Historia magistra vitae

Nepohodlný Trump

20. října 2018 v 6:32 |  Církev a náboženství

Ideologie viktimizace muslimů

Nejsou oběťmi žádného rasistického systému - žádný takový systém neexistuje - jsou však oběťmi ideologie viktimizace, která tvrdí, že jsou diskriminováni kvůli rase a náboženství.

Poznámka překladatele - Viktimizaci muslimů chápeme jako ideologii, která staví muslimy vždy do role obětí)

Viktimizace je výmluva, ospravedlňování státu, většiny politiků (jak pravicových, tak i levicových) a médií hlavního proudu.

Aby se vyhnuli konfrontaci, tak všichni politici politických stran hlavního proudu a všechna média hlavního proudu postupují v souladu s mýtem viktimizace.

Problém spočívá v tom, že je to jen další polínko do ohně eskalace násilí, terorismu a představ o viktimizaci.

Zdá se, že francouzský sociologický výzkum nemá žádné nové knihy, články ani představy o francouzské muslimské radikalizaci.

Není těžké pochopit, proč jen pár učenců podlehlo pokušení sejít z vyšlapané stezky ("teroristé jsou oběťmi společnosti a trpí rasismem" a tak dále) a nebojí se nadávek. Mnozí sociologové navíc sdílí stejnou marxistickou ideologii, která připisuje násilné chování diskriminaci a chudobě. Pokud se už nějací kacíři pokusí vysvětlit, že teroristé nejsou automaticky oběťmi (společnosti, bílých Francouzů, anebo kohokoliv jiného), začnou se houfovat smečky muslimských i nemuslimských učenců, aby je lynčovali jako rasisty, islamofoby a bigoty.

Po listopadu 2015 kdy teroristé útočili v Paříži, Alain Fuchs, prezident francouzského Národního centra pro vědecký výzkum (Centre national français de la recherche scientifique , CNRS), vyzval k zadání nového projektu, sloužícího k osvětlení některých "faktorů radikalizace" ve Francii.

Objevil se tedy detailní projekt Oliviera Gallanda a Anne Muxel "Mládež a radikalismus: náboženské a politické faktory". Jejich průzkum je založen především na anketě, kterou provedla společnost Opinion Way se 7 000 studenty středních škol a následovala druhá "anketa" s 1 800 mladými lidmi (ve věku 14-16 let). Další fáze bude zřejmě zahrnovat individuální a skupinové rozhovory s mladými studenty středních škol.

Galland a Muxel neříkají, že jejich průzkum "reprezentuje" veškerou francouzskou mládež. Pro lepší pochopení o co vlastně v této skupině obyvatelstva hlavně jde, jsou v průzkumech nadměrně zastoupeni muslimští středoškoláci.

Jejich návrh je však kacířský: To tedy znamená, že existuje problém s muslimy.

Předběžné výsledky této rozsáhlé studie byly zveřejněny na tiskové konferenci 20. března 2017. Na otázku ve studii: Jaké jsou hlavní faktory radikalizace? Odpověď zněla: náboženství.

"Nelze prostě popřít 'vliv náboženství'. U mladých muslimů je vliv náboženství třikrát důležitější než v nemuslimských skupinách. Čtyři procenta mládeže všech denominací obhajují absolutistickou vizi náboženství a zřejmě se drží radikálních myšlenek. V našem vzorku mladých muslimů tento počet dosahuje 12 %. Obhajují absolutistický pohled na náboženství - věří, že existuje 'jen jedno pravé náboženství' a právě toto náboženství vysvětluje stvoření světa lépe, než věda."

A co obvyklá vysvětlení - nedostatečná ekonomická integrace, strach z toho, že budou na sociálních dávkách, vyloučení ze společnosti a tak dále?

"Zdá se, že čistě ekonomické vysvětlení tu není průkazné. Myšlenka 'obětované generace', pokoušené radikalismem, je konfrontována s pocitem poměrně dobré integrace těchto populací. [Mladí muslimové] se nezdají do budoucna ani více ani méně sebevědomí než ostatní francouzská mládež, věří, že budou schopni pokračovat ve studiu i po maturitě a najdou si slušnou práci."

Tito mladí muslimové si uvědomují, že netrpí rasismem ani diskriminací. Současně však mnozí z nich říkají, že se stejně "cítí" být diskriminováni. Nejsou oběťmi žádného rasistického systému - žádný takový systém neexistuje- jsou však oběťmi ideologie viktimizace, která tvrdí, že jsou diskriminováni kvůli rase a náboženství. (Poznámka překladatele - Viktimizaci muslimů chápeme jako ideologii, která staví muslimy vždy do role obětí.)

"V našem vzorku je pocit diskriminace dvakrát silnější, zvláště mezi mladými lidmi muslimské víry nebo cizinci. Abychom vysvětlili lpění na radikalismu [u mladých muslimů], musíme si uvědomit, že náboženských faktory jsou zde kombinovány s otázkami identity navíc smíchanými s pocity viktimizace a diskriminace".

Je-li islám motorem radikalizace, druhým silným motorem radikalizace je zmíněná dominantní ideologie viktimizace.

"Mladí muslimové, kteří se cítí být diskriminováni, se častěji drží radikálních myšlenek než ti, kteří se necítí být diskriminováni."

Tyto předběžné výsledky jsou více než znepokojivé. I proti veškerým sociologickým důkazům, sociálnímu původu a akademické úrovni převažuje vliv náboženské příslušnosti. Jinými slovy, bez ohledu na výkony mladých muslimů ve škole a povolání jejich rodičů, je čtyřikrát pravděpodobnější, že se budou držet radikálních myšlenek, než mladí křesťané.

"Na této studii je snad nejúžasnější ta síla vlivu islámu," zdůrazňuje Olivier Galland. "Potvrdily to také školní statistiky. Ať už je jejich sociologie jaká chce, muslimská mládež má stejné sklony k radikalizaci"

Tato studie není první, která objasňuje proces radikalizace mladých muslimů ve Francii. Je však první, která spojuje radikalizaci a ideologii viktimizace. Viktimizace je výmluva, ospravedlňování státu, většiny politiků (jak pravicových, tak i levicových) a médií hlavního proudu. Kromě toho politika viktimizace nejen brání jakémukoliv řešení, ale omlouvání činů muslimů a jejich stavění se do role obětí ve skutečnosti podporuje terorismus. Když 17. února 2017 francouzský prezident François Hollande spěchal, aby navštívil 22letého mladíka Théa, který tvrdil, že policie ho během konfrontace s drogovými prodejci znásilnila (sodomizovala) obuškem - později se ukázalo, že Theo si nebyl svým obviněním policie nakonec tak jistý, ukázalo se, že prezidentská návštěva ničemu nepomohla. Setkání prezidenta Hollanda a Thea odstartovalo tři týdny nepokojů na předměstích Paříže.

Když francouzský prezident Emmanuel Macron prohlašuje, že je pro "pozitivní diskriminaci" (udělení veřejných prostředků ve výši 15 000 eur každé firmě, která zaměstná mládež z předměstí), tak tím vlastně povzbuzuje budoucí džihádisty, aby se sami stavěli do role obětí.

Francie má největší evropskou muslimskou komunitu, největší židovskou komunitu, největší čínskou komunitu a největší arménskou komunitu. Francouzský integrační model fungoval u všech těchto skupin kromě jedné. Rostoucí procento muslimů ve Francii neakceptuje pravidla, která přijali všichni ostatní Aby se vyhnuli konfrontaci, tak všichni politici politických stran hlavního proudu a všechna média hlavního proudu postupují v souladu s mýtem viktimizace. Problém spočívá v tom, že je to jen další polínko do ohně eskalace násilí, terorismu a představ o viktimizaci.

Yves Mamou je novinář a spisovatel žijící ve Francii. Před odchodem do penze pracoval dvacet let jako novinář pro deník Le Monde.

Zdroj: https://cs.gatestoneinstitute.org/13134/francie-viktimizace-muslimy

Sankce USA vedly k neočekávanému efektu v Rusku!

Americké sankce vedly k "neočekávanému vzestupu" ruského hospodářství, napsal americký list The Wall Street Journal.

Noviny poznamenaly, že sankční opatření uložená Spojenými státy vyvolala růst cen ropy a slabší rubl, který společně pouze posílily ruskou ekonomiku.

Podle publikace sankce Washingtonu proti Teheránu vedly ke zvýšení cen ropy o 14 procent od poloviny srpna, což vývozcům z černého zlata z Ruska umožnilo výrazně zvýšit příjmy. Zejména se v novinách zdůraznilo, že příjmy ruských ropných společností Rosneft a Lukoil v letošním roce vzrostly o 56 a 39 procent.

Rubl pak klesl od dubna o 15 procent a nízké náklady na měnu znamenají zvýšení konkurenceschopnosti ruského zboží.

"Rusko se cítí lépe s vysokými cenami ropy a slabým rublem. Z pohledu rozpočtu je to dvakrát pozitivní," uvedl novinám odborník investiční společnosti Aberdeen Asset Management.

Vztahy mezi Moskvou a Západem se zhoršily po převratu na Ukrajině a znovuzjednocení Krymu s Ruskem. Spojené státy a některé další země Mosku obviňují z vměšování a uložily proti němu sankce. Rusko reagovalo odvetnými opatřeními a nasměrovalo se k dovozní náhradě. Kreml opakovaně konstatoval, že Rusko se nezúčastní vnitřního ukrajinského konfliktu a Krym se k připojil k Rusku demokraticky, na základě výsledku referenda.

Zdroj: https://www.wsj.com/articles/u-s-sanctions-give-russian-economy-an-unintended-boost-1539682201

Ve spojení s Demokratickou stranou se CIA chystá převzít kontrolu nad sněmovnou reprezentantů

P.C.Roberts

Nápadně vysoký počet někdejších zpravodajských a vojenských operativců z CIA, Pentagonu a Národní bezpečnostní rady se v těchto dnech snaží získat nominaci Demokratické strany pro blížící se průběžné volby do sněmovny reprezentantů amerického Kongresu.

Což představuje takový potenciální přiliv vojenskobezpečnostního presonálu do zákonodárné moci USA, jaká nemá v americké historii obdoby.

Jestliže demokraté skutečně získají - jak se očekává - ve sněmovně reprezentantů většinu, pak kandidáti, přicházející z vojenskozpravodajského aparátu, budou v dolní komoře amerického Kongresu představovat asi polovinu nových demokratických poslanců.

The CIA in league with the Democratic Party Is Moving to Take Control of the House of Representatives

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/10/17/the-cia-in-league-with-the-democratic-party-is-moving-to-take-control-of-the-house-of-representatives/

Zlo plodí zlo

Vladimír Stwora

Když svého času herec Stropnický, omylem tehdejší ministr obrany, hájil vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu, bylo mi z jeho krátkozrakosti, hlouposti a nedostatečného rozhledu trapně. Nebyl totiž vůbec žádný důvod, proč by se měli naši vojáci placeni z peněz českých daňových poplatníků zúčastňovat agrese vůči suverénnímu státu, který nás nijak neohrožoval. (Naše účast na misi ISAF v Afghánistánu je dobrovolná, jsou státy NATO, která tam nejsou. Například Dánsko, Černá Hora, Island, Litva a další.) Herec nějak nepochopil, že ministerstvo má přívlastek "obrany", nikoliv "agrese" nebo "války". Herec samozřejmě zdaleka nebyl jediný, který se o vyslání českých žoldnéřů do Afghánistánu zasloužil. Udělali to politici v čele státu, celá vládnoucí garnitura, příkladně hloupá, příkladně v předklonu, příkladně kolaborantská. Už tím, že havloidé tuto zemi dotlačili do NATO, do nejagresivnějšího a nejnebezpečnějšího vojenského spolku, ji vystavili krajnímu nebezpečí. A následky na sebe nenechaly dlouho čekat.

V srpnu tohoto roku zahynuli v Afghánistánu tři čeští vojáci. Zabil je sebevražedný útočník. Celý ten incident byl od počátku divný. Cituji z článku Martina Kollera na PLC:

Akce, při níž došlo k usmrcení tří českých vojáků, byla popsána v médiích, a pokud je popis pravdivý, zůstává rozum stát. Jedno obrněné vozidlo vjelo do aglomerace obydlené nepřátelským obyvatelstvem a vojáci z něj vystoupili. Proti nim šla pravděpodobně podezřelá osoba. Jeden z mezinárodní vojenské skupiny (Afghánistán, ČR, USA) zaklekl a zamířil na podezřelou osobu. Tři Češi se jí vydali naproti. Když se přiblížili, odpálil sebevražedný útočník nálož, která je usmrtila.

...jedno z pravidel bylo, že nikdy nejezdilo samotné vozidlo. Vždy minimálně dvě, aby si zajistila vzájemnou podporu, palebnou silou počínaje a evakuací z boje konče. Z vozidla, které zůstane stát, ať již z jakéhokoli důvodu v nepřátelské aglomeraci se stává potenciální rakev své osádky. V takovém případě má druhé vozidlo cenu života. Tentokrát jelo do akce pouze jedno vozidlo. Ne že by druhé vozidlo naše vojáky zachránilo před sebevražedným atentátníkem v situaci, která nastala, ale je to udivující, ne-li podezřelé. První otázkou je, kdo poslal osamělé vozidlo mezi nepřátele.

… Vozidla kategorie MRAP poskytují dobrou úroveň ochrany a nějaký sebevražedný útočník by jim maximálně opálil lak a znečistil povrch zbytky svého těla a jeho obsahu poletujícími vzduchem na cestě k Alláhovi. Nicméně vojáci z vozidla vystoupili, čímž se vystavili přímému útoku. Není jasné ani logické, proč to udělali. Na běžnou akci zabývající se pátráním po teroristech, nebo přímo čištění prostoru od nich, zvláště v domech, by nikdo neposlal jedno vozidlo s několika vojáky. To by byla jízdenka na hřbitov. Přesto ji někdo vystavil.

Atd. Přečtěte si celou analýzu Martina Kollera.

Doma následovalo nechutné divadlo, krokodýlí slzy a věnce a proslovy mnohdy pronášené těmi řiťolezci, kteří vojáky do Afghánistánu poslali. Už celé to truchlící divadlo bylo dostatečně trapné - přesně ve stylu Krylova Neznámého vojína. Ale za scénou se dělo něco víc. Kdosi rozhodl, že Češi, odpoví adekvátně ve stylu oko za oko, zub za zub. Speciální české komando zabijáků vypátralo údajné komplice sebevraha, který se v srpnu odpálil. Jednoho zabili, druhého zatkli. Moc pěkné, jsme to ale kabrňáci, co?

A aby té hrůze nebylo konec, kdosi to za tepla vyslepičil médiím. A tak jsme si dnes přečetli, jak naši čačtí vojáci zatočili v okupované zemi s nepřítelem. Tedy s těmi, co se jen brání okupaci NATO. To bylo ráno. Odpoledne jsme si v těch stejných novinách přečetli, že byl podniknut pumový útok na české vojáky v Afghánistánu. Pět zraněných, z toho jeden vážně.

Půjde za to někdo z věrolomných českých politiků sedět? A co ten chytrolín, který odvetnou akci nařídil? Proč to vůbec udělal? Nemělo se spíše vyšetřit, jak je možné, že někdo poslal české vojáky na smrt tak hloupým způsobem (mluvím o srpnovém incidentu, viz výše)? A co ten další hlupák, který to vzápětí prozradil tisku? Dozvíme se aspoň jeho jméno?

Takže to shrneme.Afghánistán nás nikdy neohrožoval. Nikdy. Afghánistán byl před 17 lety věrolomně napaden Spojenými státy a NATO pod nesmyslnou záminkou odvety za 9/11. Co na tom, že z 19 údajných teroristů bylo 15 ze Saúdské Arábie, 2 ze Spojených arabských emirátů, jeden z Egypta a jeden z Libanonu. Ani jeden z Afghánistánu.

A samotný údajný strůjce útoku z 9/11, arci-terorista bin Ladin popřel, že by 9/11 organizoval a dokonce ani na stránkách nejhledanějších zločinců FBI, kde měl také svůj medailonek, ho nevinili z 9/11,

Ale ze zabití Američanů mimo území USA. Co na tom, že Afghánci byli ochotni bin Ladena vydat, aby se vyhnuli invazi. Afghánistán měl tu smůlu, že je jednak bohatý na nerostné zdroje a jednak se tam pěstuje opium - a hodně. A jednak tam měl vést ropovod z Turkmenistánu do Pákistánu a plynovod z Kyrgyzstánu do Indie.

Příliš strategicky i finančně zajímavá krajina, než aby to američtí supové nechali být. A pak - máme tady tu slavnou válku proti terorismu, že? A tak byl Afghánistán vojensky napaden. To bylo před 17 lety. Od té doby tam bojují a bojují a bojují. Pastevci koz se ukázali být skvělými bojovníky. Produkce opia vzrostla proti roku 2002 mnohonásobně. Aby odlehčili pokladně (i když díky statusu rezervní měny jsou všechny vojenské akce Ameriky dotovány celým světem) a hlavně aby dodali legitimity své agresi, povolali američtí mafiáni do akce armády zemí NATO.

Češi, historicky vždy skvělí řitní alpinisté, se ochotně spolupodíleli. A tak čeští vojáci bojují v cizí zemi za zájmy amerického deep state, umírají za nenažranost amerických korporací, aniž by z toho měli jakoukoliv výhodu. Umírají zbytečně. Až dosud jsme byli Afghánci vnímáni tak nějak celkem neutrálně. Do jisté míry zřejmě i ti pastevci koz chápali naši podřízenost a nedostatek odvahy našich politiků říci dost. Ale to se teď změnilo. Po zbytečné smrti našich třech vojáků v srpnu a po nezdůvodnitelné pomstě naší armády, je téměř jisté, že se ČR dostane nebo už dostala do hledáčku islamistů. Možná ten útok z dneška byla jen náhoda, ale něco mně říká, že to náhoda nebyla. A že můžeme čekat další kolo odvety. Tentokrát už s plnou parádou, jak to islamisté umějí. Dosud byla naše republika oázou míru a klidu. Po této poslední hloupé akci to může být všechno jinak. Zlo plodí zlo. Vážně nám to stojí za to?

Zdroj: http://www.zvedavec.org/komentare/2018/10/7731-zlo-plodi-zlo.htm

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.