Historia magistra vitae

Proč nepřijímat euro

5. října 2018 v 7:28 |  Nezařazené

Sergei Skripal initially did not believe Russia tried to kill him - book

Skripal nevěřil o zapojení Ruska do své otravy!

Bývalý důstojník GRU Sergej Skripal neveřil, že je Rusko zapojeno do jeho otravy, uvedl deník The Guardian, s odkazem na britského novináře Marka Urbana.

Reportér se osobně setkal s bývalým pracovníkem ruských tajných služeb při práci na knize The Case of Skripal. Podle něj vyšel z kómatu a "od počátku nechtěl připustit, že se ho Kreml chystá zabít."

Novinář poznamenal, že Skripal před incidentem v Salisbury "podpořil postoj Kremlu k mnoha otázkám", zejména pokud jde o návrat Krymu do Ruska, a obecně byl "nestydatým ruským nacionalistou", přestože spolupracoval s britskou zpravodajskou službou.

Ani aktivita Skripala po jeho odjezdu na Západ ale nevysvětluje, proč by Moskva chtěla otrávit svého bývalého agenta látkou ("novičok") z dob sovětské éry, připustil Urban.

"Vynucená informace britských médií, že i Sergej Skripal nevěřil v zapojení Ruska do jeho otravy, opět ukazuje, jakou špinavou hru zinscenovaly britské zpravodajské služby," reagoval člen výboru pro zahraniční záležitosti ruské Dumy Sergej Železňak.

Politik zdůraznil, že britské sdělovací prostředky mohou být stěží podezřelé ze sympatií k Rusku.

"To je důvod, proč odhalení Skripala, publikované západními novináři, bude "studenou sprchou" pro paní Mayovou a její nohsledy. Veškerý humbuk kolem "ruky Moskvy" v "případu Skripal", představený v Downing Street, je od samého počátku nechutnou lží a je zaměřen výhradně na podněcování protiruských nálad v západní společnosti," zdůraznil.

Zdroj: https://www.theguardian.com/uk-news/2018/oct/02/sergei-skripal-initially-did-not-believe-russia-tried-to-kill-him-book

Mnichov patří mezi deset scénářů vedoucích k válce

Mnichovská dohoda je z politologického hlediska slavná. Např. Herman Kahn, americký průkopník v oblasti modelování politiky odstrašování, zařadil ve své slavné knize "Přemýšlení o nemyslitelném" (1962) fenomén Mnichova mezi 10 charakteristickými scénáři vedoucími k válce.

Díky mnichovské zradě druhá světová válka začala 29. září 1938, kdy Francie a Velká Británie vyjednávala s grázly z fašistického bloku - s Německem za podpory Itálie. V noci na přelomu z 29. na 30. září potom Britové a Francouzi schválili Hitlerovi v Mnichově rozvrat prvního státu v Evropě - Československa.

Kahnovy scénáře

Připomeňme si fenomén Mnichova mezi deseti typickými příklady největších vojenských problémů.

Znamenalo to z hlediska válečných scénářů:

1. Armagedon - poslední bitva, která způsobila konec světa.

2. Camlan - bitva, která vznikla náhodou.

3. 1871 - 1914 - Mír udržovaný rovnováhou sil, až se zhroutí nepředvídatelným způsobem.

4. Pearl Harbor - nenadálý útok.

5. Mnichov - Jako příklad nátlaku, který může odhodlaná vláda vyvinout, aby dosáhla "usmíření".

6. Hácha - případ vydírání a hrozeb, aby se určitá země vzdala.

7. Rotterdam - příklad bombardování města letectvem proto (jak se všeobecně soudí), aby jiným městům byla udělena názorná lekce, co by je čekalo, kdyby kladla odpor.

8. Berlín - kvůli určitému problému vzniká krize, kdy ani jedné straně nechybí dobrého důvodu, k ústupu, ale ústup pod nátlakem se spíše podobal Mnichovu než rozumné dohodě.

9. Korea - válka vejde asi do dějin jako správná válka na pravém místě v pravý čas.

10. Požár Říšského sněmu - incident se stal záminkou k obrovským represáliím.

Dva z deseti

Herman Kahn jako politolog sehrál významnou úlohu v americké jaderné strategii během tzv. studené války. V knize dal čtenářům z části nahlédnout na využití teorie her a teorie systémů.

Všimněme si, že z celé historie světa od starověku (Armagedon) až po moderní dobu (Korea) dva příklady typů katastrofy pocházejí ze středoevropského ČESKOSLOVENSKA.

To naznačuje jak ohromnou a osudnou chybou bylo podepsání Mnichovské dohody v noci z 29. na 30. září 1938, a co následovalo: Nejen katastrofa typu Hácha.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/mnichov-patri-mezi-deset-scenaru-vedoucich-k-valce/

Postavili jsme pro vás. Ale už neříkáme, že za vaše peníze

Ivan David

Obrací se mi žaludek ze záplavy billboardů a malých či obřích plakátů hlásících, co všechno "jsme postavili". Činí tak strany, které jsou u moci a tedy u peněz daňových poplatníků. Strany, které se k moci a penězům derou, prohlašují, co všechno postaví nebo zajistí, aby bylo zdarma (zase za peníze poplatníků). Pro to bych měl ještě jakés takés pochopení. Čím by měli zaujmout? Jen se obávám (na hranici jistoty), že ony skvělé stavby nestavěly firmy vybrané korektně podle pravidel, ale podle ochoty financovat příští volební kampaň tak, ba dostaly příští zakázky s tím, že budou financovat další kampaň. A tak dále.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2018/10/postavili-jsme-pro-vas-ale-uz-nerikame.html

Převratný objev vědců z Británie

°°Objevili co je dávno a všeobecně známé, pouze neuvedly zásadní fakt (ŠKODÍ VŠM, BEZ OHLEDU NA VĚK) V. Berossos°°

(barevně vyznačené)

Vědci vyvrací mýtus: Seniorům škodí věci, které mnozí považují za prospěšné

Není pravda, že osobám středního věku a seniorům dělají procházky vždy dobře. Je totiž velký rozdíl mezi pobytem v parcích a chůzí po frekventovaných ulicích.

Jestliže se senioři procházejí po frekventovaných ulicích, mají procházky negativní vliv na plíce, srdce a koronární tepny, a to hlavně v tom případě, že dotyčná osoba trpí dýchacími potížemi nebo kardio cirkulačními poruchami.

Při výzkumu zveřejněném na stránkách časopisu The Lancet britští vědci vybrali 119 osob starších šedesáti let, z nichž 40 se těšilo dobrému zdraví, 40 mělo chronickou bronchitidu a 39 ischemickou chorobu. Polovina z nich se měla procházet dvě hodiny po Oxford Street, hlavní dopravní tepně Londýna, zatímco druhá skupina chodila po Hyd Parku.

Několik týdnů poté se obě skupiny znovu vydaly na tutéž procházku. Výzkum ukázal, že zdravým osobám, které se procházely dvě hodiny po Hyd Parku, se zvýšila kapacita plic o 7,5 procenta a o pět procent se zpomalil srdeční rytmus. Tento efekt přetrval až 26 hodin.

Procházka po Oxford Street zvýšila u zdravých osob srdeční rytmus o sedm procent, ale na plíce neměla žádný trvalejší vliv. U nemocných osob to bylo horší: po dvouhodinovém chození po této rušné tepně dostávaly záchvaty kašle.

"Náš výzkum potvrzuje negativní vliv jemného prachu a dalších znečišťujících látek na zdraví. Vyplývá z něho, že je třeba být opatrný i při fyzických aktivitách, které jsou považovány za zdravé," vysvětluje autor studie Fan Chung z Institutu zdraví srdce a plic při Královské univerzitě v Londýně.

"Dieselové motory a další zdroje jemných prachových částic a oxidů dusíku by měly být ve městech zakázány," vysvětluje epidemioložka Carla Anconová. "Světová zdravotnická organizace (WHO) doporučuje, aby měl každý obyvatel města zelený prostor do vzdálenosti nanejvýše 300 metrů od místa bydliště. Zeleň totiž chrání před znečištěním a stimuluje fyzickou aktivitu. V našich městech tomu však tak není. I v tak zelené metropoli jako je Řím, kde zeleň pokrývá 42 procent plochy města, se jen polovina obyvatel může těšit zeleným prostorem o nejméně 5000 metrech čtverečních v dosahu 300 metrů od svého bydliště," připomíná Anconová.

Celý článek na zdroji: https://globe24.cz/revue/62499-vedci-vyvraci-mytus-seniorum-skodi-veci-ktere-mnozi-povazuji-za-prospesne

Euro nesmí být přijato! Určitě ne za stavu, který zavinili politici a pánové Singer a Rusnok v cizích službách

By Martin Marcikán Z internetu, ZPRÁVY Z DOMOVA I ZE SVĚTA

FacebookTwitterGoogle+

Brzo po listopadu 1989 se podařilo vnutit Československu postavení podřadné kolonie a Česká republika na to plynule navázala. Klasický cíl, zařídit dlouho přetrvávající vykořisťování oběti, byl stejný, jako u kolonialistů minulých století, ale odlišná zeměpisná a politická situace si vyžádala, aby k realizaci byly použity nové prostředky. Agresorem nebyl konkrétní stát, ale mezinárodní finanční kapitál, se kterým vědomě i nevědomě spolupracovali ti, kteří se zmocnili vlády. Místo vojska byla použita špatná měnová a mzdová politika v kombinaci s nesmyslnou a divokou privatizací, zneužitím nevědomosti obyvatelstva a s vyřazením odborů ze hry.

autor článku Ing. Josef Mrázek, CSc.

Hlavním ekonomickým zločinem našich národohospodářů a politiků spáchaným při správě státu je to, že zatajili před obyvatelstvem, čeho se dopouštějí a tak škody obrovsky narůstaly a stále rostou.Ovšem nemohli nám sdělit nic přijatelného, protože by se museli doznat, že jsou buď neschopní hlupáci, nebo že pracují v cizích službách. Ani žádná modifikace nebo kombinace těchto případů není nic hezkého. Například drzá výmluva, že obětavě převzali odpovědnost, ale jinak nevěděli, co činí. To vinu nesmývá. Bez znalosti pravidel neměli sednout za volant. A když byli upozorněni, že jedou špatně, měli se přiznat, že neumí nic řídit. A tak, protože jde o škody v řádu desítek bilionů korun (desetitisíců miliard), musíme mluvit o zločinu.

Ti, co vládli, to nebyli stále stejní lidé, ale všichni, praví, leví, středoví, pokračovali v chybách, kterými vše začalo. Nedělali nic pro to, aby se zmenšoval rozdíl mezi směnným kurzem koruny a kurzem stejné kupní síly. Mlčeli k tomu, že cena práce je následkem chybné transformace hospodářství a nečinnosti odborů mnohem nižší, než by odpovídalo produktivitě práce. Dopustili ztrátu národní hospodářské soběstačnosti a podporovali výhradní orientaci na vývoz při krajní nevýhodnosti obojího a špatnou měnovou politikou způsobili kurzovou ztrátu zahraničního obchodu v průměru okolo biliónu korun za rok. Nezabránili zániku výrobních kapacit vysoké úrovně a ztrátě velké většiny národního majetku bez náhrady. Vatikánu a různým církvím vydali majetek, který jim nikdy nepatřil. Zavinili úpadek českého školství a sdělovacích prostředků všeho druhu. Nereagovali na projevy úpadku justice a známky mocenských vlivů a zneužívání nástrojů určených k prosazování bezpečnosti a spravedlnosti. Souhrnem těchto chyb umožnili zahraničnímu kapitálu zacházet trvale s Českou republikou jako s podřadnou kolonií.

Takto zbídačený stát byl přijat do EU za velmi špatných podmínek, spíše jako kořist, než jako rovnoprávný člen, a jeho bídné postavení mělo být utvrzeno přijetím jednotné měny. S tím váhala i většina těch, kteří naše špatné postavení zavinili, ale Slováci, kteří se mezitím osamostatnili, v euru viděli příležitost vystoupit ze stínu. Slabého postavení se sice nezbavili, ale aspoň nás v několika ukazatelích předstihli. Slovenská koruna měla v době přechodu větší kupní sílu, než udával přepočítávací kurz, ale ten byl považován za přijatelný výsledek, čekala se ještě horší hodnota.

Účast v eurozóně pro Slováky znamená, že jsou vystaveni důsledkům machinací, které ECB provádí s eurem. Ale tomu jsme vystaveni od listopadu roku 2013 také, protože ČNB v tu dobu svázala českou korunu s eurem pevnou vazbou a ani po skončení intervencí se tato vazba ještě ani zdaleka neuvolnila. Jen velmi pomalu odeznívá násilné oslabení koruny a její zapojení do eurozóny za velmi nevýhodných podmínek. Ty jsou dány nesprávně nízkou cenou práce a zejména velkým rozdílem rozhodujících kurzů, kurzu stejné kupní síly a směnného kurzu vůči euru. Za účelem klamání občanů se o existenci kurzu stejné kupní síly prakticky nikdo ani nezmiňuje.

Kurz stejné kupní síly je v tuto dobu někde v okolí 15 až 16 Kč za 1 euro.Směnný kurz na devizovém trhu by mohl být, kdyby býval vývoj pokračoval bez intervencí ČNB, 22 až 23 Kč za 1 euro. Podle pravidla, že při zavádění eura se má při přepočítávání použít směnný kurz používaný po dobu dvou let před přechodem, by to bylo 27 Kč za 1 euro, úplně nepřijatelné podhodnocení koruny.

Výrok pana Rusnoka, že jsme připraveni euro přijmout, je zcela falešný. Asi si je jist ochranou ze strany těch, pro které pracuje. Také proti němu směřovalo trestní oznámení Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze ve věci velmi důvodného podezření, že porušil zákon o ČNB. Vsz potvrdilo příjem oznámení 25. 5. 2017 a sdělilo, že požádá Policii ČR, Národní centrálu proti organizovanému zločinu SKPV o prošetření, a ta odpověděla již 13. 6. 2017 bez jakéhokoliv vysvětlení, že nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu a podání odložila ad acta. Zdá se, že stav orgánů činných v tomto směru se nelepší, ale zhoršuje. Měli by to vědět ti, kteří si myslí, že by zákon o ČNB měl ČNB zavazovat, aby pracovala pro Českou republiku. Nepřímo to tam je, ale nelze se dovolat práva.

Přijetím eura by se, mimo jiné, odložilo řešení problému nízké ceny práce, který Českou republiku dusí po celou dobu její existence. V průměru jsou mzdy vypláceny jen jako dvě třetiny jejich spravedlivé výše, a to ještě jen při uplatnění jejich plné hodnoty, bez kurzové ztráty. Chybějící třetina obnáší více než 600 miliard Kč za rok. Nízká cena práce vznikla tak, že za komunistů byly součástí odměňování pracovníků významné benefity poskytované všem občanům. Při nedomyšlené transformaci byly benefity odbourány a nebyly kompensovány a chromé odbory to nereklamovaly. Tak se stalo, že střední měsíční mzda (medián mezd) je o nejméně 12 000 Kč nižší, než by měla být.

Dále uvedu, jaké má následky rozdíl platného směnného kurzu a kurzu stejné kupní síly. Hodnota ročního vývozu z ČR bude v roce 2017 více než 3 300 miliard Kč. Při poměru kurzu stejné kupní síly ke směnnému kurzu 16 : 26 = 0.615 by byla hodnota dovozu jen 2 031 miliard Kč. Roční kurzová ztráta by byla 1 269 miliard Kč, rozpočteno na jednoho obyvatele za měsíc to je zhruba 10 000 Kč. Roční kurzová ztráta při vývozu je tedy prakticky rovná ročnímu úhrnu mezd. Intervencemi se zhoršila o nejméně 300 miliard Kč a zatím moc neklesá.

Vidíme tedy hodnoty dvou velkých ztrát. První ve výši asi poloviny vyplácených mezd, té se zmocňují zaměstnavatelé. Zahraniční majitelé firem tyto peníze vyvážejí jako bezdůvodný zisk za hranice. Druhá položka má zhruba velikost celého objemu mezd a je celá bezdůvodným ziskem různých subjektů v zahraničí. Dohromady jde o jeden a půl násobek objemu mezd a to by umožnilo vyplácet mzdy ve výši 250 % toho, co je vypláceno. V tom případě by byli občané ČR rovnoprávnějšími konzumenty u evropského stolu. Dost by přesto ještě chybělo, a to je následek poškození našeho národního hospodářství hloupou transformací, klesl totiž podíl kvalifikované práce a práce s velkou přidanou hodnotou a přibylo montoven, skladů a rabování zdrojů.

Bylo vysvětleno, že bez udělání pořádku v oblasti ceny práce a bez dosažení blízkosti směnného kurzu a kurzu stejné kupní síly, nelze přijmout euro bez závažných škod. Ale i kdyby to všechno bylo splněno, jsou zde ještě další vážné důvody, proč euro nepřijímat. Záruční poplatky a hospodářské těžkosti jsou ještě to méně podstatné. Důležitější je, že přijetí eura by znamenalo smyčku posilující pevnou vazbu s šíleným jádrem EU a oslabovalo by to zbytky naší suverenity a ztěžovalo czexit, kterému bude těžké se vyhnout, nechceme-li zaniknout jako národní stát, kterého si vážíme a máme ho rádi.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2017/06/euro-nesmi-byt-prijato-urcite-ne-za.html

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.