Historia magistra vitae

V Izraeli se střílelo do protestujících

15. května 2018 v 13:06 |  Archiv

Poděkování Rudé armádě za osvobození 1945: největší podraz 2. světové války, nebo neschopnost generálů USA?

Nikdy nezapomeňte, jak lehce jste svobodu ztratili a jak těžce a za cenu velikého úsilí a velkých obětí našeho a zejména sovětského lidu jsme ji dobývali zpět.

Ludvík Svoboda

Naše generace od padesáti let výš slyšela hrdinné příběhy tolikrát od útlého dětství, že jsme slyšet nechtěli a naslouchat odmítali. Bylo toho moc. Nyní se nám to vrací.

A my, naše generace, jsme bohužel zapomněli.

Že nás západ zradil, když došlo na lámání chleba, dnes zapřít nejde. Jenomže dnes už prakticky nikdo neví, že by se generál Patton a jeho napomádovaná, žvýkačková armáda do Československa nedostala, kdyby si Churchill nevyplakal další nasazení vyčerpané Rudé armády, zatímco americké armáda pak rozdávala žvýkačky a bojovala s lehkými ženami!

Fakta, která nelze zpochybnit

Generál Moskalenko přečetl zoufalý dopis W. Churchilla ze dne 6. ledna 1945 J V Stalinovi

Na západě trvají velmi těžké boje a vrchní velení může být kdykoliv donuceno k velkým rozhodnutím.

Víte sám z vlastní zkušenosti, jak velmi obtížná situace je, když je třeba bránit širokou frontu po dočasné ztrátě iniciativy. Generál Eisenhower si velmi přeje a nutně potřebuje vědět alespoň v obrysech, jaké jsou Vaše plány, neboť to má samozřejmě vliv na jeho i naše důležitá rozhodnutí ... Byl bych Vám proto velmi vděčen, kdybyste mi mohl sdělit, zda můžeme počítat s velkou ofenzívou Rudé armády na viselské frontě nebo jinde během ledna, nebo kdekoliv na jiném místě. Nepostoupím tuto přísně tajnou informaci nikomu kromě polního maršála Brooka a generála Eisenhowera a jen za podmínky, že ji co nejpřísněji utají. Považuji věc za naléhavou."

Takto zoufale žádal Winston Churchill Sovětský svaz o pomoc, aby ulehčil západu v čele s USA situaci. A to přesto, že Rudá armáda nesla na svých bedrech děsivé utrpení, zatímco na něm USA prodejem zbraní těžce vydělávaly a teprve v dubnu 1944 se připojily do války, až když byly napadeny. "Tři roky nám slibovaly otevřít druhou frontu" řekl generál Moskalenko. "A teď, když ji otevřely, nevědí, kudy kam."

Ano, západ nechal Sovětský svaz totálně vyčerpat hlavní tíhou boje, sbíral často vavříny na jeho úkor, na náš úkor pluku generála Ludvíka Svobody, a když měl dočasně převzít tíhu většího boje, dostal se do úzkých. A velitel 38. armády připomněl, že je třeba opatrně posuzovat žádost, protože západ velmi často a rád bojuje cizí krví. Přestože americko-britsko-francouzské síly měly 87 kompletních a skvěle vyzbrojených divizí s více jak 10 000 letouny proti už částečně zdecimované německé armádě po bojích s Rudou armádou 74 prořídlých divizí 1600 tanky a 1750 letouny. Přesto úpěnlivě americká armáda prosila o pomoc. Podraz? Špína?

Přesto okamžitě vedení Rudé armády připravilo ofenzívu, kdy jedna část v čele s Ludvíkem Svobodou měla osvobozovat Československo, a hlavní tah generála Koněva vyrazil vražedným tempem na Berlín. A to i z rozkazu Stalina.

STALIN ODPOVÍDÁ

"Dostal jsem večer 7. ledna zprávu z 6. ledna 1945. Je velmi důležité využít naší dělostřelecké a letecké převahy proti Němcům. Tyto druhy zbraní vyžadují, aby bylo jasné počasí pro letectvo a nebyly nízké mlhy, které brání mířené palbě dělostřelectva. Chystáme se k útoku, ale počasí nyní naší ofenzívě nepřeje. Vzhledem k situaci našich spojenců na západní frontě se však hlavní stan vrchního velitelství rozhodl urychleně dokončit přípravu a bez ohledu na počasí zahájit rozsáhlé ofenzívní akce proti Němcům na celé střední frontě nejpozději ve druhé polovině ledna. Nepochybujte, že učiním vše, co jen je možné, abychom poskytli pomoc našim slavným spojeneckým vojskům."

Churchill okamžitě reagoval: Osobní a přísně tajná zpráva maršálu Stalinovi je datována 8. ledna 1945.

"Jsem Vám nesmírně vděčen za Vaši vzrušující zprávu. Zaslal jsem ji generálu Eisenhowerovi jen pro jeho osobní informaci. Nechť je Váš ušlechtilý́ podnik doprovázen zdarem."

Ano, vychvalovaná americká armáda byla v úzkých a důvody byly jasné:

Pattonův rychlý postup se na podzim zastavil hlavně kvůli nedostatku paliva a zásob na linii Nancy - Metz, která byla dobře bráněná Němci. Město Metz padlo až 22. 11. 1944 po zdlouhavých bojích, během kterých utrpěli americké jednotky těžké ztráty. A to přesto, že hlavní tíhu nesl SSSR a Rudá armáda, na kterou Hitler vedl hlavní úder. A Ludvík Svoboda se rozčiloval na neschopnost amerických generálů. Pak se ukázalo, že zdržení mělo i další díl: co nejvíce oslabit Sovětský svaz válkou. Opět důkazy: Americko-britsko-francouzské síly měly 87 kompletních, skvěle vybavených a vyzbrojených divizí s 6500 tanky a více jak 10 000 letouny, proti nim měla zbídačená německá prořídlá armáda 74 neúplných divizí s 1600 tanky a 1750 letouny. Přesto američtí hrdinové plakali a prosili Stalina o pomoc.

Stalin splnil slovo: bez ohledu na zimní počasí, které ani zdaleka nevytvářelo příznivé podmínky pro ofenzívní akce, vydal rozkaz k zahájení viselsko-oderské operace. Mohutné armády několika frontů se 12. ledna 1945 daly do pohybu. A ten tah byl děsivý. Zatímco jedna část Rudé armády i s Ludvíkem Svobodou začala osvobozovat Československo, další část krvácející armády z posledních sil zavelela směr Berlín.

Protože se zjistilo, že došlo k několika excesům, čehož dnes využívá náramně americká propaganda, jaksi se zamlčuje, že na pomoc přišla také Stalinova výzva, která byla znovu a znovu čtena u jednotek: "Na obsazeném nepřátelském území se nesmí vykonávat žádný́ intimní styk se ženami. Za zneužití a znásilnění budou viníci zastřeleni."

(Což například dva Arméni ve Vršovicích, kteří okradli a znásilnili ženu následně si u velitele stěžující a hodinky se tam našly, před nastoupenou jednotkou tvrdě odnesli. Na druhé straně američtí vojáci to v Německu, ve Francii a pak v Československu brali jako trofej a házeli Viktorky a palce nahoru)

A Sovětský svaz nesl děsivé náklady: válka ho stála 140 miliard dolarů, ze které se vzpamatovává dodnes, 23 200 000 obětí a totálně zničenou zem, zatímco USA dodaly zemím protihitlerovské koalice válečný materiál v hodnotě 46 miliard amerických dolarů. Na půjčku!! Padlých z USA bylo 418 500 a USA těžce na válce zbohatly. Ocelárny měly šílené zisky a američtí magnáti si mnuli ruce: pár potrhlých lidí, jejichž děti zahynuli ve válce v Evropě, jim radost z nabitého válečného bohatství nemohlo zkalit radost.

(Mimochodem, dnes je Rusko skoro bez dluhů

Po válce se však zjistil další podraz

Sověti samozřejmě věděli, že v Pomořanech, v Peenemünde, pracuje německé raketové středisko. A že je německý raketový́ výzkum eminentně zajímal, je nasnadě.

Proč USA středisko několikrát důkladně bombardovaly, naposledy v roce 1944? A Němci ještě před sovětským záborem všechny objekty demolovali trhavinou?

Proč USA považovali za nutné ničit trosky? A hlavně a především - proč byla v Peenemünde po válce naměřena zvýšená radioaktivita? A současně víme, že všechny válečné zajatce odvlekli do USA, kde pro ně pracovali, aniž byli odsouzeni.

Pro ty, kteří nechtějí poslouchat celý program pro válečné veterány jedinečných skladeb Eleny Vaengy, zaposlouchejte se do první a poslední skladby (1:06:47). Ten přerod hrdého národa, poděkování hrdinům, kteří si nenechají vzít svou zem až ve výzvy, kdy mír se musí ubránit a poslední skladbou, kdy válka už se nesmí vrátit.

20. Neva

Ano, americká a evropská propaganda se po roce 2000 vydala jiným směrem, začala psát NOVÉ dějiny, a nakonec mnozí začínají chápat, proč se dřív o západní frontě tolik nepsalo. Podrazů bylo příliš mnoho, byť na mnohé přicházíme až s otevřenými archivy až dnes, což se zase "Antihybridní centrum" snaží zoufale vymazat a zlikvidovat. Ale!

Sesbíráno z Československých dějin, z knihy Ludvíka Svobody "Z Buzuluku do Prahy" a ověřeno v mnoha dalších dokumentech

Zdroj: http://www.skrytapravda.cz/domaci/1618-podekovani-rude-armade-za-osvobozeni-1945-nejvetsi-podraz-2-svetove-valky-nebo-neschopnost-generalu-usa

Donald Trumps hochgradig kontraproduktive Iranpolitik

Ne Írán, ale USA svojí politikou zapalují Blízký východ!

Die Presse

Zadržování Íránu západními zeměmi a snižování jeho vlivu neobnoví stabilitu na Blízkém východě, napsaly rakouské noviny Die Presse.

Donald Trump plive na mezinárodní dohody

K ničivým následkům pro region dosud nevedly akce Teheránu, ale Spojených států, a proto se snaha Trumpa opět jít touto cestou a podporovat změnu režimu v Íránu je velmi kontraproduktivní.

Donald Trump vede vůči Íránu extrémně kontraproduktivní politiku, uvedl Burkhard Bischof, korespondent rakouských novin Die Presse. Podle něj je to jasné, jakože dvě a dvě jsou čtyři: jestliže se tlak na zemi zvenčí zvyšuje, tak se její "poslušné a vyděšené obyvatelstvo" sjednotí za svým vedením, i když dokonce nebylo populární mezi masami.

Nicméně USA a podporované současnou izraelskou vládou, dosud neuznaly tuto jednoduchou pravdu, konstatoval rakouský novinář. V posledních týdnech Trump a izraelská vláda neustále rozpalovaly tlak vůči Íránu a jeho režimu, vyhrožovaly a "plivaly na mezinárodní dohody s Teheránem", napsal Die Presse. Výsledkem je, že populace podporuje iránskou vládu, libanonští spojenci Íránu vyhrají ve volbách, zatímco Rusko a Čína těží z nesprávného kalkulu USA v iránské politice.

Pokud vše půjde dobře, toto zostření situace nebude mít za následek válku, poznamenal autor článku. Pokud se však všechno pokazí, může Blízký východ explodovat - a pak se USA a Izraeli nepodaří vyjít z plamenů, aniž by se nepopálily, zdůraznil Bischof. Podle něj je v takové nebezpečné situaci zvláštní vidět, jak známý expert na Střední východ Guido Steinberg vyzývá Německo, aby v žádném případě nepochybovalo, že je na straně odpůrců Íránu a spolu s nimi má dodržovat cíl - zadržování Teheránu

Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty podle Steinberga jsou prozápadní státy a blízcí spojenci Spojených států, kteří si, bez ohledu na rozdíly v určitých okamžicích, "zaslouží naši principiální podporu".

Nicméně, jak připomíná autor článku, ničivé následky "vojenských dobrodružství" Spojených států na Blízkém východě od roku 2001 jsou všem známy. V neposlední řadě zásah USA v Afghánistánu a Iráku umožnil Íránu rozvinout se do důležité regionální mocnosti. Proto korespondent rakouských novin považuje za nerozumné poskytnout zásadní podporu takové americké politice.

Za mnohem střízlivější přovažuje analýzu profesora Vali Nasra z Johns Hopkins University. Vědec varuje před nadějemi Trumpa a Netanjahua, že snížení iránského vlivu obnoví pořádek na Středním východě. Tyto naděje jsou založeny na falešných základech: "Írán nebyl příčinou zhdoucení pořádku v tomto regionu, takže potlačení Íránu nevrátí stabilitu." Profesor Nasr proto radí vládě USA, aby uplatnila jemný přístup, který zahrnuje spolupráci s Íránem, než s ním rozpoutat instinktivní konfrontaci.

Nakonec to byla americká intervence, která vyvolala vznik stávajícího popela, přispěla k vzestupu Íránu a znovu přivedla Rusko k vedoucí úloze v regionu, uvedl Die Presse. A nyní chce současná vláda USA změnit další režim, tentokrát v Teheránu, jak nedávno řekl jeden z Trumpových poradců? Jak již poznamenal odborník na Střední východ Philip Gordon, tak schopnost Spojených států s cílem urychlit změnu režimu v Teheránu, a to bez důsledků, vyvolává skepticismus, a takové pokusy pravděpodobně jen zhorší situaci. Jeho německý protějšek Wilfried Bucht má podobný názor: "Trumpova íránská politika je nesmírně kontraproduktivní."

Zdroj: https://diepresse.com/home/meinung/gedankenlese/5426048/Donald-Trumps-hochgradig-kontraproduktive-Iranpolitik?from=suche.intern.portal

V Izraeli se střílelo od protestujících

Vraždění na okraji pozornosti "demokratických" médií

Jaroslav Loudil

V souvislosti s přesunem US velvyslanectví do Jeruzaléma dnes demonstrovali Palestinci. Židé jich na místě 40 zastřelili a na 2000 zranili. Je zajímavé jaké -"veletoče"- jsou schopny státy NATO zorganizovat v mezinárodní politice ohledně dvou zraněných lidí, Skripalových v Anglii,.

Pokud ale jde o 40 mrtvých a 2000 raněných, tak budeme s viníky (USA a Izraelem) jistě opět poslušně - "držet basu" !! Počítám, že Kalousek a Langšádlová označí tento inicident za : "Humanitární střelbu našich židovských přátel". A z našich poslaneckých lavic bude opět znít ono - "Spokojené bučení servilních banánových zaprodanců" - doplněné o povzbudivé mávání vlaječkami USA.

P. S. Politici banánové republiky, seberte se už konečně !

Zdroj: https: //www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/471941-izrael-strelbou-zasahl-proti-protestujicim-palestincum-na-40-mrtvych-a-1700-zranenych.html

Erdogan phones Abbas over Israeli violence in Gaza

Turecko tvrdě reaguje na události v pásmu Gazy, odvolalo své velvyslance z USA a Izraele

Ankara se na konzultace rozhodla odvolat své velvyslance ve Washingtonu a Tel Avivu v souvislosti s izraelskými akcemi v pásmu Gazy, v jejichž důsledku zahynulo přes 50 Palestinců, prohlásil v pondělí turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

"Turecko na to zareaguje tvrdě. Odvolali jsme naše velvyslance z Washingtonu a Tel Avivu na konzultace. Svoláváme mimořádný summit Organizace islámské spolupráce - doufám, že se sejdeme v pátek v Yenikapi (v Istanbulu). Navrhujeme také svolat mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Budeme jednat s mnoha lídry. Od zítřejška vyhlašujeme třídenní národní smutek," prohlásil Erdogan ve vysílání televizní stanice NTV v průběhu své návštěvy Velké Británie.

Turecký předák označil Izrael za teroristický stát a jeho akce proti Palestincům za genocidu.

Protestní akce se konají v pásmu Gazy v pondělí na pozadí 70. výročí založení Izraele a na toto výročí načasovaného přesídlení velvyslanectví USA z Tel Avivu do Jeruzaléma. Izraelští vojáci zahájili ostrou palbu na účastníky protestních akcí. Podle nejnovějších údajů při srážkách zahynulo 55 Palestinců a přes 2,7 tisíce lidí bylo zraněno. Palestinský předák Mahmud Abbas vyhlásil třídenní smutek.

Zdroj: https://www.aa.com.tr/en/middle-east/erdogan-phones-abbas-over-israeli-violence-in-gaza/1145914

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.