Historia magistra vitae

Kolik nám mocní tají?

Sobota v 10:31

Celému světu se lže a v postkomunistických zemích mnohem více

"Násilím proti Babišovi", šíří se výzva. A odpověď: Tak to zkuste a poslouchejte, jak dopadnete

ROZHOVOR "Ještě jedna Slonková, ještě jeden Kubík, ještě dva takové trapasy jako házení kytek do koše, a Andrej Babiš nebude mít 35 procent, ale bude mít padesát procent," důrazně varuje advokát Jaroslav Ortman. Opozici i jejím voličům by podle něj mělo dojít, že podobné kroky jsou kontraproduktivní. Návod redaktora deníku Referendum Radka Kubala, který vyzývá k občanské neposlušnosti, označil za blábol. V rozhovoru advokát upozornil, že doba, kdy Žižka táhl, s palcátem na Novoměstskou radnici vyházet konšele, dávno skončila.

Redaktor Deníku Referendum Radek Kubala zveřejnil na stejnojmenném webu text, ve kterém nabádá k občanské neposlušnosti proti vládě Andreje Babiše. Přidal "protestní manuál", v němž popisuje, jak postupovat. Jednou z jeho navrhovaných variant je protest symbolickým obsazením Lidového domu, protože "klíč k porážce Babiše neleží v hnutí ANO, kde jsou jako ve správné firmě všichni loajální šéfovi, ale u jeho koaličních partnerů a podporovatelů". Skupina lidí má podle instrukcí proniknout do sídla ČSSD, připoutat se tam řetězy, začít troubit na trubky a svůj odchod podmínit tím, že ČSSD odejde z vlády a začne reprezentovat svůj program. Co na to český zákon?

Musím říci v úvodu, že ten člověk je blázen. Mně to spíše zavání nocí dlouhých nožů, nebo jednáním bojůvek SA nežli českým státem.On nás chce vrátit někam do minulosti. Chci říci, aby si tento člověk nezahrával s českým právním řádem, protože může naplnit vydírání, což je paragraf 175 trestního zákoníku, a může to být i narušování domovní svobody, pokud by tam lidé vtrhli, připoutávali se, vyhazovali nábytek a odmítali odejít, což je samozřejmě přečin, nebo případně i trestný čin, zločin. Pokud by to bylo proti konkrétní úřední osobě, jako je třeba ministr, mohlo by jít o násilí proti úřední osobě. Pokud někdo uposlechne tento návod, který je totální blábol, vystavuje se nebezpečí trestního stíhání.

Jak je to v případě Kubalova nápadu, tedy obsazení střechy Lidového domu, což je taktika, která se prý osvědčila aktivistům hnutí Greenpeace?

To už nechce lézt do domu, chce lézt na dům. V každém případě tyto okupační kroky jsou. Jestli se někomu líbí, co dělají žluté vesty ve Francii, kdy se zapalují auta a ničí se soukromý majetek Pokud vím, asi 300 osob skončilo ve vazbě, takže bych si s tím nezahrával. S těmito kroky nesouhlasím a řeknu otevřeně: ještě jedna Slonková, ještě jeden Kubík nebo tenhle člověk, kterého jsem označil za blázna, a Babiš nemá 34 procenta, ale bude mít padesát procent, protože to lidé budou vnímat jako něco neuvěřitelného. Jde o naprosto kontraproduktivní kroky.

Kubala navrhuje i mírnější akce, například zpívání písní na premiérově veřejném vystoupení s tím, že odpůrci smlouvy TTIP prý dokázali - cituji: "Totálně vydeptat eurokomisařku Cecílii Malmströmovou" zpěvem písně Slyš tu píseň zástupů z muzikálu Bídníci na každém jejím vystoupení. Českému premiérovi bychom prý měli zpívat: Kdepak ty, ptáčku, hnízdo máš? Předpokládám, že zpěv není nijak proti zákonu?

Ne, ale dokazuje to malost těchto lidí. Pokud se pravicová opozice domnívá, zejména Kalousek, který už nemá žádný program a je vlastně jen Antibabiš Neslyšel jsem od něj, co vlastně chce. Proto lidé volí ODS. Je rozumnější a říká, co chce. Kalousek vůbec neříká, co chce. Kalousek říká, co nechce. Nechce Babiše. Pokud se pravicová opozice domnívala, že demonstrace, troubení, chřestění, pískání a házení kytek se stuhami do koše nějakým způsobem oslabí Babiše, tak se spletla

Hlavně ale varuji před těmito metodami, tedy pokud by svobodné volby měly nahradit násilné protesty a strhávání vlády. Pak se stane, že příští rok, pokud by vyhrál třeba někdo ze současné opozice, například Piráti, tak je svrhne stejným způsobem, pokud se tento postup jednou legitimizuje.

Pokud se strhával komunistický režim, bylo vše v podstatě v pořádku, protože vůči totalitnímu režimu nemůže být jiná metoda než to, co se stalo 17. listopadu. Ale my proboha žijeme v jiné době. Jestliže by se svobodné volby nahrazovaly demonstracemi, masovými požadavky na odstoupení, tak nemusím chodit k volbám. To ať si tam třeba postaví barikády a zvolí Slonkovou za premiéra.

Tedy mohl by se z toho stát nebezpečný precedens?

Přesně tak. Ale hlavně to ohrožuje podporovatele. Místo aby takovou cestu odsoudili, protože příště se to může stát jim, ještě ji podporují.

Celý článek na zdroji: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/-Nasilim-proti-Babisovi-siri-se-vyzva-A-odpoved-Tak-to-zkuste-a-poslouchejte-jak-dopadnete-562154

Žluté vesty nebo revoluce, která zachvátí celou Evropu

To, co jsme ve Francii nějakou dobu pozorovali, je revoluce ve své čisté podobě. Média vytvořila vyprávění, kterým zploštila politické a sociální rozměry těchto procesů. Elita se bojí, že oheň revoluce nezmizí, bude explodovat s ještě větší silou.

Povaha těchto hnutí ještě není plně prozkoumána, ale mnozí naznačují, že jsou to spontánní a zdola nahoru společenská hnutí, která jsou iniciována díky zprávám předávaným na sociálních sítích. Vzhledem k rychlosti a rozšíření protestů jde o zahájení revoluce v předrevoluční fázi.

Obecně je hnutí opozice důsledkem zklamání z politiky prezidenta Emmanuela Macrona a elit, které zastupuje. Zvláště důležitá je společensko-rasová a třídní povaha této vzpoury. Většinou se protestů účastní lidé z nižších společenských tříd, s nízkými příjmy, většinou jsou to lidé bílí, původem Francouzi. Ve Francii neexistoval žádný podobný protest od roku 1968. Zatímco požáry aut na předměstích nejsou v této zemi ničím výjimečným, vzpoura hlavní části dělnické třídy a placení daní je důležitou novinkou ve francouzském politickém životě. Lidé si pamatují, jak kdysi žili, a vidí, že ani přes sliby politiků to nebude příští rok lepší. Tam, kde končí naděje, začíná povstání.

Zatím ani prezident republiky, ani největší politické strany nemají nějakou představu, jak tuto krizi řešit. Pouhé oznámení o zvýšení spotřební daně u pohonných hmot bylo poslední kapkou.

Bílá, tvrdě pracující většina, která nese hlavní břemeno zdanění země na svých ramenou, řekla dost. Takové opozice se musí každý politik bát, protože politickým marketingem tomu nelze čelit. Situace vyžaduje především poukázání na špatný stav věcí, za druhé, přesvědčení lidí, že to, o co žádají, bude slyšet a bude uskutečněno. Za třetí, a to je nejdůležitější, to jsou peníze. První postulát znamená předčasné volby, druhý postulát je radikální změna v hospodářské politice víceméně v té, kterou prezident Donald Trump vede. Třetí postulát je nemožný za podmínek jednotné měny v eurech. Ve výše uvedeném kontextu budou tyto události ve Francii ovlivňovat situaci v Evropské unii.

Důležitým aspektem této problematiky jsou kulturní a rasová témata.Jsou skrývána zvláště tradičními médii, ale velmi důležitým požadavkem demonstrantů je konec financování emigrantů. Protože lidé dokonale rozumí vztahu mezi daněmi, placenými za práci, kterou často nemají, a pohodlným životem často agresivních a náročných zástupců mnoha menšin ve Francii. Nezáleží na tom, že mnoho lidí to zobecňuje a přenáší jejich chování na celou populaci. Například mezi Francouzi se se říká, že "dvě generace s výhodami už stačí". V tomto ohledu je důležité, co říká Národní fronta. Nabízí skutečnou změnu, jedná se o změnu postoje Francie vůči Evropské unii. Co to může znamenat? Frexit?

Je velmi zajímavé, jak jsou tyto protesty komentovány. Ve Francii zní hlas policejních odborových svazů vyjadřující nutnost přivést armádu do ulic, aby ovládla demonstrace.

Pohyb společnosti, lidí, kteří odmítají lži politiky a nechtějí se podílet na vykořisťovatelském systému, bude více. Belgie začala, v Německu je protestní hnutí velmi silné, ve Velké Británii se také protest Italů, kteří již mají "suverénní" a v zásadě populistickou vládu.

Zdroj: https://obserwatorpolityczny.pl/?p=56067

Francouzská vláda se obává převratu!

Úzkost Elysijského paláce byla vyvolána záměry demonstrantů, kteří se chystají do prezidentské rezidence během sobotní akce.

Bezpečnostní služby přilily olej do ohně a varovaly úřady před údajnými hrozbami zabíjení, které prý šíří "žluté vesty" a vyzývají lidi, aby s sebou vzali zbraně "k útoku na poslance, vládu, výkonnou moc a policii"

"Toto jsou pokusy o převrat," tvrdil zdroj ve francouzské vládě. Podle novin byli zaměstnanci jednoho z ministerstev instruováni, aby se přes víkend nechodili na pracoviště

Samotné noviny si kladou otázku, co se stane o víkendu, pokud "Paříž znovu vybuchne". Podle listu by to byl bod zlomu. Pokud by došlo k dalším úmrtím, nejspíše by si to odskákal ministr vnitra, který má k Macronovi nejblíže. Ovšem začíná kolovat i nejistá vyhlídka na větší změny, třeba i premiéra a vlády, poznamenal list.

Říká se, že se dějiny opakují - jednou jako tragédie, podruhé jako fraška, a dostily Emmanuela Macrona v jeho aroganci přesně po pěti letech.

Loni přišel portál WikiLeaks s odhalením, že se Emmanuel Macron podílel na převratu v Kyjevě 2013-2014. Z dokumentů vyplývalo, že zatímco francouzský ministr zahraničí podepisoval (spolu s polským a německým kolegou) garanci pod dohodu tehdejšího prezidenta Janukovyče s opozicí o mírném a ústavním předání moci, Macron a "svačinářka" Victoria Nulandová a další hecovali k převratu.

Francie byla následně jednou ze západních zemí, která podpořila pučisty při násilném převratu proti legitimní vládě na Ukrajině před pěti lety a ihned uznala pučistickou vládu. Tehdy se v Kyjevě násilně obsazovaly státní instituce a budovy a na ulicích se střílelo, o život přišlo nejméně sto lidí.

Nyní se nastoluje otázka, zda a jak nynější vláda obhájí svoji existenci, když naštvala svojí protilidovou bezohlednou politikou vlastní národ. Bezesporu však lze očekávat její podporu ze strany všech ostatních vlád EU. Přece si stát nenecháme rozvracet na vlastním dvorku! A to i za použití síly!

Protesty hnutí tzv. "žlutých vest", které se zejména postavily proti zvyšování cen benzínu, začaly ve Francii 17. listopadu. Masové protesty jsou doprovázeny brutálními střety demonstrantů s policií, pogromy a spálenými auty, ničením obchodů a bank.

Během protestů zemřelo několik lidí, stovky byly zraněny. V úterý francouzský premiér Édouard Philippe oznámil řadu opatření k uklidnění situace v zemi, včetně zavedení ročního moratoria na zvýšení daní z pohonných hmot. Protestující to však očividně neuklidnilo.

°°To je nyní v pořádku, jen si uvědomte, kolik keců slýcháme a čteme z médií o brutalitě policie v Praze 17. 12. 1989 V. Berossos°°

Zdroj: http://www.lefigaro.fr/politique/2018/12/05/01002-20181205ARTFIG00383-gilets-jaunes-macron-annule-la-hausse-des-taxes-et-corrige-philippe.php?redirect_premium

Státy EU se musí vzdát své suverenity!

Státy EU musí převést některé své pravomoci do Bruselu. To o čem se pouze spekulovalo je nyní oficiální. Merkelová má jediný recept na záchranu EU, členské státy nemohou rozhodovat o svém osudu. Suverenita států musí být osekána.

Popravdě když jsem se poprvé dozvěděl o této zvrácenosti myslel jsem, že se jedná o žert, předat více pravomocí do Bruselu a vzdát se suverenity, i ten nejzarytější eurohujer začne pochybovat o zdravém rozumu špiček EU.Vždyť pod brexitem je nemalou měrou podepsána neochota Britů k těsnější integraci. Mainstream vždy tvrdil, že za brexit mohou nevzdělaní vidláci s nízkým příjmem. Ale David Cameron před brexitem dojednal řadu výjimek pro Británii. Stěžejní bod se týkal stále těsnější integrace členských zemí, tedy předávání více a více pravomocí do rukou Bruselu. Tedy tato otázka byla při brexitu stěžejní. A co EU, poučila se? Našel se někdo rozumný? NE!

V Česku byla široce diskutována kauza romské herečky, která si zkoušela pronajmout byt. Paní ombudsmanka Šabatová oprášila ověřené Rakousko-Uherské postupy a nasadila agenta provokatéra. Nutno podotknout že tento brilantní tah vyšel na jedničku a rybka se chytla. Svéprávný majitel si nepřál pronajmout svůj majetek určité skupině lidí, nebudu se pouštět do spekulací, proč měl nastavenu tuto podmínku. Ale co si ten hulvát myslí? Že on bude rozhodovat o svém majetku? Nehoráznost! A, teď se podobný model bude aplikovat na úrovni států, občané už nebudou moci rozhodovat o své zemi. Rozhodovat bude Brusel, protože jen úředník v Bruselu může fundovaně rozhodnout o zákonu který bude platit v zemi kterou on ani nedokáže najít na mapě. Jen a pouze úředník v Bruselu ví co je pro lidi dobré, opravdu to nejde jinak, toto je jediná cesta k lepším zítřkům.

Není náhoda, že tato slova padla v době, kdy stále více států odmítá pakt OSN o migraci.Příliš států vyjádřilo svůj názor, příliš oveček se odtrhlo od stáda. EU nemůže tolerovat toto neposlušné chování. Nikdo nám tu bábovičky rozkopávat nebude, příště žádné hlasování. Představte si nádherný svět bez hlasování, EU nějaké nařízení/zákon zpracuje a následně schválí, členským státům jen nařídí implementaci. Žádný stres z možného zamítnutí, žádné placené články v novinách jak moc je daná věc přínosná.

Marně jsem hledal články, které podrobně rozeberou slova Merkelové a provedou analýzu, marně jsem čekal na experty v naší, ČT. Naše média zřejmě razí heslo "v nevědomosti je síla". Nakonec jsem svou snahu vzdal a vyhledal nějaké články sám, většina zdrojů¨(stejně jako já) výrok Merkelové přímo spojuje s fiaskem okolo paktu o migraci. zde: https://www.welt.de/politik/deutschland/article184292124/Angela-Merkel-Nationalstaaten-sollten-heute-bereit-sein-Souveraenitaet-abzugeben.html

https://www.breitbart.com/europe/2018/11/23/merkel-eu-hand-sovereignty-brussels/

https://www.kas.de/veranstaltungsberichte/detail/-/content/-das-herz-der-demokratie-

https://www.express.co.uk/news/politics/1048913/brexit-news-angela-merkel-germany-eu-sovereignty-uk

Třešničkou na dortu je souhlasné stanovisko prezidenta Francie pana Macrona, oba dva hrobníci, jenž kopou hrob EU jsou opět na stejné vlně. Co na tom že Francie už pár týdnů hoří a zvažuje vyhlášení výjimečného stavu. Tedy on už ve Francii platí výjimečný stav, protože plynule přešel v normální. Pokud tedy vyhlásí výjimečný stav, bude to výjimečně výjimečný stav. Jinak řečeno svou zemi už dovedl na okraj propasti a teď to zkouší s celou EU. Pro EU je velice obtížné ovládat stádo za pomocí demokratických postupů. Tento fakt si moc dobře uvědomoval i Martin Schulz, který bojoval proti "nepřátelům svobody". Ten si chtěl poslušnost "východních národů" vynutit dokonce silou. Popravdě tento výrok možná i překonává současný výrok Merkelové, nechápu proč toto prohlášení neplnilo titulní stránky novin. Nechápu tu zaslepenost eurohujerů, toto je přeci jasný důkaz kudy se bude EU ubírat.

Karty jsou vyloženy na stůl, už nemusíme spekulovat. EU to zkusila demokratickou cestou. Tento pokus selhal, nepřátelé svobody mají příliš mnoho práv. Jak lidem vnutit něco proti jejich vůli? EU se může vydat cestou diktatury, tedy plán Merkelové. Nebo zvolit koncept pana Schulze a vynutit si poslušnost silou. Samozřejmě je tu i třetí možnost, o které špičky EU ani neuvažují, poučit se z chyb, zrušit Lisabonskou smlouvu, a vrátit se ke kořenům. Tedy návrat k ekonomické spolupráci.

Autor: Petr Skřivan

Zdroj: https://petrskrivan.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=690260

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.