Historia magistra vitae

To je už příprava Německa na válku s Ruskem!

9. srpna 2018 v 6:10 |  Nezařazené

Španělský eurofighter nad Estonskem omylem odpálil ostrou raketu

Pilot španělského Eurofighteru Typhoon 2000 v Estonsku v úterý omylem odpálil ostrou raketu vzduch-vzduch, uvedly web listu Postimees a server ERR. Po čtyřmetrové střele pátrají příslušníci estonských obranných sil.

°°Velké varování světu tentokrát se nic nestalo, ale příště může mít takový omyl fatální následky

°°Umíte si představit, co by následovalo, pokud by tato střela OMYYLEM letěla k hranici Ruska? A nemusela by to být jen raketa vzduch-vzduch, ale třeba jaderná nálož a omylem vypuštěna na kterékoli město, například Paříž či Brno

Vůbec bych se nedivil, kdyby světová média označila jako viníka této události Rusko, potažmo přímo Putina V. Berossos°°

Zdroj: https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/479997-spanelsky-eurofighter-nad-estonskem-omylem-odpalil-ostrou-raketu.html

Wehrpflicht als Kriegsvorbereitung?

Für die Wehrpflicht fehlt der entscheidende Grund

To je už příprava Německa na válku s Ruskem!

Členové vládní koalice v Německu navrhli opětovné zavedení celkové branné povinnosti v zemi, napsal zneklidněně Contra Magazin.

Vezmeme-li v úvahu "masivní" navýšení rozpočtu Bundeswehru a politické klima, ve kterém "se naprosto zoufale hledají důvody pro agresi proti Rusku", pak to, co se děje v Německu je již možné považovat za přípravu na válku, konstatuje vydání.

Údajně kvůli k tomu, že se německý Bundeswehr potýkají, s nedostatkem personálu, a v Německu dokonce chtějí udělit občanství cizincům výměnou za službu v armádě, členové vládní koalice již navrhli znovuzavedení branné povinnosti v zemi, upozornil Contra Magazin.

Výzvy politiků k obnovení zákona, který byl v Německu zrušen v roce 2011, vyvolaly v zemi ohromné debaty. Ve skutečnosti znovuzavedení všeobecné branné povinnosti je možné pouze v případě mezinárodního napětí nebo nepřátelského útoku, o čemž lze tuto chvíli jen stěží hovořit, pokud ovšem nevezmeme v úvahu "neustálou agresi NATO proti Rusku", uvedl autor materiálu.

A vezmeme-li v úvahu "masivní" navýšení rozpočtu Bundeswehru a politické klima, ve kterém se "naprosto zoufale hledají důvody aktů agrese proti Ruské federaci", pak to, co se děje v Německu "lze již považovat za přípravu k válce", konstatoval novinář Contra Magazinu.

"Proto je nutné být ve střehu a všechny dostupné prostředky občanské společnosti prostředky použít k zabránění vtažení Německa do nové světové války, která bude ničivější než první dvě světové války dohromady, kdy kvůli jaderným zbraním bude v troskách nejen Evropa, ale celý svět," varuje ne bez příčin autor článku Contra-Magazinu.

Před tímto krokem varovaly i německé noviny Süddeutsche Zeitung

Ti, kteří vyžadují opětovné zavedení všeobecné vojenské služby v Německu, ztratili z dohledu hlavní důvody, které ve své době vedly k jejímu zrušení, zdůraznil Süddeutsche Zeitung.

Pro znovuzavedení všeobecné branné povinnosti není "základní důvod" - a sice vnější hrozba, která by byla tak velká, že by odůvodňovala "takový zásah do chráněného práva na svobodu občanů", upozornil deník.

"Ve staré Spolkové republice Německo byla nezbytná obecná vojenská povinnost, protože byla součástí tradičního zastrašování zemí Varšavské smlouvy. Naštěstí v současné době neexistuje žádná taková hrozba, navzdory napětí ve vztazích mezi Západem a Ruskem. Proto je návrat Německa k všeobecné vojenské službě naprosto neopodstatněný a jen to vede k zbytečnému rozpalování tohoto konfliktu," jsou přesvědčeny německé noviny.

Zdroje: https://www.contra-magazin.com/2018/08/wehrpflicht-als-kriegsvorbereitung/

https://www.sueddeutsche.de/politik/bundeswehr-fuer-die-wehrpflicht-fehlt-der-entscheidende-grund-1.4082103

Ulm wird NATO-Kommandozentrum gegen Russland

Hitler stavěl dálnice, aby mohl válčit, NATO chce taky budovat dálnice

Severoatlantická aliance chce zřídit nové velitelské středisko v Ulmu. Wilhelmsburské kasárny v Ulmu se stanou centrem pro vojenské mise NATO na východě.

Současně s tím chce Stoltenberg, aby dopravní cesty ze západu na východ byly více použitelné pro armádu a alianční státy v Evropě by měly do infrastruktury , investovat několik miliard euro.

Připomíná to Hitlerovy přípravy na válku, Hitler chtěl mít postavené dálnice tak, aby ozbrojené síly mohly být rychle přemístěny z jedné části Evropy do druhé části a němečtí řidiči mohli bez problémů cestovat.

Ministr vnitra Thomas Strobl (CDU) spolkové země Bádensko-Württembersko označil zprávu NATO o velitelství v Ulmu jak "vynikající zprávu pro celé Bádensko-Württembersko. Ulm je strategicky umístěn v samém srdci Evropy, " řekl ministr.

Wilhelmsburské kasárny jsou již sídlem operačního vedení mnohonárodního velitelství, a nyní zde bude sídlo velitelství NATO.

"Ministr Strobl je potěšen sídlem NATO v Ulmu, ale ukazuje to jeho krátkozrakost. Co si myslí, že se stane, když se válka s Ruskem skutečně rozhoří? Ulm je atomový cíl a bude vymazán - píše von Freeman na blogu Schall und Rauch.

Stejně jako všechny ostatní vojenské základny a velitelské středisko NATO nebo Američané v Německu budou okamžitě napadeny a zničeny. Z Německa toho moc nezůstane.

"Neuvědomují si politici, že válka s Ruskem, vyvolaná Washingtonskými válečníky, zničí Německo!," upozorňuje von Freeman.

Stoltenberg také oznámil, že rychlé síly reakce NATO (NATO Response Force, NRF), což jsou také intervenční síly NATO, bude tvořit 90 jednotek armády, letectva a námořnictva (30 vojenských praporů, 30 stíhacích letců a 30 velkých bojových lodí).

Ty by měly být uvedeny do pohotovosti nejpozději do 30 dnů. V pohotovosti by mělo být 30.000 vojáků.

Zvláště USA prosazují, aby NATO zrychlilo schopnost reagovat, aby posílilo "odrazující síly" vůči Rusům. V letošním roce již NATO uspořádalo asi 100 manévrů, což je o 20 procent více než ve stejném období v roce 2017.

V červnu bylo zahájeno cvičení Sabre Strike 2018 s 18.000 vojáky, z 19 členských států NATO ve dnech 3. až 15. června ve východní Evropě.

Rozsah cvičení se neustále rozšiřuje každým rokem. V roce 2017 cvičilo 11,000 vojáků, 9.000 vojáků v roce 2016, 6.000 v roce 2015, 4.700 v roce 2014 a 2.000 vojáků v roce 2013.

Jak lze tedy říci, že Rusko je agresivní, když ve skutečnosti se NATO se stává stále více a více útočnější? Moskva vyjádřila své obavy na setkání Rady NATO-Rusko dne 31. května.

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu manévrů u svých západních hranic se Moskva rozhodla výrazně omezit plánované vyřazení 10.000 starých tanků. Nyní je to pouze 4.000 a 6.000 zůstává a je modernizováno.

Německo má jen 250 tanků Leopard, z nichž 100 není provozuschopných. Američané mají v západní Evropě pouze 90 tanků. Co by mohli nyní dělat v konvenční válce?

Místo toho, aby Západ posiloval vojenské síly a upgradoval techniku, tak by měl deeskalovat a usilovat o dobré vztahy s Ruskem.

Naopak budou v roce 2018 další vojenská cvičení v blízkosti ruských hranic, včetně "Trident", což je opravdu velké cvičení, která začíná koncem října do začátku listopadu, účastní se 35.000 vojáků z 30 zemí spolu, se 70 loděmi a asi 130 letadly.

Pak Polsko v listopadu organizuje cvičení "Anaconda", toho se zúčastní 100.000 vojáků, 5.000 vozidel, 150 letadel a 45 válečných lodí. Rozsah je obrovský. Kolik to stojí!

Scénář Anakondy zahrnuje preventivní údery, nejen "obranu". Pokud to není otevřená válka, tak co to je? - ptá se náčelník generálního štábu USA gen. Mark Milley.

Podle něj "máme velké množství ozbrojených sil NATO v pobaltských státech a v Polsku, stejně tak ale nedostatek transparentnosti o tom, co tam dělají - vážně se připravujeme na velkou válku."

Zdroj: http://alles-schallundrauch.blogspot.com/2018/06/ulm-wird-nato-kommandozentrum-gegen.html

Hvězdné války 2.0: Futuristické třeštění Pentagonu?

Nová snaha uzbrojit Rusko. Sen jestřábů o absolutní dominanci. Závody bez cíle a Velitelství budoucnosti? Když jsme si hráli s… na teroristy, svět nespal

Boris Džerelijevskij popisuje nové strategické vojenské plány armádních špiček USA a zamýšlí se nad jejich skutečným smyslem, pozadím a hlavně perspektivou

Sovětský svaz se vyčerpal v závodech ve zbrojení, což nakonec přispělo k jeho konci. Tento názor je obecně rozšířený. A pravděpodobně opodstatněný. V každém případě to byla významná rána sovětské ekonomice způsobená snahou čelit strategické obranné iniciativě USA (známé jako program "hvězdných válek"). Tento program, který zahájil Ronald Reagan, předpokládal vytvoření systému protiraketové obrany založeného na vesmírné bázi a schopného ochránit USA před odvetným jaderným úderem ze strany SSSR.

Program SDI (Strategic Defense initiative) byl na rozdíl od většiny obranných vývojových cílů široce propagován jako dalekosáhle inovativní a "futuristický". Sovětští vědci a analytici varovali, že jde o program utopický, že jeho cíle jsou nedosažitelné (v té době) a že se jedná s největší pravděpodobností, pokud použijeme jazyk zvláštních služeb, o upoutání pozornosti na fiktivní objekt. Cílem bylo donutit Moskvu vynaložit obrovské finanční prostředky na neutralizaci neexistující, nebo přinejmenším irelevantní hrozby.

Ježek se chytil do pasti

Politici však toto varování neposlouchali a sovětský vojensko-průmyslový komplex a celá ekonomika země byly vtaženy do nesmyslných závodů ve zbrojení, které nebylo možné vyhrát.

Američané do financování programu zapojili své spojence a americkému vojenskoprůmyslovému komplexu přinesl SDI neuvěřitelné zisky. A přestože samozřejmě nedosáhl deklarovaných cílů, během přípravy "hvězdných válek" bylo rozpracováno množství know-how, které se uplatnilo nejen ve vojenské oblasti, ale i v civilním průmyslu.

Je příznačné, že s rozpadem SSSR bylo financování SDI omezeno. A definitivně byl program ukončen v roce 1993.

Dnes existují důvody domnívat se, že Washington se opět snaží vlákat Rusko do podobné pasti.

Historie se opakuje

Sněmovna reprezentantů Kongresu USA rozhodla, že Agentura protiraketové obrany USA spadající pod ministerstvo obrany musí co nejdříve začít pracovat na rozmístění systémů pro sledování a zachycení balistických raket ve vesmíru. Dokument navíc určil jako závazný termín konec roku 2022, tedy méně než za čtyři roky, kdy musí být vyvinuta a zavedena "udržitelná kosmická detekční architektura"

Tyto úkoly, dokonce i s přihlédnutím k hypotetické aktualizaci dřívějšího vývoje, vypadají zcela nerealisticky, zvláště když USA patrně nemají ani žádné průlomové nápady, jak čelit ruským hypersonickým zbraním. Ani americký kosmický průmysl neprožívá nejlepší časy.

Čili je zde snaha přinutit Rusko, aby začalo pracovat na ještě více "nepolapitelných" raketách a současně tak dalo šanci vydělat tučné peníze zbrojařským korporacím.

Hvězdné Fake news

Američané se však neomezují na jednoduchý "rebranding" SDI.

Minulý týden vystoupil na bezpečnostní konferenci v Aspenu generální tajemník americké armády Mark Esper a oznámil vytvoření nového systému velení "Futures Command" (Velitelství budoucnosti).

Jak napovídá název, nová technologická základna umístěná v Austinu bude koordinovat a implementovat ultramoderní "zbraně budoucnosti". Bude rovněž schopna zajistit, jak zdůraznil Esper, předstih USA vůči potenciálním protivníkům v dlouhodobém horizontu.

Tajemník rovněž podtrhl, že tato iniciativa je největší organizační změnou od studené války, kdy v roce 1973 byly jako reakce na "sovětskou hrozbu" zřízeny Vrchní velitelství pozemních sil USA a Vrchní velitelství bojového výcviku.

Jsou zde tedy všechny důvody předpokládat, že "Velitelství budoucnosti" vzniká s podobnými cíli, a tudíž americké ministerstvo obrany hodnotí události ve světě jako návrat do časů studené války.

Esper to vlastně ani neskrýval. Poté, co ukončil svérázný exkurz po novodobých dějinách, postěžoval si, že po triumfálním vítězství Států nad SSSR byly všechny jejich síly koncentrovány na boj proti světovému terorismu, čehož využily Ruská federace a Čínská lidová republika, aby provedly "technologickou revoluci" ve svých ozbrojených silách.

Čína versus USA: Existenční ohrožení ve všech ohledech? Američané na sterodiech vymýšlejí bojové strategie. Bude dolar nahrazen jüanem? Světová politika se zásadně změní. Úvahy o jaderném útoku v Národním zájmu

Sen o návratu dominance USA

Aby se tedy eliminovaly důsledky tohoto průlomu potenciálních protivníků, vznikla uvedená divize, která by měla poskytnout americkým vojskům zbraně natolik futuristické, že vojenská dominance Ameriky bude absolutní a nezpochybnitelná jakýmkoli nepřítelem.

Ve svém projevu Esper identifikoval tři úrovně hrozeb: současnou, střednědobou a dlouhodobou, a každou z nich spojil s určitým nepřítelem.

"Když se zamyslíme nad budoucími problémy a budoucími hrozbami, jde především samozřejmě o Severní Koreu, která představuje bezprostřední hrozbu. Ve střednědobém horizontu, od deseti do patnácti let, je hlavní hrozbou Rusko, a proto pozorně sledujeme jeho pokrok v oblasti zbraní a taktiky, abychom měli představu, co mohou proti nám postavit. Nicméně dlouhodobá hrozba pro Spojené státy pochází bezpochyby z Číny," řekl ministr.

Zdůraznil také, že s příchodem Futures Command bude možné efektivně konsolidovat úsilí USA v oblasti modernizace zbraní.

Prioritou budou tyto oblasti: hypersonické rakety s dlouhým doletem, systémy protiraketové obrany založené na laserové energii a také roboty, které nahradí pěchotní bojová vozidla.

Závody bez cíle

Samotný kontext projevu naznačuje, že se jedná o další pokus Američanů odpovědět na výzvu Vladimíra Putina, který v poselství Federálnímu shromáždění oznámil nejnovější ruské zbraně. Pokud tomu tak je, pak lze konstatovat, že tato odpověď je poněkud konkrétnější, než byla ta předchozí. Nicméně i v tomto případě jde pouze o deklaraci záměrů. A to tím spíše, že se "zbraněmi budoucnosti" si Američané stojí asi takto: program elektromagnetického děla, do něhož byly investovány značné prostředky, totálně zkrachoval, "lodě budoucnosti", torpédoborce třídy Zumwalt, se ukázaly být slabě ozbrojené a neustále porouchané a dokonce ani o letadlech F-35 nepřicházejí příliš povzbudivé informace.

Jak tady může pomoci vytvoření další administrativní nadstavby? Nelze proto vyloučit, že hlavním úkolem futuristického velitelství je dezinformovat potenciální protivníky s cílem zatáhnout je do nesmyslných závodů ve zbrojení ubírajících se směrem, který nemá žádnou perspektivu.

Zdroj: http://www.protiproud.cz/politika/3933-hvezdne-valky-20-futuristicke-tresteni-pentagonu-nova-snaha-uzbrojit-rusko-sen-jestrabu-o-absolutni-dominanci-zavody-bez-cile-a-velitelstvi-budoucnosti-kdyz-jsme-si-hrali-s-na-teroristy-svet-nespal.htm

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.