá výměna režimu, kterou USA podporovaly, a začal rozvleklý konflikt, prominentní americká politická skupina expertů (Brookingsův institut) publikovala analytickou zprávu, nazvanou "Záchrana Sýrie: Posouzení možností pro změnu režimu".

Ve zprávě se uvádí

Spojené státy stále ještě mohou vyzbrojit opozici, i když je jasné, že pravděpodobně sama nebude mít nikdy dostatečně velkou moc, aby vypudila Asadovy kontakty. Washington by se pro toto řešení mohl rozhodnout jednoduše ve víře, že přinejmenším poskytne utlačovanému lidu určitou schopnost odolat svým utlačovatelům, což je lepší, než nedělat vůbec nic, dokonce i když bude mít poskytnutá podpora malou šanci na to, aby se porážka změnila ve vítězství.

Popřípadě by Spojené státy mohly počítat s tím, že by stálo za námahu přitlačit Asadův režim a nechat ho vykrvácet, udržovat regionálního protivníka oslabeného, a zároveň se tak vyhnout nákladům za přímou intervenci.

Nejenže tato analýza otevřeně připouští, že intervence USA v Sýrii nemá nic společného s humanitárními zájmy, ale spíše s "udržováním regionálního protivníka oslabeného", ale výslovně doporučuje prodloužit podmínky, za nichž se humanitární krize rozšíří, a to co nejdéle to bude možné.

Záměrná podpora "opozice", která nemá šanci svrhnout syrskou vládu, se rovná úmyslnému a zlomyslnému prodlužování smrtelného konfliktu a všech hrůz, které jej doprovázejí. Zpráva, kterou vypracoval Brookingsův institut, výslovně naznačuje, že USA "nechají vykrvácet" vládu Sýrie, přičemž jsou si experti plně vědomi lidského utrpení, které "vykrvácení" bezpochyby způsobí.

S touto špatně skrytou skutečností, která podchycuje skutečné záměry USA v Sýrii, pokračující americká šaráda v síních OSN - kdy USA vystupují jako zastánce lidské důstojnosti ohledně katastrofy, kterou samy záměrně a promyšleně vytvořily - odhaluje jak zvláštní zájmy USA, tak i "mezinárodní uspořádání", jemuž předsedají jako nefalšovaný a bezkonkurenčně ničemný stát.

V podstatě političtí představitelé USA hodlají držet svět jako rukojmí, neboť hrozí neustálým krveprolitím, dokud nebudou jejich politické požadavky splněny - v případě Sýrie je to odstranění syrské vlády a její nahrazení vhodnými americkými zástupci. Tohle je přeci terorismus - terorismus, který by neměl být překvapením vzhledem k dominantní úloze USA při financování teroristických organizací, které v současné době ničí Sýrii.

Zatímco se Spojené státy snaží izolovat a podkopat narůstající počet národů, které se postavily stále zvrácenější povaze americké hegemonie, je povinností zbytku světa izolovat a podkopávat zvláštní zájmové skupiny, které řídí americkou hegemonii. Představa, že je současné "mezinárodní uspořádání" založeno na právním státě, postrádá důvěryhodnost, když Washington může otevřeně vytvořit humanitární katastrofu, jako je tomu v Sýrii, držet svět jako rukojmí, pokud jeho požadavky nebudou splněny, a přitom se stavět do role zastánce zákonů a lidských hodnot, které bezostyšně v tomto procesu porušuje

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.