Historia magistra vitae

Evropané se „obětují" ve válce s Ruskem.

13. října 2018 v 7:32 |  Nezařazené

USA chtějí zaplatit zřeknutí se Evropy ruského plynu

Arťom Košelenko

Americké úřady se chystají vyčlenit 1 miliardu dolarů na financování evropských energetických projektů. Senátor za Republikánskou stranu Spojených států Ron Johnson a demokrat Chris Murphy vypracovali návrh zákona, který Washingtonu pomůže "zmařit kontrolu" Ruské federace nad Evropou. Podle dokumentu by americká vláda měla vyčlenit 1 miliardu dolarů na financování energetických projektů v Evropě.

"Vynaložili jsme miliardy na upevnění vojenské obrany ve východní Evropě, ale nezapomínejme na nebezpečné důsledky energetického zadušení Ruskem", uvádí Murphyho Sputnik International.

Senátoři se domnívají, že jejich iniciativa nejen pomůže zbavit Evropu ruského vlivu, ale také vytvoří nová pracovní místa ve Spojených státech.

25. září americký prezident Donald Trump podrobil kritice projekt výstavby plynovodu Severní proud 2 a prohlásil, že Německo by se mohlo dostat do absolutní energetické závislosti na Rusku.

Ministr zahraničí Německa Heiko Maas odpověděl na obvinění amerického vůdce. Podle ministra je výstavba plynovodu ekonomickým projektem, nikoliv politickým.

°° Pokud Evropští politici spolknou tuto návnadu, Amerika se Evropě štědře odmění. Nejen, že investorovu miliardu i vezmou nejméně 2x zpět, ale Evropa se stane závislým vazalem na rozhodování administrativy USA, která je vice jak nedůvěryhodná V.Berossos°°

Zdroj: https://www.mk.ru/politics/2018/10/11/ssha-khotyat-oplatit-otkaz-evropy-ot-rossiyskogo-gaza.html?utm_campaign=transit&utm_source=mirtesen&utm_medium=news&from=mirtesen

Do roku 1990 jme, byli v mnohém na světové špičce, po převratu

Jsme kolonií, skladištěm překladištěm a montovnou

Ať všichni co si říkali a říkají politik, po roce 1990 prosí občany a za opuštění, že to dopustili

Trump ukázal pravou a věčnou tvář Washingtonu!

Šéf Bílého domu Donald Trump nepřinesl pro americkou zahraniční politiku nic nového, napsal Contra Magazin.

Jednoduše se chová otevřeně a nediplomaticky, strhává masku Spojených států, jejíž pravá tvář se po věky nezměnila. A na pozadí takové politiky se transatlantický rozkol mezi Amerikou a Evropou pouze prohloubí,věří autor článku.

Šéf Bílého domu Donald Trump a jeho nekonzervativní administrativa využívají každou příležitost, aby "potrápil" své partnery, spojence a vazaly, uvedl Contra Magazin. Spojené státy provádějí jednostranné iniciativy z pozice síly a "vybírají si ty nejchutnější rozinky". Zároveň je pobouření jiných zemí k tomu pokrytecky zakrýváno, napsal rozhořčeně novinář.

Koneckonců Američané sledují takovou politiku po mnoho desetiletí, kladou své zájmy nad ostatní a na druhém místě jsou zájmy Izraele. Všichni ostatní jsou ve skutečnosti podřízeni.Bylo tomu tak dříve, a situace se vůbec nezměnila. Jediným rozdílem je to, že se Trump chová jako "slon v obchodě s geopolitickým porcelánem", tedy, že jedná přímo a nediplomaticky

Když pán Bílého domu požaduje, aby členské státy NATO vynakládaly více peněz na obranu,není to vůbec vázáno na zlepšení bezpečnostní situace v Evropě. Jen se americké říše zvětšila natolik, že je třeba soustředit velké síly v oblasti Tichomoří (proti Číně) a Evropané se "obětují" ve válce s Ruskem.

Nejzákeřnější na taktice Spojených států je, že pro všechna ta desetiletí, a kdy ignorovaly mezinárodní právo, smlouvy a dohody, jakož i zájmy spojenců, byly schopni přesvědčit ostatní, že je to pro ně lepší. Díky propagandě v médiích bylo takové myšlení zaseto do myslí mnoha lidí. Přičemž právě pro Evropany bylo "transatlantické partnerství" z větší části dohodou s jednostrannými výhodami, zdůraznil autor článku.

Ale opět se nechají vrhnout do bitvy proti Moskvě. Podle komentátora by dlouhodobá bezpečnostní politika v Evropě měla být založena na dobrých vztazích s ostatními supervelmocemi, včetně USA, Ruska a Číny. S ohledem na současnou geopolitickou situaci by Brusel měl přijmout kompromisní postoj. Transatlantici jsou v Evropě stále silní, protože USA nadále ideologizují obyvatelstvo pomocí think-tanků a různých organizací. Navíc je pro Evropu Amerika stále průvodcem.

Je třeba si uvědomit, že nacionalistická politika Donalda Trumpa je prostě nenarušený obraz toho, co Washington provádí po celé věky, poukázal Contra Magazin. Hlava Bílého domu prostě "strhla masku" a ukázala pravou tvář Spojených států. Rozhoduje jednostranně, zatímco jeho předchůdci se alespoň snažili přesvědčit veřejnost o existenci multipolárního světa. Nicméně nyní přes Atlantický oceán existuje rozkol. Zůstává už jen naděje, že se bude i nadále prohlubovat i se změnou moci ve Spojených státech, uzavřel autor materiálu.

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2018/10/trump-zeigt-nur-das-wahre-gesicht-der-usa/

Šedá zóna pokrytectví aliance NATO

Finian Cunnigham

Tento týden byl skutečně povedený! Bylo třeba snažit se tolerovat pokrytectví a hysterii Spojených států a jejich partnerů v NATO. Nactiutrhačná obvinění proti Rusku a zejména Číně mohou být sotva absurdnější, nebo nepříčetnější.

Americký viceprezident Mike Pence, který hovořil v imperialistickém Hudsonově institutu, obvinil Čínu z toho, že "se vměšovala" do voleb, aby vytlačila Trumpa z Bílého domu. Peking na to okamžitě reagoval, a slovy "směšné" roznesl toto tvrzení na kopytech.

Poté došlo k tomu, že nevyzrálý britský ministr obrany Gavin Williamson odsoudil Rusko jako "vyvrhelský" stát kvůli nařčením, že Kreml provádí "globální počítačově-hackerskou kampaň".

Pokrytectví, jako je toto, nelze zcela jistě překonat.

Ke slovnímu útoku Penceho proti Číně kvůli "vměšování" došlo po přívalu obrovských obchodních poplatků, které uložila Trumpova administrativa na čínský export, a také po nedávném prodeji zbraní v hodnotě miliardy dolarů Tchaj-wanu, který Čína považuje za odpadlickou provincii.

Jen pár dní předtím, než Pence vypustil z úst tato úlisná slova, došlo téměř ke kolizi americké válečné lodě a plavidla čínského námořnictva, neboť Američané pronikli do námořního teritoria v Jihočínském moři, které Peking prohlašuje za své. Incident - který mohl vyvolat válku - byl poslední z celé řady provokativních vpádů ze strany amerických sil do námořního prostoru Číny pod záminkou cvičení v rámci "svobodné plavby".

Co se týče britského ministra obrany Williamsona, jeho rétorika o tom, že Rusko je "vyvrhelský" stát, evokuje napomenutí, abychom nebyli pokrytci a neházeli vinu na druhé. Po mnoha zločinných válkách na Blízkém východě, které připravily o život milióny lidí - počítáme-li jen poslední roky - Británie není v žádném případě v takové pozici, aby obviňovala ostatní z vyvrhelského statusu.

Přesto však prázdné řeči ze strany Británie během tohoto týdne jen vzkvétaly, konkrétně se týkaly nepodložených obvinění proti Rusku kvůli kybernetickým útokům v různých zemích. Tvrzení Británie ještě příhodně zesílili spojenci NATO, včetně USA, Kanady a Nizozemska, a také Austrálie a Nový Zéland.

Opět se potvrzuje, že pokrytectví a obrovská vyumělkovanost jsou velmi zahanbující. Americká a britská státní zpravodajská služba je známá tím, že řídí největší nelegální nabourávání do telekomunikací po celém světě. Američtí informátoři Edward Snowden, William Binney a další lidé, kteří jsou poctiví a čestní, poskytli nezvratné důkazy o masovém hackování po celém světě, které provádějí CIA, NSA (Národní bezpečnostní agentura USA) a britská vládní zpravodajská agentura GCHQ.

Připomeňme si jen jeden příklad, kdy Američané špehovali osobní telefonáty německé kancléřky Angely Merkelové.

Obzvláště odporné je však to, když pachatelé, kteří byli chyceni při četných hrubých porušeních, otočí a obviňují druhé z údajných přečinů. Právě tohle můžeme nazývat "nadmíru vyumělkovaným pokrytectvím".

V případě Mikea Penceho - jak se předváděl, když hovořil o údajných pokusech Číny vypudit Trumpa z Bílého domu - jde o to, že poukazoval na odvetné obchodní sankce Pekingu na americký export zemědělských států. "Kukuřičné státy" Iowa, Idaho a Illinois byly při zvolení Trumpa do prezidentského úřadu v roce 2016 rozhodující.

Čínská vláda také minulý měsíc zaplatila za reklamní článek v novinách, které vycházejí ve státě Iowa, v němž je kritizována Trumpova politika, neboť podnítila obchodní válku, na kterou by američtí zemědělci mohli doplatit v důsledku odvetných opatření. V tom, co udělal Peking, nebylo nic podvodného. Šlo o pouhé vysvětlení, aby američtí voliči pochopili negativní dopad obchodní války - vysvětlení, které americký prezident svým venkovským příznivcům nepodal pravdivě, neboť jim to neřekl na rovinu.

To, že Trumpova administrativa začala ostře obviňovat Čínu z "vměšování" do americké demokracie, je známkou toho, jak dalece je Washington odtržen od reality.

Jako příklad můžeme uvést Boxerské povstání na konci 19. století, kdy americké a britské jednotky zmasakrovaly čínské civilisty, aby podpořily zkorumpovaný režim, a mohly prodávat narkotické opium na lukrativním orientálním trhu.

Během minulého století Američané a Britové rozvrátili více zahraničních vlád a voleb, než kterákoli jiná zahraniční moc. Nabourání se do voleb ze strany USA a Británie je nadmíru velké, zahrnuje stovky příležitostí, které často vedly ke krvavému chaosu, a zničeným státům, které byly uvrženy do chudoby, a zachvátilo je sektářské násilí.

Pokud můžeme na okamžik ponechat stranou odporné pokrytectví, co potom nejnovější tvrzení ze strany USA, Británie a dalších členů NATO o tom, že Kreml hackuje operace po celém světě?

Tento týden bylo učiněno prohlášení, že agenti ruské vojenské zpravodajské služby jsou zapojeni do pokusů hacknout mnohé subjekty. Subjekty, na které se zaměřila údajná ruská počítačová špionáž v souvislosti s kauzou Skripal v Anglii; vměšování do amerických voleb; sestřelení malajsijského letadla nad Ukrajinou v roce 2014; zneužití dopingu olympijskými sportovci; a vyšetřování chemických zbraní v Sýrii.

Západní média přišla s nápaditou teorií, že hackeři ruského státu se snaží "vyčistit" nezákonné operace z minulosti.

To, co se nyní ve skutečnosti děje, je společná snaha sil NATO konsolidovat veškerou zoufalou, krachující protiruskou propagandu do úhledně zpevněného balíčku. Říká se tomu "ujasnit si své příběhy".

Všechny tyto senzační příběhy, napadající Rusko - od katastrofy malajsijského letadla až po údajnou otravu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala - selhaly. Neúspěch spočívá v tom, že nebylo vyburcováno světové veřejné mínění vůči takzvaným "škodlivým aktivitám" Ruska. Lidé po celém světě prostě nevěří těmto absurdním, nesmyslným obviněním, která předkládá aliance NATO.

To je důvod, proč síly NATO, zejména největší lháři Amerika a Británie, jsou nuceni konsolidovat své hlasy a bizarní obvinění proti Rusku. Nyní jsou nuceni používat amplióny a sborový chvalozpěv ve snaze vyhrát tuto pro ně neúspěšnou informační válku.

Avšak vykřikováním lží stále hlasitěji nebudou tyto lži věrohodnější.

Možná, že se ruští agenti pokoušeli hacknout různé systémy, v členských zemích NATO. To nevíme. Ale v temné sféře všech cizích mocností, které se podílejí na shromažďování informací a špionáži, jsou údajná překročení zákona relativně hojná. Opět můžeme zmínit masivní sledování, které provádějí USA a Británie.

Dalším možným faktorem je toto: Bylo by opodstatněné, kdyby Rusko mělo zájem dozvědět se, co síly NATO se svými partnery vymýšlejí v souvislosti s vykonstruovanými obviněními proti Moskvě. Pokud by tomu tak bylo, stále to však neodůvodňuje hysterická tvrzení ze strany USA, Británie a dalších v tomto týdnu, že Rusko provádí globální kybernetické útoky.

Opravdu jsme vstoupili do jakési šedé zóny propagandy a pokrytectví.

Samotná Trumpova administrativa obviňuje politické oponenty z toho, že provádějí hon na čarodějnice, vydávají "falešné zprávy" a vymýšlejí obvinění.

Přesto má tato administrativa společně se svými přisluhovači z NATO stejně odsouzeníhodné tendence vůči Rusku a Číně.

Rusko a Čína jsou oprávněně ostražití vůči šílenství, které se objevilo u západní politické třídy. Toto šílenství je nepochopitelné, a proto velmi nebezpečné. Jak v tomto týdnu varoval ruský zástupce ministra zahraničí Sergej Rjabkov - síly NATO ženou zbytek světa na nebezpečnou cestu, na jejímž konci je propast světové války.

Veřejnost na západě se musí zbavit své politické třídy, podněcující k válce, dřív, než bude pozdě. Je ironické a zcela absurdní, že takové pozorování, které pochází od redaktora agentury Sputnik, bude nepochybně interpretováno jako "důkaz", že Rusko podněcuje revoluci v západních státech. Takové je nadměrné pokrytectví NATO v šedé zóně.

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7725-seda-zona-pokrytectvi-aliance-nato.htm

Je zřejmé, že Schwarzenberg zešílel

V souvislosti s Mnichovskou dohodou (zradou) z roku 1938 se objevily dvě hloupé vize, upozorňuje v komentáři pro Prvnizpravy.cz František Roček.

Karel Schwarzenberg

Prý v roce 1938 došlo ke dvěma velkým hříchům na českém člověčenstvu:

•Od té doby, co československá vláda přijala potupný mnichovský diktát, z toho má české obyvatelstvo do dnes jaksi pokřivený charakter.

•Měli jsme se proti německému wehrmachtu bránit. Praha by byla rozflákána, ale zachovali bychom si národní hrdost a sebevědomí.

Kdo tyto dvě podivnosti tvrdí, je člověkem jurodivým. Proto mám pocit, že postkníže Schwarzenberg zešílel. Bylo to zřejmé již v TV diskusi v České televizi, zdůrazňuje Roček.

Česká televize uskutečnila na obrazovkách módní přehlídku předsudků a stereotypů postknížete Karla Schwarzenberga za pomoci ctihodného Jana Kavana. Ve zkratce ČT podivný rozhovor z večera 29. září zaznamenala na webu ceskatelevize.cz, 30. 9. 2018.

Úvodní hymnus

V textu ČT z 30. 9. 2018, je uvedeno: "Mnichovská dohoda zlomila národní charakter, domnívá se Schwarzenberg. Kapitulace českých politiků podle něj naučila českou společnost vzdávat se a nebojovat. A ukázala Čechům, že když selhávají "ti nahoře", snažit se nemusí ani ostatní."

Kdyby to řekl opilec v baru, bral bych to. Ve skutečnosti kapitulace neukázala nic. Francie nás zradila, Velká Británie s tím souhlasila, a sousedé (Poláci a Maďaři) v Československu viděli svou kořist. Nejednalo se o kapitulaci naší armády, ale především o strašlivě mrazivý fakt opuštěnosti a bezradnosti. Ať by se vláda rozhodla jakkoliv (kapitulace nebo trvání na válečném odhodlání), v oné situaci by to bylo v obou případech špatně.

Demoralizace nebo všední hřích?

Došlo ke kapitulaci vůči německým hrozbám. Proto: "Demoralizace se, podle Kavana, projevila i v tom, jak se zachovali "etničtí" Češi k zdejším Židům. Ti si u svých českých sousedů a přátel, často uschovali před odjezdem do koncentračního tábora cennosti, po válce jim je ale Češi odmítli vrátit. I to považuje Kavan za důsledek mnichovské kapitulace."

Když jsem to slyšel z TV, nevěřil jsem, že může Kavan takovou blbost říci. O čem hovořil, byl jenom běžný projev lidské chamtivosti. Kdekoliv v Evropě byli lidé tvářící se, že je to strašlivá drzost, že si někteří lidé dovolili přežít válku a narušovat integritu jejich současného majetku nabytého v průběhu války!

V souvislosti s povídáním postknížete Schwarzenberga a halucinacemi občana Kavana není od věci věnovat větší pozornost Karlu Karmazínovi, vrchnímu strážmistrovi Sboru národní bezpečnosti alias policistovi (SNB) na ústeckém Střekově a jeho raportu ze 4. listopadu 1945:

"Velké roztrpčení mezi obyvatelstvem působí zjev, že do zdejšího území je zřejmý veliký příliv Židů ze Zakarpatské Ukrajiny i Polska, kteří se vydávají za Čechy a zneužívají tak dohody mezi ČSR a SSSR o tom, že osoby české a slovenské národnosti se mohou ze Zakarpatské Ukrajiny vrátiti do ČSR. Většinou se jedná o lidi, kteří byli Maďarům, když tito po vídeňské dohodě vtrhli na Slovensko a Podkarpatskou Rus, největšími pomocníky a poněvadž všichni ovládali maďarský jazyk, těžili z tehdejších poměrů a hřáli se na maďarském výsluní a nyní se opět vydávají za Čechy, přesto, že jim řádný Čech nerozumí, těží z našich poměrů a získávají v našem pohraničí majetky, ke kterým nemají ani kvalifikaci"

Také se na těchto jevech podepsala kapitulace z podzimu 1938?

Poturčenec horší knížete

Podobně komediální prohlášení bylo: "Podle Schwarzenberga vedla stejná demoralizace Čechy také ke kolaboraci s nacisty a k dalším selháním…Jenom kolik lidí přišlo na Václavské náměstí na tryznu za Heydricha (Reinharda, zastupujícího říšského protektora Reinharda). A pak to pokračovalo. Ta přehršel válečných kolaborantů se musela po roce 1945 ospravedlnit. Prováděli pak ty nejkrutější kousky a okamžitě přešli na stranu komunistů," míní někdejší ministr zahraničí (KSch) a čestný předseda strany TOP 09.

K tomu lze dodat: Pokud pracujete v úřadech a fabrikách a šéf zavelí - jdeme na manifestaci - kdo by za kralování nacistů nešel na nařízenou manifestaci?

Kolaborace je obecný jev ve smyslu poturčenec horší Turka. V míře kolaborace např. byli za 2. světové války frajeři Francouzi, na ně jsme neměli. Kolaborace byla všude nejen v Čechůnii. K tomu není od věci připomenout, že po porážce Polska na podzim 1939 došlo k vraždění, židů Poláky, nejen rukami nacistů.

K jaké schwarzenbergské demoralizaci asi došlo v Polsku? Po skončení 1. světové války Polsko obsadilo tehdejší rodící se Západoukrajinskou národní republiku se sídlem ve Lvově a připojilo si území v Haliči a Volyni. V roce 1942 ukrajinské jednotky Stepana Bandery (kromě policejní práce spojené s udržováním nacistického pořádku) chtěly vyčistit prostor pro budoucí ukrajinský stát. Při etnických čistkách zemřelo 50 až 100 tisíc Poláků. Byla to pomsta za polské násilí na Ukrajincích.

Partyzánská polská Zemská armáda odpověděla odvetou a zlikvidovala asi 20 tisíc Ukrajinců. Po skončení války v roce 1945 se na území Polska ocitlo na půl milionu Ukrajinců. Část z nich polské úřady vysídlily po válce na Ukrajinu. Na 140 tisíc dalších v rámci akce, Visla polské bezpečnostní složky přesídlily na jaře 1947 k Baltskému moři.

Faktor zombi?

Co dosud napsal Kavan, bylo rozumné, což se od bývalého předsedy Valného shromáždění OSN dalo čekat. Proto mám podezření jestli postkníže není zombi, které se navrtá do mozku druhého člověka (v TV studiu do hlavy Kavana). Jak by jinak Kavan dobrovolně řekl na téma srpen 1968 následující: "Pokud jsme přepadeni, okupováni a nebráníme se, a to častěji než za jednu, dvě generace, tak se demoralizace ještě znásobí."

Je to stejně hloupé jako slova postknížete Schwarzenberga: "Mnichov nás charakterně zničil. Pak jsme nebojovali ani v roce 1948, ani v roce 1968." Proti komu chtěl postkníže v roce 1948 bojovat? Když po volbách získali komunisté velmi silnou pozici a většina lidí naivně brala únorový převrat v roce 1948 jako nutnost? A kdo měl zastavit v noci z 20. na 21. srpna 1968 sovětské tankové a motostřelecké divize? Několik málo československých jednotek se ztopořilo do bojové pohotovosti a jejich velitelé v nejistotě čekali na rozkazy. Kdo měl zasáhnout? Pan Tau nebo Pepek námořník?

Vedení NATO to mělo na háku. Sféry vlivu mezi Východem a Západem v Evropě byly dané, každý měl svůj píseček.

Dokonření na zdroji: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/frantisek-rocek-je-zrejme-ze-schwarzenberg-zesilel/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.