Historia magistra vitae

USA jsou obviněny z pokusu vytvořit biologické zbraně!

6. října 2018 v 9:22

Hlavním nepřítelem USA není Rusko ani Čína, ale státní dluh!

Spojené státy se přiblížily technickému bankrotu, napsal zneklidněně americký časopis The National Interest.

Současně se v publikaci uvádí, že je mu možné vyhnout se tím, že američtí věřitelé - Čína a Japonsko - požádají o restrukturalizaci dluhu. Autor materiálu si je přitom vědom ponižující role USA - pro srozumitelnost - velmi podobné pozici je dlouhodobě vystaveno Řecko vůči svým věřitelům.

V současné době se v souvislosti s řadou nedávných ekonomických rozhodnutí vlády zdá, že technický defloit USA je velmi realistickým scénářem, uvedl National Interest.

Nedávné údaje Congressional Budget Office ukazují, že procentuální podíl břemene země je 1,6% HDP, což se rovná 9,4% federálních příjmů, ale již roku 2022 se zvýší na 2,7%, respektive 16% federálních příjmů. Přičemž autor článku označuje tuto prognózu za optimistickou, a uvádí, že je velmi pravděpodobné "ohromující" číslo ve výši 20% federálního příjmu.

Na základě analýzy skladby amerického rozpočtu autor dochází k závěru, že financování jen čistého úrokového zatížení v roce 2022, natož 2028, se stane problémem, který nebudou Spojené státy schopné řešit, aniž by se uchýlily k nekonvenčním metodám.

Přičemž v tomto okamžiku představují povinné (mandatorní) výdaje 61% celkových výdajů, ale v roce 2028 se mohou zvýšit na 64%. Zbytek rozpočtu jsou diskreční výdaje, z čehož 19,8% představuje čisté úrokové zatížení.

Publikace uvádí, že jediný způsob, jak se mohou Spojené státy vyhnout snížení výdajů na sociální zabezpečení, je ignorovat deficit a dluh. V tomto případě, pouze za příznivého ekonomického scénáře, a za předpokladu, že sociální a vojenské výdaje zůstanou, beze změny pak se v období od roku 2019 do 2023, federální deficit zvýší o 30%. A do roku 2028 by mohl být o 81% vyšší, než současné údaje.

Autor popisuje dvě možnosti, které mohou ovlivnit situaci: snížení povinných výdajů a zvýšení daňových příjmů. Ale jelikož oba způsoby jsou v současné době pro USA uzavřeny, země se podle autora ocitla mezi kladivem a kovadlinou.

Nicméně publikace uvedla, že problém lze vyřešit tím, že se američtí věřitelé požádají, aby restrukturalizovali jejich státní dluh. Zejména mluvíme o Číně a Japonsku, země, z nichž každá je vlastníkem dluhopisů v hodnotě 1,2 bilionu dolarů.

Zároveň se uvádí, že restrukturalizaci dluhu využijí všechny strany. Trump bude moci tvrdit, že porazil Čínu a snížil platby, a Čína zase může prohlásit, že se ji podařilo vyhnout obchodní válce.

Navzdory skutečnosti, že se na první pohled může zdát, že tak bude Čína schopna získat bezprecedentní vliv, podrobnější analýza nám umožní vyvodit jiný závěr, tvrdí NI. Podle názoru autora zejména ve Spojených státech nakonec pochopí, že ekonomiky obou zemí mohou prosperovat pouze v tandemu.

Čínu vůbec nezajímá slabé americké hospodářství. Potřebuje americký trh pro svůj vývoz, stejně jako přímé investice, míní autor. Na druhé straně USA sdílejí zájem o zachování a prohlubování stávajících dodavatelských řetězců a využívání čínského trhu. Politicky nicméně Spojené státy nepochybně prohrají, protože to ovlivní reputaci země, napsal autor.

Vzhledem k tomu, že federální rozpočtový deficit v posledních letech klesl na 3%, bylo propojení amerického státního dluhu s vládou a důvěrou bylo do značné míry zapomenuto. Nicméně v současné době vše naznačuje, že dochází k postupnému přenosu moci z jedné velké velmoci na druhou, konstatoval The National Interest.

Zdroj: https://nationalinterest.org/feature/americas-greatest-enemy-neither-china-nor-russia-its-debt-25584

"Fort Trump" bude pro Polsko spíše hrozbou než obranou

Pokud se Donald Trump rozhodne restartovat vztahy s Ruskem, pak v Polsku rozhodně nebudou trvalé americké základny, řekl bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski.

Pokud však nedojde k dohodě mezi Ruskem a USA a Fort Trump se objeví na polském území, tak riziko pro Polsko bude vysoké, protože se stane účastníkem probíhajícího konfliktu ve vztazích mezi oběma velmocemi.

"Trvalá základna amerických vojáků v Polsku by znamenala neustálé konflikty a rozpory v americko-ruských vztazích," řekl bývalý polský prezident Aleksander Kwaśniewski, v odpovědi na otázku co říká možnosti vybudování základny Fort Trump v Polsku.

"Polsko chce, aby Spojené státy zřídily trvalou vojenskou základnu ve své zemi," řekl Andrzej Duda při návštěvě Washingtonu a dodal, že by se mohla jmenovat Fort Trump," uvedla Rzeczpospolita.

Andrzej Duda během své návštěvy ve Washingtonu také navrhl sdílet náklady na vytvoření americké vojenské základny na svém území. Ministr zahraničí Jacek Czaputović později uvedl, že jde přibližně o částku 2 miliardy euro. Američané by měli rozhodnout o návrhu na vytvoření trvalé základny v Polsku na jaře roku 2019.

"Máme nyní polský návrh, ale americká reakce je nejasná," zdůraznil Aleksander Kwaśniewski.

"Domnívám se, že v případě, že Spojené státy chtějí jednat s Ruskem, tak trvalé základny by pro Polsko znamenaly značné riziko," dodal Kwaśniewski.

Myšlenka trvalých základen byla nedávno kritizována bývalým velitelem amerických sil v Evropě, generálem Ben Hodgesem, který se domnívá, že to může zbytečně zhoršit situaci na kontinentu.

Zdroj: https://www.rp.pl/Polityka/181009821-Kwasniewski-Stale-bazy-USA-to-wieksze-ryzyko-dla-Polski.html

Vaše prachy do našich kapes.

Teď je zase akce, které musíme říkat volby. Bude to stát víc jak 600 milionů.

Na seznamu stran pro volby je enormní množství part, co chtěj sát prachy vybrané od obyvatelstva a naprosto beztrestně je jakkoliv rozházet. Na vše mají imunitu.

U jednotlivých zájemců, o bezpracné prachy občanů, se nedozvíme, kolik politických tlup už prolezly. Nedozvíme se ani kolik mají státních občanství k tomu našemu. Izraelské? Americké? Rakouské? Švýcarské? Rumunské? Etiopské? Slovenské? Ruské? Vatikánské? Ani nevím kolik ještě. Čí zájmy potom hájí? A jakých zahraničních firem?

První sorta tzv. "politických stran" si v bankách vyzvedla na své uvedení na divadelní trh stamiliony. Jak to, že pár frajerů mohlo jít do bank s tím, že si každý založí nějakou jinou politickou stranu a oslovená banka hned vyplázla stamiliony? Co to bylo za existence?

Jak v televizi říkal Rychetský: Ty prachy nemusejí vracet. Zkrachovalá ODA prý dodneška dluží asi sto milionů. V naprosté pohodě. Tvůrci dluhů, například Pospíšil, přešli do jiných stran a jsou za vodou. Nevím jak je to dneska. Výsledkem je, že jednotlivé party jsou na tom různě. Některé mají na své vychvalování stamiliony, jiné nic. Skvělá to demokracie.

Už aby šla do kopru. Snad, aby každý občan, dal každé z kandidujících stran jeden hlas. Tolik možností nemáme, ale v globále by se dostalo, asi na všechny strany, po jednom hlasu. Pak by se daly dělat hůř "zájmové skupiny" a trvalo by to snad déle.

Osobně jsem nezískal důvěru v jediného občana, co chce státní prachy za spánek v parlamentu. Když tam jednou za čas dojde. Nebo za rok nedojde ani jednou. Snad, kdyby se jednotlivé politické ďolíky vybraly losem ze všech svéprávných občanů, tak bychom nemohli prodělat.

Zdroj: http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/vase-prachy-do-nasich-kapes.html

Mezinárodní soudní dvůr: Sankce USA proti Iránu jsou nezákonné

P. C. Roberts

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu, který nejvyšším soudním orgánem OSN, nařídil v úterý Spojeným státům, aby své sankce proti Iránu, nepříznivě ovlivňující jak dovoz humanitární pomoci do této země, tak bezpečnost zdejšího civilního leteckého provozu, odvolaly.

Rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora je pro všechny členy OSN závazné, ale uvidíme, zda se mu podřídí i administrativa prezidenta Trumpa.

Spíš se dá ovšem čekat, že nikoli. A to proto, že americká vláda je zločinnou organizací, která se odmítá podřídit i svým zákonům vlastním.

International Court of Justice Rules US Sanctions on Iran Are Illegal

THE HAGUE, Netherlands (AP) - The United Nations' highest court on Wednesday ordered the United States to lift sanctions on Iran that affect imports of humanitarian goods and products and services linked to civil aviation safety.

The ruling by the International Court of Justice is legally binding, but it remains to be seen if the administration of President Donald Trump will comply.

Of course Washington will not comply. The US government is a criminal organization that refuses to obey even its on laws

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/10/04/international-court-of-justice-rules-us-sanctions-on-iran-are-illegal/

příchodem S C-300 do Sýrie čeká na F-35 "PR katastrofa"!

Ruské raketové systémy S-300 v Sýrii přiměly Izrael, ke zúžení vzdušného prostoru, napsal Contra Magazin.

Ale Tel Aviv může udělat zoufalý krok a za pomoci amerických F-35 zaútočit na ruský systém. Bitevnici budou sestřeleni a způsobí to nenapravitelné škody na americkém vojenskému průmyslovému komplexu, je přesvědčen autor článku.

Dodání ruských protiletadlových raketových systémů S-300 do Sýrie by mělo být méně důležité pro Tel Aviv a ve větší míře pro Washington, uvedl Contra Magazin. Faktem je, že Izrael má v provozu několik stíhaček F-35 a podle dostupných informací jsou používány v Sýrii k napadání iránských konvojů se zásobami pro Hizballáh.

S příchodem S-300, které jsou integrované do ruského velitelského, řídicího a komunikačního systému (C3) do regionu, existuje vážné riziko, že Izrael, který nebude schopen ovlivnit situaci v Sýrii, provede zoufalý manévr a zaútočí pomocí těchto letadel na ruské systémy raketové obrany. V důsledku toho může být F-35 sestřelen, což způsobí nenapravitelné škody na americkém vojenskému průmyslovému komplexu. Podle autora to bude skutečná "PR katastrofa"

To vysvětluje, proč Izrael, stejně jako možná i Spojené státy, již více než pět let vyvíjely na Moskvu obrovský tlak, aby zabránily dodávce S-300 do Íránu a Sýrie. Situace tohoto druhu nám umožňují srovnávat zbraně přímo a to nevyhnutelně povede k identifikaci slabých stránek a špatné kvality amerických výrobků.

Tel Aviv má tendenci dávat své zájmy nad ostatní, takže by nebylo překvapující, kdyby S-300 napadl, a tak zatáhl Washington hlouběji do konfliktu. V budoucnu existují pouze dva scénáře. Spojené státy mohou přímo zasáhnout do vojenského konfliktu v Sýrii, což je v současné situaci velmi obtížné si představit, nebo to dovolit situaci, kdy budou bojové schopnosti F-35 ohroženy. Stíhačka nemůže zvládnout protiletadlový raketový systém, který se změnil téměř o půl století. Zkušenosti s S-300, které Řecko koupilo před léty a byly zkoumány jak Izraelci, tak Američany, jsou už nepoužitelné, protože došlo v Rusku k masivní modernizaci systému.

Program na vytvoření F-35 stojí Spojené státy miliardy dolarů a brzy bude jeho hodnota přesahovat jeden bilion. Washington prodal bitevniky desítkám různých zemí, s nimiž byly uzavřeny desetileté smlouvy. F-35 byl navržen jako víceúčelový stíhač a v budoucnu se měl stát základem ozbrojených sil NATO a jeho spojenců.

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2018/10/der-albtraum-des-us-mik-s-300-kann-f-35-entdecken-und-zerstoeren/

Jak posádka amerického tanku "Abrams" ohodnotila ruskou "Armatu"

V rozhovoru s Business Insider členové posádky jednoho z amerických tanků M1 Abrams vyhodnotili nejnovější ruský tank T-14 Armata

Americká tanková posádka, která poskytla rozhovory pod podmínkou anonymity, ohodnotila platformu "Armata" za obecně efektivní a zároveň upozornila na bezpečnost posádky bojového vozidla.

Současně Američané zkritizovali systém automatického nabíjení tanku, označili ji za nepraktickou a uváděli výhody manuálního nabíjení nábojů, které se používá v Abramsu.

Posádky tanků také vyjádřily názor, že složitost plně automatizované věže T-14 by mohla selhání posádky v případě jakéhokoli výpadku během bitvy.

Hlavní bojový tank T-14 "Armata" je jediný tank ve světě třetí poválečné generace. Práce na jeho vytvoření byly zahájeny v roce 2010.

Tank je vybaven 125 mm hladkým kanónem 2A82 (s možností instalace 152 mm typu 2A83) s plně dálkově ovládaným digitálním zařízením. Za mohutným čelním pancířem je izolovaná pancéřová kapsle s posádkou, která umožňuje tankistům přežít i při přímý zásah věže a vzplanutí střeliva.

Tank může odolat čelnímu nárazu nejmodernějších a slibnějších typů protitankových střel. Moskva podepsala koncem srpna smlouvu na 132 platforem T-14 a T-15, přičemž prvních devět bude dodáno v roce 2018 a zbytek do roku 2021, uvedla agentur

M1 Abrams se 120 mm kanónem je hlavní bitevní tank Spojených států. Sériově vyráběné jsou od roku 1980. Je ve službě v armádě a námořnictvu Spojených států, Egypta, Austrálie a Maroka, stejně jako v řadě států Středního východu.

Mezi nedostatky tohoto bojového vozidla, odborníci nazývají malou sílu pancířů na straně trupu, absenci automatického nakladače a vysoké náklady na každou jednotku.

Zdroj: https://www.businessinsider.com/us-abrams-crew-on-russia-t-14-armata-tank-2018-3

USA jsou obviněny z pokusu vytvořit biologické zbraně!

Tým odborníků vystoupil s ničivou kritikou projektu Hmyz-spojenci, který je pod dohledem Agentury ministerstva obrany Spojených států pro pokročilé rozvojové programy (DARPA).

Teoreticky by měl tento program pomoci zemědělcům přizpůsobit se různým environmentálním podmínkám pomocí geneticky modifikovaného hmyzu. Experti však varují: tento zdánlivě nevinný nápad může vést k vytvoření biologických zbraní, napsal The Independent.

Spojené státy mohou změnit hmyz na "biologické zbraně nového druhu". S takovým varováním vystoupila skupina vědců a právníků, napsal The Independent.

Autoři amerického programu "Insect Allies" ("Hmyz-spojenci") navrhují používat hmyz k postřiku na zemědělské plodiny s geneticky modifikovanými viry. Taková akce bude mít dalekosáhlé důsledky a vážnou hrozbu pro globální biologickou bezpečnost, tvrdí odborníci.

Výzkumná agentura pro rozvojovou pomoc Ministerstva obrany Spojených států (DARPA), která dohlíží na projekt, tvrdí, že se snaží pouze ovlivňovat růst hmyzu pomocí virů, aby přenesla genetické změny do rostlin. Teoreticky tato "rychlostní technika" umožní zemědělcům přizpůsobit se měnícím se podmínkám. Například bude možné dodat kukuřici gen odolnosti vůči suchu a nikoliv předem upravená semena.

Ale tento zdánlivě nevinný nápad byl podroben ostré kritice vědecké komunity. Vědci věří, že je tento plán nebezpečný a že hmyz se syntetickým virem bude těžké ovládat. Poznamenávají také, že ani dva roky po zahájení programu DARPA stále nemohla ospravedlnit jeho existenci.

Zatímco podle některých zdrojů bylo na projekt již vynaloženo 27 milionů dolarů, a pokud víme, byly prováděny pokusy s použitím mšic a blanokřídlých na výsadbě rajčat a kukuřice.

"Vzhledem k tomu, že DARPA je vojenská agentura, považujeme za překvapující, že vzhledem k zřejmému a alarmujícímu aspektu dvojího užití tato studie přilákala tak málo pozornosti," řekl Independentu Felix Beck, právník univerzity ve Freiburgu.

Guy Reeves, odborník na modifikaci genu hmyzu v Institutu pro evoluční biologii institutu Maxe Plancka, zdůraznil, že tento program prakticky není diskutován a zůstává neznámý "dokonce ve vědeckých kruzích".

Současně podle něj a navzdory stanovenému cíli je tato technologie spíše biologická zbraň, než tradiční zemědělský nástroj. "Je mnohem jednodušší zničit nebo sterilizovat rostlinu pomocí úpravy genů než zvýšit její odolnost vůči škůdcům a herbicidům," vysvětlil Reeves.

Felix Beck poznamenal, že on a další odborníci netrvají na tom, že americká armáda chtěla vytvořit biologické zbraně. Ale to, co se navrhuje pro zemědělské využití "jednoduše nevyvolává důvěru z mnoha důvodů."

Za prvé, pokud zemědělci chtějí používat geneticky modifikované viry ke zvýšení výnosů, mohou používat konvenční prostředky pro postřik. Kromě toho, pokud ujištění DARPA, že infikovaný hmyz žije nejvýše dva týdny, není pravda, pak "jejich distribuce může být v zásadě neomezená", poznamenali odborníci.

Zdroj: https://www.independent.co.uk/news/science/us-military-plan-biological-weapons-insect-allies-virus-crop-darpa-a8568996.html

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.