Historia magistra vitae

Hnusy a jedy na talíři

24. července 2018 v 11:44 |  Archiv

Špekáčky skoro bez masa. Globus přestává prodávat výrobek z koncernu Agrofert

Špekáčky koncernu Agrofert obsahují nejméně masa ze všech výrobků zkoumaných v rámci pořadu Stream.cz A DOST! Po kuřecích prsou se salmonelou jde o druhé odhalení nekvalitního výrobku Agrofertu během týdne.

Článek

Po odvysílání pořadu Stream.cz A DOST! Přestal řetězec Globus odebírat špekáčky značky Krahulík z koncernu Agrofert ze seveřanského fondu premiéra Andreje Babiše.

Testy prokázaly, že špekáčky obsahují zdaleka nejméně masa ze všech zkoumaných výrobků. Deklarovaný podíl 55 procent masa obsahovaly až po připočtení desetiprocentní odchylky. Navíc v nich testy odhalily nejmenší množství libového masa.

Zmíněné špekáčky na rozdíl od jiných neobsahují vůbec žádné hovězí, které se obvykle k vepřovému masu přidává. Obsahují také dvacet různých aditiv včetně barviva, tedy nejvíc ze všech testovaných výrobků

Globus okamžitě zareagoval a přestal špekáčky odebírat. Vedoucí externí komunikace Globusu Pavla Hobíková k tomu uvedla, že chce firma prodávat kvalitní výrobky.

"Máme zatím tuto informaci pouze od vás, je pro nás novinkou, že by obchodní řetězec měl stahovat z prodeje naše výrobky. Chceme se k tomu postavit čelem, ale opakuji, že informace mám pouze od vás," reagoval mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka.

Na otázku, zda chce komentovat výsledek testu, pokud jde o složení špekáčků, dodal: "Pro nás je důležité, že špekáčky vyhověly normám. Každý výrobek má svého zákazníka. Jsou výrobky drahé, ale pak i pro ty, kteří dávají přednost nižší ceně."

Testovaný výrobek od jedné z firem koncernu Agrofert byl pátý nejdražší ze všech, které pořad A DOST! zkoumal.

Během krátké doby je to už druhý problém s kvalitou výrobků koncernu Agrofert. Nedávno v testech spotřebitelské organizace dTest propadla kuřecí prsa značky Vodňanské kuře. Tři z pěti zkoumaných vzorků obsahovaly salmonelu.

Před časem také testy odhalily v gothajském salámu, firmy Krahulík koncernu Agrofert o 15 procent méně masa, než kolik stálo na obalu. Makro tehdy "gothaj" stáhlo z prodeje.

Zdroj: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/spekacky-skoro-bez-masa-globus-stahuje-z-prodeje-vyrobek-z-koncernu-agrofert-52413?dop-ab-variant=3&seq-no=1&source=hp

°°Po dlouholetých zkušenostech více spotřebitelů je jisté, že se to tento problém se netýká pouze AGROFETU, týká snad všech výrobců a jejich výrobků z masa od většiny výrobců. Někdo dodá do prodeje mizerní špekáčky, jiný klobásy a další jitrnice. Je to výrobce od výrobce, ale šidí téměř všichni. 5ást viny nesou také obchodní řetězce, které tlačí výrobce k co nejnižším cenám výrobku za účelem maximálního zisku a další část viny je na straně výrobců - opět maximální zisk Jednoduše chtějí udělat z prdu kuličku. A největší vinu na tom co jíme, nese privatizace se zrušením státních norem, které jasně určovaly množství a kvalitu surovin z kterých byl ten, či onen produkt vyroben A netýká se to jen masných výrobků, týká se to prakticky všech potravin na českém trhu. Například většina sýrů a jogurtů obsahuje minimálně smetany, spíše žádnou. Složení jogurtů je převážně Takové ŽELATINA, ŠKROOB, kůly jogurtové chuti JOGURTOVÁ KULTURA a nespočetně konzervantů

Vždyť se podívejte na datum spotřeby!

To za hnusných komunistů měl jogurt vyrobený ze smetany záruční dobu pouhé tři dny

TO SNAD HODNĚ NAPOVÍDÁ

Vzpomínám na jedno televizní vstoupení bývalého prezidenta V: Klause (Tehdá ještě nebyl ještě prezidentem) když hovořil o neviditelné ruce trhu a zde jsou důsledky jeho přesvědčování občanů ČR

Snad Vás konečně přesvědčím, že je nevyšší čas k společnému kroku k vytvoření nepolitického uskupení, které by vytvářelo neustálý tlak na vládu, aby jen neřečnila, neslibovala a začala konečně jednat

Zde:https://www.stream.cz/peklonataliri/799741-cerstve-maso

https://www.stream.cz/peklonataliri/792963-mleko

https://www.stream.cz/peklonataliri/811815-jogurty

https://www.stream.cz/peklonataliri/817440-jak-se-vyznat-v-ovoci-a-zelenine

https://www.stream.cz/peklonataliri/805857-proc-kuchari-neumi-varit

V. Berossos°°

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.