Historia magistra vitae

V Pentagonu řekli, jakou válku plánují s Ruskem a Čínou

10. října 2018 v 8:06 |  Archiv

V USA odhadli šance na úspěch ve válce s Ruskem a Čínou

Americká armáda pravděpodobně nebude schopna se současně úspěšně účastnit dvou hlavních konfliktů.

Tento závěr je obsažen ve zprávě strategického výzkumného institutu Heritage Foundation ve Washingtonu.

Podle dokumentu schopnost Spojených států vést souběžné nepřátelské operace se dvěma velkými zeměmi, například s Ruskem a Čínou, získala "okrajové" ohodnocení, tedy nikterak efektivní.

Autoři studie podtrhují vysokou míru ohrožení národních zájmů USA, způsobenou, jak formuluje Pentagon, "hrozbami 4 + 1" - Ruskem, Čínou, KLDR, Íránem a terorismem.

Ve zprávách nadace Heritage Foundation schopnost, možnost a připravenost americké armády reagovat na hrozby obdržela jeden z pěti indexů: "velmi slabou", "slabou", "okrajovou", "silnou" a "velmi silnou".

Nedávno se americký zdroj specializující na vojenské záležitosti We are the Mighty vysvětlili nemožnost dobýt Rusko drsnými klimatickými podmínkami, rozsáhlým územím a armádou, ale také zvláštnosti národní identity. "Rusové raději svoji zemi zničí, než ji nechají jakémukoliv útočníkovi," uvedl článek. Útočníci by si měli pamatovat, že budou muset bojovat s "každým Rusem v 11 časových pásmech", uvedla publikace.

Nemožnost dobýt Čínu vysvětlila publikace 1,3 miliardami obyvatel země. Dalšími faktory se považuje velká rozloha státu, rozptýlenost obyvatelstva, stejně jako rozvinutá ekonomika, která kopíruje technologický pokrok jiných zemí, což může vést k silným ozbrojeným silám.

Zdroj: https://www.heritage.org/sites/default/files/2018-09/2019_IndexOfUSMilitaryStrength_WEB.pdf

V Pentagonu řekli, jakou válku plánují s Ruskem a Čínou!

Zástupce předsedy náčelníků generálního štábu generál letectva USA, "druhá osoba v Pentagonu" Paul Selva, řekl, jaké mohou být války USA s Ruskem a Čínou, napsal Defense News.

"Jedná se o dva jedinečné střety, s nimiž se musíme vypořádat, některé prvky se překrývají, ale nejsou stejné," řekl na akci organizované skupinou Writers Group.

Podle něj s Čínou by to byla především konfrontace na moři a ve vzduchu, armáda a námořní pěchota by hrály druhotnou roli. V konfliktu s Ruskem by se hlavně podílely letectvo a armáda, ačkoli by důležitou roli hrála i "námořní složka", protože "se nemůžete dostat do Ruska bez překročení severního Atlantiku".

Selva zdůraznil, že v souladu s vývojem Strategie národní obrany Pentagonu je Rusko považováno za "globální" hrozbu. Podle něj je to úmyslný odklon od myšlenky, že Rusko je výlučně evropským problémem.

Mluvil také o dalších výzvách, kterým by USA mohly čelit. S KLDR je vše mnohem jednodušší, protože téměř veškeré vojenské vybavení Pchjongjang nakupuje v Rusku a Číně, takže strategie pro tyto dvě země zahrnuje Severní Koreu.

Situace s Íránem je složitější, zdůraznil, Selva: geografie této země je tak odlišná od toho, s jakým se Spojené státy zvykly zabývat, že Pentagon možná bude muset přemýšlet o samostatné variantě

Selva řekl, že Pentagon vyvíjí "globální plán" pro střet Ruska a USA, ale přijít na to, jaký scénář by byl nejpravděpodobnější, stejně jako rozložení investic na základě těchto informací - je vážnou výzvou pro americkou armádu. To vše se vezme v úvahu v nové strategii národní obrany, kterou se bude Pentagon vyvíjet do konce roku.

Zdá se otřesným faktem, že se dnes už nikdo nepozastavuje nad tím, že v podstatě jen Spojené státy veřejně plánují další války, včetně té globální.

Zdroj: https://www.defensenews.com/pentagon/2018/01/30/the-pentagon-is-planning-for-war-with-china-and-russia-can-it-handle-both/

Smrtelný virus z Ukrajiny, několik stovek lidí bylo v Polsku očkováno

Spalničky je právě toto infekční, extrémně nebezpečné onemocnění, které se rozšiřuje na polské východní hranici a pomalu vstupuje do Polska. Odborníci varují, děti jsou nejvíce ohrožené!

Ve dvou polských městech Siedlce a Ostróda, bylo během několika dní očkováno více než 1 100 lidí. Problém se šířením spalniček je spojený s občany Ukrajiny, kteří přišli do práce.

Polská média neinformovaly o tom, že Kyjev bojuje s vysokým výskytem spalniček už více než rok. Počet infikovaných lidí se počítá v desítkách tisíc.

Spolu s pracovníky z Ukrajiny se choroba také dostává do Polska. Existuje způsob, jak to zastavit? Podle odborníků by mělo být zavedeno povinné očkování pro nově příchozí z Východu, ale pro to by polská vláda musel najít finanční zdroje pro tento účel, píše se v článku webového portálu "nczas".

Znalosti o spalničkách jsou ve společnosti velmi malé. Málokdo ví, že jedna osoba může nakazit až na 20 další a to je začátek epidemie.

Nejzranitelnější jsou děti. Toto onemocnění mohou provázet komplikace postihující dýchací a nervovou soustavu. Patří mezi ně zápal plic, sekundární bakteriální infekce, tracheitis, febrilní křeče, abnormality na EEG, encefalitida, subakutní sklerotizující panencefalitida, průjem, hepatitida, apendicitida a myokarditida.

Díky povinnému očkování vakcínou MMR je v současnosti výskyt v České republice minimální, hlášeno je jen do dvaceti případů ročně, a to u dospělých nebo dospívajících dětí, které nebyly očkovány vůbec nebo jenom jednou dávkou. V zemích, kde očkování není zavedeno, jsou spalničky nebezpečným, život ohrožujícím onemocněním. Z celosvětového pohledu patří toto onemocnění mezi nejčastější příčiny úmrtí dětí do 5 let.

Zdroj: http://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/smrtelny-virus-z-ukrajiny-nekolik-stovek-lidi-bylo-v-polsku-ockovano/

Vraždy, mučení a znásilnění - to vše mohli agenti MI5 pro dobro vlasti!

Agentům britské tajné služby (MI5) bylo tajně umožňováno páchat trestné činy v zemi již téměř třicet let, informovaly The Times

Článek je pozoruhodný tím, že odhaluje zločinné pokrytectví britských vlád, které dodnes poučují jiné státy o dodržování zákonnosti, lidských práv či dokonce morálky.

Jak noviny poznamenaly, tyto podrobnosti vyšly najevo při pojednávání věci zahájené sdružením organizací pro lidská práva, které tvrdí, že taková politika porušuje základní lidská práva.

Jak se ukázalo na zasedání Nejvyššího soudu ve Velké Británii, agentům a informátorům tajné služby (MI5) bylo tajně povoleno páchat zločiny v zemi téměř třicet let, uvedly The Times.

"Tajná a skrytá" politika mohla dovolit MI5 účast v "vraždách, mučení, sexuálním obtěžování nebo jiných závažných trestných činech", pokud usoudila, že je ve státním zájmu.

Jak deník napsal, sankce za trestné činy byly poprvé uznány na britském soudu, když sdružení organizací zabývajících se lidskými právy prohlásilo, že tato politika byla nezákonná. Podle sdružení by to mohlo vést k porušení základních lidských práv, jako je zákaz mučení.

"Je tomu tak tehdy, když se služby mohou samostatně obdařit imunitou vůči trestnímu právu," řekl Ben Jaffee, advokát zastupující zájmy unie.

Tato politika byla poprvé veřejně uznána v březnu, kdy Theresa Mayové zveřejnila dříve tajné nařízení, které upravuje trestnou činnost tajné služby.

Řád, který se minulý rok minulý rok aktualizoval a byl podepsán předsedkyní vlády, umožňuje nadřízeným agentů MI5 povolit svým podřízeným, aby se dopustili zločinů, aby získali zpravodajské informace, které mohou pomoci vyšetřování agentury v souvislosti s terorismem a špionáží.

Jak britské vydání uvedlo, nové informace o této politice se objevily na jednání o případu, který podaly dvě organizace zabývající se lidskými právy z Londýna a dvě ze Severního Irska.

"Chceme vědět, zda existuje vládní politika, která umožňuje agentům MI5 spáchat beztrestné trestné činy, jako je mučení a vražda. I když naše zpravodajské služby hrají důležitou roli při zajišťování bezpečnosti této země, nevyplývá z toho, že agenti mohou mít právo bez omezení porušovat zákon. Pokud taková vládní pozice skutečně existuje, vláda by o něm měla informovat poslance a veřejnost a také ji otevřít pro právní a parlamentní kontrolu," uvedla Maya Foaová šéfka organizace Reprieve, jedna z organizací zabývajících se lidskými právy.

Právník Jaffee na soudním zasedání poznamenal, že tato politika "tak či onak" platila od devadesátých let. Ačkoli toto téma nebylo řešeno u soudu, je pravděpodobné, že tato trestní politika byla uplatněna, kdy důstojníci MI5 školili agenty během konfliktu v Severním Irsku.

Podle právních dokumentů, které podal Ben Jaffe, je tato situace veřejně důležitá, protože "v minulosti by povolení k účasti na trestné činnosti činiteli mohlo vést k vážným porušením základních lidských práv".

Zpravodajské agentury, ministerstvo zahraničí a ministerstvo vnitra Spojeného království tvrdí, že podrobnosti této politiky nelze veřejně sdělit z důvodů národní bezpečnosti, dodaly The Times

Právník Jaffee na soudním zasedání poznamenal, že tato politika "tak či onak" platila od devadesátých let. Ačkoli toto téma nebylo řešeno u soudu, je pravděpodobné, že tato trestní politika byla uplatněna, kdy důstojníci MI5 školili agenty během konfliktu v Severním Irsku.

Podle právních dokumentů, které podal Ben Jaffe, je tato situace veřejně důležitá, protože "v minulosti by povolení k účasti na trestné činnosti činiteli mohlo vést k vážným porušením základních lidských práv".

Zpravodajské agentury, ministerstvo zahraničí a ministerstvo vnitra Spojeného království tvrdí, že podrobnosti této politiky nelze veřejně sdělit z důvodů národní bezpečnosti, dodaly The Times.

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/edition/news/secret-orders-let-mi5-carry-out-crimes-for-three-decades-hs8jc5f9z

Bloomberg píše o konci "tyranie" doláru

Hegemónia dolára sa rúca a svetoví vodcovia, ktorým predtým súčasna situácia vyhovovala, sa teraz snažia odmietať americkú menu, píše agentúra Bloomberg.

Predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v septembri vyhlásil, že situácia, keď sú Európania nútení nakupovať svoj tovar za doláre, je absurdná a francúzsky minister financií Bruno Le Maire otvorene oznámil, že chce mať finančné nasrnást "úplne nezávislé" na USA, pripomína agentúra.

Bloomberg uvádza, že Rusko znižuje svoje dolárové aktíva kvôli stúpajúcemu riziku v medzinárodnom obchode a Čína hádže rukavicu dominantnej americkej mene na svetových trhoch a uzatvára kontrakty v jüanoch.

Takáto zmena v rovnováhe síl je zlou správou pre USA, predpokladá autor.

Bezprostredné riziko pre dolár spočíva v tom, že USA využívajú politiku finančných sankcií, a to aj proti vlastným spojencom vo svete, uvádza Bloomberg.

Zástupcovia EÚ odpovedajú na zasahovanie do svojej ekonomickej suverenity tým, že usilovne pracujú na vytváraní platobného systému, ktorý by umožnil európskym spoločnostiam obchodovať s krajinami, proti ktorým sú vyhlásené sankcie, bez rizika odvetných opatrení zo strany Spojených štátov, píše agentúra.

Dokonca aj v prípade, ak Európa v najbližšej dobe nevyrieši otázku, ako obísť americké sankcie, samotná snaha už svedčí o hlbokej nespokojnosti s nadvládou dolára, ktorá (nespokojnosť - pozn. red.) stále stúpa, uvádza sa v článku.

Ako uvádza Bloomberg v súčasnosti je jednou z hlavných predností dolára slabosť konkurenčných mien: Európa má množstvo problémov a Čína je zatiaľ opatrná ohľadom otvorených kapitálových prúdov a globálneho obchodu.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/bloomberg-pise-konci-tyranie-dolaru/1541564

Condoleezza Riceová - vzteklý šakal protiruské politiky

Ivan Golubničij

Existují protivníci, kteří mohou být při vší své nesmiřitelnosti alespoň respektováni. V každém případě tomu tak bylo dříve. Dokonce ani v letech obrovských rozporů mezi SSSR a kapitalistickým světem nepovažovaly některé významné osobnosti z řad vůdců velkých kapitalistických zemí za hanebné vzdávat hold sovětskému lidu.Churchill se vyslovoval s respektem o Stalinovi. Samozřejmě že v reálném boji si ne vždy tyto osoby vybíraly přiměřené prostředky, ale slušnost dodržovaly. Dřívější vůdci byli skuteční politici a chápali důstojnost této hodnosti. V poslední době to je problém.

Dnes může hlava jednoho státu vědomě lhát a pomlouvat hlavu druhého, vyslovovat nejabsurdnější a lživá obvinění; obchodovat se zájmy svého lidu a současně ho tlačit do propasti šíleného a bezvýchodného nacionalismu. Co už pak můžeme říci o politických funkcionářích nižších hodností (nazývat je politiky svědomí nedovoluje)!

Celý svět se s opovržením vysmívá ministrovi zahraničních věcí Ukrajiny. Ale nikdo ho nepomlouvá, nečiní lživá obvinění! Jednoduše stačí, když se na tohoto úředníka podíváte - a okamžitě vámi zmítá divoký smích. Ale to je Ukrajina, stát geograficky a etnograficky krásný, avšak svou současnou politickou kvalitou velmi odiózní. Ve skutečnosti není jejich "ministr zahraničních věcí" sám o sobě ničím jiným než rozhodující kuriozitou, hodnou jen toho, aby se mu ze srdce smáli.

Ale postavou jiné úrovně je bývalá ministryně zahraničí USA Condoleezza Riceová. Během svého působení ve vysoké funkci se proslavila vztekem a agresivitou, někdy nabírajícími až zoologických forem.No, mohlo by se říci, kam se cpeš; no, odpracovala sis potřebné, odešla jsi do důchodu, vydělala sis na penzi - tak seď a buď zticha, nedělej si ostudu ...

Rusko podle jejího "názoru" již dávno překročilo jisté "červené linie". "Podporuji výzbroj ukrajinské armády, podporuji nasazení dobře ozbrojených praporů NATO v Polsku a pobaltských státech. Ruské orgány již překročily všechny možné červené linie a zaslouží si odpovídající reakci", prohlásila politička. Přestože v podstatě není politikem; skutečný politik je rozvážná osoba, která se řídí pouze principy účelnosti a výhod svého státu. Zde máme čumák hladového šakala s vyceněnými zuby, záštiplného a nepříčetného

Ale tato úřednice dlouho pobývala mezi nejvlivnějšími a nejmediálnějšími politiky Spojených států- jakoby velkého státu.

Současní politici v řadách našich "odpůrců" vyřazují dokonce i ​​ten nejzákladnější respekt. Je to jeden ze znaků současnosti

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2018/10/condoleezza-riceova-vztekly-sakal.html


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.