Historia magistra vitae

Válka na spadnutí

9. října 2018 v 6:06 |  Nezařazené

Spojené státy nasadily na Ukrajinu stíhačky F-15

Americké víceúčelové stíhací letouny F-15C právě zahájily historicky první nasazení na Ukrajině.

Letka F-15C Eagles, která patří do 194. bojové eskadry 144. stíhacího křídla Kalifornie ANG z kalifornské letecké základny Fresno v Kalifornii, poprvé přistála na ukrajinské půdě.

Letouny jsou umístěné na letišti Starokonstantinov západně od Kyjeva, kde jsou také Su-24M ze sedmé taktické brigády, píše se, v článku Aviationist.

Spojené státy se se stíhačkami F-15 účastní cvičení Clear Sky 2018, což je mnohonárodnostní cvičení za účasti 950 vojáků z 9 zemí, přičemž aktiva budou rozdělena na několik základen jak na Ukrajině, tak v Polsku.

Účelem cvičení bude izolace bojiště ze vzduchu a přímá vzdušná podpora. Navíc budou prováděny operace letecké dopravy, letecké evakuace a kybernetické obrany.

Americké F-15 budou operovat z letecké základny Starokonstantinov, transportní C-130s a ukrajinská dopravní letadla budou operovat z letecké základny Vinnycja a další ukrajinské stíhací letouny z letiště v Ivano-Frankivsku. Stratotankery KC-135 budou vzlétat z letecké základny Powidz v Polsku a letecké základny Miroslawiec v Polsku.

Ukrajina není členem NATO, i když vztahy s aliancí začaly v roce 1994. V roce 2014 začátek konfliktu na Donbasu s opolčenci a připojení Krymu vedlo k rozšíření vazeb se západním vojenským blokem.

Ačkoliv pět amerických tankerů KC-135 dorazilo do Lvova už v červnu a drony RV-4 UAVs pravidelně létají nad Donbasem, Clear Sky 2018 je první událostí, během které mohou americká taktická letadla působit nad územím Ukrajiny.

Zdroj: https://theaviationist.com/2018/10/06/u-s-air-force-f-15c-jets-have-just-started-historic-first-deployment-to-ukraine/

Britský generál vyzval k přípravě na nečekanou válku s Ruskem!

Lví podíl na 40timinutové řeči u Královského institutu pro obranné studie, zasvětil velitel generálního štábu Velké Británie Nicholas Carter "ruské hrozbě".

Ovšem projev Cartera překonal i běžné "studenoválečnické" projevy mnoha svých kolegů v NATO. Ale většina čtenářů následně jeho projev odmítla a doprovodila ironickými poznámkami.

Generál uvedl, že Moskva je schopna spustit "nepřátelské akce" proti Spojenému království a NATO mnohem dříve, než se očekávalo a tento konflikt může začít "nečekaným způsobem" sdělil The Guardian.

Velitel Generálního štábu ozbrojených sil Velké Británie, generál Nicholas Carter nazval Rusko "největší hrozbou" od studené války. Rovněž varoval, že nepřátelské akce proti Spojenému království by mohlo být uskutečněny mnohem dříve, než se očekávalo, napsal The Guardian. Podle deníku to byl jeden z "nejvláčnějších projevů" ze strany vysoce postavených britských vojáků za poslední leta.

Generál věnoval téměř 40 minut svého projevu "ruské hrozbě". Aby potvrdil své slova, ukázal publiku tříminutové video, ve kterém Moskva vystavuje svou vojenskou sílu: nové letadla, ponorky a další zbraně.

Podle Cartera z pozorování akcí Ruska v posledních několika letech by Británie a Západ měly učinit následující poučení: jasné rozlišení mezi válkou a mírem již neexistuje, ale pouze mezistupně. "Všechno je spíš jako chronická infekční nemoc, která nás předvídá bez povšimnutí a naše schopnost jednat bude značně omezená. A my v této soutěži prohrajeme," děsil generál.

Londýn postupně stáhne své jednotky z Německa, ale podle velitele je nutné v zemi nechat základnu s tanky, palivem a jinými materiály. Následně se britská armáda může v případě potřeby rychle vrátit do Německa.

Carter zdůraznil, že konflikt by mohl začít "nečekaným způsobem". "Rusko může začít nepřátelské akce dříve, než očekáváme, a mnohem dříve, než bychom mohli začít my za podobných okolností," uvedl generál. Nevylučoval, že by toto úsilí Moskvy bylo zaměřeno na oslabení "reputace NATO".

"Nezačne to malými zelenými mužíčky. Začne to tím, co neočekáváme. Neměli bychom přijmout to, co jsme již viděli, jako model budoucích operací," varoval Carter.

Podle jeho názoru se nová válka neomezí na používání obvyklých typů zbraní - "tím, co bouchá". Arzenál této války zahrnuje úplatky, bezohledné obchodní praktiky, kybernetické útoky, zabíjení na zakázku, dezinformace, propagandu a "vojenské zastrašování"

Možná, že Carter "nafukuje míru ruské hrozby" ve snaze odradit Moskvu před kybernetickými útoky proti Spojenému království nebo jakékoli akce proti pobaltským státům, kde se nacházejí britští vojáci. Nemůže být vyloučeno, že tímto způsobem se generál snaží přesvědčit ministerstvo financí o zvýšení výdajů na obranu, dodal The Guardian.

Reakce čtenářů však byla neočekávaná, většinově odmítavá a ironická. V komentářích (zpráva vyšla i v listech Daily Mail, The Telegraph) označili jen za pokus vynutit si větší rozpočet. Poukázali, že Rusko vynakládá mnohonásobně méně na armádu, než NATO, takže je otázkou "kdo koho ohrožuje". Dalším nebylo jasné, proč by mělo vůbec Rusko zaútočit na Spojené království.

Jiní poznamenali, že jde o "dobrý pokus", ale stejně je nedonutí "Rusko nenávidět". Nebo dokonce odpověděli jedntně, že kdyby Putin kandidoval do britského parlamentu, tak by ho volili.

Zdroj: https://www.theguardian.com/politics/2018/jan/22/russia-is-biggest-threat-since-cold-war-says-head-of-british-army

Válka proti Rusku - Britové se cvičí v Ománské poušti!

Británie zahájila rozsáhlé, největší za posledních 17 let cvičení v Ománu, a ve svém programu reaguje na taktiku boje, která je Rusku vlastní, napsaly The Times.

Je přitom pozoruhodné, že země NATO obvykle tvrdí, že jejich manévry nejsou proti nikomu konkrétně zaměřeny. Jak se zdá, tuto pokryteckou masku již nepotřebují. Navíc britská propaganda neustále vytváří atmosféru, že každým okamžikem hodlá Rusko napadnout Spojené království. Cvičení však vypovídá o něčem jiném - o válčení s Ruskem na jiných územích.

Ačkoli Spojené království provádí vojenské cvičení v Ománské poušti, ve skutečnosti je mysl generálů zaujata bližším nepřítelem - Ruskem, píše nedělní příloha novin The Times. Manévry, které budou trvat celý měsíc, jsou navrženy tak, aby zlepšily obranu britské armády tváří v tvář protivníkům, kteří mají pokročilejší síly.

5,5 tisíc britských vojáků, 200 jednotek obrněných vozidel, šest lodí, výsadková loď a osm bitevniků Typhoon se účastní cvičení Saif Sareea 3. Musí působit při teplotách až do +49 ° C. Stovky vojáků již strávily dva týdny v poušti, aby se aklimatizovaly na takové teploty, uvedly noviny. Armáda plní úkol přesunout bojovou skupinu do bojové zóny, provádět boj a poté se připravovat a přemístit na jiná místa na světě

Jak píše autor článku, Británie se obává, že Rusko chce současně provádět vojenské operace v různých regionech od zemědělské půdy na východní Ukrajině až po lesní území Estonska nebo pouště Sýrie a Libye a Britové budou muset bojovat na několika frontách.

Oddělená jednotka 150 lidí se v těchto cvičeních maskuje jako nepřítel a studuje ruskou taktiku. Takže si představují, že nemají lehké vozy Scimitar a Spartan, ale pokročilejší tanky T-72, které tvoří základ ruských ozbrojených sil.

Tato cvičení následovala po ruském přezbrojovacím programu, který hrozí v budoucnu, že Británie, bude na bitevním poli zaostávat, tvrdí novinář. Takže podle některých odhadů nový armádní tank střílí dál než britský Challenger 2 a je vybaven aktivní obranou. V Británii však byly v provozu pouze staré obrněné vozy a dělostřelectvo a jeho personál klesl ze 102 tisíc v roce 2010 na téměř 77 tisíc.

A tento trend je také viditelný na počtu vojáků zapojených do těchto cvičení. Ve své předchozí verzi, která se konala v roce 2001, se zúčastnilo čtyřikrát více britských vojáků a lodí a dvakrát více obrněných vozidel. Saif Sareea 2 měl 66 tanků Challenger 2 a nyní pouze 18.

"Snažíme se odolat silám, které mohou být lépe vybavené, lépe vycvičené a budou pro nás představovat maximální potíže," řekl publikaci velitel pozemních sil na těchto manévrech Zack Stenning.

Armáda měla rovněž za úkol experimentovat s různými technologiemi a novou bojovou taktikou. Jak vysvětluje publikace, doktrína hybridní války, kterou prý Kreml používá, zahrnuje kybernetické útoky, šíření falešných zpráv, sabotážních misí a útoků na infrastrukturu nepřítele.

Takže poprvé britští vojáci používají levnější civilní drony při cvičeních, které zaznamenají nepřátelské pozice. Podle autora článku se aktivně využívají na východě Ukrajiny. Navíc se plánuje vyzkoušení 30tunového obrněného vozidla s ovládacím panelem, který dokáže odstranit překážky.

"Nesnažíme se napodobovat ruské síly, ale používáme faktory z jejich činnosti, abychom ukázali, jak můžeme bojovat proti našim silám," citovaly Times, citoval slova velitele nepřátelské jednotky v těchto manévrech.

Zdroj: https://www.thetimes.co.uk/edition/news/in-the-biggest-war-games-for-17-years-troops-have-one-enemy-in-mind-russia-brt9fvg5d

USA takovou odpověď neočekávaly. Rusko končí s ničením plutonia pro vojenské účely

Už na začátku tohoto století byla mezi USA a Ruskem podepsána dohoda o zničení plutonia pro vojenské účely, aby obě země mohly klidně spát. Mělo se ničit výrobní metodou, v Rusku byl postaven závod, který z něj vyrábí plutonium pro palivo pro jaderné reaktory atomových elektráren, ale Spojené státy se rozhodly to tak nedělat.

Vůbec dlouho přemýšlely o tom, co konkrétně s plutoniem dělat, a nakonec dospěly k tomu, že je budou ředit, konzervovat a ukládat. Takže se tak ukázalo, že USA ho vůbec neničily, ale jen to předstíraly, jelikož v případě potřeby by bylo možné plutonium získat chemickými operacemi bez ztráty kvality.

Moskva velmi dlouho čekala a doufala, že USA se umoudří a že přece jen plutonium zničí, ale vztahy mezi zeměmi se začaly zhoršovat a na rozkaz ruského prezidenta Vladimíra Putina byla likvidace plutonia pozastavena kvůli nepřátelským vztahům a neplnění USA svých závazků.

Při podpisu této smlouvy byly Spojené státy přesvědčeny, že se země, která je v úpadku, již nevrátí ke svému bývalému majestátu, a proto se na smlouvu vykašlaly, neočekávaly, že by se Rusko znovu stalo jednou z nejsilnějších zemí na světě, a že by mohlo diktovat své podmínky. Jak říkají mnozí experti, Amerika prostě zaspala okamžik, kdy mohlo být obnovení Ruska ještě zastaveno, a když se vzpamatovaly, bylo již pozdě. Obnova armády, ekonomiky, vlastní výroby, návrat Krymu, vedoucí postavení na světových trzích surovin, bezchybné operace v Sýrii atd.

Ruská vláda prohlásila. že mluvit s námi jazykem ultimát a sankcí a současně selektivně nadále spolupracovat, se nepodaří!

Zdroj: https://zen.yandex.ru/media/russian_bear/ssha-ne-ojidali-takogo-otveta-rossiia-prekrascaet-unichtojenie-orujeinogo-plutoniia-5bb9e51f209ecd00aa54ded8?from=channel

Generální tajemník NATO vysvětlil Srbům, proč bylo třeba je bombardovat a vyzval je, aby se dívali dopředu

Bombardování Jugoslávie v roce 1999 bylo provedeno kvůli ochraně obyvatelstva a svržení prezidenta země Slobodana Miloševiče. Na setkání se srbskými studenty v Bělehradě o tom hovořil generální tajemník NATO Jens Stoltenberg, sdělil televizní kanál RTS.

"Mnozí nadále nesouhlasí s bombardováním, ale bylo provedeno kvůli ochraně civilistů a likvidaci režimu Miloševiče", řekl. "Ale mým nejdůležitějším poselstvím je, že se musíme dívat do budoucnosti".

Průzkum, který byl provedený, v březnu Institutem pro evropské záležitosti ukázal, že více než polovina Srbů (62 procent) by nepřijala omluvu NATO za bombardování své země. 84 procent obyvatel se také postavilo proti vstupu Srbska do NATO.

Vojenská operace NATO proti Jugoslávii byla zahájena 24. března 1999 a trvala 78 dní. Jako důvod média uváděla vlnu etnických čistek v Kosovu. Podle údajů aliance provedlo letectvo bloku 38 tisíc bojových vzletů, více než 10 tisíc z nich bylo uskutečněna za účelem bombových útoků.

Podle údajů Bělehradu bylo výsledkem náletů 3,5 tisíce až 4 tisíce obětí, včetně asi 400 dětí. Dalších 10 000 osob bylo zraněno.

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/2018/10/generalni-tajemnik-nato-vysvetlil-srbum.html

Všechno je podvod

Izraelský agent na terorizmus a skryté vraždy vysvětluje, že domnělý útok na Skripalovy s údajným nervovým plynem, je pro každého, kdo má o věci pojem, naprosto zřejmým podfukem: "Je to jedna stupidita přikládaná na stupiditu přecházející". říká izraelský expert.

zde: https://russia-insider.com/en/skripals-are-mi6-hoax-not-worthy-ladies-detective-novels-israeli-expert-demolishes-uk-case/ri24912

Souhlasím s ním. Jedna otázka však stále ještě trčí ve vzduchu. Proč se britská vláda domnívala, že jí takovýto ubohý a průhledný podfuk projde?

Shodou okolností se mi v době, kdy jsem nad touto otázkou dumal, dostala do rukou kniha P. R. Griffina a E. Woodsworthové s titulem: 9. září bez masky, která mi tuto otázku zodpověďěla. Když totiž britská vláda viděla, jak idiotská západní populace spolykala ofiiální vládní pohádku o pár Saudech, kteří bez znalosti řídit letadlo a bez pomoci jakékoli zpravodajské služby způsobili totální kolaps bezpečnostního aparátu USA - A NIKDO NEBYL ZA TOTO KOLOSÁLNÍ SELHÁNÍ UČINĚN ZODPOVĚDNÝM - usoudila, že lidé, kteří uvěřili i takovéto lži, uvěří už všemu.

Došel jsem ke stejnému poznání roky předtím, než byla oficiální vládní teorie o 11. září rozmetána tisíci vědců, architektů i vojenských i civilních letců z USA i ze zahraničí, ale jedna otázka v hlavě zůstala: Když tedy ne Saudové - KDO TO UDĚLAL?

Známý publicista Ron Unz odpovídá, že to byl Izrael - a nikoliv tedy Bush a Cheney. A stejný názor vyslovuje ve své poslední knize i Ch. Bollyn.

Zdá se být jisté, že Izrael má v té věci skutečně prsty. Máme zde např. agenty Mossadu, kteří jásají, když pád dvojčat Světového obchodního centra (WTC), natáčejí. Museli tedy o věci vědět, když byli na místě včas a připraveni filmovat. Později se objevili i na obrazovkách izraelské televize.kde prohlásili, že byli do USA vysláni, aby tam pád budov WTC nafilmovali.

Čili: O útoku 11. září se vědělo předem a zničení budovy č. 7 WTC ohlásil reportér BBC, stojící před budovou, která před ním stála neporušená, dokonce celou půlhodinu předtím, než spadla.

Svědectví Unze a Bollyna proti Izraeli je přesvědčivé. A souhlasím s Unzem i v tom, že Bush ml. nebyl součástí spiknutí. Kdyby totiž ano, stál by na scéně a uděloval by rozkazy k hrdinné odplatě Ameriky za první teroristický útok proti ní spáchaný. Ale byl z osudného místa odsunut a namísto něj řešil situaci na místě Cheney

Paul Craig Roberts

Zdroj: https://www.paulcraigroberts.org/2018/10/05/everything-is-a-hoax/

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.